• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. januára 2017 
@anima9 možno by si bola prekvapená, aká som "zdravotne osvetová". :grinning:
Máš samozrejme právo na svoj názor, len nám prosím nevkladaj slová a liečebné postupy do úst. Automaticky spájaš megaskorbickú liečbu s extrémami, ale skutočnosť je celkom iná.
16. dec 2013 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka Buď konkrétna, ktoré slová som Ti vkladala do úst a ktoré liečebné postupy. Pre mňa je skutočnosťou dávkovanie mega dávok kyseliny askorbovej alebo askorbátov u detí v praxi, bez prvšej porady s lekárom .Hneď informácie z pravej ruky ...viď pravidelné preventívne a liečebné mega dávkovanie (úprimné, verejné) v tejto vyše 100 stranovej diskusii. A to Ti poviem fúúúúha.
16. dec 2013 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 je to možné a je nás viac
16. dec 2013 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby nahodou som toto našla nemam čas teraz študovať 137str. ale v skratke pls. napišete mi čo je teda dobre deťom dávať ako vitamin C na podporu imunity pri klasickom ochoreni, prechladnuti..alebo v zime...?
Moc dakujem.
samozrejme okrem zeleniny a ovocia čo sice papame ale chceme ešte podporiť..
16. dec 2013 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 "Dôležité upozornenie" som dal do knihy predovšetkým preto, aby nikto nemohol povedať, že "nevedel, "myslel si", "veď ste napísali že" a podobne.

Rozmýšľajúcemu človeku sú tie veci jasné aj bez "Dôležitého upozornenia" - kniha je totiž rešeršnou prácou, čiže zhrnutím problematiky. Autor takejto práce nikdy nezodpovedá za to, či autori pôvodných štúdií postupovali po všetkých stránkach správne a spoľahlivo. V opačnom prípade by musel sám zopakovať výskum, ktorý predtým vykonali stovky rôznych tímov. To akosi nejde.
16. dec 2013 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anima9 Ak si stiahneš novšiu verziu knihy, dočítaš sa aj o tej švédskej štúdii. Je to opäť ďalšie bububu o obličkových kameňoch, na chatrných základoch s príliš mnohými neznámymi.

@veriiii Vitamín C urátové kamene rozpúšťa, takže ťažko ich môže vytvárať :wink: Ak máš nejaký dôkaz v opačnom zmysle, prosím si ho.
Pokiaľ ide o problémy vstrebávania, ktoré spomínaš, takisto by ma zaujímal nejaký konkrétny výskum. Túto urban legend som už počul, len dôkazy som nikdy nedostal.
16. dec 2013 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka Podľa Klennera sa infúznymi dávkami 500-1100mg/kg 3x denne dá do 24h zlikvidovať aj bakteriálna infekcia (dávka podľa závažnosti).
16. dec 2013 o 18:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 Pokiaľ ide o "compliance", vždy zvažujem s príbalovým letákom, ktoré lieky dieťa potrebuje a stoja za riziko nežiaducich účinkov, a ktoré nie. Niekedy je to riziko pre mňa neprijateľné, napr. ak ide o liek, ktorý má len zmierniť kašeľ - to doma zvládame aj šetrnejšími prírodnými metódami (tymiánový sirup, kvercetín, vitamín C, NAC apod). Podľa mňa, lekári majú sklony "pre istotu" a možno aj pre svoju ochranu predpísať radšej viac ako menej (česť výnimkám). Rodič zase zvyčajne vie, ako jeho dieťa reaguje.

Ale keď už sa nevyhneme napr. antibiotikám, tak ich samozrejme užívame pravidelne (a straty črevnej flóry vykrývame kokosovým olejom a probiotikami).
16. dec 2013 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@picasso Čítal som niekoľko svedectiev o tom, ako sa ľudia, onkológmi "odpísaní", uzdravili pomocou rôznych kombinácií metód prírodnej liečby. Jeden onkológ mi opísal prípad, v ktorom zohral úlohu aj vitamín C (po tom, čo konvenčná liečba už zlyhala). Rakovina je choroba 100 tvárí a každému pomáha niečo iné. Ľudia, ktorí bojujú o svoj život, si žiadne predsudky už dovoliť nemôžu.
16. dec 2013 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Ďakujem všetkým, ktorých sa to týka, za podporu :slight_smile:
@nae @molka @petka30 @sirinka @oscarka3 @jonas17 a dúfam, že som na nikoho nezabudol.
16. dec 2013 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@petot asi Klenner nie je dôveryhodný zdroj alebo dôveryhodná štúdia ...pozri mne je to jedno ,nech si také mega dávky mamičky do detičiek tlačia a uvidíme čo to v budúcnosti prinesie aké NU a potom sa tu budeme baviť .... :wink:
16. dec 2013 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot inak ak by mi povedali ,že mám tri mesiace života tak by mi bolo jedno ,možno by som do seba liala tony céčka ,tam je to buď alebo ,ale je rozdieľ pchať céčko do onko chorobou zdecimovaného dospelého človeka ,to ,že sa niekto takto vyliečil ,tomu ja síce neverím....,ale tu sa lejú megadávky do detičiek a obchádza sa lekár a aj pri bakteriálnych ochor...možno sa vonkajšími znakmi ten drobec akože vylieči ,ale vieš v čom je bakteriálna inf.sviňa ,inak ju neviem nazvať ,že sadne na obličky alebo srdiečko ,čo sa nemusí hneď prejaviť a nehovoriac o komplikácii postih mozgu ....a to je taká komplikácia ,ktorá sa dokáže zvrhnúť do pár hodín ,ale mamičky budú vyčkávať a pchať céčko a potom môže prísť jedna katastrofa a potom tu budú vypisovať ako zlý lekári im nezachránili drobca ....takže smola ja vidím aj tú druhú stranu a viem čo je to decký organizmus a ako rýchlo sa dokáže rozvrátiť ..preto nie som za také experimenty ..no uvidíme...
16. dec 2013 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot nemáš za čo, my sme radi, že sme sa vďaka tebe o niečom takom super dozvedeli. ďakujeme :slight_smile:
je super, že si veľa nepríjemností , s ktorými mali veľakrát lekári problém vyriešiť ich, vyriešime teraz tak jednoducho a sami
16. dec 2013 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka Klenner je dôveryhonejší než väčšina ľudí, čo sa dnes k vitamínu C vyjadrujú... jednoducho preto, lebo ho 30 rokov používal v praxi v efektívnych dávkach (aj na sebe) a mal s ním priame skúsenosti u tisícok pacientov. A o tie skúsenosti sa ochotne delil s tými, ktorí boli ochotní počúvať (nebolo ich mnoho, s čím súvisí aj vyššieuvedený citát o lekároch, ktorí budú radšej stáť a pozerať sa na pacientovu smrť).

Väčšina dnešných kváziskeptikov sú ťažkí teoretici, ktorí možno v živote ani nevideli toľko vitamínu C, koľko Klenner podal jedinému ťažko chorému pacientovi...aby ho za 2 dni vyliečil.
16. dec 2013 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@aristka Je jasné, že aj vitamín C vyžaduje určité znalosti a metodiku použitia. Napríklad Klenner pokračoval v liečbe ešte minimálne deň po tom, ako pacient už nemal klinicky žiadne príznaky ochorenia. Napr. u vírusových ochorení bol pacient OK často už po tretej infúzii, no Klenner dal ešte ďalšie 3, aby zaistil, že neostal doslova ani jeden aktívny vírus ktorý by mohol znovu vyvolať ochorenie. Naučili ho to osýpky, ktoré sa dokázali pri nedoliečení vrátiť.

Z hľadiska ústnej tolerančnej liečby, Cathcart takisto odporúčal držať sa tolerančného dávkovania dovtedy, kým ho telo toleruje. Až po úplnom doliečení sa dopyt tela sám postupne zníži.

Napokon, rovnaká výhrada, akú používaš proti vitamínu C, sa dá vztiahnuť voči ktorémukoľvek liečebnému postupu vrátane antibiotík. Na rozdiel od vitamínu C, tam nemáš spätnú väzbu, či je už ochorenie skutočne doliečené. Mnohí to poznáme, ako sa stav najprv zlepší, no po dobratí antibiotík sa opakuje všetko odznova.
16. dec 2013 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@petot Ja teda vobec neviem kde je pravda a nastastie ani nie som nutena nejako sa rozhodnut (Elianka mala zatial len siestu chorobu, raz zelene sople a parkrat priesvitny sopel a cecko podavam privelmi mierne na mega liecbu ale viac ako je bezne, ked treba :grinning:), ale velmi ocenujem tvoj styl diskutovania, ze sa nenechas zviest do hadok, ale snazis sa argumentovat slusne a dostojne. Co sa bohuzial o zrozumitelnosti pisomneho prejavu inych ludi v tejto diskusii casto neda povedat.
16. dec 2013 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@petot Dobre, že píšeš. Pravdupovediac, by ma nenapadlo, že si autorom tejto knihy. Informácie z knihy šíriš ďalej v tomto fóre....preto by som bola rada, ak by si mi odpovedal na zopár otázok, nejasností.

Začala by som tým švédskym výskumom. Nevidela som celú výskumnú prácu, len jej výsledok z určitej vzorky respondentov, niekoľkoročný, s jeho obmedzeniami na ďalšie potrebné výskumy.V konečnom dôsledku to bol dosť rozsiahly výskum na rozdiel od štúdií vykonaných menovanými odborníkmi v knihe Megaskorbická liečba (ML), ktoré sú doplnené aj o ich náhľady, predpoklady, nie len o fakty. Prečítala som si aj spochybnenie informácií, ktoré sú uvedené v knihe Megaskorbická liečba. Novšie vydanie tejto knihy som nečítala, tak neviem, či si tam tieto spochybnenia vysvetlil.
17. dec 2013 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot to na margo vitaminu C=kys.askorbovej...soli som nebrala do uvahy..mamicky tu spominaju kyselinu nie askorbat...k tomu vstrebavaniu, nestudovala som to blizsie, staci mi ked to poda vyucujuci...nenapadlo ma travit hodiny na nete,aby som nasla nieco, co to vyvrati..tolko volneho casu nemam...a nie som ani ten typ, co by sa rad vymykal konvenciam...
17. dec 2013 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim poradite mi, jake je davkovani vitaminu c v prasku pro 10mesicni detatko? dekuji vam
17. dec 2013 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@brigule Poraď sa s Vašim pediatrom. On pozná špecifiká Tvojho dieťatka.
17. dec 2013 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 myslíš toho pediatra čo vidí moje dieťa raz za 2 mesiace 5-10 minút? No hej, ten pozná špecifiká môjho dieťaťa :grinning: :grinning: :grinning:
@brigule preventívna dávka je 40mg na kilo váhy na deň, tzn ak ti dieťa váži napr. 8 kg tak : 40x8= 320mg by približne malo tvoje dieťa za celý deň prijať vit.C. Potrebné je túto dávku rozložiť do viacerých v priebehu dňa, napr. do piatich dávok, teda 320:5= 64 mg. Tá pidilyžička v DM-kovom C vit. má cca 120mg, takže si môžeš urobiť tak, že do každého pitia 5x denne dáš polovičku tej pidilyžičky. To v prevencii. Pri chorobe môžeš dávku zvýšiť. :slight_smile:
17. dec 2013 o 11:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@halienka Hlavne pozná jeho váhu a prípadné pridružené ochorenia. Ty radíš, bez toho aby si dieťa videla, poznala, na základe medicínsky neovereného dávkovania. Odporučenie vo vyššom dávkovaní ako je oficiálne stanovená norma nenájdeš bez toho aby pri tom nebolo odporučenie, poradte sa s lekárom. Okrem toho ani nevieš, aký vitamín C v prášku chce mamka použiť. Si lekár? Petot sa aspoň chráni tým, že napíše, že lekár nie je. @brigule.
17. dec 2013 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Právna úprava reklamy liekov

Reklama liekov zahŕňa akúkoľvek formu podomového informovania, agitačnú činnosť alebo podnecovanie smerujúce k podpore predpisovania, vydávania, predaja alebo spotreby liekov.

Zakázaná je reklama liekov,
• ktoré nie sú v Slovenskej republike registrované,

Reklama liekov sa musí v každej časti zhodovať s údajmi uvedenými v súhrne charakteristických vlastností lieku, musí podporovať racionálne používanie lieku objektívnym informovaním o vlastnostiach lieku bez zveličovania vlastností lieku a nesmie byť klamlivá. Klamlivou reklamou je reklama, ktorá uvádza do omylu alebo môže uviesť do omylu osoby, ktorým je určená alebo ku ktorým sa dostane.

Každá reklama liekov určená pre verejnosť:

Nesmie obsahovať žiadny prvok, ktorý vyvoláva dojem, že lekárske vyšetrenie alebo lekársky zákrok sú zbytočné, ponúka určenie diagnózy alebo spôsob liečby korešpondenciou, vyvoláva dojem, že účinky lieku sú zaručené a nie sú sprevádzané žiadnymi nežiaducimi účinkami alebo sú lepšie alebo rovnaké ako účinky iného lieku alebo inej liečby, naznačuje, že dobrý zdravotný stav osoby by sa mohol zlepšiť užívaním lieku, naznačuje, že dobrý zdravotný stav osoby by mohol byť ovplyvnený neužívaním lieku.
Oslovuje výlučne alebo hlavne deti, obsahuje odporúčanie vedcov, zdravotníckych pracovníkov alebo známych osôb, ktoré svojou popularitou môžu podnietiť spotrebu liekov, pripodobňuje liek k potravine, kozmetickému výrobku alebo k inému spotrebnému tovaru, vyvoláva dojem, že bezpečnosť alebo účinnosť lieku spočíva v tom, že má prírodný pôvod, môže prostredníctvom opisu alebo podrobným znázornením anamnézy viesť k mylnému samourčeniu diagnózy, odkazuje nadmerným, hrozivým alebo klamlivým spôsobom na potvrdenie o vyliečení ochorenia, používa nadmerným, hrozivým alebo klamlivým spôsobom zobrazenia zmien ľudského organizmu spôsobených chorobou alebo zranením a znázorňuje účinok lieku v ľudskom organizme na tieto zmeny.

Dozor nad reklamou humánnych liekov vykonáva Štátny ústav pre kontrolu liečiv.
17. dec 2013 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 prosím ťa prečítaj si názov tejto témy, kľudne aj 3x a porozmýšľaj nad ním. Ak si sem prišla radiť každej jednej mame, ktorá sem príde po RADU a SKÚSENOSŤ s megaaskorbickou liečbou, aby išla za lekárom, s tým koľko môže dávať svojmu dieťaťu Céčka, a toto ideš robiť teraz celé dni a mesiace na tomto fóre, tak neviem čo si mám o tebe myslieť. :rolling_eyes: Každý normálny rodič so svojím dieťaťom na prehliadky chodí, spýta sa čo potrebuje, nerob z ľudí blbcov, ako toto hádam nemusí každý v každom radiacom príspevku pri každom jednej rade ako zlepšiť svoje zdravie predsa písať. Ak by chcela radu od lekára tak ide na iné fórum alebo k lekárovi a nepýta sa tu. Asi vie prečo to robí. Druhá vec je čo ti ten lekár poradí, že :confounded: , lebo poznáme realitu poradní na slovensku, ďalšia vec je neuveriteľná naivita toho, že nejaký cudzí človek, ktorý raz za mesiac moje dieťa preváži, premeria, popočúva, spýta sa či dávam Vigantol, Kanavit a pichne vakcínu a skôr než odídem strčí do ruky zo 5 letákov na prevenciu (imunoglukány, probiotiká a multivitamíny...) pozná špecifiká môjho dieťaťa. Pokiaľ ja ako matka neupozorním na nejaký problém, ktorý dieťa má, tak pri takomto vyšetrení nemá ako lekár prísť na mnohé mnohé ochorenia, vrátane urologických. Nie som lekár a preto radím na bežnom mamičkovskom fóre a nie na lekárskom fóre, že. Radím to, s čím mám ja osobnú skúsenosť a nerobím z ľudí blbcov, že si nevedia veci overiť aj s iných zdrojov.
17. dec 2013 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@halienka Čudujem sa, že len tak poradíš, čo ťa prvé napadne, na základe vlastnej skúsenosti, cudziemu dieťaťu kde nevieš nič o jeho zdravotnom stave. A dokonca ani o konkrétnom prípravku, ktorý mu chce mamka podať. To, čo tu vlastne ani nie je oficiálne povolené, bez potrebných medicínskych štúdií- v takých dávkach. Na rozdiel od lekára si trúfaš radiť aj bez toho, aby si dieťa premerala, povážila, popočúvala...či vôbec niečo také potrebuje, ako mega dávky vitamínu C. V čom si viac kompetentná ako lekár?
17. dec 2013 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Výnos Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky a Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky z 15. marca 2004 č. 608/2/2004 - 100, ktorým sa vydáva hlava Potravinového kódexu Slovenskej republiky upravujúca požiadavky na potraviny na osobitné výživové účely a na výživové doplnky.

Potravinové a výživové doplnky:
Označovanie návodom na použžitie potraviny
(1) Návod na prípravu alebo použžitie potraviny
vrátane návodu na obnovu potraviny sa musí
uvádza na obale tak, aby bol spotrebiteľ INFORMOVANÝ
o spôsobe prípravy alebo použžitia potraviny,
ak by bez tohto návodu bolo možžné pripraviť
alebo použiťž potravinu nesprávnym spôsobom.

§ 16
Klamlivé označovanie potravín
(1) Spôsoby označovania a označovanie nesmú
uvádza konečného spotrebiteľa do omylu, a to
najmä, ak ide o
a) charakteristiku potraviny, jej podstatu, vlastnosti,
zložženie, množžstvo, trvanlivosť, pôvod,
spôsob spracovania alebo spôsob výroby,
b) PRISUDZOVANIE ÚČINKOV,VLASTNOSTÍ ktoré
potravina nevykazuje,
c) vyvolávanie dojmov, žže potravina vykazuje
osobitné charakteristické vlastnosti, aj keď
v skutočnosti tieto vlastnosti majú vššetky podobné
potraviny.

(2) Na obale, na jeho súčastiach, ako aj v sprievodnej
dokumentácii, sa nesmú uvádzať údaje, že
a) potravina je zdrojom VŠETKÝCH ŽIVOTNE DOLEZITYCH ZIVIN
b) BEŽNÉ POTRAVINY nedodajú potrebné množžstvo
žživín, ktoré obsahuje ponúknutá potravina,
c) potravina má ZVÝŠENÚ alebo OSOBITNÚ výžživovú
hodnotu v dôsledku prídavku prídavných látok
alebo potravinových doplnkov, ak takúto vlastnosť
 nemá,
d) potravina má osobitné vlastnosti, aj keď tieto
vlastnosti vykazujú vššetky porovnateľné potraviny,
e) potravina je VHODNÁ NA PREVENCIU, zmiernenie
alebo LIEČENIE zdravotnej poruchy alebo na lekárske účely,
ak osobitné právne predpisy neustanovujú inak

(3) Na obale, na jeho súčastiach a v sprievodných
dokladoch, ktoré potravinu sprevádzajú, sa
nesmú tiež uvádza údaje
a) NEUMOŽŇUJÚCE DOKÁZAŤ ICH PRAVDIVOSŤ,
b) vyvolávajúce pochybnosti o zdravotnej neškodnosti
iných obdobných potravín alebo
vyvolávajúce u spotrebiteľa obavy z jej použžitia,
d) vedúce k ZÁMENE BEŽNÝCH POTRAVÍN s potravinami
na osobitné výžživové účely.
(4) Ustanovenia odsekov 1 až 3 sa vzťahujú
rovnako na spôsob ponúkania potravín, ich prezentáciu, ako aj ich predaj (uvádzanie do obehu).

17. dec 2013 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Označovanie výživových doplnkov:
Platia informácie v rámci , priloženého príbalového letáku, vrátane dávkovania a spôsobu podania, ktoré sú umiestnené na trh SR.

Výživový doplnok uvedený na SR trh musí mať aj tieto iného:
- doklad o zložení výživového doplnku od výrobcu výživového doplnku s uvedením:
- všetkých zložiek s výživovým a/alebo fyziologickým účinkom,
- ich bezpečných množstiev vyjadrených na dennú dávku,
- všetkých ostatných zložiek vrátane prídavných látok, aróm,
- chemickú formu látok s výživovým a/alebo fyziologickým účinkom a ak ide o nové formy aj
vyjadrenie kritérií čistoty, http://www.uvzsr.sk/docs/info/hv/Postup_pri_umiestn_vyz_doplnku_na_trh_v_SR.pdf

Aj z tohto dôvodu je dobré kupovať výživové doplnky, ktoré prešli touto kontrolou.
O žiadnom halabala dávkovaní bez lekára tu zmienka nie je:slight_smile:
17. dec 2013 o 13:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 Nedá mi aby som nereagovala, pretože mám skôr vo veľa prípadoch takú skúsenosť, že lekár podáva halabala antibiotiká a pod. bez toho, aby zistil, čo dieťaťu vlastne je, alebo zbytočne indikuje priliš silné, čoho následkom je rozhádzaná imunita a iné nežiadúce účinky.
17. dec 2013 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Aku davku C-cka mozem ja ako tehotna (astmatička)? ak teda mozem. Uz druhy krat som behom mesiaca chora a neviem sa poriadne vyliecit. Prvy krat som mala nasadene antibiotika na zapal priedusiek. tento krat som este u lekarky nebola, nevidim v tom zmysel, som silno prechladnuta a na antibiotika to podla mna nie je.
17. dec 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lenkalis Nasa pediatricka sa riadi CRP-kom z krvi, na dokázanie bakteriálnej infekciei. Niekedy aj serologickým vyšetrením z krvi, ak sa jedná o bakterie bez bunkovej steny, ktore sa sice tvaria ako virusy, ale zabera na nich antibiotická liečba. A aj výtermi, len na vysledky sa dlhšie čaká. Niekedy to ide aj bez vyšetrenia, keď su zjavné hnisavé sople, hnisavá anginu atd. Vsetko je o vysetreni dietata. Ale zvycajne vysetruje pediatricka CRP-čko (na počkanie) pred nasadenim antibiotik. Ak nedoverujes Vasej pediatricke, tak ju popros nech Vam vysetri CRP, predtým ako ako suhlasis s antibiotickou liečbou. Ja osobne s detmi málokedy odchadzam s antibiotikom.
17. dec 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok