• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

5. decembra 2016 
@anima9 no to máš určite veselý život, lebo sa musíš čudovať od rána do večera, minimálne na tomto mamičkovskom fóre MK :grinning: Dúfam, že aj tam sa všade tak žhavo realizuješ a posielaš matky k odborníkom :wink: bo tie matky si tu radia od rána do večera vo všetkom možnom od plienok, cez zavádzanie príkrmov, požívaní chodítok, po rôzne alternatívne spôsoby liečby, cvikov, pôrodov atď. Oficiálne povolenia a doporučenia majú často tú chybu, že sa často menia, kedysi sa nesmeli viac ako 2 vajcia týždenne, bo si koleduješ o smrť infarktom, teraz už sa v pohode môže jedno denne, kedysi stačilo preočkovať proti tetanu raz za 15 rokov, dnes musíme raz za 10 rokov (hrôza, keď zistili, že tých 5 rokov boli vlastne ľudia nechránení, sa čudujem že tu nemreli na tetanus ľudia ako muchy za tie roky), kedysi sa zavádzali príkrmy už v 3. mesiaci, potom v 6. mesiaci, dnes zas v 4. mesiaci - a tiež to má vplyv na zdravie a život človeka. Tieto tvoje mindstreamové oficiálne poučky, ktoré tu chrlíš a ktoré už vo svojom jadre predpokladajú poslušné nemysliace ovečky, ktoré berú každé slovo lekára ako slovo božie sú úplne vytrhnuté z reality skúseností bežného života. Som zvedavá ako sa budeš tváriť, keď začnú do ordinácie behať denno denne všetky mamičky po radu ako majú užívať ten ktorý výživový doplnok, či by si lekárka len neprečítala príbalový letáčik, lebo tým názvom tam nerozumejú a ani nevedia či sú bezpečné a aké má s tým skúsenosti a tak. To sa všetci pediatri isto potešia, keď horko ťažko stíhajú vybaviť naozaj choré deti. Pozeráš sa na to veľmi jednostranne, len z jedného uhlu pohľadu, nevidíš pohľady matiek, ktorých dieťa je už 10ty x v roku choré a doktorke je už blbé dať znovu ATB a už sama krčí plecmi, že nevie čo ešte dieťaťu dať. Nevidíš pohľady matiek, ktoré aj keď dodržujú všetky oficiálne rady lekárov, tak zdravie ich detí sa nezlepšuje, ba naopak. Ktoré sa často stretávajú aj s odmietavým postojom, zo zlou náladou alebo neschopnosťou lekárov. Čuduješ sa, že hľadajú rady aj inde? A že po predošlých skúsenostiach od lekárov ich už ani netrápi, či to lekár doporučuje či nie? Že ich už viac zaujímajú reálne skúsenosti matiek, ktoré už reálne to či ono skúsili? No ja nie, podľa mňa to je úplne prirodzené vyústenie celej tej situácie, ktorá sa v dnešnom zdravotníctve nachádza. Len tie problémy sa bohužiaľ nenapravia tým, že lekári budú na anonymných fórach napomínať matky: No no no ty jedna, ty nemáš na to aby si dokázala rozhodnúť čo je pre tvoje dieťa dobré, tak sa neopováž o tom ani uvažovať. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Kompetentná som na tomto fóre na všetko, pokiaľ nenadávam, neurážam, moje príspevky nie sú rasistické. Znovu ti pripomínam, nie sme na odbornej poradenskej stránke, sme na obyčajnom mamičkovskom anonymnom fóre. Ja dám radu podľa vlastnej skúsenosti, je na protistrane, čo s tou radou urobí, či si ju overí a či ju vôbec aplikuje. No a už som k tomuto všetko, takže maj sa pekne :wink:
17. dec 2013 o 14:58  • Odpovedz  • Páči sa mi to (11)
@anima9 Pochybujem, ze niekto z tunajsich navstevnikov vyraba alebo predava vyzivove doplnky. Preto mi unika vyznam Tvojho tapetovania fora legislativou o reklame.
17. dec 2013 o 16:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@blondi2 To, co som sa dozvedel v tejto oblasti, uvadzam v kapitole Spotreba vitaminu C (cca str.51) a Tehotenstvo a dojcenie (cca str.288). http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
17. dec 2013 o 17:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anima9 V knihe citujem aj omnoho rozsiahlejsie studie na temu oblickove kamene a vitamin C, a suvislost nebola vedecky preukazana u zdravych ludi; u oblickovych pacientov s hyperoxaluriou sa uvadza v rovine teoretickeho spolufaktora zvysenia rizika, to riziko tam vsak uz je bez ohladu na vitamin C.
Spolu s svedskou studiou ich najdes v prislusnej kapitole Oblickove kamene.
17. dec 2013 o 17:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@petot Celá legislatíva o liekoch a výživových doplnkoch...po Tvojom tapetovanie, je o tom, že keby ten vitamín C mal také ohromné účinky, tak to do popisu Vitamínu C, výrobca určite rád napíše. Rád by napísal aj o blahodarnom vplyve vysokých dávok C na zdravie, lebo by tak ešte o to viac zvýšil predaj svojho výrobku. No bohužial nemôže to tam napísať, lebo v popise týchto výrobkov nesmú byť klamlivé (neoverené) informácie. Tak nás pre istotu pošle za lekárom. Ďalej to bolo o tom, že ak sa nakupujú výživové doplnky zo zahraničia, dobré by bolo poznať normy hodnotenia kvality a čistoty týchto výrobkov v tom danom štáte. Vidíš na tom niečo zlé?
17. dec 2013 o 17:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@anima9 Výrobca môže uviesť len tie indikácie, na ktoré získal registračné rozhodnutie. Jedno takéto rozhodnutie stojí cca miliardu EUR. Toľko peňazí investujú firmy len do patentovateľných chemických liekov, na ktoré po udelení registračného rozhodnutia získajú dočasný monopol. Do prírodnej, nepatentovateľnej látky nikto peniaze nenaleje.
17. dec 2013 o 17:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to (7)
moje skusenosti s vit.C su doposial velmi pozitivne.
@petot dvelmi pekne dakujem za tu knihu Megaskorbicka liecba... a prosim vykasli sa na nich. Svoju enegiu by si mal radsej usmernit do novej knihy :sunglasses: Rada si ju aj kupim. S blbymi sa nedovravis. Budu len vyrypovat, aj ked v niektorych diskusiach uz som sa neraz dobre pobavila na tych hlaskach. Drzim palce a prajem vsetko dobre :wink:
17. dec 2013 o 17:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@veriiii prosim ta vysvetli mi to s tou kozou a metabolizmom trosku podrobnejsie. Dakujem.
17. dec 2013 o 19:13  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@blondi2 v tehotenstve spotreba vitaminu C rapidne stupa, ja som s kazdym trimestrom zvysovala davku.
17. dec 2013 o 19:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
My doma antibiotiká ani nepoznáme. Všetci hovoria ako by to u lekára malo byť v ideálnom stave a ako by sme mali dôverovať lekárom, ale ideálny stav je iba vo veľmi málo prípadoch. Ja som spokojná s mojou lekárkou, lebo akceptuje môj názor (zatiaľ nemala našťastie čo liečiť) a páči sa jej, že sa veľa informujem v zdravotných otázkach môjho dieťaťa.
17. dec 2013 o 20:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to (4)
@sirinka No preto, že koza má enzým gulonolaktón-oxidázy, ktorý primáty, morčatá, vtáky a bezstavovce nemajú. Keby si však chcela zistiť koľko kyseliny askorbovej potrebuje človek v porovnaní s inými živočíchmi ako napr. kozami, ovcami, bolo by potrebné urobiť ďalší výskum, na farme. Si také nevedela ? :confused:

@petot Nikde som nenašla to, čo píšes o výživových doplnkoch s tými miliardami €. Mozes mi poskytnut link? Moja vedomosť je taká, že to nemajú na tých výživových doplnkoch uvedené z dôvodu, žeby klamlivé, či zavadzajuce informacie neprešli platnou legislatívou daného štátu a Európskymi smernicami pre bezpečnosť potravín. Možu uvadzat len to, čo bolo rozsiahlym výskumom naozaj preukázané.

Trh s vitamínovými doplnkami je zlatá baňa. V roku 2011 sa predalo multivitamínov za 16 miliard dolárov, prípravkov s vitamínom B za 4,5 miliardy dolarov a vitamínu C niečo vyše 4 miliárd dolárov....A to nie je zdaleka vsetko zrátané.

Výrobcovia a distribútori výživových doplnkov nie sú žiadny chudáčikovia.
Bežné odporúčané dávky vitamínov už nestačili na plánované obraty. Na zvýšenie obratov bolo potrebné u ľudí vzbudiť dojem, že užívajú vitamíny v malom množstve a že práve to Mega je správne....a naopak vzbudiť u ľudí nedôveru k odporúčaným medicínskym dávkam vitamínov.
17. dec 2013 o 23:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@anima9 Pozor, musis rozlisovat liecebne a preventivne ucinky. Vyzivovy doplnok nemoze deklarovat ZIADNE liecive ucinky, pretoze je to z definicie potravina. Preventivne a priaznive vplyvy moze uvadzat len v tom rozsahu, aky mu dovoli EFSA, ktora celkom svojvolne zamietla vacsinu tvrdeni.

Aby mohol vitamin deklarovat liecive ucinky, musel by byt registrovany ako liek a potom uz musi preukazovat ucinok v klinickych studiach. Aspon tak tomu rozumiem.

A kedze jeho vyroba je lacna a nepatentovatelna, marze su velmi nizke, na urovni generickych liekov. Tam by sa vydavky klinickych studii nevratili bez zvysenia ceny, a konkurencia by to ihned vyuzila.
18. dec 2013 o 06:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to (5)
@petot Ani lieky nemôžu vykazovať preventívne a liečebné účinky bez toho, aby to bolo vedecky dokázané. Doposiaľ bolo toto vedecké dokazovanie skutočnej účinnosti vyžadované len od liekov. Teraz je to aj v prípade potravín, medzi ktoré patria aj spomínané potravinové doplnky. EFSA preto schválila len tie zdravotné tvrdenia ktoré sú vedecky podložené...takže nezamietala len tak svojvoľne, ako uvádzaš. Ale oddeľovala zrno od pliev.

Zdravotné tvrdenia s účinnosťou od decembra 2012 musia byť v súlade s:
NARIADENÍM KOMISIE (EÚ) č. 432/2012 , NARIADENÍM EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (ES) č. 1924/2006

Pre užívateľov doplnkov je toto obmedzenie veľkým prínosom, ktorého cieľom je vysoká ochrana spotrebiteľa pred šírením klamlivých zdravotných tvrdení na potravinách (potrav. doplnkoch) o ich "zázračných" nepotvrdených účinkoch.

V reklamách, ale aj priamo na obaloch doplnkov stravy budú uvedené iba vedecky podložené a zrozumiteľné tvrdenia. Tie môžu výrobcovia publikovať iba v prípade, že ich majú podložené vedeckými štúdiami, ktoré schvaľuje EFSA.
http://ec.europa.eu/nuhclaims/
18. dec 2013 o 23:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anima9 :sweat_smile: aka novinka pre mna, ze takmer cely zivocisny a rastlinny svet si dokaze metabolizovat vitamin c sam...
18. dec 2013 o 23:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anima9 Tá "vysoká ochrana spotrebiteľa" v skutočnosti dopadla tak, že EFSA si úplne svojvoľne vyberala čo uzná a čo nie, v mnohých prípadoch neakceptovala ani kvalitné vedecké dôkazy. To je tak, keď byrokrat vymyslí novú náplň svojej práce a dostane novú moc.
19. dec 2013 o 06:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to (5)
@petot EFSA sa riadila sa tým, čo bolo dokázané rozsiahlym vedeckým výskumom . Kde výskumníci zodpovedajú za pravdivosť informácií, ktoré zozbierali a vyhodnotili. Doposiaľ si mi neodpovedal, či si verejnosti dal odpoveď k spochybneniam konkrétnych informácií, ktoré ponúkaš v knihe Megaskorbická liečba. Našla som len pár riadkov v diskusii tejto knihy, ktoré sa ale nevenujú veciam konkrétne .Tam spomínaš aj to, že si nemal priestor to vysvetliť.

@sirinka A aké ponaučenie z toho vyplýva? ...že vitamín C by mali deti prijímať v potrave a v medicínsky odporúčaných denných dávkach, aby ho nemali nedostatok.
19. dec 2013 o 10:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Vedecké stanovisko o diétnych referenčných hodnotách pre vitamín C
:copyright: Európsky úrad pre bezpečnosť potravín, 2013 (EFSA)

http://www.efsa.europa.eu/en/efsajournal/pub/3418.htm
19. dec 2013 o 10:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ÚVZ kontroloval výživové doplnky, niektoré zavádzali spotrebiteľa.

Niektoré výživové doplnky protizákonne deklarujú, že majú liečivé, protizápalové či dokonca protirakovinové účinky. Vyplýva to z kontroly výživových doplnkov a čajov, ktorú v čase od 9. do 25. septembra uskutočnil Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.
Spomedzi skontrolovaných výživových doplnkov boli v prípade 179 (11 percent) výživových doplnkov zistené nedostatky. Konkrétne v 85 prípadoch (5,22 percenta) išlo o nevyhovujúce označenie, prezentáciu alebo reklamu výživových doplnkov, t.j. prisudzovanie výživovým doplnkom schopnosti prevencie, liečby ľudských chorôb alebo odvolávania sa na také schopnosti. V 94 prípadoch (5,78 percenta) hygienici zistili umiestňovanie výživových doplnkov na trh bez vydaného rozhodnutia ÚVZ SR.

Kontroly sa uskutočnili v skladoch výživových doplnkov, prípadne v lekárňach, u výrobcov, v distribučných sieťach či internetových predajniach. Podľa ÚVZ je u INTERNETOVÉHO PREDAJA na základe skúseností z úradnej kontroly vyššia pravdepodobnosť výskytu výživových doplnkov s nevyhovujúcim zložením alebo označením.

http://www.teraz.sk/zdravie/uvz-vyzivove-doplnky-kontrola-zavadzanie/63074-clanok.html?mostViewedArticlesInSectionTab=1
19. dec 2013 o 10:28  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ahoj, prepáč že oslovujem práve teba ale vidím, že sa vyznáš a nemám moc priestoru čítať toto forum, tak prosím o rýchlu radu, aj ked sa určite budeš opakovať ...
kúpila som Cčko z DM no nalepený papierik o dávkovaní a popis k tomu je nečitatelný, zošúchaný. Ako ho mám dávkovať najmä pri chorobe? kolko mg je jedna tá maličká odmerka? zaujíma ma dávkovanie pri chorobe pre dospelého a pre dieťa s váhou 8kg a 17kg.
vopred dakujem za odpoveď :slight_smile:
19. dec 2013 o 15:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@moon1979 ak nevadí odpoviem za petota, bo má toho veľa a táto otázka sa tu objavuje každú stránku. Takže štandartná preventívna dávka je 40mg na kg na deň, čiže si to treba prerátať na váhu každého člena rodiny a to množstvo, ktoré výnde by sa malo užiť v priebehu celého dňa, najlepšie rozložené do 4-5 dávok. Tá malá lyžička v DM-kovom Céčku má cca 120mg. Pri chorobe sa môže dávka zvýšiť, tolerančnú hranicu zistíš, keď sa objaví redšia stolica. Pozor na vysoké dávky C-čka treba dávať pri niektorých ochoreniach obličiek. Viac v petotovej voľne stiahnuteľnej knihe http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf :wink:
19. dec 2013 o 16:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@anima9 :grinning: riadna logika xixi...
19. dec 2013 o 21:07  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anima9 Nerozumiem otazke. Prosim konkretizuj.
19. dec 2013 o 21:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@anima9 Po zbeznom pozreti, stanovisko EFSA zodpoveda pozicii skolskej mediciny - je zalozene na 100 rokov starej a prekonanej deficientnej teorii. Neberie do uvahy geneticke suvislosti a nove poznatky o farmakokinetike. Na zlych vychodiskach nemoze vzniknut dobry vysledok. Tieto vseobecne problemy podrobne rozoberaju Hickey & Roberts v knihe Ridiculous dietary allowance.

Kazdopadne, dakujem za odkaz, ked budem mat viac casu, material si podrobne precitam.
19. dec 2013 o 22:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot To je zas len Tvoj jednosmerný názor k EFSA.Tak ako aj celá kniha s neobjektívnym výberom informácií. Bez nejakého iného názoru v diskusii, v ktorej by sa mali jednotlivé názory autorov porovnávať. Bohužial, tie ktoré vyvracajú túto teóriu sa Ti tam nehodili. Použil a pozliepal si len to , čo sa hodilo do schémy. Preto je hodnota tohto knižného diela nie veľmi vysoká. Ako reklama pre vitamín C, či askorbát a iných prípravkov s "nevinným" podsúvaním stránok, kde sa dajú kúpiť je to efektný ťah. "Buď kúpte tam(názov)...alebo niekde inde". Cieľom reklamy je ohúriť ľudí niečim veľkolepým....urobiť buum. A kto by sa už nechytil na ZÁZRAČNÝ všeliek? Rodičia, ktorí majú deti, radi budú dávkovať denne megadávky vitamínu C v dobrej viere zaslepení jednostranými informáciami bez poznania negatívnych účinkov na zdravie..Samozrejme rád poradíš megadávky aj pri C vitamín prášku z DM drogerie potravinárskej kvality.Hoc nezodpovedáš za pravdivosť informácií použitých v knihe a taktiež neberieš za ne ani zodpovednosť v používaní. Tak si trúfaš poradiť aj deťom, tehotným a pod. Klenner ktorý robil svoje štúdie pred vyše 60 timi rokmi, mal možno horšie laboratórium ako majú teraz v škole na úrovni školskej medíciny. Preto sa jeho študie a nádhľady z vyše 60 rokov nedajú použiť. Pauling získal Nobelovú cenu za mier a za chémiu. Ani jedna nebola za Vitamín C. Zastával názor, že človek sa dožije 150 rokov, pri užívaní C s inými vitamínovými doplnkami. Určite to bol veľmi vzdelaný človek no v tomto prípade, to trošku prešvihol a sám sa nedožil takéhoto veku. Samozrejme, že je to proti prírode. A za svoje experimenty s vitamínmi si od Paula Offita vyslúžil prezývku „najväčší svetový šarlatán.“ v knihe „Do You Believe in Magic?: The Sense and Nonsense of Alternative Medicine“ Pauling užíval až 18 000 mg vit. C denne – čo je zhruba 200× viac, než je doporučená dávka. Pauling stále viac prepadal iracionalite, ktorá sa netýkala jeho odboru...označené aj za Nobelovu chorobu. Väčšina mamičiek nemá potrebné vedomosti a ani čas hľadať a overovať. A preto len slepo následujú postupy tejto" terapie a prevencie" megadávkami. Bez toho, aby si uvedomili že môžu svojmu dieťaťu uškodiť, neoverenými a zdravotne neodporúčanými postupmi .... na základe porady s nejakým nickom na Modrom koníku. V domnení, že vitamíny škodiť nemôžu. Tu sa však bavíme o megadávkach kyseliny askorbovej alebo askorbátu... Nehovoriac o neoverenej kvalite niektorých prípravkov predávaných na internete, ktoré ani neprešli potravinovou kontrolou v EU alebo kontrolou FDA. Bohužial kniha Megaskorbická liečba nie je o varení, hoc v mnohom mi tak pripadá..Ak však prešvihnem každodennú dávku korenia pri varení, nič sa v podstate nestane, lebo sa nejedná o zdravie..Celá táto skupina je nebezpečná, hlavne pre deti, ktoré sú do tohto zaťahované....V ďalších príspevkoch budem konkrétnejšia..toto bolo len tak na okraj.
20. dec 2013 o 09:37  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
@moon1979 Prosim nerob pokusy na svojich detoch. V Damskom klube bol ako host gastoenterolog a onkolog Doc. MUDr. Pechan a ten nemal lichotivu mienku o megadavkach C vit. a uz vobec by som ho nekupovala v DM drogerie.
20. dec 2013 o 09:48  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Myslíte, že vďaka megadávkam vitamínu C, alebo vyšším dávkam iných vitamínov ako je odporúčaná norma, bojujete proti farmapriemyslu s antibiotikami a inými liečivami?..akože im dáte týmto na frak?...tak si prečítajte tento článok
http://vat.pravda.sk/clovek/clanok/14575-vitaminove-doplnky-by-mali-byt-vyhradne-na-predpis/

Prioritné by malo byt zdravie Vášho dieťaťa, a to čo naozaj potrebuje k svojmu zdraviu, či sa jedná už vitamín alebo nejaký liek, nie "boj" s lekárom, či farmapriemyslom...v domnení že sa jedná len o "biznis s liekmi". Biznis nepozná hraníc práve v alternatívnej medicíne. Reklama na výživové doplnky je niekoľkonásobne vyššia ako na lieky.Verejnosť na základe intenzívnej reklamy najmä v časopisoch a v televízii často preceňuje význam výživových doplnkov a prisudzuje im liečebný účinok, čo môže viesť k zanedbaniu návštevy lekára a k rozvoju či progresii mnohých ochorení.
http://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/77020-davkovanie-vyzivovych-doplnkov-neprekracujte/
Neviem, či to je tá správna cesta.

Potravinové doplňky: Byznys odvádějící lidi od užívání skutečných léků
Přes deset bilionů eur vydají každoročně občané EU za potravinové doplňky, přičemž výdaje za tyto výrobky neustále rostou. Značnou část peněz za nákup potravinových doplňků by přitom mohli spotřebitelé ušetřit – například tím, že by konzumovali adekvátně svému zdravotnímu stavu vyváženou skladbu klasických potravin, které obsahují pro tělo všechny potřebné látky. V případě, že lidé skutečně trpí nějakou nemocí, neměly by potravinové doplňky nahrazovat skutečné léky. Nemusí se to, právě s ohledem na zdraví, vyplatit.

Tvrdí něco, co nemohou dokázat. Jde o závažnější klamání, než třeba u nekvalitních potravin. Náhražka léků je přece jen „vyšší level“, než náhražka masa v klobáse rostlinnou sójou. http://www.vitalia.cz/clanky/potravinove-doplnky-byznys-odvadejici-lidi-od-uzivani-skutecnych-leku/
20. dec 2013 o 10:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@petot
Mala som namysli, článok ktorý vyvracia niektoré teorie knihy Megaskorbická liečba.
na základe štúdií.

Celý článok : http://www.osud.biz/15-11-2013/3301/lidske-telo/vitamin-c-myty-vs-fakty

Tak napríklad:

Tento recenzent o knihe a autorovi Megaskorbická liečba píše:
….“V úvode autor uvádza, že vychádza „z publikovaných prípadových štúdií a praktických klinických skúseností, a doplnené sú hypotézami a náhľadmi ich autorov na mechanizmy účinku týchto postupov“. Sám teda priznáva, že si vyberá zo štúdií len to, čo sa mu páči a domyslí si ako to napísať aby to sedelo jeho teórii.

Ďalej sa píše, že céčko je zázračný liek na mononukleózu, ktorú vyvoláva Epstein-Barrovej vírus. Podľa tejto štúdie (link 9) to naozaj funguje, ale iba v umelých podmienkach mimo tela a v tele nijako neovplyvní vývoj choroby. Link 9 - http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?term=ascorbic+acid+EBV

Ďalej sa vraj dajú liečiť vitamínom C otravy alkoholom, CO, hubami, hmyzom, medúzami, hadmi, ... Jednoducho liek na všetko. Panacea (--> patognomický príznak šarlatánstva). Akurát to nikto nikdy neoveril a ak aj autor knihy udáva nejaké pseudodôkazy, tak kombinuje chémiu a svoje hypotézy.

Jedny z množstva príkladov na vysvetlenie.
20. dec 2013 o 14:03  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@stanulienkat přesně, vysoké dávky vit c rozhodně nejsou zdraví prospěšné; už dávka nad 1g denně pro dospělé dokáže způsobit průjem /a to je fakt to nejmenší/ o ledvinách nemluvě
20. dec 2013 o 15:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
@madrilena Dávka 1 g vitC u dospelých denne, ktorým to sposobí průjem, to je naozaj úkaz, aký som ešte nevidela. To by musel mať dotyčný C hypervitaminózu ešte z iných zdrojov. V bežnom živote dospeláci využijú aj viac gramov denne bez problémov, a pokiaľ im nejaká dávka sposobí průjem, je to akurát známka, že ich tolerančný limit je nižší. Žiadna veda.
O "trávení" detí snáď len toľko, že moje deti zatiaľ nikdy nebrali atb., na rozdiel od 95% svojich rovesníkov a ku pediatričke chodíme (s dvomi výnimkami) len na preventívne kontroly. Vysoké dávky v neštandardných stavoch pomohli nám aj deťom pri tráviacich problémoch, ako aj bežných "rýmečkách".
Každý si je zodpovedný sám za seba a za svoje deti, každý rodič sa snaží robiť to najlepšie. Takže silné slová o nutnosti psychiatrie, si prosím nechaj do témy, kde to naozaj bude mať zmysel.
20. dec 2013 o 17:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to (7)
@nae mě třeba nárazově denní dávka 1g acium ascorbicum průjem způsobuje - předesílám, že hypervitaminózou z jiných zdrojů netrpím; nejsem alergik, netrpím ekzémem, ničím podobným; máš pravdu, že kvůli infekčním nemocem díky vysokým dávkám vit c chodit k lékaři s dětmi nemusíš; bude však velké štěstí, když v budoucnosti Tvoje děti nebudou navštěvovat gastroenterologii nebo nefrologii; acidum ascorbicum je pořád "jen" kyselina, která má v malém množství na organismus pozitivní účinky; ledviny ani žaludek nejsou stavěny na to, aby dlouhodobě přijímaly nadlimitní množství této kyseliny; pokud chce někdo vidět jen pozitiva a nezjistí si negativa, je to špatně; svému dítěti bych 40mg per kg vit c nikdy nedala, je to koňská dávka i pro dospělého; myslím si, že pro dítě je daleko přínosnější občasná viróza /taky si nějak potřebuje vybudovat imunitu/ než koňské dávky vit c; vysokými dávky vit c se imunita netvoří, naopak při vysazení pak mohou nastat příznaky nedostatku tohoto vitamínu.... neznám žádného pediatra! /tzn. doktora, který má atestaci k léčbě dětí/, který by doporučoval jako prevenci výše uvedenou dávku vit c.
20. dec 2013 o 18:23  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok