• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@madrilena Môžem sa opýtať, z akého dôvodu si túto dávku (1 g) požila, keď tejto liečbe nedôveruješ a tých ktorí ju praktizujú posielaš na psychiatriu?
20. dec 2013 o 18:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
20. dec 2013 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcence a chlapci, poradite mi, mozem brat ako tehulka 1000mg C ? Podla lekarnicky je to moc, ale vraj s postupnym uvolnovanim mozem, tak ani srnka netusi co je na tom pravdy...
20. dec 2013 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanym 1g používám při viróze nebo v období kdy viróza/chřipka/nachlazení hrozí; u mě to rozhodně není 40mg na kg; podle výše uvedených receptů je to pro 26 kg; přechodně dávka 1g není na škodu, takže se mi tu nemusíte vysmívat, je to trapné; já tu reagovala na preventivní pravidelné podávání vysokých dávek obzvláště dětem; on tomu každý rozumí, jak chce; ten kdo se nechá zvyklat pár internetovými blbinkami, tak se mi tu směje; jsou to Vaše děti, jen bych v budoucnu byla ráda, aby ty nefrologie a gastra byly placeny tím, kdo je za poškození orgánů zodpovědný; nevidím důvod to cálovat veřejným pojištěním
20. dec 2013 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewisam přechodně na nemoc můžeš brát třeba 4x 250mg denně, ale třeba tak týden, víc bych to neriskla; dlouhodobě třeba 250mg 1x denně
20. dec 2013 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 Naposledy som kupoval práškovú kyselinu askorbovú v cene 7 EUR za kg, čo sa blíži cene mletého maku. Ale jasne, môžeš nám tu rozprávať o ohromnom biznise s vitamínmi, a potom zájsť do lekárne po krabičku antibiotík za dvojnásobnú cenu, ktoré boli vyrobené za pár centov a ktoré z polovice hradí poisťovňa. Alebo kľudne aj Tamiflu, krabičku za dvacku. Možno dokonca trošku pomôže, a možno ani nenarobí viac škody než úžitku :wink:
20. dec 2013 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@madrilena zahada je v tom, ze 500 podla lekarnicky mozem v pohode viackrat denne, ale 1000 raz denne je moc...A vraj teda s postupnym uvolnovanim je jedno aka davka sa berie, lebo telo zuzitkuje len kolko potrebuje a ostatne sa vyluci - slova lekarnicky. A niekde som citala /nespomeniem si uz kde, davno bolo/, ze podla akejsi studie by tehotne mohli mat davku denne viac ako 1000mg myslim, ze az 3000mg. Tak naozaj neviem co si z toho vybrat
20. dec 2013 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena Ja sa nikomu nevysmievam, slušne som sa pýtala. Prekvapilo ma, že užívaš vit. C v takýchto dávkach, keďže v tvojom prvom príspevku na túto tému píšeš "vysoké dávky vit c rozhodně nejsou zdraví prospěšné", pričom nespomínaš preventívne pravidelné podávanie. To je všetko. Mimochodom, ja svojim deťom dávam vitamíny len v prirodzenej forme. Ešte na margo poslednej vety tvojho príspevku: "Cálovanie" verejným poistením liečby alkoholikov, drogovo závislých, fajčiarov a chorých následkom obezity a nezdravého životného štýlu sa ti zdá v poriadku?
20. dec 2013 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@madrilena Ďakujem za názor. Bola si normálne dotázaná, prečo si si takú podľa teba megadávku dala, keď vitC nepovažuješ za vhodný výživový, event. terapeutický doplnok. Na rozdiel od teba ti tu nikto nerobí prognózy o tvojich deťoch až na úrovni pomaly zastrašovania. Zmysel tvojich príspevkov sa potom stráca v invektívach.
Ja osobne pozitíva v megaskorbickej liečbe vidím, a používam ju hlavne pri neštandardných stavoch. Považujem to za rozumnejší krok, ako hneď bežať do lekárne pre Nasivin, Nurofen, Fenistil a podobné mňamky. Keby som nemala dobrú skúsenosť, tak vitamín C nepoužívam. Pre niektorých ľudí je to asi ťažké na pochopenie. Ono je ľahké hneď súdiť.
p.s.tiež si myslím, že pre detskú imunitu je občasná viróza prínosom, ale nepoznám rodiča, ktorý by sa svojmu dieťaťu nesnažil nejaku uľahčiť tú nepohodu - aj keď len varením čaju s citrónom.
--------------------------------------------------------------------------
Opakujem svoju výzvu znovu pre všetkých: veď napíšte aj vy nejakú knižku a dajte ju k dispozícii on-line a zadarmo. Može sa napríklad volať: megaskorbická liečba - prečo je (ne)bezpečná.
p.s.2: v tejto téme vcelku dobre vidno, kto petotovu knihu čítal len po stranu 13.
20. dec 2013 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@anima9 Tvoje podsúvanie o nejakej mojej vraj šikovnej reklame je nanajvýš úbohé a podlé, pretože v knihe som sa vyslovene vyhýbal menovaniu konkrétnych značiek, nejaké ponuky na spoluprácu som z týchto dôvodov aj odmietol. Jedným z mojich cieľov bolo zvýšiť akceptáciu megaskorbickej liečby; myslíš si, že nepoznám cenu tých informácií? Myslíš si, že som taký hlúpy, aby som ohrozil ich kredibilitu tým, že by som ich dovolil spojiť s nejakým konkrétnym výrobcom?

Čitatelia zo mňa neustále páčia nejaké značky, a aj tomu som sa bránil tak urputne, že ma dokonca jedna poslucháčka Slobodného vysielača obvinila, že som sebecký a nepodelím sa o tú informáciu s inými. Tak som začal menovať čo najširšiu paletu možností o ktorých viem alebo ktoré sám používam, a potom prídu nejakí anonymi a fabulujú tu svoje (alebo možno zamestnávateľom nadiktované) ohováračské teórie. Len tak ďalej, možno budú aj prémie.

O mojej knihe si mysli čo chceš, je mi to úplne jedno. Ja jej hodnotu poznám, pretože viem, koľko som na nej pracoval a s akými cieľmi. Predstavu o tom majú len tí, ktorí už niečo vytvorili. A sú aj takí, ktorí dokážu len nenávistne kydať, taký je život. Tak ako ten anonymný pisálek od "lovcov šarlatánov" ktorého "recenziu" si sem prilepila - preukázateľne knihu ani len neprečítal, takže keď napíšem na vrece odpadu "recenzia" tak sa z neho stane recenzia?

Linus Pauling začal brať vitamíny v 60-tke, dožil sa 93 a do konca života mu to pálilo. Väčšina jeho kritikov pošla omnoho skôr. Ale vieš čo? Každý raz zomrie, skôr alebo neskôr, s vitamínmi alebo bez nich, a to čo v živote konal, sa mu vráti aj s úrokmi. Ja verím vo vyššiu spravodlivosť, a tá hovorí, že človek, ktorý sa za dobré odpláca zlým, tomu sa z domu nepohne nešťastie. Takže nech sa páči, každému ako si zaslúži.
20. dec 2013 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@sanym Tiež súhlasím s tými platbami, pokiaľ za svoju liečbu (vrátane miezd pre ošetrujúci personál, a celej "réžie" starostlivosti) budú platiť narkomani, obézni (bez organickej príčiny), fajčiari, alkoholici apod.
20. dec 2013 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena takze kto uziva vitamin c, ma si platit osetrovanie sam a ti, co sa pchaju chemickymi liekmi, umelym jedlom, su obezni, fajcia a obmedzuju pohyb na najnutnejsie minimum, naleju sa alkoholom co? Aj za tych bojujes? Sama vidis zmysel v uzivani vyssich davok cecka pocas choroby, akurat nedokazes sa zmierit s tym, ze niekto si ho dava viac ako ty...
20. dec 2013 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewisam já bych právě rozdělila těch 250mg do 4 denních dávek; přes 1000 bych nedávala, je to moc
20. dec 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena nechcem rypat ale nie je jedno, ci si das 4x 250mg alebo 1x 1000 a 24h? Mne to pride jedno, ci?
20. dec 2013 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka čím se liší podávání enormních dávek synteticky vyrobené kyseliny od podávání synteticky vyrobené houby /tedy třeba penicilinu/? Ničím, obě dvě látky svým způsobem škodí. Navíc - pokud budeš užívat penicilin týden, dva, tak s největší pravděpodobností budeš ok /jsou i alternativy/. Jinak jsem taky pro, aby se kuřáci, narkomani a alkoholici platili léčbu, u obézních to není tak jednoznačné, ne každý je obézní protože hodně jí.... Také si nemyslím, že je nějaký rozdíl mezi vitamínem C z DM a penicilinem od farmaceutické firmy; pokud někomu nechceš cpát do chřtánu peníze, budeš si muset sama izolovat vit c z ovoce.... DM je firma, která má privátní značky, které vyrábějí zboží pro zisk, nikoli jako akt dobročinnosti; dobře je to vidět na UM Babylove, které v české DM stojí 150Kč a v německé stojí pouhých 80 /v přepočtu/ - sakra to je ale zisk, divím se, že tam ty peníze cpeš, fujtajbl
20. dec 2013 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewisam není, jednak 4x250mg není taková "zátěž" pro organismus naráz a navíc většinu z těch 1000mg hned vyčůráš, takže je to lepší rozložit
20. dec 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena zaujimave... Ty rozdiel nevidis, ale vadi ti iba ten vitamin.. :wink:
20. dec 2013 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanym ano, ty se mi nevysmíváš, byla to kolegyně... je dávka vysoká a vysoká; 1g se dá přechodně unést, 40mg/kg opravdu ne; navíc tady je brána 40mg jako preventivní dávka ne jako dávka při nemoci či zvýšené potřebě... jinak myslím, ž by měli platit všichni, kteří přistupují ke svému zdraví nezodpovědně - narkomani, alkoholici, kuřáci a Ti, co se cpou plánovitě bůčkem a sádlem
20. dec 2013 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Aj prababka z našej rodiny sa blíži k veku Paulingovho úmrtia a to ani nechyrovala o užívaní vitamínu C preventívne...genetika nepustí, nehovoriac o stárnutí populácie
O podsúvaní by som nehovorila, len hodnotím to, čo vidím.
Ty ako autor knihy: Súhlasíš dávkovacou schémou nicku halienka?...že každému naložme toho vitamínu rovnako, veď každý unesie? Bez toho aby sme sa ho vôbec opýtali, či nemá iné zdravotné problémy, alebo neberie lieky, ktorých účinok by sa mohol ovplyvňovať? Taktiež som sa tu stretla s prirovnaním vitamínu C s kyslou kapustou alebo s doporučenou dávkou vajec denne. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Či tieto dámy naozaj vedia, čo činia.
Verím v takú spravodlivosť, že deti majú právo na zdravie...Súhlasíš s vyhláseniami nickov napr. molka, petka30 a nae, že rodičia môžu podávať svojim deťom, čo chcú? ...ja rozhodne nie. Tvoj názor?

Konkrétnemu vyjadreniu k spochybneniu informácií si sa vyhol. Nie veľmi elegantne, skôr priehľadne. Útok je najlepšia obrana. Som skôr zvedavá na fakty, nie na výlev emócií. Tie by sa pri dávkovaní megadávok mali dať bokom. Nie som recenzent, čo to napísal. Ako čitateľ knihy som sa slušne opýtala na vysvetlenie týchto spochybení Tvojich informácií v knihe. Aby sa na ďeťoch niečo neprepísklo....bohužial.
20. dec 2013 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@sirinka ??? nechápu.... co se týká mne, vit c mi vadí jen ve vyšších dávkách; 250mg s mnou nedělá vůbec nic; o možnosti průjmu se píše v možných nežádoucích účincích vit c
20. dec 2013 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena vacsin aliekov pouzivanych v alopatickej medicine vyrabanych farmaceutickym priemyslom ma omnoho viac neziaducich ucinkov v popise ako vitamin c... A aj omnoho hrozivejsich....
20. dec 2013 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@madrilena a mimochodom, necudujem sa, ze davka 250 mg s tebou nerobi vobec nic :wink:
20. dec 2013 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sirinka Ktorý čistý preparát vitamínovej terapie dávkuješ sebe a svojim ratolestiam?
20. dec 2013 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka no víš, on Ti hlavně nikdo nenapíše nežádoucí účinek při enormní dávce vit c, protože výrobci obvykle nepočítají s tím, že se někdo cílevědomě k. askorbovou předávkovává; výrobci počítají s přiměřenou dávkou a píší k tomu relevantní informace /tudíž někteří lidé si to pak vyloží, že ikdyž snědí 3g kyseliny denně, tak budou ok; on Ti v příbalovém letáku taky nikdo nenapíše, že když sníš najednou celé balení paracetamolu, že si můžeš odrovnat játra a usneš /předpokládá se, že lidé budou užívat preparát podle doporučeného dávkování/; a pak je třeba rozlišovat mezi léčebnými preparáty a potravinovými doplňky /vit. c/
20. dec 2013 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka dávka 250mg acidum ascorbicum mi nepůlsobí nežádoucí účinky
20. dec 2013 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena rada si to prestudujem o tych nu po vyssich davkach vitaminu c....
Inak v pribalovom letaku sa pisu aj upozornenia aj pokyny, co robit pri predavkovani napr ten paralen
http://www.liekinfo.sk/liek-paralen-500-tbl-10x500-mg-(blis-al-pvc)-22235-pil.aspx
Ten tvoj predpoklad, ze nikto v nasej spolocnosti neuzije viac ako treba atd , uz davno neplati a vacsina vyrobcov sa snazi chranit, aj preto existuju pribalove letaky, kde su uvedene aj taketo info....
20. dec 2013 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka fajn, přečti si příbalový leták celaskonu - tam je to vše krásně vysvětleno; nú se vztahují ke k. askorbové, nikoli pomocným látkám; no, nechtěla bych se dívat na dítě svíjející se v ledvinných kolikách, říká se, že je to jedna z nejhorších bolestí vůbec.... podráždění žaludeční sliznice.....také lahůdka
20. dec 2013 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 Odpovede sa nachádzajú priamo v knihe. Nemám toľko času, aby som všetko písal znovu a znovu. Preto som to napísal raz a poriadne a každý, kto má záujem, si to môže prečítať a overiť voči pôvodným zdrojom a urobiť si vlastný názor. Kto záujem nemá, to je jeho vec, ja moju knihu nikomu nenútim, ani môj názor, ani názor autorov pôvodných štúdií, o ktoré sa opieram.

Tvrdíš, že som niečo "použil, čo sa mi hodí" a "pozliepal". OK, ja nie som génius a budem rád, keď to urobíš lepšie. A neostaň pri úbohých 2100 odborných zdrojoch ako ja, použi ich aspoň dvakrát toľko, nech to má nejakú úroveň. Dobre? Potom si ja sadnem a napíšem recenziu.

Takže ak máš čo povedať, tak prosím skonči s prízemnými útokmi a polož nejakú otázku, ktorá nebola zodpovedaná v knihe. Zbytočne tu na mňa ideš s ohováraním nejakého anonyma, ktorý knihu nečítal. On sa môže veselo tváriť, že niečo vyvracia, a pritom ani nevie k čomu sa vyjadruje? A ja mám zabíjať čas a reagovať na neho akoby to bol nejaký seriózny odborný recenzent? Čo mu mám vyvracať, jeho dojmy po prelistovaní? Alebo z tvojho príkladu, že konkrétne, publikované prípady úspešnej liečby AKÚTNEJ infekčnej mononukleózy u ĽUDÍ sa pokúša spochybniť MYŠÍM modelom RAKOVINY Z CHRONICKEJ infekcie? To myslíš vážne? Keby som reagoval na každú blbosť, tak by mi neostal čas na nič.
20. dec 2013 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Odpovedz jej, aký preparát používaš, a budeš obvinená že robíš dealerku :wink:
20. dec 2013 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena som si precitala... Zatial ostavam pokojna, teda najme kvoli tym pridavnym latkam, by som tento preparat neuzivala ani v odporucanych davkach dlhodobo a preventivne pokial mam byt uprimna a tvoj komentar k NU beriem, ale uznaj, takto a omnoho viac mozeme hykat nad kazdym jednym pribalovym letacikom....
20. dec 2013 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok