• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

18. septembra 2017 
@petot inak vies, ze ma to hned napadlo, vyzyva ma tu robit verejne reklamu a potom na mna vytiahne nejake paragrafy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dec 2013 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka a to je přesně ono - všechny preparáty synteticky vyrobené /v případě vit c vysoké dávky/ jsou pro tělo potencionálně nebezpečné; proto mi přijde naprostý nesmysl dítěti cpát jeden potencionálně škodlivý abych nedala jiný potencionálně škodlivý; a kdokoli, kdo vyrábí nějakou syntetickou látku to dělá pro zisk - tudíž užívat megadávky vit c, protože je levnější než penicilin je kravina; ten, kdo užívá vit c dlouhodobě stejně do toho vit c nasází daleko víc peněz než do dávky penicilinu, kterou potřebuje na vyléčení tonsilitidy; příbalový leták celaskonu jsem zvolila proto, že si nemyslím, že by byl dostupný příbalový leták vit c das gesunde plus - osobně si myslím, že je i trochu jinak registrovaný než celaskon; příbalový leták celaskonu se obecně vztahuje ke kyselině askorbové, nikoli k přídatným látkám /ty asi ledvinné kameny nezpůsobí, že.../
20. dec 2013 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@madrilena tak kazdy z nas musi zvazit, ktore potencionalne nebezpecie zvoli... Je teda kravina vypisovat tu o nepreplacani liecby a o tom, co koho kolko stoji penazi... Mna stoji aj bezny nakup viac, ako by mohol, kedze nekupujem zasadne najlacnejsie potraviny, ale snazim sa vyberat z tych kvalitnejsich....ale mozno by som mohla usetrit a kupovat najlacnejsie aj ked nie ktovie ako kvalitne potraviny, potom usetrit aj na vitamine a obcas vybrat poistovnou preplacane antibiotikom, probiotikum si nekupim, na co podporovat vyrobcov, dam si lacny akoze jogurt.... A pridavne latky mi sice nesposobia oblickove kamene ( aj ked aj o tom je dobre si este co to dostudovat v suvislosti s vitaminom c) ale v popise maju, ze su rakovinotvorne... No neva, dam si iba odporucanu davku a budem dufat....
Takze pre niekoho nezmysel, ok, nikto ho nenuti venovat sa megaskorbickej liecbe, ma na vyber ine moznosti, pre niekoho zmysel....jeho slobodna volba....
20. dec 2013 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@sirinka jde spíše o to, že někdo dává svým dětem enormní dávky; co víš o dětském organismu, abys mohla posoudit, že to tomu dítěti neublíží? Nekvalitní potraviny v oblibě nemám a snažím se jim co to jde vyhýbat; asi by každý měl žít nějak rozumně - vysoké dávky vit c za rozumné nepovažuji, stejně jako braní atb jednou měsíčně; u průměrně zdravého dítěte stačí dostatečný příjem zeleniny a ovoce a kvalitní stravy obecně, pobyt venku, pohyb atd. to je nejlepší prevence infekčních onemocnění přenášejících se kapénkovou cestou; pokud se takový režim dodržuje, není potřeba zatěžovat ledviny a GIT; jednou za čas dítě něco chytne, ale to je normální
20. dec 2013 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@nae mého manžela třeba céčko taky poměrně snadno prožene - ale on má ulcerózní kolitidu (a nejspíš taky dost v háji střevní mikroflóru, trávení celkově ... jenže jak mu třeba probiotika nestrčím až pod noc, tak sám si je nevezme, colu a tonic si taky neodpustí :unamused:).

Já beru denně jak preventivní dávku dvě kávové lžičky (vychází to cca 50mg/kg), malá tolik, co dostane přes mateřské mléko a plus co upije z mé sklenice s céčkem, poslední dobou neutralizuju sodou i ty preventivní dávky. A při megaskorbické léčbě obvykle zvládnu cca 30g den, ale posledně jsme to nachlazení chytla hned v začátku a možná to byl nějaký méně odolný bacil, men jsem musela dávku snížit :grinning:. Malou jsem zatím léčila megaskorbick jen jednou, na mez tolerance se ani nedostala, nebyla ochutná toho víc vypít, ale pomohlo jí to skvěle :slight_smile: (tak si to asi instinktivně regulovala sama ten příjem askorbátu, to jsem zjistila už víckrát, že nechce jíst/pít to, co by jí jakkoliv neudělalo dobře).
21. dec 2013 o 01:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot Recenzent Tvojho članku sa riadi poväčšine zo študii na stránke pubmed.com Vyhladaval ich pomocou klucoveho slova ascorbic acid (acidum ascorbikum, inak kyselina askorbová). Ihneď našiel 2248 štúdií a článkov. Smutné je že nevieš nič z toho vysvetliť a tak začínas utocit. Namiesto toho, aby si si tieto ponuknute informacie a nové zdroje nastudoval, a urobil na ich zaklade opravy v svojej knihe. Ci aspon porovnal tieto nové poznatky, už s tými co si doposial uviedol. Aj napriek tomu nadalej dávkuješ verejnosti askorbaty a kyseliny askorbové podľa neoverených informácií. Je to nefér voči týmto ludom, ktorí sa podla toho riadia a davkuju to aj svojim detom.

Neodpovedal si mi na druhu cast mojej otazky, či tieto menované dámy majú právo podavat svojim detom, čo chcu?...a dávkovať napr. megadávky vitamín C, bez dalšich potrebných informacii o zdravotnom stave, či liečbe aj iným opytujucim sa na tomto fore. Riadia sa Tvojimi vyjadreniami v knihe za ktorých pravdivost nezodpovedas...vid Dolezite upozornenia. Tak je namieste, aby si to tu vysvetlil.

@sirinka Uplne o ine sa mi jednalo. Ale to vysvetlím neskôr.
21. dec 2013 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Inak celé články recenzenta ku knihe Megaskorbická liečba su k dispozícii tu:

http://www.osud.biz/15-11-2013/3301/lidske-telo/vitamin-c-myty-vs-fakty
http://www.hbockovanie.blogspot.sk/2013/11/cierny-kasel-je-spat-co-na-to-tuharsky.html

Myslela som, že si jednotlivé state prejdeme s panom Tuhanskym, autorom knihy Megaskorbická liečba pekne po poriadku, aby očistil meno svojej knihy. Dala som mu na to priestor, lebo v diskusii svojho najnovšieho vydania píše, že na to nedostal priestor. Už od začiatku som sa však nestretla s pochopením a nejakým odborným vysvetlením menovaných spochybnení.
21. dec 2013 o 07:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Recenzent ďalej píše:

Septický šok je ďalšia téma. K tomu poviem iba toľko, že ak by som ako lekár liečil akýkoľvek šok vitamínom C, tak by som sa poriadne dlhú dobu musel dívať na panorámu Ilavy cez malé, mrežované okienko. To je asi ako keby som pacientovi s infarktom myokardu začal masírovať nohy. Šok znamená taký pokles tlaku krvi, že nedochádza k vyživovaniu životne dôležitých orgánov a hrozí ich „odumretie“ - laicky povedané. Septický šok má k tomu navyše príznaky vysokej teploty, poruchy koncentrácie kyslíka v krvi a masívnu infekciu v tele (tzv. otrava krvi). Ako by sa niekomu upravil tlak z 80/40 na 120/70 len vďaka vitamínu? Ako by vitamín vedel, že teraz treba zvýšiť tlak? Prečo by nezvyšoval aj u zdravého človeka?
http://www.osud.biz/15-11-2013/3301/lidske-telo/vitamin-c-myty-vs-fakty

Prvé tri vety tohto článku zrozumiteľné aj pre laickú verejnosť.
21. dec 2013 o 07:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anima9 ty brďo, toto robíš dobrovolne alebo si za to platená? Lebo pochybujem, že by si tolko roboty dala obyčajná mamička, ktorá jednoducho s megaaskorbickou liečbou nesúhlasí. A tie útoky na petota... Takto zámerne a zákerne na niekoho neustále hľadať hocičo, naozaj hocičo a zo všetkých strán aby si ho zhodila, podkopala jeho prácu a jeho ako človeka... pritom keby si ho poznala, jeden skutočne veľmi čestný a dobrosrdečný človek. Ako môžeš mať žalúdok robiť niečo takéto tak cielene a neodbitne už niekoľko dní či týždňov niekomu? Ty musíš mať hrozne smutný život... :rolling_eyes: Chcem ťa požiadať aby si s tým konečne prestala, lebo táto téma skutočne nie je dookola len o tom či je alebo nie je C-vit účinný a bezpečný, ale je tu na to aby si ľudia predávali svoje rady a skúsenosti a ty tu toto celkom likviduješ.
21. dec 2013 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@anima9 takže podľa teba rodič nemá právo určiť svojmu dieťaťu taký životný štýl, ktorý považuje za najlepší? A kto má právo o tom rozhodovať? Štát?
Kým som objavila megaskorbickú liečbu, bývali moje deti bežne choré - najstaršia užívala atb 3-4x do roka, pediatrička ju už chcela poslať na imunológiu. Potom som jej začala podávať céčko vo forme askorbátu sodného a už je skoro 3 roky bez atb. Ďalšie 2 deti atb v živote neužívali. Len vďaka tomu, že keď na ne začne niečo liezť, okamžite nasadzujem vysoké dávky céčka. Ja som rodič a mám právo rozhodnúť, ako budem svoje deti liečiť. Nikto ma nemôže prinútiť zase sa vrátiť k "chorým" časom, kedy sa dieťa týždeň-dva trápilo s každou virózou...a to niekoľkokrát do roka.
Ja ťa nenútim praktizovať túto metódu, ale nechaj si láskavo tie vyrývačské reči o našej nezodpovednosti, nerob tu z nikoho céčkových dílerov a pod. Sú to všetko totálne bludy. :rolling_eyes:
21. dec 2013 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@molka sice to není odpoveď pro mě, ale přesto.... dítě není Tvůj majetek; na všech přípravcích je uvedená doporučená denní dávka; tzv. mega askorbická léčba je dosti mimo všechna tato doporučení; pokud se rozhodneš dítěti rozleptat organismus kyselinou nebo ho otrávíš kyanidem, tak půjdeš do vězení - na tomto příkladu vidíš, že nemůžeš dítěti podat vše jen proto, že zrovna ty si myslíš, že je to to nejlepší; a jak už zde ode mne zaznělo, tak teď možná nechodíš s dětmi k lékaři, protože nejsou nemocné, časem se to projeví jinde; a co budeš dělat až lékař dětem oddiagnostikuje ledvinné kameny a bude muset vysadit ty obrovské dávky vit c? Pak budou mít děti nejen příznaky nedostatku vit c, ale ještě budou neustále nemocné, protože bez vit. c si jejich tělo neporadí a díky tomu, že jim nebylo umožněno mít virózy dříve, budou si muset imunitu až v době, kdy se to bude nejméně hodit - přidružené onemocnění a ty asi nebudeš chtít být pořád doma s nemocnými dětmi /pokud tedy nemáš zámožného manžela/; jo, a nikdo mě za to neplatí, jen je mi hodně líto dětí, které se nemohly samy rozhodnout a dostávají něčeho nadměrné dávky, protože jejich matka si přečte pár článků na internetu; jak funguje dětské tělo, jak jsou odolná střeva, ledviny, žaludek předpokládám nevíš.....je tam ta jednostranná znalost, že dítě nedostane nemoc a o víc se nezajímáš
21. dec 2013 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Navrhuju jisté uživatelky ignorovat a jejich příspěvky nahlašovat jako obtěžující nebo jako mimo kontext diskuze :wink:.

Já adminům poslala toto:
Hezký den,
jedná se i diskuzi http://www.modrykonik.cz/forum/lieky-pre-deti/vitamin-c-megaskorbicka-liecba-rady-a-skusenosti/?lastref=hp&post=last&page=last a přípěvky uživatelek anima9, madrilena a aristka - diskuze má název Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skůsenosti, ale tyto ženy s touto léčbou nemají zkušenosti, zavrhují a ji a diskuzi spamují nesouhlasnými příspěvky, ať už přímo s touto léčbou nebo obecně alternativnějšími (ehm, přirozenějšími) metodami péče o zdraví, rozhodně nepřispívají radami a zkušenostmi. Pro kohokoliv, kdo v této diskuzi bude hledat rady a pomoc, tak je tam na posledních stránkách bude hledat velmi obtížně a najde tam jen spoustu obtěžujícího textu těchto 3 uživatelek. Prosím, aby admini zasáhli. Děkuji.
Katy
21. dec 2013 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
A kdo má opravdové zkušenosti s megaskorbickou léčbou, může zkušenosti sdílet ve Wiki Modrý koník (která je vidět veřejně, nejen pro registrované na Koníkovi):
www.modrykonik.cz/vitamin-c/
www.modrykonik.cz/megaskorbicka-lecba/ (pokud byste něco ve článku upravili, klodně mi pište co :wink:)
www.modrykonik.sk/megaskorbicka-liecba/
21. dec 2013 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katyxq super, práve som si vravela, že poobede keď malá zaspí a budem mať trochu čas, tak napíšem adminovi, lebo toto každému súdnemu človeku už nemôže pripadať v poriadku, čo tu tie osoby robia. Už sa tu ľudia aj boja opýtať. Takže ďakujem, že si to adminovi napísala, dúfam, že pomôže :slight_smile:
21. dec 2013 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 1, Recenzent sa oboznámi s predmetom svojej recenzie
2, Recenzent postupuje nezaujate a vecne
3, Recenzent svoje pripomienky konzultuje s autorom a dá mu priestor na reakciu

Tento pisálek neurobil ani jedno z toho, namiesto toho si zdvihol ego a napľul na Tuhárskeho. Fajn, aj to musí byť, možno mu to pomohlo finančne alebo osobne. Každý má inú predstavu šťastia a spejeme k nemu iným spôsobom. Ale na takéto úbohosti ja reagovať nebudem. Zadať kľúčové slová do Pubmedu je jedna vec, prečítať ich, pochopiť a zahrnúť do kompaktného celku druhá vec. To prvé trvá pár sekúnd, to druhé roky.

Väčšinu výhrad má vysvetlených priamo v knihe, takže stačilo pozorne čítať. Keby mi normálne napísal, tak sme si to mohli normálne vydiskutovať. Túto príležitosť nevyužil, o diskusiu ani o vyjasnenie mu zjavne nešlo, takže ja sa nebudem tváriť, a ani nepristúpim na tvoju hru, že ide o nejakú diskusiu. Nejde.

Preto nepočítaj s tým, že tu budem vyvracať jeho nepochopenia a bludy. To by som mu príliš uľahčil. Nech si teraz zje čo navaril. Je dobre, že ich tam má. Každý skutočný čitateľ takto môže konfrontovať a overiť si, že dotyčný knihu nečítal. To je jeho hanba, nie moja.

Dokonca VYZÝVAM, aby si všetci čitatelia tejto stránky urobili kópiu stránok toho šarlatána, pre prípad, že by ich raz chcel potichu stiahnuť.

Za tých pár rokov sa mi už ozvalo mnoho čitateľov, viacero lekárov, pýtali sa alebo pripomienkovali konkrétne veci, ich otázky a podklady som si naštudoval, zvážil a v kontexte knihy zapracoval, niekedy ma to viedlo k naštudovaniu celých ďalších oblastí. Počet použitých zdrojov v knihe stúpol z 815 v prvom vydaní na 2126 v najnovšej verzii! Takže tvoje obvinenia, že neštudujem nové zdroje a nezapracovávam ich, sú vskutku trápne a smiešne.

Všetky doterajšie pripomienky od čitateľov prebehli v slušnej a korektnej forme a viedli nakoniec k obohateniu knihy a tým aj ďalších čitateľov. To je niečo celkom iné než robíš ty alebo tvoj vzor (či alter ego?), anonymný ohovárač z lovcov šarlatánov. Asi preto, že tamto boli skutoční čitatelia a nie členovia PR tímu v astroturfingovej defamačnej kampani.
21. dec 2013 o 10:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@katyxq ked ta tu nejaky prispevok poburuje tak ho necitaj a preskoc...vyssie spomenute nicky tu nikoho neurazaju, len pisu svoj nazor a na to maju pravo, toto je verejne forum...som presvedcena, ze je len dobre, ze tu tieto nicky prispievaju, clovek si precita aj druhu stranu...a ked sem pride nejaka mamicka po radu ako nadopovat svoje parmesacne dieta vysokymi umelymi davkami vitaminu C z drogerie, tak po precitani ich prispevkov sa mozno na chvilku zastavi a porozmysla...a mozno nie
Megaskorbicku "liecbu" vyuzivaju prevazne rodicia, ktori zaroven neockuju svoje deti a ti bojuju za SLOBODU v ockovani...takze ak chcete SLOBODU v ockovani, tak akceptujte aj SLOBODU SLOVA
21. dec 2013 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka vsetci co nesuhlasia s Vasimi nazormi su podla Vas plateni za prispievanie do tychto tem? To je ozaj smiesne ...jednoducho ludia maju rozny pohlad na tu istu zalezitost...a citatel nech si vyberie
21. dec 2013 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natas4 vymše uvedené uživatelky se nedrží tématu skupiny - což jsou rady a zkušenosti s megaskorbickou léčbou ... ony nepíšou ani jedno
@madrilena
@anima9
@aristka Co kdybyste si založily diskuzu nebo skupinu Proč si myslíme, že by se megaskorbická léčba neměla používat. Tam Vaše příspěvky budou za a) k tématu a za b) nebudou obtěžovat ty, co megaskorbickou lečbu po zvážení možných riik používat chtějí :wink: a zde hledají rady a pomoc
21. dec 2013 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@katyxq
Po a) od isteho casu uz nie je nutne sa drzat temy
Po b)myslim, ze sa az tak prispievatelky od temy neodklonili...RADIA zo svojho uhla pohladu
21. dec 2013 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@natas4 ono jedna věc je svoboda slova (tu tady nikdo nepopírá - ale pokud si chtějí něco vyjasňovat s autorem, nemusí tím obtěžovat ostatní, mohou použít IP) a druhá věc držení se tématu (nikdo jim nebrání si založit dikuzi, jak jsem výše navrhla, ... pokud půjdu např. na podpůrnou skupinku kojení, nebude tam radit dávat UM, pokud se pridám do skupiny Nesouhlas s povinným očkováním, nebudu tam vypisovat, jak je očkování super a neočkovat nezodpovědné, atd. ... přijde mi to jako základní lidská slušnost a projev inteligence, plus by mě přítomní asi rychle odsunuli ke dveřím, ať jdu pryč, když o probírané téma evidentně zájem nemám)
21. dec 2013 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nebo extrém - na srazu anarchistů nebu vykřikovat neonacistická hesla ... leda bych chtěla se poprat a přijít k úhoně na zdraví :wink: (a teda ony tři dámy dělají něco velmi tomu podobného)
21. dec 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katyxq no vidis, to je ten iny uhol pohladu...ja nevidim zmysel v zakladani dalsej diskusie, tych je tu dost..toto je hlavna tema o nadmernom uzivani vitaminu C a preto je podla na mna na mieste, aby tu bolo povedane nielen A ale aj B ...ak niekoho B nezaujima, tak nech preskoci a cita dalej...
21. dec 2013 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@natas4 ale prosím ťa, nebuď naivná, veď posledné strany tu už ani nie je nič iné iba opačný názor, ľudia sem vstúpia, lebo sem prídu po radu, poprípade prečítať si SKÚSENOSŤ a pritom tu nachádzajú traktáty o reklame, výživových doplnkoch, výňatky nejakých anonymných recenzistov a osobné útoky na autora megaaskorbickej liečby. To nerobí obyčajná matka, ktorá nesúhlasí s touto liečbou, to sa dá veľmi pekne odpozorovať, tá sa len vyjadrí, napíše možno pár príspevkov a ide preč, nebude tu tráviť dni a týždne. Toto čo tu robí anima9, aristka, to sú cielené a zámerné spôsoby ako niekoho zlikvidovať, keby si si naštudovala dačo o trolloch, tak by si pekne videla presne tie taktiky používajú a sedí to na ne ako riť na šerbel. To isté robia ešte aj v očkovacích témach. Ak toto dokáže niekto robiť dobrovoľne, toľko času a nebodaj matka, tak mi nepríde v poriadku. Keby si nebola zaujatá tak to vidíš. Nechápem ako by toto mohli robiť ženy matky vo svojom akože voľnom čase. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ja mám len jedno dieťa ale toľko času by som si v živote nenašla aby som toto robila, hrabať sa celé hodiny po internete aby som našla čokoľvek čo by niekoho zdiskreditovalo, ani to nie je pre mňa tak životne dôležité niekomu dokazovať môj opačný názor, aby som to chcela robiť a míňať tak čas ktorý radšej strávim s rodinou. Ako píše @katyxq , dobre vedia, že by si mohli založiť svoju diskusiu, ale to neurobia, lebo to by nespľňalo ten účel, pre ktorý tu sú, zlikvidovať túto diskusiu, zdiskreditovať megaaskorbickú liečbu a autora priamo v tejto diskusii, ktorá je už známa, živá a preferovaná. Takže tie reči o slobode slova si nechaj pre niekoho iného :wink: nenaletím už na túto hru, lebo ju už poznám so skúseností s inými trollmi, všetci ohromne argumentujú slobodou slova. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dec 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@natas4 OK, ale pokud řeknu B ... tak ho řeknu a nespamuju s ním dikuzi, aby se v ní ono A pak nedala skoro najít :wink:. Vǐc už k tomu nic psát nebudu, ať to tu nespamuju, pokud to admini smažou (včetně těchto mých příspěvků), tak to bude jen dobře :slight_smile:.
21. dec 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Za sebe můžu napsat, že děkuju @petot za jeho čas, zkušenosti a rady, díky jemu a dalším lidem, co se nebojí uznat i jiné, přirozenejší, nové či tradičnější alternativy klasické medicíny, podělí se, ať už zdarma nebo za úplatu, se zkušenostmi s nimi, jsme já a malá konečně skoro pořád zdravé :slight_smile: (a díky doktorům to není, naopak pediatra mohla za značnou část zdravotních potíží malé) ... a podotýkám, že nechodíme k léčitelům, chodíme k lékařům - ale v podstatě jen na preventivní kontroly, nebo cíleně s určitými problémy, které jinak vyřešit neumím.
21. dec 2013 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@madrilena v prvom rade - dieťa nie je majetok! Ja som jeho matka a pokiaľ nie som vyhlásená za nesvojprávnu, mám plné právo za neho rozhodovať.
Nepísala som, že moje deti neprekonávajú virózy. Písala som, že keď na ne niečo lezie - začínajúca viróza, tak ju vďaka megacéčku zvládnu za 2-3 dni. Aj bez silných chemických liekov, ktoré im kompletne rozhádžu imunitu. Samozrejme sa nebránim ani atb, ale pokiaľ je možné sa im vyhnúť, tak to urobím. Píšeš o možnom poškodení ľadvín - poznáš aspoň jeden konkrétny prípad, kedy človeku zlyhali ľadviny v dôsledku megaskorbickej liečby? A za aký čas by im tie ľadviny mali zlyhať? Ja užívam kvôli ťažkým diagnózam vysoké dávky askorbátu - 15-20g denne. Som pravidelne kompletne kontrolovaná v nemocnici, ľadviny mám úplne v poriadku, mnohé ďalšie výsledky sa mi zlepšili. Kedy by som mala asi tak očakávať zlyhanie ľadvín? Okrem toho som sa po 25 rokoch zbavila vďaka céčku kortikoidov a iných silných liekov proti bolesti. Lekári krútia nechápavo hlavou, ako je možné, že mám zrazu také skvelé výsledky. Vy nechcete diskutovať, vy nechcete vidieť pozitívne výsledky, vy vidíte len to, že si niekto dovolí užívať neštandardnú dávku vitamínu a dokonca mu to pomáha. Podľa vás to nie je možné a určite sa to prevalí niekde inde. Ja len chcem vedieť, aká je časová hranica, kedy by mi tie ľadviny mali odísť?
21. dec 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@katyxq Knihou tohto autora a jeho odporúčaniami sa väčšina mamičiek riadi pri dávkovaní svojim deťom. Preto je potrebné začať tam s vysvetleniami. Ktoré boli spochybnené. Nenadarmo sa hovorí, že ryba smrdí od hlavy. Som zvedavá ako sa k tomu admin vyjadrí, nakoľko mi pripadá Tvoja nespokojnosť neobjektívna. Pridala som sem svoje rady a otázky na autora knihy, ktorej postupy sa tu neustále praktizujú. V záujme ochrany detí. Nikto nemá vulgárne pripomienky, len iný názor. Možno by som Ti navrhla posúdenie tejto celej diskusie aj na iné miesta. Či je toto, čo sa tu deje v poriadku.

Lebo tu sa len smelo dávkuje bez rozmyslu, ale pritom tu nikto nič negarantuje..ani pozitívne, ani to negatívne.

@petot Stále tu obhajuješ svoju osobu a recenzenta sa snažíš urážať. To je však medzi Vami dvoma. Mňa nezaujíma Váš osobný spor. Ja od Teba nechcem, aby si mal toho recenzenta rád. Mňa zaujíma konkrétna odborná stránka tejto veci, na konkrétnych príkladoch. Hanbou je naopak to, že to nedokážeš obhájiť.
Myslela som zapracovanie autorov do knihy, ktorí majú protichodné názory. Vieš, to sú tie čo sa Ti tam nehodia. Takže naďalej odporúčaš liečiť napr. otravy u detí (rôzneho druhu) megadávkami vitamínu C? Alebo aj liečbu septického šoku.
Nemyslela som slušnosť príspevkov týchto dám, ale ich právomoc v rámci zodpovednosti za vlastné dieťa. A taktiež laického poradenstva iným rodičom. Či sú títo ľudia v práve. To ma zaujímalo. Či sú tieto rady obohatením, je relatívne a subjektívne. Nakoľko relevantné výskumné dôkazy chýbajú. Nemusíš sa hneď navážať, ja sa stále len slušne pýtam. A stále v nevedomosti ostávam.
21. dec 2013 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka naprostý souhlas s tím, cos napsala ... ona svoboda jednoho končí jaksi tam, kde začíná svoboda jiného :wink:
Já díky pár lidem dostala svoje dítě ze zdravotních problémů, její imunitní systém je na tom teď o dost líp jak můj :slight_smile: (dokonce jí už vyhasíná i alergie na bílkovinu kravského mléka - a to reagovala tak, že jsem málem ani nevěřila, že se toho jednou zbaví), naopak klasická medicína jí uškodila (simetikonové kapky, očkování), nebo by jí hodně uškodila (UM jako první volba při problémech s přibíráním, naštěstí jsem z více důvodů věděla, proč ho nepotřebuje).
Naše domací lékárnička vypadá poněkud jinak, než je obvyklé :grinning: - ale nám funguje lépe :slight_smile:.
21. dec 2013 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@anima9 Žiadneho recenzenta som neurazil. To, čo sem lepíš, je osobný útok s mimikrami, nie recenzia. Reagovať na neho nebudem.

Stále čakám na konkrétnu otázku od teba.
21. dec 2013 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
docela mne zde pobavil výrok nejmenované uživatelky o slušnosti; to je fajn, že se něčím takovým ohání kdosi, kdo před několika měsíci zcela bez vědomí autora zcela bez změny okopíroval celý článek a zakomponoval si tam svoje celkem sprosté komentáře; článek byl můj a byla jsem na tuto podlost upozorněna jinou uživatelkou; toto je mimo téma, ale zdá se mi celkem dobré, aby bylo zřejmé jak "slušně" se chová jistá uživatelka, encyklopedistka, absolventka chemického ing, evidentně ředitelka zeměkoule
21. dec 2013 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok