• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

31. októbra 2017 
@petot

Konkrétne otázky sú:
Odporúčaš otravu dieťaťa riešiť megadávkami vitamínu C alebo askorbátu?
Odporúčaš septický šok liečiť megadávkami vitamínu C alebo askorbátu?
Môžu menované dámy (alebo aj iní rodičia) podávať svojmu dieťaťu čo chcú? V akýchkoľvek dávkach?

To sú moje otázky. Myslím, že Ti ich ešte nikto nepoložil.
21. dec 2013 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 Ad 1, Odporúčam, aby lekár, riešiaci otravu, zobral do úvahy klinické skúsenosti citovaných autorov a ich metodiku, a na pozadí všeobecného nedostatku účinných postupov zvážil efektívne dávky askorbátu ako jednu z reálnych možností.
Odporúčam obeti otravy alebo jej rodinným príslušníkom, aby upozornili ošetrujúceho lekára na existenciu vyššieuvedených publikácií, dodali mu citácie alebo rovno vytlačené články.

Ad 2, Detto.

Ad 3, Myslím si, že pri podávaní čohokoľvek v akýchkoľvek dávkach musia postupovať v súlade so svojou zákonnou zodpovednosťou - konať v najlepšom záujme dieťaťa. Túto požiadavku považujem za právoplatnú aj v prípade liekov na lekársky predpis a ďalších postupov odporúčaných lekárom.
21. dec 2013 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)

Pre nahliadnutie výcuc z ďalšej recenzie k časti knihy Megaskorbická liečba, ktorý je voľne dostupný na internete:

KNIHA uvádza: „Už „výživové“ množstvá (stovky mg denne), v podobe ústneho vitamínu C alebo injekčného AS, majú zreteľný vplyv, dokonca aj u prípadov komplikovaných zápalom priedušiek alebo pľúc. Potvrdili to nezávisle od seba lekárske tímy, a to aj v kontrolovaných štúdiách, na rôznych miestach sveta: v Kanade, Nemecku, UK a USA, s nasledovnými závermi:“

RECENZENT píše: Odvoláva sa pri tom na tieto štúdie: Otani z Japonska (4), 2 od Ormerod-a z Kanady (5, 6), Gaidner z UK (4), Vermillion z Kansasu (7), Dewit z Holandska (8), Meier a Pfeiffer asi zo Švajčiarska (9), Sessa z Talianska (9) a 1 ďalšia, o ktorej nie je na nete ani ň.
Pokiaľ sa jedná o ich argumentáciu liečby vitamínom C, zvyčajne vycapia len odkaz na Tuhárskeho paskvil, pretože to považujú za bibliu, totálne bez overenia si faktov. Tuhársky opäť (11) len vy-cherrypick-oval to, čo mu sedelo do jeho básničky a odignoroval napríklad výsledky štúdie od Gaidner-a alebo Pfeiffer-ovej aj napriek tomu, že ich uvádza medzi zdrojmi.
http://www.hbockovanie.blogspot.sk/2013/11/cierny-kasel-je-spat-co-na-to-tuharsky.html
21. dec 2013 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot

Naozaj si myslíš, žeby sa nejaký lekár riadil pri život ohrozujúcich stavoch Megaskorbickou liečbou? Skôr laik by sa na tom mohol popáliť, ktorý to má uložené ako "Zdravovedu na všetko".

V prípade Megaskorbickej liečby však nemôžeme hovoriť, že títo rodičia konajú v najlepšom záujme dieťaťa...lebo tu nie je nič garantované, ako som už vyššie písala. Ani negatívne, ani pozitívne. Ty sa hneď v úvode knihy vzdávaš zodpovednosti za praktizovanie tejto liečby v praxi a nezodpovedáš za pravdivosť informácií.. takže sa ani niet o čo oprieť. Lekár ktorý vyberá vhodný liek je zodpovedný za svoj výber so zohľadnením zdravotného stavu dieťaťa. Jeho rozhodovanie sleduje v prípade pochybenia ÚDZS. Megaskorbická liečba sa však čoraz viac stáva nekontrolovaným javom v rôznych domácnostiach aj vďaka takýmto nebezpečným foram.
21. dec 2013 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@katyxq tu je plno pozitívnych skúsenosti, nehovorím že to zaberie vždy a každému, sme predsa geneticky odlišní, podmienky odlišné, ochorenia rôzne, komplikácie rôzne atď., ale za pokus to stojí, každý môže kedykoľvek prestať keď mu to nepomáha poprípade cíti nejaké problémy. Tieto kampane proti prirodzeným, prírodným a alternatívnym spôsobom liečby začali naberať neskutočné obrátky, ale tak takéto priam až neprirodzené brutálne tlaky pociťujem v poslednej dobe v mnohých sférach života, súvisí to s prelomovou dobou. Veď už aj pestovanie bylín vo vlastných záhradách sa chystá zakázať, lebo by sme sa mohli nekontrolovane liečiť čajmi, poprípade si nebezpečne zdravie utužovať zdravo vypestovaným ovocím a zeleninou :grinning: Všetko je to zrazu smrteľne nebezpečné. No nie je to choré? Hra o poslušné ovečky. A je to neuveriteľné, ako to je vidno, aha zase: ja sa len slušne pýtam, ja len slušne argumentujem, ja môžem vyjadriť opačný názor, mám slobodu slova...to že ona útočí celý čas je nič, petot raz napíše negatívne vyjadrenie a hneď je obvinený z útoku a kadejakých akože ju nezaujímajúcich vyjadrení. Čím viac toho od tých osôb čítam, tým viac sa mi potvrdzuje, že je to v rámci tejto "kampane". Všetci chodia na rovnaké školenia ako to" robiť". :grinning:
21. dec 2013 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Megaskorbická liečba recenzia pokračovanie:

Suzanne Humphries v knihe:
1. Radí rodičom:
KNIHA: „Aby sa rodič nestratil v záplave emócií a stresu, môže si časový priebeh ochorenia zapisovať do denníka, ktorý sa môže zísť v prípade, že by predsa len bola nutná lekárska pomoc.“
RECENZENT: Takže doma budeme experimentovať na svojich deťoch a ak to náhodu nevyjde, tak nech sa lekár postará. To však môže byť už neskoro.

KNIHA: 3. „Povzbudením je, že keď neočkované dieťa prekoná čierny kašeľ, získava dlhodobú, väčšinou doživotnú imunitu“
RECENZENT: Povzbudením nebude, keď to neočkované dieťa neprežije alebo bude mať trvalé následky (13). Tak či onak, podľa väčšiny doterajších štúdií, imunita nie je po prekonaní čierneho kašľa doživotná a trvá cca 4 až 20 rokov (14, 15), človek môže znova ochorieť (16, 17).

KNIHA: 4. „Treba zabezpečiť dieťaťu pitný režim, aby sa hlieny udržali kvapalné.“
RECENZENT: Prísun tekutín je dôležitý nielen na skvapalnenie hlienov, ale aj na záchranu života. Som zvedavý, ako to majú rodičia zvládnuť, keď im dieťa prestane piť, jesť, keď bude vracať a keď mu rodičia vyrobia sračku vitamínom C. V nemocnici je možnosť monitorovať vitálne funkcie a možnosť podať tekutiny parenterálne (40, 47, 48).

KNIHA: 11. „Humphries odporúča ako základnú dávku denne 200-375mg vitamínu C na každý kilogram hmotnosti,... Ak aj napriek vitamínu C dieťa pri kašli cyanizuje (fialovie), odporúča zvýšiť dávku.“
RECENZENT: Malé deti s čiernym kašľom môžu „cyanizovať“ pri záchvate kašľa, ale hlavne pri apnoických pauzách až úplnej zástave dychu. U druhého a hlavne tretieho menovaného je uprednostnenie vitamínu C pred pobytom v nemocnici s postupom lege artis hazard so životom dieťaťa.

atakďalej, atď.... Celý článok http://www.hbockovanie.blogspot.sk/2013/11/cierny-kasel-je-spat-co-na-to-tuharsky.html

Ani sa pravdupovediac nečudujem autorovi, že sa hneď v úvode vzdáva zodpovednosti za tieto čudesné informácie v knihe použité a nezodpovedá za ich použitie v praxi. Aký bol však osobný zámer autora, keď to tam tak dopodrobna rozpísal a tento zdroj informácií nepoužil iba dielo menované v bibliografii...nemožno vedieť
21. dec 2013 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@madrilena no to je tvoj nazor a nech sa paci, riad sa nim... Nechaj ostatnym slobodnu volbu :wink:
21. dec 2013 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují”
21. dec 2013 o 14:16 • anima9
@katyxq v sirokej mojej rodine som este nezaznamenala pripad, ze by klasicka liecba vyriesila nejaky chronicky zdravotny problem. preto pouzivam podobny postup ako ty: chodime k lekarom po testy a diagnozy a riesime si zdravotne problemy alternativne. Alternativne znamena, ze synov ekzem sa nam podarilo dostat pod kontrolu nie vdaka lekarom, ale vdaka ludom, s ktorymi som komunikovala tu na MK, ja osobne som sa zbavila alergie v priebehu 4 mesiacov a roky ju nemam - vdaka alternativne zmyslajucemu lekarovi (MUDr.) a jeho postupom, ktore su zapadnej medicine na hony vzdialene. O ostatnych clenoch rodiny nemam mandat pisat, ale pribehy su podobne.
K megaskorbickej liecbe iba tolko, ze, mne osobne pripada podozrive konzumovat extremne davky syntetickeho C. Najvyssia davka, aku som na sebe aplikovala bola cca 2 g denne pocas troch dni a neskutocne mi pomohla. Pisem o nekomplikovane viroze, ake ale u mna VZDY trvaju cele tyzdne a VZDY sa skomplikuju. V pripade, ked som pouzila C som sa po troch dnoch radovala z plneho zdravia :slight_smile:. Takze ma to nieco do seba, brozurku od @petot mam vytlacenu a pripravenu pre dramatickejsie pripady.
21. dec 2013 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anima9 Ked to postavis takto, mozeme sa pytat dalej - matka nemoze svojmu dietatu podavat co chce. Tak preco kopec matiek svojim detom dava brumikov a neviem ake sladkosti ci potraviny, ktore su plne ecok (niektore karcinogenne a neviem co vsetko tvorne), veci plne umelych sladidiel, masovych vyrobkov s glutamanmi, roznymi akoze muckami a dalsimi mnamkami. A tiez je tu kopec vysmechu "tabulkovym mamickam" a bitie sa do prs, ze aj suncicku, aj salamik aj parocku, aj segedin 8-mesacnemu, co by sme nedali, aj my sme tak vyrastali a nic nam nie je (ze o 10-20 rokov nam cievy zacnu odchadzat a tam liecik, hentam liecik bude treba, to uz nikto nahlas nepovie).
A tymto mamickam ich najvacsie autority (logicky, to nepopieram) radia v dobrej viere v 4. mesiaci zavadzat lepok piskotou - a hura, zrazu nevadi ani sol, ani cukor, ani cele vajco v nej, hlavne ze lepok zavedieme.

Tak ano, aj ja sa pytam - koho dokelu sa mame opytat, ked uz tradicnym autoritam a odbornikom nemozeme verit? Rodic z toho vsetkeho vyjde ako najvacsi debil, ktory si musi vsetko studovat sam a dufat, ze sa rozhodne v kazdej somarine i nesomarine spravne.
21. dec 2013 o 14:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují”
21. dec 2013 o 14:35 • anima9
@anima9 Mna tato otazka netrapi, ja som len otocila tvoju otazku na inu oblast.
Ja mam tuto otazku vyriesenu, moje dieta je az na bezny sopel zdrave a dobre prospieva, takze nikto nema dovod ho riesit okrem mna.
21. dec 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nepíš do fóra to, čo patrí do internej pošty".
21. dec 2013 o 17:14 • katyxq
21. dec 2013 o 17:29 • madrilena
@demo naprostý souhlas se vším...

vitamín C je velmi důležitý, ale vysoké dávky delší dobu nejsou dobré pro ledviny... filtrovat totiž takové dávky umělého vitamínu je pro ně zátěž.... na to pozor....

já osobně mám nejlepší zkušenosti se syrovou stravou... v zimě ji jedu tak na půl.... také je tam hodně vitamínu C (šťáva z celého citronu do receptu je spíš pravidlem než výjimkou), navíc enzymy atd. přímo z rozmixovaných naklíčených semínek nebo obilovin...
na moji imunitu to mělo lepší výsledek než návštěvy na imunologii.... tedy poté co jsem prakticky vyřadila bílou mouku a cukr.... to tělo je tím opravdu "zasekané" a je potřeba řešit příčinu, ne následek... tělo potřebuje, aby mu strava dodávala opravu výživu a sílu, ne aby mu jen předkládala něco co dobře chutná a má dostatek kalorií, abychom mohli "nějak" fungovat.... :wink:
21. dec 2013 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jinak ad děti, které neradi ovoce a zeleninu: moje mladší moc OZ nejí bohužel, mívala bezlaktozovou dietu delší čas a tam plno věcí nemohla, protože dlouho měla průjmy a tak pořád banán, bezlaktoz. mléko, rohlík, suchý brambor a tak, takže jsem ji horkotěžko zvykala na ovoce potom když se jí bříško konečně zaplaťpánbůh srovnalo...

ty syrové recepty mi ale baští - nedělám je totiž primárně pro ni, ale pro sebe a ona je zvědavá a chce to co mám já, znáte to :wink: takže tuhle snědla mističku avokáda s medem a citronem, pak zas banán s limetkou a trochou zázvoru a agáv. sirupem..... ani netušila co jí :grinning:

a nebo čerstvé šťávy z odšťavňovače, ale taky musím dělat spíš pro sebe a ona mi to chodí krást, já to nechám na stole a dělám, že to nevím :wink: nebo ji nechám mačkat čudlík u toho odšťavňovače a udělat si šťávu z mandarinky apod., sice je mi líto, že vyhodím ten zbytek toho ovoce, ale v zimě jsem moc ráda, že mi vypije tu šťávu!

jinak hitem před týdnem bylo když mohla sama vydlabávat z granát. jablíčka ta semínka... jen musí být tmavé zvenku, hodně zralé.... ona je takový bojovník, takže vyloupat sama, to pro ni byla vyloženě motivace...
21. dec 2013 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 Ešteže si prišla ty, aby si nám povedala, čo je v súlade s právom dieťaťa na zdravie. V podstate by sme mohli vrátiť občianske preukazy a celý náš život by riadili odborníci, samozrejme všetci charakterní a neúplatní.

Stať o čiernom kašli je výbornou ukážkou, ako sa pisálek dopustil presne toho cherry-pickingu, z ktorého ma obviňuje, a popri tom sa usvedčil z neporiadneho čítania.

Mimochodom, potvrdzuješ moje hodnotenia. Nasilu sa snažíš ma poškodiť a tapetuješ to tu pamfletom, o ktorom som jasne povedal, že naň reagovať nebudem, lebo je to pod úroveň. Takže je úplne zrejmé, čo je tvoj cieľ. Budú prémie, budú?
21. dec 2013 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lu777 Nikto dosiaľ vedecky nepreukázal, že by vitamín C zaťažoval obličky. S tými vysokými dávkami je to presne naopak ako píšeš - práve pri nízkej, tzv. "bežnej" hladine musia obličky často vynakladať energiu na to, aby vracali do obehu vitamín C. Ináč by bolo telo behom pár dní v ťažkom deficite.

Keď je hladina vitamínu C nad dlhodobou základnou hladinou, obličky s ním nemusia robiť nič a voľne ho nechajú odísť močom.

Ale je to Tvoja vec, ako pristupuješ k budovaniu zdravia svojho dieťaťa, a surové šťavy sú podľa mňa výborný prístup. :slight_smile:
21. dec 2013 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@petot co viem ja, tak C nezatazuje oblicky zdraveho cloveka s kvalitnou vyzivou. Uz vieme, ze staci ak vypadne zo stravy hoci len jeden mineral, prestava v organizme fungovat vela funkcii. Takze pri C je dolezite dbat na prisun horcika a vitaminu B6 a ladviny by mali byt chranene.
21. dec 2013 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@demo Áno, horčík (najmä vo forme citrátu) a B6 sú dobrými preventívnymi opatreniami dokonca aj u ľudí, ktorí už majú nábeh na kamene. Najdôležitejší, pritom najjednoduchší a aj tak najviac ignorovaný faktor je pitný režim.
21. dec 2013 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. dec 2013 o 21:03 • anima9
@anima9 Hej, bude to riadny odborník keď nepozná rozdiel medzi akútnou a chronickou infekciou :grinning:

Drž sa radšej svojej brigády. V mojom fachu by si s agitkou a sociálnymi zručnosťami nepochodila, systémy neukecáš ani nepresvedčíš.
21. dec 2013 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
21. dec 2013 o 21:40 • anima9
ahojte.ch´cem sa spytat,kojim a beriem vitami c askrobat,v lekarni mi ppovedala ze na spicku nza si to mam zarobit vo vode raz za den. beriem este vitamini pre kojjace matky kde booool uvedeny aj Vitamin c 80 mlv jedneeeeej tablete.chcem sa spytat ci nemozem dako uskodit malemu,kedze neviem kolko moze mg zodpovedat Vitamin c na spicke noza.nebude to Vela aj askrobat brat+vitamini kde je aj c vtamin z obsahom 80 mg
21. dec 2013 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. dec 2013 o 11:22 • aristka
@hnedka Uškodiť mu nemôžeš, ide o tak malé dávky, že sa ledva dostane do mliečka to najnutnejšie minimum.
22. dec 2013 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka Prekrúcaš, ale to je bežná súčasť trolovania takže nič výnimočné.
22. dec 2013 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. dec 2013 o 11:47 • aristka
@aristka Veru, daj rovno aj link, nech si to tam kazdy precita v plnom zneni.
22. dec 2013 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,aké dávky Céčka dávať 10 mesačnému synovi,už šiesty týždeň nás trápia soplíky a kašeľ,ten je raz suchy,raz dráždivý,raz hlienovitý....už si neviem rady.teploty nie su...
22. dec 2013 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok