• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

29. novembra 2017 
@madrilena Ono to bylo trošku jinak, poněkud překrucuješ a vypouštíš značnou část informací, co se nehodí k prezentaci tebe jako ukřivděné ... ale mě fakt nemáš šanci urazit nebo naštvat. Přeju hezký den a jdu si dát svoji dávku céčka :slight_smile:.

@jaja102 To je těžké říct, kolik mu dát, preventivní dávky jsou 40mg/kg/den - léčebné začínají asi na desetinásobku (ale bacha - neutralizovat sodou lékarenské kvality v poměru 3-4díly céčka a 1 díl sody, rozložit do několika dávek po 2-4h během dne). Držet se těsně pod mezí tolerance (projeví se jako průjem),
22. dec 2013 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot já jsem vysoké dávky vit. C brala a začaly mě zlobit ledviny :wink:
22. dec 2013 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot takže tvoj príspevok je v téme zodpovednosť za odporúčania v zdr.starostlivosti ,ohľadom intoxikácie hubami str.78 ......ten anonym čo ti navrhol to skusiť som ja a preskakovali sme aj v neočku a očku ,ale príspevok v zodpovednosti je pre mňa smerodajný ...
22. dec 2013 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují”
22. dec 2013 o 19:05 • madrilena
@madrilena - bez komentáře, když si sama nepamatujete, co jste dělala
22. dec 2013 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neurážaj, neprovokuj".
22. dec 2013 o 19:57 • madrilena
@aristka Píšeš na adresu petota: "odporúčanie na túto liečbu pri intoxikácii hubami ,že prv odporúča megadávky vit.c a čakal by ..." Ja som na str. 78 ktorú spomínaš ako smerodajnú našla od petota toto: "Keby som mal tú smolu a otrávil by som sa hubami, a mohol by som si vybrať liečbu, tak by to boli 2 infúzie po 30g sodného askorbátu denne po 3 dni. Prvá (najdôležitejšia) dávka okamžite po hospitalizácii."
Možno vidím zle, kde je tam uvedené, že by si dal vit. c a čakal? Ja tam čítam, že by si dal infúzie PO HOSPITALIZÁCII.
22. dec 2013 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
autor
Prajem vám pekné a pohodové sviatky a prosím tie,ktoré tu utočia na petota a chytaju sa každeho slovička , obvinuju matky , že davaju detom hoc čo .. aby s tým prestali . I ked si myslím , že je to diagnoza sama o sebe takto vyrývať a mali by sa nad sebou zamyslieť.

Petot ( a ani ja ) ako vidíte nemá potrebu krvopotne a utočne presviedčať iných o tom,že len on má pravdu a vy tu pritom všetko vyvraciate - naše rady aj skusenosti . Nik vám nekáže to čitať a zapájať sa . Nerada by som prosila adminov kvoli vám o premazanie nejakých prispevkov .

Presviedča len ten,kto neverí si sám :wink:
22. dec 2013 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
22. dec 2013 o 23:46 • anima9
@anima9 tak ještě se tím řiď a bude to OK :slight_smile:
23. dec 2013 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od pôvodnej témy".
23. dec 2013 o 00:05 • anima9
@sanym Ešte by som upozornil na príspevok predtým na str. 77: "Načo by to bolo dobré? Dr. Bastien to urobil dvakrát, a ignorantmi to aj tak nepohlo."
23. dec 2013 o 05:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují”
23. dec 2013 o 07:55 • anima9
23. dec 2013 o 08:00 • anima9
"Ak chceš byť múdrym, nauč sa rozumne spytovať, pozorne počúvať, pokojne odpovedať, a keď nemáš čo povedať, prestaň hovoriť.“
Johann Kaspar Lavater
23. dec 2013 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@anima9 "Je morálne ťažko chorému človeku nasľubovať zázraky a dať planú nádej, namiesto odbornej pomoci?" Ako môžeš toto napísať, keď som vyššie uviedla, že ja som ťažko chorá a až céčko mi konečne reálne zabralo. Po 25 rokoch kortikoidovej liečby, ktorá mi chorobu len brzdila, ale nijako pozitívne nepomáhala. Takže neklam - céčko má reálne dokázané pozitívne účinky!!! Ja mám fakty - mám výsledky vyšetrení pred megaskorbickou liečbou a po nej.
Vieš čo? Vďaka tebe odteraz budem robiť osvetu o céčku, nebudem ticho, nenechám na seba útočiť. Ja hovorím z vlastných skúseností, nepíšem teoretické hlúposti, o ktorých nemám ani šajnu. Vlastne som aj rada, že si sem prišla rýpať, lebo sa aspoň ozývajú rodičia, ktorí majú dobrú skúsenosť s céčkom a môžu si to tu prečítať aj ďalší rodičia.
23. dec 2013 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Dôvod: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují.”
23. dec 2013 o 10:32 • anima9
Vitamín C, vyjadrenie odborníka ku knihe Megaskorbická liečba (voľne prístupné na internete)

Můj názor na megadávky k. askorbové je celkem jednoznačný - homo sapiens má ohraničenou
schopnost tvorby oxid-dismutázy a superoxid-dismutázy, které jsou potřebné k likvidaci
produktů antioxidačních procesů, vznikajících při reakci k. askorbové a volného radikálu.
Tato schopnost je kvantitativně určena fylogenetickou adaptací homo sapiens na dávky
vitamínu C v množství obvyklém ve stravě našich předků, tedy rozhodně ne v množství
vyšším než 1000 mg denně.
Z toho potom plynou další protiargumenty léčby megadávkami - vyšší množství vitamínu C
než 2 g při reakci s volným železem, ale i mědí, zanechává další volné radikály, jichž se
lidský organismus nedokáže v žádoucím čase zbavit. Po užití megadávek vitamínu C se
zvyšuje procento aberací lymfocytů v periferní krvi. Atd.
Na serveru PubMed lze najít mnoho článků či abstraktů textů, které se studiím megadávek
vitamínu C věnují podrobně.“
Profesorka Preventívneho lekárstva

Vitamín C je antioxidant, čo je pre náš organizmus fajn, ale jeho vysoké dávky pôsobia pro-oxidačne, čo už také fajn neni.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18938145 Tuhársky neuvádza Emil Ginter
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2520333 Tuhársky neuvádza

Celý článok: http://honeybadgerslobodavockovani.blogspot.sk/2013/07/16-cast-vitamin-c-vyjadrenie-odbornika.html
23. dec 2013 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ráda bych připomenula, že téma bylo založeno především z důvodu rad a zkušenosti s touto léčbou, nikoliv pro příliv názorů odpůrců, poté se diskuze dostává do jiného významu a hlavní téma je zastíněno. Prosím, tolerujte autora diskuze.
23. dec 2013 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@anima9 Ja som v pravidlách našla:
"Nech majú tvoje príspevky úmysel pomôcť, inšpirovať"
"Vyhýbaj sa tomu, aby tvoje príspevky mali úmysel odsudzovať, ponižovať, zosmiešňovať"
"Úmysel zbytočne upriamovať pozornosť na seba, napr. zverejňovanie viacerých príspevkov za sebou"
Odkedy si sa zjavila v tejto téme, doslova si ju zahltila príspevkami o nevhodnosti a škodlivosti užívania vysokých dávok vit. C.
Podotýkam, že megaskorbickú liečbu nepoužívam a tvoje príspevky (ako ani žiadne iné) som nenahlásila. :slight_smile:
23. dec 2013 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@isoldaeva

Autor diskusie a ani iní odporúčatelia tejto liečby nezodpovedajú za možné následky a ani za pravdivosť týchto informácií. Informácie, ktoré uvádzam sú v záujme ochrany zraniteľnej časti populácie detí a ich práva na zdravie. Preto je dobré, aby verejnosť bola oboznámená aj z druhou stránkou tejto liečby, ktorá nie je oficiálne medicínsky povolená. Preto by zobrazovanie aj týchto informácií pre verejnosť by mala byť aj v záujme prevádzkovateľa tejto stránky.
23. dec 2013 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@anima9 založ si svoju diskusiu a upozorňuj si tam na to koľko chceš, tu si proste mimo.
23. dec 2013 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@halienka no ja naopak v takychto diskusiach vitam aj opacne nazory. najma ak su konstruktivne a ponukaju iny pohlad na vec, prip. uzitocne linky. Problem je skor v ich tóne castokrat.
23. dec 2013 o 15:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@demo ale toto čo tu predvádzajú isté osoby za posledné týždne už s konštruktívnou debatou nemá nič spoločné. Ak to sleduješ tak to vidíš.
23. dec 2013 o 15:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Tak si to zhrňme. Zhlúkli sa tu v krátkom čase anonymné osoby, z ktorých minimálne jedna má dokonca viacej anonymných účtov.

Citujú anonymných pisálkov, pracujúcich v rámci anonymných skupín, s anonymnými stránkami na verejných serveroch alebo s doménou registrovanou anonymne (na webhosting). A jeden sa dokonca odvoláva na, ako inak, anonymnú vraj profesorku.

Pôsobí to veľmi dôveryhodne a ak to takto pôjde ďalej, možno sa ukáže aj Santa Claus.

Okrem dôslednej anonymity, tieto osoby majú jeden spoločný cieľ: očierniť liečebnú metódu a knihu o nej spolu s autorom, ktorý jediný z celej tejto frašky je verejne známy. Všetko je samozrejme náhoda a spoločný majú jediný cieľ: uchrániť ľudstvo pred nebezpečným vitamínom.

To nevymyslíš, to je život :grinning:
23. dec 2013 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (13)
@sanym tie jeho výroky sú aj v téme neočku a očku niekde v júnových diskusiách ,smola aj to čo tam uviedol v téme zodpovednosti a a niekto by to na jeho odporúčanie skusil a čakal by čo ten vit c spraví ,bolo by neskoro pre jeho záchranu ..včasné zistenie ,že som zjedol jedovaté huby ako napr.muchotrávka zelená ,tigrovaná a červená a nie je mi zle ,je úplná hlúposť a čistý hazard dať si megadávku C a aj možno 1 hod.čakať ...pretože každá minúta je tu drahá a čím skôr sa intoxikácia rieši a to eliminačnými metódami ,čo tebe a petotovi nič nehovorí ,tým menšie škody sú v org.narobené a aj na pečeni ....a ak to rodič spraktizuje na svojom malom dieťaťi ,keďže aj detičky sme mali otrávené hubami ,podpíše mu ortieľ smrti ......tu má možno vit .c význam po eliminačných metódach na detoxikáciu od kovov ,keďže vieme ,že huby veľmi dobre viažu ťažké kovy ,ale aj to po zvážení stavu obličiek ,keďže väčšinou pac,zistia až keď im je zle ,že asi sa otrávili a vtedy už sú časté poškodenia v org .a tým pádom aj problém s vylučovaním ...ide to jedno z druhým.....,ale to zas ty a petot neviete,lebo ste v živote takýto stav neriešili a nepracujte s tým a chýbajú vedomosti....
23. dec 2013 o 17:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka ja som sa riadila tvojimi pokynmi a prečítala si tebou doporučenú smerodajnú stranu 78. Tam bolo čierne na bielom to čo som skopírovala. Nič viac a nič menej. A máš pravdu, takýto stav som neriešila, môj otec je mykológ a som si stopercentne istá že kým je nažive, otrava hubami mojej rodine nehrozí. :slight_smile:
23. dec 2013 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok