• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
autor
Myslím , že je vhodne nevenovať svoju energiu len tak hockomu , už dávno na koňa nechodím pravidelne a to len vdaka takýmto ludom,ako je tu tých pár individuí . Sme v dobe, ked si môže každy najst na internete podstatne informacie o veciach,ktore ho zaujimaju a navyse,každy ma ( dufam) zdravy rozum a slobodu volby,aby vedel čo si može a nemože dovoliť , čo skusi na sebe a čo už je snad hazard . Je zbytočne tu viesť nekonečne debaty a presviedčať skupinku zaujatých žien o svojej " nevine " a " pravde" . Už sme aj tak myslím si znechutili mnohe mamičky,ktore tu chceli prist po obycajnu radu pri podavani Cečka trebars pri prechaldnutí, zašlo to tu daleko , kdesi až k otrave muchotravkou tigrovanou ( ja osobne , ked by som ju zjedla , tak nepridem na koňa pytať rady .... to je snad jasne . ) Prišla som tu na požiadanie , vraj to tu trošku viac vrie a už radšej odchadzam .

Cečko použivame od 2009r a som s jeho učinkami spokojná , nespochynbujem a až by bolo treba idem i do intravenoznej formy . Je to na mne , mam slobodnu vôlu tak isto ako som sa slobodne rozhodla neočkovať - a možte mi tu vy tri či kolko vás tu je písať hocčo , proste akykolvek argument, či štatistika alebo članok od hocjakeho MUDr u mňa neobstoji .

Krásne sviatky a nezabudajte , choroby vznikaju aj z pýchy , pocitu nadradenosti , z hnevu či nenavisti a taktiež starostlivo vyberajte , čomu venujete svoju pozornosť a energiu . Preto vypínam tuto modru mrcinu a idem sa venovať rodinke .

Howgh
23. dec 2013 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
Ahojte :slight_smile: baby idem si po radu :slight_smile: moja mala začína pokašliavať, je plne kojená a viem že Cčko dostane s MM Len by ma zaujímalo, v akých dávkach ho musím prijať,aby malo efekt. Dakujem :slight_smile:
23. dec 2013 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neuveritelne ako tu miznu prispevky :astonished: uz sa ani nevymazava, nepozastavuje , uz ho rovno zmazu uplne , aby nebodaj nebolo vidno, ze sem niekto prispel a bol vymazany :rolling_eyes:
23. dec 2013 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@evinkaslo Prestup Cčka do mliečka pri vyšších dávkach než 1g nie je preskúmaný, ale predpokladá sa, že súvisí s hladinou v krvi. Hladina v krvi závisí od pravidelnosti a výšky dávok. Pre ilustráciu, dávkou 3g každé 4h je možné udržať u dospelého hladinu v krvi cca 220umol/l čo je cca 3-4-násobok bežnej hladiny. Ale toto je už prakticky liečebné dávkovanie. Ako sa to prejaví na mliečku, to sa nevie. Keďže takmer všetky cicavce vyrábajú vitamín C vo vlastnej réžii, a mláďatá teda nie sú odkázané na mliečko (s výnimkou človeka) a je to pre ne skôr akýsi bonus, tak si myslím, že mliečko nedosahuje nejaké veľmi vysoké hladiny. Chýbajú štúdie, kde matky užívajú Cčko v rozložených dávkach počas dňa podľa svojej skutočnej spotreby (viac na konci v Prílohe, a v kap. Tehotenstvo a dojčenie). http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Nárast hladiny v mliečku podľa dávky u matky je ťažko aj odhadnúť, pretože aj vo vzťahu k plazme sú veľké rozpätia - od 2x až po 48x vyššia hladina. Zrejme v tom zmysle, že matka ktorá je v deficite obohacuje mliečko aktívnejšie než matka v dostatku. Na jednej strane možno matka s dostatkom Cčka (pri dávkovaní podľa svojej spotreby) umiestni do mliečka len nejaký 2-násobok svojej hladiny, ale zase posuny sú alikvótne väčšie, napr. ak by to bol až 3x alebo 4x, tak sme s odhadmi už úplne v háji.

Podľa môjho súkromného názoru a odhadu, do mliečka sa ani pri plnom príjme matky nedostáva liečebne vysoká dávka Cčka. Avšak takéto dojčené dieťa má východiskovú pozíciu lepšiu, než dieťa matky, ktorá sama má deficit.

Môj názor je, že v čase choroby je vhodné dieťaťu dopĺňať Cčko. Napríklad zamiešaním do lyžičky mliečka, alebo striekačkou popri dojčení. Kvôli neutrálnejše chuti sú zaiste vhodnejšie askorbáty (nie sú kyslé) než kyselina askorbová.
23. dec 2013 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot Dakujem :slight_smile:
23. dec 2013 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka vieš v čom nemáš pravdu ,keďže veľmi zľahčuješ otravy ,to znamená ,že nemáš skúsenosti z praxe ,že tí ľudia väčšinou svoje tráviace problémy ani nepripisujú hubám ,lebo sú si 100 percent istý ,že boli jedlé a myslia si ,že chytili črevnú chrípku a otrávili sa nám aj skúsený hubári ,stalo sa .....takže treba to brať ako upozornenie ,že vit.C po zjedení hríbov ak mi je zle mi je nanič a treba smer dr......keby som nevedela čo som zažila v praxi a aj smrť ,tak by som to sem nepísala .....a čo sa týka vit.C ano, je to stránka o skúsenosti ,ale nie o dávkovaní a liečbe a duplom dieťatka a duplom aj vit.c má kontraindikácie a môže spôsobiť šarapatu a veľkú a to ja považujem tiež za skúsenosť a brať to ako aj upozornenie .....preto sa mi nezdá aby to tu admin zmazával ......inak včera som pozerala správy na markíze a hovoril tam nejaký vedec americký a povedal pravdivú vec a ich najnovšie štúdie ,že jedenie umelých vitamínov je pre človeka zbytočné a radšej tie peniaze použiť na kúpu ovocia a zeleniny a podotkol ,že farmafirmy sa z tejto prezentácie a najnovších amerických štúdií netešia....reportáž bola vo večerných správach v nedeľu večer....to aj pre zvyšok diskutujúcich...
23. dec 2013 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@denisocka používanie vit.C iv začína byť dobrým kšeftom a súkromné kliniky za to berú pekné euráčiky len smola je v tom ,že telo si zoberie čo potrebuje a zvyšok vycikáš ,tak ako pri per os podaní ......
23. dec 2013 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka ja milujem financne argumenty. akokeby bezny lekar pracoval zdarma a iba z lasky k ludom. akoby vobec niekto pracoval iba z lasky k ludom. mozno po praci a vo svojom volnom case alebo nejaky miliardar-filantrop

v nasich podmienkach beru "pekne euraciky" mnohi lekari aj za to, co neurobili. opytaj sa v poistovniach :slight_smile:
23. dec 2013 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@demo si úplne mimo tému a som zvedavá či ťa zmažú ...
23. dec 2013 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@aristka otravu hubami nezlahčujem a pravdu máš, ku mne sa taketo stavy nedostavaju ,som na inom oddelení . Ale je pravda , že sukromne kliniky si za liečbu acidum ascorbicum vela pytaju - ale zas v beznej nemocnici ti to len tak nepodaju . takze ... ostava už iba tretia možnosť , nechať si to pichať u niekoho šikovneho len tak , z kamaratsva a ampulky si kupiť , zohnať ( dať predpisať cez niekoho ) to už je vec šikovnosti . sama predsa vidiš ,na čo všetko sa míňa v zdravotnictve,čo sa všetko preplaca ... fakt škoda, že to obyčajne Cečko musi isť z vrecka chorých .
23. dec 2013 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aristka ty mas konkretnu skusenost s megaskorbickou liecbou pri otrave hub?
23. dec 2013 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot
Moj osobny nazor je, ze tu na 142 stranach ludi zavadzas. Odvolavas sa na jedinu knihu autora, ktory sa ani nemal odvahu postavit za svoje nazory a pre istotu pouziva formulacie:
„autor nie je lekár“„knihu užite na vlastnú zodpovednosť“„podávam informácie bez záruky“„mnohé z uvádzaných informácií sú iba názormi, hypotézami“„neberie žiadnu zodpovednosť za správnosť, pravdivosť, ani za dôsledky použitia týchto informácií“„je už zodpovednosť lekárov, aby uvedené metódy preskúmali a overili“

Som zvedava ako rychlo ma nechate zmazat
23. dec 2013 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Opäť úplne zmizol môj další príspevok, sťa by sa prepadol pod zem. Nachádzal sa hneď za príspevkom petot-a dnes o 16:16

Jedná sa konkrétne o príspevok, ktorý bol reakciou na vyššie menovaný príspevok:
anima9 @petot Budem veľmi rada ak budú tieto anonymné účty preverené. Verím, že dáš podnet na konkrétne prešetrenie. Je nanajvýš nevhodné, aby tu niekto písal z viacerých účtov.
Dnes o 16:32 •

Naštastie som ho mala skopírovaný, takže mi to nedalo veľa práce. Ja myslím že dôkazy pre posúdenie vhodných, či nevhodných príspevkov, budú na centrále vyžadovať. Tak nech to môžeme všetko zdokladovať.
23. dec 2013 o 23:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@anima9 dobry napad. Aj ja uz mam zalohu z mojho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. dec 2013 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@martinjasen
Ďalší príspevok, ktorý úplne zmizol. Akože vôbec neexistoval. Bol to môj včerajší príspevok z 15:28

Konkrétne tento:
anima9 Môj príspevok bol opätovne zmazaný českým administrátorom , aj napriek môjmu upozorneniu o neporušení pravidiel. Neviem, čo si mám o tom myslieť. Nadobúdam pocit, že boli porušené práva užívateľa na základe subjektívneho zhodnotenia administrátora. Hovorím o ďalšom zmazanom príspevku z dnešného dňa o 10:32. Ktorý som si pre istotu skopírovala, ako aj iné svoje príspevky.

Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra.
Poznámka admina: “Příspěvek narušuje téma, diskuze je pro ty, kteří se chtějí o principu této léčby dozvědět více nebo metodu již uplatňují.”
Dnes o 15:28 • Odpovedz
24. dec 2013 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@natas4 Ešte si na ten moj príspevok stihla zareagovať...že miznú príspevky. A on aj napriek tomu zmizol aj s Tvojim like-om :wink:
@isoldaeva čo by ste mi vedela povedať k úplnej strate mojich príspevkov z tejto diskusie?
24. dec 2013 o 08:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@martinjasen ahoj Martin, zaujimalo by ma, co sa to tu deje, ze doslova miznu prispevky z tejto temy...
Nemôžem ju nazvat diskusiou, pretoze akykolvek iny nazor hoc ako slusny, neprovokujuci a dla pravidiel tejto stranky je vymazany a to bez stopy, ze tu vobec niekedy bol :confused:
Temou je megaskorbicka "liecba"....pokial mi je zname , nie je lekarmi vyuzivana a ma aj svoje neziaduce ucinky..som presvedcena, ze je na mieste, aby tu zaznel aj opacny nazor, ved o tom je diskusia.
Nazov je ML rady a skusenosti - vymazani uzivatelia nikoho neurazali , ale radili a poskytovali svoje skusenosti.Nejedna sa ani o odklon od temy, ktory ste aj tak pred casom zrusili.
Som presvedcena, ze ked si bude temu citat matka niekolko mesacneho dietata, tak by si mala precitat aj rizika tejto liecby pred tym ako donho nasupuje nadmerné davky vitaminu C..tu to vsak momentálne nie je mozne
Dakujem za odpoved a pekne sviatky :slight_smile:
24. dec 2013 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@lu777 trocha tu tvoja skusenost zapadla prachom. mna by zaujimalo kolko si toho C uzivala a ci si aj v minulosti mala nejake problemy s oblickami
24. dec 2013 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
moja osobna skusenost s vit.c v injekcnej forme - od stvrtku ma zacal chytat opat moj klasicky zapal prinosovych dutin, ktory sa za 3 dni presunul aj na priedusnicu. vo stvrtok pichnuty 1,5g i.v., v piatok 2g i.v., sobota 2g i.v., nedela nic, vcera mi stiekla 7,5 g infuzia vit.C injektopas. Po par kvapkach ma sialene rozbolela cela ruka, rozmyslala som cim to moze byt, najprv ze mi to tecie mimo zilu, ale zila bola pichnuta dobre. ked som zastavila infuziu, bolest do 30 s prestala.takto mi s prestavkami stiekla asi za 2 hodiny. popritom som sa cele dni dopovala praskovym vit. C z DMka, presnu davku som nemerala. za tych 6 dni mozem skonstatovat, ze som tuto chorobu prekonala bez antibiotik, aj ked som na 3 den bola uz v stave , ze si ich nasadim, kto mava hnisave zapaly priosovych dutin tak vie, co je to za stav. choroba prebiehala rovnako zle, s rozdielom asi tym, ze mam pocit, ze nie som tak vycerpana ako inokedy a celkovo regeneracia bude asi trosku kratsia nez po predoslom zapale preliecenom ATB (zaciatkom decembra). nabuduce asi budem preferovat i.v. ampulky klasickeho vit.c nez infuziu, je to jednak lacnejsie - balenie 2,5g vit.c stoji 2,5eura, jedna infuzia 7,5g vit.c 26 euro....
okrem tej bolesti v ruke som nemala zatial ziadne neziaduce ucinky, oblicky zatial funguju ako maju. predpokladam, ze by mi boli doporucene vyssie davky vit.c, ale veru dalsie infuzie by som odmietla. celkovo som spokojna, ze som obstala bez ATB, nabuduce skusim variantu to poliecit bez ATB aj bez C, aby som mohla porovnat , ake je to bez vsetkeho.
24. dec 2013 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@demo ja zas k tomu napisem uplny opak-moj muz maval oblic.koliky cca raz do roka-vzdy skoncil na infuzkach v nemocke-mal to od cca 18r do takmer 40-presnejsie do roku ked zacal s vysokymi davkami cecka-konkretne cca 4-5 tis cecka za den v mensich davkach pocas dna.
Je to uz cez 4 roky co nemal zachvat-presne od tej doby. :wink:
Nic ine nezacal brat,kamene nijako neriesil-lebo sa jednalo vzdy o mensie zrnka co vysli mocom same potom von.
tento isty problem mal aj jeho dedko-trapil sa s tym cely zivot a ma to aj jeho bratranec-trapi sa s tym dodnes.-nikdy nebrali vysoke davky cecka.
Tie berie len moj muz a konecne ma pokoj.
24. dec 2013 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@latvia je rozdiel pichnut si Cecko (predpokladam ze si medicinsky vzdelana) obcas pri zdravotnych problemoch a dopovat sa resp svoje niekolko mesacne babatko kazdy den dlhodobo nadmernymi davkami umeleho vitaminu C z drogerie...je jasne, ze po tvojom kratkodobom experimente a podla tu diskutujucich si si zobrala prilis male davky, sa neprejavia ziadne problemy s oblickami :wink: ale ako som sa docitala su tu zeny matky, ktore svoje deti dopuju nadmernymi davkami umeleho vitaminu C kazdy den a dlhodobo a tam by som sa ozaj bala co to po case s ladvinami spravi :confused: resp ak matka dava dietatu kazdy den umele Cecko, co nastane ked ho po roku, dvoch, piatich jedneho dna prestane dietatu davat???
24. dec 2013 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@natas4 ja sa nechcem bavit o tychto veciach, kto komu a kolko co ma davat. nie som zastanca megadavok cecka peroralne, pouzivam ho max. tak do caju, preto som si davala i.v., tam je to uplne o inom. svojmu dietatu davam prirodny vit. c, v podobe rozmixovanych listoch listovej zeleniny a ovocia, takyto koktejl je jednak chutny a jednak vyzivny a neuskodi urcite. nech si kazdy robi podla svojho usudku,stale tvrdim, ze rodicia mozu robit co chcu so svojimi detmi, su za ne trestnopravne zodpovedni oni, takze ak chcu liecit svoje deti takto, ja im nemozem a ani nechcem branit.ak niekomu odpalia oblicky, budu s tym zit oni.zatial som sa s takymi pripadmi nestretla, preto o tom nechcem polemizovat. chcela som na sebe vyskusat ucinky cecka v i.v.forme a podelit sa o skusenosti, ci uz dobre alebo zle.teorii je vela, prax je u kazdeho ina, preto som chcela prisiet osobnou skusenostou,aj ked mozno nedokonalou :slight_smile:
24. dec 2013 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@latvia aj u nas ficia smoothies :wink: moja dcera ma rada vsetko ovocie, vacsinu zeleniny, aj kyslu kapustu, zboznuje cibulu s medom, cesnak s medom :slight_smile:
24. dec 2013 o 10:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@latvia napíšeš prosím z akej konkrétnej zeleniny a ovocia to robíš? dakujem :slight_smile:
24. dec 2013 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
K teme megaskorbicka liecba, rady a skusenosti pridavam moju osobnu skusenost; ked chytam pravidelnu jesennu virozu (lebo nemam krcne mandle), davam si C vitamin cca 3-4 g denne/ rozdelene do viacerých davok. Viackrát som pozorovala, ze ked si dam viac ako 2 g C vitaminu z DM, tak ma zacne naduvat, ak si davam C-salts, tak taketo problemy nemam. Ziadne ine neziaduce ucinky nepozorujem a zjavne som pod svoju tolerancnu hranicu, lebo hnacku som este nikdy nemala. Moja mama mava problemy s vyprazdnovanim, takze ked uz ma niekolko dni velke problemy a krce a nedari sa jej, tak si da za den cca 5 g Ccka a to jej vzdy pomoze (cize takto ma ona odpozorovane, ze kde je jej tolerancna hranica). Ked je chora, alebo aj oco, tak si davaju Ccko priebezne cez den (a zvycajne do odstavenych jablk, mrkvy, cvikly... co je doma) a virozy prechadzaju lahsie a rychlejsie. Moj oco si zvykne davat kazde rano do pohara vody cca 120 mg, ked je zdravy. Co sa tyka deti, resp. starsieho syna, pokial chyti nejaku virozu, tak mu davam C-salts v priebehu dna, vzdy do pitia tak 150 mg.
24. dec 2013 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@demo dávky už si nepamatuju, je to tak 10 let nebo možná víc, brala jsem to na doporučení kvůli potížím s imunitou, které byly dlouhodobé.... nejdřív mi bylo super ale asi po měsíci jsem začala chodit mnohem častěji na wc, nakonec jsem šla k doktorovi a tam mi udělali testy a měla jsem špatné hodnoty.... tak se mě vyptával jestli nepiju hodně alkoholu, co jím, kolik toho vypiju atd. až jsme nakonec došli k tomu céčku, doporučil mi ho (k mé velké nelibosti) zkusit vysadit.... za týdne jsem šla na kontrolu, testy se zlepšily, po pár měsících vše v pořádku....
s ledvinami jsem předtím problémy neměla..

od té doby céčko beru ale ne ve velkých dávkách, v létě vůbec to není ani potřeba, na podzim a v zimě Flavocel 2-3 tablety denně a k tomu třeba čínskou medicínu na podporu imunity apod...
24. dec 2013 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@moon1979 v podstate mozes mixnut hocico ...ja robievam najradsej tieto: spenat, banan, jablko
Alebo rukola, hruska, banan alebo banan, cucoriedky, spenat, mango...variacii je kopec, ale vzdy dam nejaku listovu zeleninu
24. dec 2013 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@latvia Ďakujem za skúsenosť. To, čo opisuješ, typicky nastáva keď sa vitamín C dostane mimo žilu. Stačí veľmi malé množstvo a _VEĽMI_ to bolí. Možno infúzia začala tiecť už predtým ako sa dostala úplne do žily.
24. dec 2013 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lu777 Aké to boli problémy, ak môžeš napísať?
24. dec 2013 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Prosím vysvetli, akým spôsobom má autor preberať zodpovednosť za správnosť informácií pochádzajúcich z 2100 citovaných publikácií. Prosím tiež o príklad takého autora. Ďakujem.
24. dec 2013 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok