• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot no chodila jsem velmi často na wc, pak mě i bolelo v bedrech kde jsou ledviny, bolela mě hodně hlava atd.... přesně si to už nepamatuju, je to před lety
24. dec 2013 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja viem, ale nebola mimo, naprv bola pichnuta kanyla, zafixovana, nepretekala. pustila som infuziu, po par kvapkach bolest, tak som vyckala, ci sa nebude robit hrca, nerobila sa. zastavila som infuziu, bolest prestala. ta bolest sla v povodi zily, nie v mieste vpichu. myslim ze drzadi zilovu stenu, tym, ze je to koncentrovany roztok. lamalo mi celu ruku, az po rameno.ked som zastavila, prestalo. po dokvapani som si spustila rychlo 500ml glukozu 5 percentnu, to nebolelo absolutne, tiekla rychlo, hrca nerastla, takze v zlom pichnuti zily alebo teceni mimo to urcite nebolo. ked si prejdem rukou po povodi zily, este teraz to mam citlive na stlacenie.alebo moje zily takto zareagovali.
24. dec 2013 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia Ešte ma napadlo, ten Injektopas si mala nariedený s priloženým infúznym roztokom? Lebo bolesť žily môže byť spôsobená aj príliš koncentrovaným roztokom alebo veľkou rýchlosťou infúzie. Ale to je len kontrolná otázka, predpokladám, že si to mala správne. Pri tých 7,5g by nemal byť problém dodržať ani riedenie, ani rýchlosť max. 500mg/min.

Ináč, keďže si lekárka, nebolo by pre Teba cenovo zaujímavejšie, nariediť si infúziu sama?
24. dec 2013 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Napriklad tak, ze vykona vlastny vyskum, nie len odcituje v knihe to so si vygoooglil... Ale to by musel byt autor lekar, biolog, farmaceut.... nie programator. Asi databazy slavu neprinasaju, tak siri "overene" informacie medzi laickou verejnostou a ta mu cela nadsena tlieska a dakuje...
No aj tak sa da nadobudnut pocit spokojnosti zo zivotom.
Viac si vazim, tych sprtalkov v labakoch, ktori si daju tu robotu aby si sa zaiberali skutocnym vyskumom ako zberatelov citacii. Citatorov je plny internet, serioznych vedcov, ktori idu so svojou kozou na trh velmi malo.
24. dec 2013 o 12:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@latvia zdravim, ja davam onko choremu otcovi intravenozne davky už 100g askorbatu sodneho, rovnake ako Vami uvadzane problemy su pri vysokej koncentracii roztoku a rychlo podavanej infuzii
24. dec 2013 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gerardbutt 100 g ascorbatu sodneho je 10 deka!! 10O g solenych arasidov denne je pre dospeleho cloveka az az... Co na to mnozstvo sodika hovoria jeho ladviny?
24. dec 2013 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no, dobra otazka, lebo injektopas je 50ml flaska, v letaku nie je zmienka o riedeni s niecim, vyzera to ako klasicka flaska ktore sa pouzivaju ako infuzie.kazdy liek, ktory sa ma riedit, ma napisane cim riedit a v akom pomere, pripadne je k tomu pripojena voda na riedenie. v tomto pripade ale nic neobsahuje, tak som nepredpokladala , ze by sa to malo este riedit. vies mi niekde najst ci , a ako sa to riedi?napichla som do flasky klasicky infuzny set, nic viac. a rychlost dodrzana urcite bola, kedze 500mg/min ma tiect , cize 7,5g za 15 minut ak dobre pocitam, a mne to kvapkalo ako slimakovi skoro 2 hodiny.

ohladne tej infuzie co si mam nariedit sama velmi nerozumiem :confused: akoze 15 ampuliek fuknut do roztoku a tak nechat stiect?
24. dec 2013 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gerardbutt rychlo podavana urcite nebola, a co je vysoka koncentracia roztoku? predpokladam ze 100g myslis 3x tyzdenne 30g infuzie, cize dohromady zhruba 12 flias vit.c injektopas i.v.? lebo toto davkovanie je pri onko pacientoch, predpokladam ze nedavas 100g za jeden den :sweat_smile:
24. dec 2013 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@latvia kolko g sa dava v zahranici? Citala som clanok zo zahr.lek.casopisu ale zabudla som davky, kolko gramov davaju onko pacientom a maju s tym vyborne vysledky
24. dec 2013 o 21:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissmiss v zahranici neviem, velmi do toho nevidim, u nas sa dava 30g 3x do tyzdna pokial viem
24. dec 2013 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia musim najst ten casopis, mna tie vysoke davky vtedy riadne prekvapili, kus viac ako 30g to bolo
24. dec 2013 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sissmiss hej, mozu byt aj vyssie.

ja dufam ze som si tou infuziou neodpalila ruku, trpne mi predlaktie na tej strane :frowning2:
24. dec 2013 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a zacinam tusit, ze sa to malo riedit fyzakom :stuck_out_tongue_closed_eyes: docerta, aspon to mohli niekde napisat do letaku....len nechapem, preco to potom davali do flasky 50 ml, ked to treba pretiahnut do fyzaku....
24. dec 2013 o 21:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia vletaku to je...

Periférna intravenózna infúzia (trvanie približne 20 minút) lieku Vitamin C–Injektopas 7,5 g (približne 100 mg/kg telesnej hmotnosti) po rozriedení 50 ml roztoku so 100 ml izotonického roztoku chloridu sodného alebo 50 ml vody na injekciu, môže udržať plazmatické hladiny askorbátu na suprafyziologických až normálnych fyziologických hladinách 4 hodiny (až do 6 hodín). Toto sa odporúča za účelom rýchleho dosiahnutia tkanivových hladín a na potlačenie oxidačného stresu. Pri chronických stavoch oxidačného stresu treba podanie opakovať po niekoľkých dňoch, pokým sa nedosiahne úľava od klinických symptómov.

V casti davkovanie a sposob podavania
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/spc/vitamin-c-injektopas-7-5-g-spc-71759.html
24. dec 2013 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka toto nie je pribalovy letak, ten je iny, ten vedlajsi. toto je suhrn char. vlastnosti lieku. mala som namysli klasicky letak, ktory je pribaleny pri lieku. neviem ci som prehliadla, ale v klasickom letaku to nevidim.
http://www.adcc.sk/web/humanne-lieky/pil/vitamin-c-injektopas-7-5-g-pil-71759.html
24. dec 2013 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka okrem toho, neviem, ako by som natlacila 50ml tekutiny do 100ml fyzaku, tam tolko miesta nie jetusim, aby som to tam natlacila....a pustanie 50ml roztoku so 100 fyzaku cez kohutik mi nepride ako dokonale riedenie....
24. dec 2013 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia hej, tam to ani ja nevidim, iba ze je nutne na spravne podanie poradit sa s lekarom, no tak drzim palce, nech je ruka cim skor v poriadku, mozno by som zvazila nejaky pripravok na podrazdene zapalene zily alebo volala lekara so skusenostami s injektopasom.
24. dec 2013 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka nevyzera to na flebitidu, mna to neboli, len mi trpne ta oblast, cervene to nie je, hrbolceky nemam, tak uvidim....
24. dec 2013 o 23:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Si naivná. Takto to nefunguje. Vykonaný výskum sa nezvykne opakovať pokiaľ nie sú závažné dôkazy o podvode. Navyše, autor by musel vlastniť všetky ropné vrty v Saudskej arábii, nehovoriac o tom, že časovo by mu nestačilo ani 20 životov.
25. dec 2013 o 07:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Verejnost ďakuje preto, lebo dosiaľ nikto nepriniesol tieto informácie slovenskej a českej verejnosti. Čo bol aj dôvod písania knihy.
25. dec 2013 o 07:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
@latvia Verím, že ruka bude OK, takéto riedenie by nemalo byť nebezpečné. Klenner dával vo vážnych stavoch (otravy, šok...) IV injekcie kde do 50ml roztoku dal až 12g askorbátu a podával "tak rýchlo, ako injekcia a kardiovaskulárny systém zvládal". Ale aj tak sa divím, že riedenie nenavrhli v záujme komfortu aspoň v príbalovom letáku. Na nejakom propagačnom letáku alebo prezentácii som ho videl zobrazený spolu s infúznym vreckom takže som si myslel, že je to súčasť balenia - hovorili o SÚPRAVE pre infúziu. Ty si mala v balení len fľašku 50ml?

Pokiaľ ide o infúzie, Riordan odporúča dávky do 15g riediť ideálne v 250ml roztoku.

Mimochodom, v Austrálii už majú na trhu balenie 25g v 50ml. Verím, že aspoň tam je riedenie v letáku opísané. :sweat_smile:

Keď som hovoril o ručnom riedení, mal som na mysli práškový sodný askorbát pre infúzne použitie, rozrábaný do infúzneho roztoku.
25. dec 2013 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia hej, len vnutorna stena zily asi je podrazdena, tak nech sa lepsie zregeneruje... Ale tak mas este mlady organizmus, tak by to malo telo zvladnut aj same.
25. dec 2013 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia ahoj, pýtam sa laicky - nemohlo sa jednať napr. o taký efekt, ako keď sa púšťa infúzka obohatená draslíkom? Keď mi to trikrát v živote púšťali, išla mi ruka odpadnúť, riadne to bolelo, ale po dokvapaní bez problémov.
25. dec 2013 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Neviem no, ja ked som pisala vedecku pracu, tak som sa tiez opierala o rozne zdroje (samozrejme ak mi niektore nesedeli, ze si protirecili ci pripadne interpretovali jednu vec nie uplne rovnako, tak som to zohladnila a snazila sa najst dalsie zdroje a nejako vyhodnotit ich doveryhodnost) a nerobila som kompletny vyskum od zaciatku. Vedecka praca nemusi byt len analyzou jedneho konkretneho problemu ale v pripade ze ak na trhu chyba dostatok informacii v nejakom jazyku, tak synteticke prace su tiez vitane.
Moj cisto laicky pohlad.
Kazda praca samozrejme moze byt konfrontovana, ale recenzie sa nepisu anonymne ale pod menom, aby autor vedel komu ma pripadne adresovat svoju obhajobu, spresnenia alebo aby vedel komu dakovat, ak vdaka jeho recenzii moze spresnit ci opravit vlastnu pracu.
25. dec 2013 o 11:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
Vôbec nie je podstatné, čo a ako podával Klenner pred 50-60 timi rokmi....ktorý len experimentoval. Bohvie, či v tej dobe neodpálil niekomu žilu alebo nespôsobil iné závažné poškodenia takýmto priamym podaním kyseliny askorbovej v takej koncentácii. Neviem, ako potom následne riešil, keď toto podávanie kardiovaskulárny systém pacienta nezvládol. Ani Acidum ascorbicum v ampulkách, ktoré obsahuje len 500 mg/5 ml sa štandardne v praxi nepodáva do žily neriedené. Nehovoriac o Injectopase, ktorý má 7500 mg kyseliny askorbovej v 50 ml. Takže nejaké zľahčovanie s porovnávaním s Klennerom tu nie je na mieste. Medicína je odvtedy na podstatne vyššej úrovni. Takisto agresívne pôsobí kyselina askorbová vo vyšších dávkach aj na žalúdočnú sliznicu, keď je podávaná ústami.
@latvia Riedený roztok si vieš vyrobiť tak, že odpustíš z fľašky s fyziologickym roztokom nejakú časť a tak Ti vznikne miesto pre iné liečivo takého obsahu. Samozrejme nemám na mysli domáce prostredie na riedenie a podávanie, bez účasti lekára.
25. dec 2013 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 medicina sice je na podstatne vyssej urovni, ale vysledky tomu az tak nenasvedcuju....
25. dec 2013 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot nie nebolo sucastou balenia ani roztok na riedenie ani infuzny set.len 50ml flasa.pritom 2g ampulkoveho ceckqa som si dala ako bolus tiez bez riedenia a nic ma nebolelo..ten pribalovy letak ma stve.pri kazdom lieku na riedenie je aspon info s cim riedit..no neva..praskovy vit c na iv riedenie som este nevidela.to mi je jednoduchsie uz kupit qmpulkovy.
@sirinka jj ked mi nebude lepsie tak nahodim antiflebiticku liecbu

@nae jj,draslikove infuzky robia to iste ked su vyssie koncentracie,preto by sa mali davat cez centralnu velku zilu..
25. dec 2013 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Takže odporúčaš takýto roztok neriediť?
25. dec 2013 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 kde si si to precitala???
25. dec 2013 o 12:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Reaguješ na môj príspevok, kde reagujem na Klennerove koncentrácie podávané priamo do žily. Nerozumiem potom Tvojej reakcii ?Či ostávaš nestranne v strede, podľa toho, čo iní povedia. Alebo máš aj svoj názor na takéto riedenie, či neriedenie?
25. dec 2013 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok