• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@anima9 viem ako sa robia riedene roztoky len to pisu ako hotentoti.leno jednoduxsie je napisat dajte 50ml do 250fr ako dajte tpml do 100 kde este musis tpml fyzaku odobrat aby sa ti to tam mestilo..pride mi to zbytocne chaoticke...a malokto pozera na net do suhrn.char.vl.liekov, vsetko podstatne vacsinou byva v letakoch.ked hladam nieco o liekoch,tak kukamx vacsinou suhrn, lebo leta
ky su pre mna pristrucne.a teraz som nepozrela, nemala som pocit ze mi to bude treba:sweat_smile: moja chyba
25. dec 2013 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 :slight_smile: co sa riedenia tyka uz vyssie som pridala prispevok, mozno staci iba citat :wink:
25. dec 2013 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@latvia Ten príbalový leták nie je dobré napísaný. Je to tak nejasne uvedené v súhrne charakteristických vlastností lieku. Tí, odborníci čo to v praxi podávajú sú určite o tom poučení. Určite by si si to nemala spúšťať sama, ale s iným kolegom lekárom. Lebo sama sebe v prípade potreby nepomôžeš , aj keď si lekár. Držím palce.
25. dec 2013 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sirinka Veď to, že som čitala. Preto nerozumiem Tvojej negatívnej reakcii na moj príspevok v ktorej odporúčam riedenie.
25. dec 2013 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 to bolosk ortake vseobecnejsie konstatovanie
25. dec 2013 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Moj nazor je, ze zavadzas a uvadzas len jednu cast vyskumov. Keby si si dal tu robotu uviest aj tie co jednosnacne nepreukazali pozitivne vysledky megaskorbickej liecby, tak ba som snad mohla brat Tvoje dielo ako akceptovatelne na skutocnu uvahu ci "pol kila" C-cka z drogerie alebo staci 250 mg,C-cka z lekarne 3 krat denne par dni v pripadoch, ked sa predpoklada jeho zvyseaj potreba v organizme.
Takze podla mojho vlastneho usudku si len sikovny Gooogler, ktory vzhladom na svoju programtorsku prax vie s vyhladavacom pracovat lepsie ako bezny uzivatel. Sama za seba poviem: Ja Ti nadsene tlieskat a vyvolavat na slavu nebudem. Ale nic sa nedeje, mas svoj krdlik nadsenych nasledovnikov dost siroky, takze jedna samostatne uvazujuca to nespasi.
25. dec 2013 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@ivanka.7 Vedecka praca je nieco ine ako toto. Podla mojho nazoru toto nie je ani "uzivatelska prirucka" k televizoru ani vedecka praca. V manuali pre pouzivatela sa autor (vyrobca) nevyvinuje z pripadnych skod, ked uzivatel bude postupovat podla navodu. Tam sa vyvinuje len z toho, ked nebude podla navodu postupovat. A to nie je pripad knizky pana PT.
25. dec 2013 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ivanka.7 To je pravda, čo píšeš o vedeckej práci. Knihu Megaskorbickej liečby by som tak nenazvala a myslím si, že nie je ako vhodný príklad na komparáciu s vedeckou prácou. Predpokladám, že si písala vedeckú prácu zo svojho študovaného odboru v ktorom si odborníkom. Čo sa týka výskumov, tak autor, ktorý uvádza výsledky iných výskumov nemusí zodpovedať za ich pravdivosť, nakoľko za pravdivosť výskumov zodpovedá výskumník, ktorý ich uskutočnil. Výskumník je zodpovedný za to, že výsledky výskumov uviedol tak ako naozaj boli a že ich nijakým spôsobom neskreslil. Samozrejme to sa týka iba hodnoverných výskumov, ktoré boli kontrolované. V tomto prípade nie je potrebné robiť kontrolný výskum, ktorý by overoval pravdivosť už urobeného výskumu. V práci je potrebné porovnávať aj názory autorov, ktoré môžu byť rozdielne. Taktiež si myslím, že si vo svojej práci neuvádzala to, že neberieš zodpovednosť za informácie vo svojej knihe a ani nezodpovedáš za ich pravdivosť a dôveryhodnosť. Tým by si vlastnú prácu potápala a údaje v nej použité zneisťovala . Vedec vystupuje nezávisle na skúmanom subjekte, je nestranný. Skúma javy a získava empirické údaje, aby vytváral teórie, nie subjektívne názory. Ak ma prosím, ak sa mýlim.
25. dec 2013 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ivanka.7 Ten preklep v mojej poslednej vete: Malo tam byť... oprav ma prosím, ak sa mýlim.
25. dec 2013 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19
@anima9 ja som reagovala cisto na nutnost urobenia vlastneho vyskumu a nemoznosti kompilacie roznych zdrojov, nepolemizovala som o nicom inom.
25. dec 2013 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Pochybujem, že si knihu čítala, keď tvrdíš, že som nedal priestor štúdiám, ktoré mali nepriaznivé výsledky. Dal som im dosť veľa priestoru. Keďže príčiny ich zlyhania sú takpovediac šablónové, nerobil som samozrejme ich kompletnú zbierku, pretože cieľom knihy bolo predovšetkým ukázať, ako sa to dá. Neúspešné štúdie som uviedol v dostatočnom počte k objasneniu, kedy to nefunguje a prečo.

Nadšené volanie na slávu od teba nečakám, nečakám ho dokonca ani od ľudí, ktorým tie informácie pomohli. Čakal by som možno základnú slušnosť, že keď chce niekto polemizovať, mal by byť aspoň slušný, vecný a oboznámený, avšak viem sa zmieriť s tým, keď to nie je vždy tak; žijeme v nedokonalom svete a motívy ľudí sú rôzne, niekedy aj prízemné. O to viac potom človeka poteší, keď predsa nájde poväčšinou normálnu odozvu čitateľov, ktorí sa podelia o svoj dojem a korektnú, vecnú kritiku.
25. dec 2013 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (10)
@zita19 Keby som nenapísal kapitolu Dôležité upozornenie (a ďalšie), tak by si ohovárači na mne zgustli, že som niečo "zamlčal", že sa "tvárim ako lekár" a podobne. Ja som vyložil karty na stôl a čitateľ od samého začiatku vie, na čom je. Považujem to za úplne otvorený a korektný postoj. A keďže celý môj výskum som ponímal ako dobrovoľnú službu verejnosti, nikto nemôže čakať ani žiadne záruky. Nepáči sa? Nečítaj! Je to jednoduché.

Alebo ty keď dostaneš do daru kvety a zvädnú ti, tak ich ideš k darcovi reklamovať?

Ak chceš rozprávať, kto sa ako vyviňuje, choď sa najprv pozrieť na webovú stránku farmaceutickej firmy GSK:
"Táto webová stránka neslúži ako základ pre akékoľvek rozhodovanie ohľadne výberu liekov alebo liečby. Je dôležité, aby ste sa spoliehali iba na rady lekárov, ktorí Vám poradia najlepší postup pre Vašu konkrétnu situáciu. Spoločnosť GlaxoSmithKline nenesie žiadnu zodpovednosť za presnosť alebo úplnosť alebo použitie informácií obsiahnutých na tejto webovej stránke, resp. za ich aktualizáciu."

Keď toto môže napísať výrobca liekov, ktorého stránku pripravuje odborný tím, tak neviem, prečo by som nemohol ja, laik.
25. dec 2013 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (15)
@petot Zi si vo svojom svete dalej a spokojne. Uz Ti sem lozit nebudem. A necitala som celu, mas pravdu. Radsej peniaze miniem na ovocie a zeleninu ako na toto. Dopracovala som sa k par publikovanym uryvkom (moznoze nie citaciam) a nielen na opozicnyje strane... Nemusim ju citat celu aby som mala obraz o zom, ze ja touto cestou nepojdem. Rovnako ako cestou homeopatie. Proste neverim. A nenastrbili ma ani tie uryvky...
25. dec 2013 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@latvia
davali sme 100g denne a vo faze ked sme mali 21dňovú kúru s vit. B17, tak 100g denne po dobu 21 dní- naozaj každý deň, keďže by sa to nedalo finančne s injektopassom utiahnuť, tak som mal zdroje askorbatu sodneho ktore najdes na nete za neporovnateľne nižšie ceny, riedené to bolo v 2x500ml Ringerovho roztoku s pridaním 1 ampulky glukonanu vápenatého, rýchlosť podávania-cca 3 hodiny. Pri miešaní roztoku sa snažiť o minimálny kontakt prasku so vzduchom- oxidaciou vznika dehydroaskorbat- ten dava roztoku zltu farbu- cim je roztok zltsi, tym horsie/ a preto aj moj despekt k injektopassu ktory je zlty paradne- vyrobca sa zjavne o mnozstvo oxidovanej formy nestara./,
26. dec 2013 o 10:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gerardbutt s akym efektom to bolo-nastalo zlepsenie stavu?
A kto to podaval-pichal?
Mal otec aj klasicku chemoterapiu?
26. dec 2013 o 10:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gerardbutt pokial si ochotny podat aj blizsie info, budem ti vdacna do IP... najme kontakt na lekara, ktory je pristupny tejto terapii.
a preco ten glukonan vapenaty?
26. dec 2013 o 13:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19
@anima9
@ivanka.7 zaujima ma...vy si robite na vsetko, co sa rozhodnete uzivat a comu verite vlastny vykum?
26. dec 2013 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Prečítaj si, čo som napísala ivanke7. Tam máš všetko o výskume vyčerpávajúco obsiahnuté. Aj o pravdivosti informácií, aj o ich potrebe /nepotrebe) robiť kontrolný výskum. Keď si prečítaš knihu napr. od Bukovského, nič nepotrebuje overovať a pritom prináša dôveryhodné informácie z iných výskumov. Kdežto Tuhánsky to zdôvodňuje tým, žeby ich pravdivosť musel overovať ďalším výskumom. Už to je divné o hodnovernosti uvedených zdrojov..
26. dec 2013 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@gerardbutt neviem co je u teba poriadne zlta farba, lebo injektopas je dost bledozlty :confused: dantrolen ma podla mna dost zltu farbu, injektopas by som prirovnala k slabsiemu tiopentalu.
furt neviem o akom praskovom askorbate hovoris, mozes mi poslat link na neho?
ohladne tej terapie by som tiez chcela podrobnejsie info, ci to bola samoliecba doma , kto to podaval, ty si lekar? alebo ako to vlastne cele bolo.a ako casto boli kontrolovane renalne parametre.
26. dec 2013 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 chapem..niektorym výskumom proste veris a ine mas potrebu si osobne overit :wink:
26. dec 2013 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 tak Bukovsky moc dobry priklad nie je-ma tam dost diskutabilnych nazorov na ktore sa najst pre aj proti-zalezi od toho co si studujes-takze je to len o jeho nazore a o tom co sa paci jemu.
Vid nazory na kravske mlieko,soju,maso....kopec odbornikov na vyzivu ma uplne ine nazory.
26. dec 2013 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sirinka Bukovský, nezhadzuje pravdivosť tvrdení iných výskumníkov. To sa musíš inde opýtať, že prečo je potrebné uvedené zdroje preveriť, aby boli verejnosti ponúknuté pravdivé informácie. Obhajoba s potrebným overovaním výskumov, nie je z mojich slov. Ja ako čitateľ by som chcela dôveryhodné informácie.
Na stránke Bukovského internetovej stránky máš napísané aj toto:
"Dovolíme si Vás tiež upozorniť, že poskytovanie akejkoľvek zdravotnej starostlivosti cez internet je pochybné a internetový poskytovateľ nenesie za prípadne vzniknuté zdravotné problémy žiadnu zodpovednosť. Pre činnosť AKV je však zodpovednosť a dôvera najvyšším kritériom práce." (Bukovský) Preto si nedovolí lekár radiť cez internet, bez potrebnej anamnézy. Kdežto iní si trúfajú.
26. dec 2013 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@kaja73 Ja jem aj mäso, aj mlieko, aj sóju. Nie som vegetarián. Nemusím dodržiavať autorov životný štýl. Do knihy dáva svoje 23 ročné skúsenosti s výživou+ praxe lekára. Dr.Igor Bukovský je odborným garantom týchto informácii zostavených využitím zdrojov Svetovej zdravotníckej organizácie, Americkej dietetickej asociácie, Americkej kardiologickej asociácie, Americkej spoločnosti pre klinickú výživu, britskej Spoločnosti pre výživu a Americkej lekárskej knižnice. V mojich očiach je to odborník, nemám dôvod mu neveriť. Taktiež informácie v svojej knihe nespochybňuje. Konieckoncov je to lekár, ktorý píše o zdraví, nie programátor. Pri všetkej úcte k znalosti autora knihy Megaskorbická liečba v oblasti informačných technológií.
26. dec 2013 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anima9 vobec nejde o to co jes ty ani co je on-ido o to, ze vyzdvihuje soju do nebies,pritom je to velmi diskutabilna potravina,kravske mlieko zatracuje, pritom kazd pediater ho odporuca ako prvu volbu ak nie nie mm-aj UM je totiz len kravske mlieko-,maso sa odporuca ako jeden z uvodnych prikrmov,on ho neodporuca atd-cim sa ma rodic riadit? svojim pediatrom,ktory povie A,alebo Bukovskym ktory povie B?
A zas tu mame chaos v informaciach,tak ako pri ockovani,ci c viatmine a zas je to len o tom ako sa rozhodne rodic-aj ty si sa rozhodla jest maso,mlieko...je to tvoja volba aj ked ju jeden z odbornikov neschvaluje.
A overit si napr take cecko na sebe je dost jednoduche-u nas to funguje pri virozach na jednotku uz 4 roky a oblickove zachvaty muzovi po nasadeni vysokych davok cecka prestali-nemal ich uz 4 roky,aj ked dovtedy kazducky rok aspon raz zachvat mal a to po dobu 20 rokov-takze pre nas je toto jasnejsia odpoved ako hocaky vyskum z netu ci tvoj pochybovacny nazor na to. :wink:
Vlastna skusenost je najlpesi vyskum.
26. dec 2013 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@kaja73 Porovnávať konzumáciu, mlieka, sóje, ľanových semiačok, čerstvého ovocia a zeleniny podľa mňa tiež nie je vhodné porovnávať s konzumáciou syntetických vitamínov vo vysokých preventívnych (celoživotných ) a ešte vyšších liečebných dávkach. Cez pochybné internetové poradenstvo, bez potrebnej anamnézy. Až vtedy môže nastať chaos v informáciách.
26. dec 2013 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 preco by nebolo-ved to co jeme denne nase zdravie-chorobu vyrazne usmernuje. :wink:
Nehovoriac o strave v prvych rokoch zivota-a aj v tomto radi v knihe- navod na prezitie bejby.
Soja -ak je pravda co sa o nej pise-zas nevieme co je pravda- :confounded: moze narusit cely hormonalny system dietata-a prave soja je podla Bukovskeho dolezita potravina aj pre male dieta.
cervene maso je pre male dieta najlepsi zdroj zeleza a Bukovsyk ho zatracuje-ja som cervenym masom upravila silnu anemiu ml.syna -zo 78 na 140 a zelezo z 2 na 25-za rok a pol-bez umelych pripravkov.
Pre dieta moze byt zelezo z tmaveho maso az zivotne dolezite- a zas riadme sa Bukovsykm a tmave maso dietau nedajme-moje dieta by skoncilo na transfuzii.
A c vitamin zlepsuje vstrebavanie zeleza-kombinaciu stravy a cecka sme dosiahli to v co lekari neverili,ze sa dosiahnut bez ich liecby.
26. dec 2013 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@anima9 no to iste, to mozes trvdit niekomu, kto nazory pana bukovskeho nepozna... Velmi kratkozrake a povedala by som aj dost zaujate tvrdenie, nie velmi vhodne zvoleny priklad :wink: aj ked musim uznat, ze aj bukovsky sa v poslednej dobe vyjadruje v mediach omnoho striedmejsie a opatrnejsie ako kedysi....
26. dec 2013 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Myslím si, že obe máme v niečom pravdu. Dovolím si ponechať svoj názor aj na to, že s pánom Tuhánskym sa poradím radšej, čo sa týka informačných technológií. V tom prípade to budú určite pravdivé informácie, ktoré mi neodpália počítač. Čo sa týka mega dávok, už to mega mi naháňa hrôzu, keď si predstavím, že sa to dáva denno denne deťom. Bez nejakej anamnézy u dieťaťa, to je hazard so zdravím. K dospelým som sa vyjadrovala, je mi jedno, čo pojedia. A manželovi úprimne gratulujem k jeho pozitívnym skúsenostiam.
26. dec 2013 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sirinka Máš pravdu, týchto dvoch nemožno porovnávať :wink: ...
26. dec 2013 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anima9 mega-ten pojem nemusi byt spravny,kedze v prirode si zvierata tvoria same c vitamin a to v pre nas mega davkach-pre ne v beznych davkach-na kg hmotnosti samozrejme.
A kedze sa uz ofice zacina s podavanim cecka iv. -tak to vyzera ze aj odbornici prehodnocuju tie mnozstva c vitaminu -v nasom meste uz 3 lekari podavju c vit. iv. na svojej ambulancii.
A odborne lek.casaky uz o tom v kazdom cisle informuju-mame tych casakov doma pomerne dost. :slight_smile: a pre mna su to dost doveryhodne info-- z tychto zdrojov.

PS.len este k tej anamneze dietata---aka sa robi napr. pre ockovanim?-- a to sa teda vpali do tela vsetko mozne za par sekund a robi sa to ofice na ambulanciach.
Po otazke ci je dieta zdrave-matka je zrazu schopna to posudit - a po popocuvani srdiecka,dychania a pozreti do hrdla-co sa takto uz len zisti z predispoziicii maleho babatka?-sa vpali super koktejl. plny alergenov a chemie.
26. dec 2013 o 15:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok