• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@zuzana077 ahoj, ako sa prosím ťa, užíva ten askorban sodný, čo si dala link? vďaka zaodpoveď
1. feb 2014 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, raz do dna jednu malicku lyzicku (je v baleni) rozpustit do studenej vody :slight_smile:
2. feb 2014 o 11:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A vyhodou je to, ze vobec nie je kysly. Mas pocit, ze pijes len cistu vodu.
2. feb 2014 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana077 ďakujem
2. feb 2014 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana077 ja len nikde neviem prečítať koľko nátria je v zložení tj.koľko dám svojmu dieťatku v dávke....
2. feb 2014 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
1 g askorbatu sodneho obsahuje 131 mg natria. lepsi je askorbat vapenaty urcite.
2. feb 2014 o 13:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@demo Alebo rovno zmes roznych askorbatov C-Salts. :wink:
2. feb 2014 o 20:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak ja som uz z toho pako...mali sme askorbat vapenaty, docitala som sa tu, ze lepsi je askorbat sodny, kupila som askorbat sodny a teraz pisete, ze lepsi je vapenaty? pomoooc :slight_smile:
5. feb 2014 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@hobit striedaj ich-ja to robim tak. :wink:
5. feb 2014 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kachita prosim ta, co konkretne objednavas z toho iherb?
6. feb 2014 o 08:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hobit Objednavam Ester Vitamin C - je to lepsie ako vitamin C, lebo sa lahsie vstrebe a polcas rozpadu je skoro dve hodiny (pri normalnom vit.C je to asi pol hodiny). Osobne preferujem znacku Solgar, je ale drahsia. Ale velmi spokojna som bola aj s toutou: http://www.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-with-Citrus-Bioflavonoids-120-Capsules/13682#p=1&oos=1&disc=0&lc=en-US&w=ester%20vitamin%20c&rc=10242&sr=null&ic=11
Pri kode XOD176 mas 10 dolarov zlavu. A nezabudni si hore pred objednavku pozriet Freebies, su to veci zadarmo a na kazdu objednavku si mozes vybrat jednu vec (masky na tvar, niektore doplnky alebo balzamy na pery) :slight_smile:
Ak je treba, napis IP :slight_smile:
6. feb 2014 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Ahojte... Viete poradit, kde su najlepsie ceny na vitamin C injekcny? Dakujem...
14. feb 2014 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, poradite mi
kupila som to C praskove z DM
ake je tam davkovanie pre deti 18 a 14 kg?
vdaka
ja im zarabam po jednej odmerke rano do vody - nedavam tu sodu - to sa musi?
17. feb 2014 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka prosím ťa ktoré C od Jamiesonu máš na mysli? dakujem
21. feb 2014 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@u2jana Ahoj, na dávkovanie sú rôzne názory. Pozri kap. Spotreba vitamínu C a tiež obidve kap. Príloha na konci knihy.. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

Sóda nie je povinná, používa sa na zmiernenie kyslosti.
22. feb 2014 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,
prosim kto mate skusenosti s vitaminom C, Calcium Ascorbate poradte mi ako ho davkovat detom. V baleni nie je lyzica, tak neviem ci mozem pouzit klasicku malu lyzicku. Chcem davat detom preventivne kazdy den do 2 dcl caju. Kolko by ste dali prasku?
Starsia 3,5 rocna je stale prechladnuta, kycha a kasle, ledva sme sa doma vyliecili, bola v skolke 2 dni a uz zase kasle. Myslite ze vitamin C by mohol pomoct aj proti kaslu?
Dakujem velmi pekne za rady
6. mar 2014 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile: Mame druhykrat ovcie kiahne. Prvykrat mala velmi lahky priebeh, cca 10 vyrazok na hlavicke okolo vlasov, teplota 37,4. Tentokrat ich uz ma vela, aj teplotu mala vyssiu 38,4. Kedy by ste nasadili c-cko? V juni mali kiahne obe, starsia mala strasne vela pupakov. Objavili sa v sobotu, hned sme nasadili c-cko. Na treti den sa zacali susit pupaky, nove sa uz nevytvarali a v piatok dr potvrdila, ze je uplne zdrava, moze do tabora. Ale teraz ked sa opakovali u malej tie kiahne, tak vaham, ci mam a kedy teda nasadit c-cko. Dakujem za radu :slight_smile:
14. mar 2014 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
dobry vecer, necitala som tu este nic z tejto diskusie, chcem sa len opytat jednu vec ci mi poradite. dcera ma uz druhykrat za mesiac bronchitidu, chodime k lekarovi ale mam pocit ako by som jej namiesto liekov davala jed lebo sa to nezlepsuje, stale kasel, sople...potom zase suchy kasel davivy, potom zase chrchlavy, zase sople atd. medzitym samozrejme lieky a inhalator a neviemco. tak som sa rozhodla ze vyskusam prirodnu liecbu lebo uz tym liekom neverim. chcem jej davat spirulinu s betakarotenom a cordyceps, este som to nezohnala idem to zajtra pohladat. a k tomu by som chcela aj vitamin C. no a tych je strasne vela!! neviem aku znacku ani kolko mg ani ci ma byt samotny ci s niecim, proste som v tom stratena. prosim poradte mi.

ps. som v mexiku takze nemozem nakupovat cez internet, len v lekarni alebo prirodnom obchode tak mozno niektoru konkretnu znacku nezozeniem ale aspon to ze kolko by to malo byt miligramov.

dakujem moc!
28. mar 2014 o 04:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ak vitamín C, tak jedine Ester C. U nás je veľmi málo rozšírený, ale ja mám s ním veľmi dobré skúsenosti. Pomáha aj na kĺby.
"Ester-C je najpokročilejší dostupná forma vitamínu C. Bola vyvinutá pre rýchlejšiu absorpciu a retenciu v tkanivách. Ester-C je molekulárne spojený s vápnikom, vďaka čomu má neutrálny pH a taktiež nedráždi žalúdočnú sliznicu ako iné kyslé formy vitamínu C. Ester-C produkuje prírodné metabolity, ktoré vstupujú do buniek o mnoho rýchlejšie a efektívnejšie (bežná kyselina askorbová sa dostáva z krvného séra pomalšie a pri prechode ľadvinami je rýchlo strácaná z organizmu močom). Ester-C silne podporuje a posilňuje imunitný systém."
29. mar 2014 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@extrate Hlavne čím menej umelých farbív, príchutí a konzervantov. Ak majú práškový vo farmaceutickej kvalite, napr. podľa normy USP, tak skús ten.

O dávkovaní stručné zhrnutie nájdeš na konci knihy v prílohách, je to samozrejme mimo odporúčaní konvenčnej medicíny. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
3. apr 2014 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim..

Mam otazky ohladom C-vitaminu.. citam tu rozne nazory a odporucania, no bol by som rad ak by mi to niekto povedal "polopate" kolko toho mam cca brat a akym sposobom to miesat so sodou bikarbonou a ci vobec miesat a podobne...

Mam dlhsi cas problem s psychikou, neustaly stres az panika, stopem sa aj antidepresivami, no minule som cital zaujimavy clanok o vitaminovej nedostatocnosti a tak som sa v tom zacal sprtat trosku viac... chcel by som zacat uzivat c-cko, kupil som si v Dm-ku ten praskovy...

Poradi mi prosim niekto?

Dakujem za akekolvek info
19. apr 2014 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot

Ahoj, vidim ze si dost odbornik na vitaminy a doplnky vyzivi, chcel by som sa poradit ohladom c-cka a sposobe davkovania a uzivania.. ak by si ma niekedy cas a chut, prosim o radu..

Dik
19. apr 2014 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emanka - kde kupujes ester-c? dakujem
19. apr 2014 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@matja kupujem na www.sanopa.eu . Opatrne s davkovanim,davala som si niekolko dni 2 tabletky denne a zacali ma boliet ladviny. Tak som to znizila na 1 tabl. a pohoda.
20. apr 2014 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1horar1 pozri si ten link čo dal @petot nad tvojim prvym prispevkom...tam najdeš všetky info :wink:
20. apr 2014 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravim..

Diky, mrkol som na to aj ked musim sa priznat, zeby mi to nieco dalo nemozem povedat... je toho strasne vela a hlave sa tam pise o davkovani pri lieceni... ja by som skor zo zaciatku chcel zacat zlahka, nakolko som to este nikdy nebral... taktiez mam problem, kupil som si kyselinu askorbovu v Dm-ku no ked si dam, citim ze mi to zrejme drazdi zaludok, evidentne kvoli kyslosti... cital som aj ze to niekto miesa so sodou alebo niecim aby sa ta kyslost zmiernila, pripadne myslim ze aj peto odporucal askorbat vapenaty zrejme... ma s tym niekto skusenosti??

Dakujem
20. apr 2014 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Este by som sa chcel opytat na Vas nazor a skusenosti s vitaminmi od Damian Vit... ake su Vase skusenosti a podobne..

Dakujem
20. apr 2014 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok