• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@1horar1 Pozri si v knihe aspoň kapitoly Príloha... (na konci), tam je zhrnutý princíp bežného i liečebného dávkovania.
21. apr 2014 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem mrkol som sa na to... nechapem ale posledne tyzdne som uplne mimo.. stale mam nadchu a nie a nie sa jej zbavit... teraz este ako bonus mi brutalne zalahlo v uchu a huci mi v celej hlave... Zhanam info aj ohladom moznych kontraindikacii s antidepresivami, no nikde som nic nevycital tak dufam ze to bude v pohode... jarne pocasie ma dalo riadne dole co sa psychiky tyka... prechod je dost unavny pre moju diagnozu...

Dakujem za info, kludne rad pokecam ohladom tejto liecby a skusenosti ak by mal niekto zaujem...
22. apr 2014 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prepac ze ta stale bombardujem otazkami... citam tvoju publikaciu, kde pises ze uzivas aj nejake cmulacie cecka prirodne... mohol by si mi prosim na to poslat link?.. pohybujem sa dost v terene a castokrat nemam moznost si miesat kyselinu askorbovu... + odporucas uzivat aj nejake mineraly spolocne s ceckom? ak ano ake a kolko?.. pripadne link..

Dakujem
22. apr 2014 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim poradte ako davkovat cecko pri zapale mocovych ciest, pri vahe 100 kg? @petot
Dakujem :slight_smile:
22. apr 2014 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Používam obyčajné 500mg Jamieson s ovocnými príchuťami, pretože sú dostupné a nie sú prehnane drahé. Minule som mal 21st Century, tie boli tiež dobré. Ostatné čo poznám obsahujú konzervanty apod alebo mi nevyhovoval pomer výkon/cena. Ak nájdeš inú značku s dobrou cenou a bez podozrivých prísad, daj vedieť :slight_smile:
22. apr 2014 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 kup si Ester C,ten nedrazdi zaludok a telo z neho omnoho viac vyuzije ako z normalneho vit. C.
22. apr 2014 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marionmarion Nepoznám žiadne tabuľkové dávkovanie. Údajne priaznivý vplyv pri takýchto infekciách začína od cca 3g denne v rozdelených dávkach. Avšak 3g považujem osobne skôr za základnú udržiavaciu dávku v zdraví. Pri akomkoľvek infekčnom ochorení býva skutočná spotreba tela podstatne vyššia.

Prečo už 3g môžu mať nejaký efekt? Myslím že preto, lebo takáto dávka už predstavuje akú-takú podporu imunitného systému, a zároveň sa dostáva do moču takže pôsobí mierne dezinfekčne priamo v mieste infekcie. Nie som lekár, preto Ti nemôžem nič odporúčať. Píšem len svoj názor a prečítané poznatky.

Samozrejme je vhodné dodržať primeraný pitný režim. Vysoké dávky sa neodporúčajú pri niektorých ochoreniach obličiek (napr. hyperoxalúria a RTA), metabolizmu železa a medi a deficiencii G6PD. Pri onkologických ochoreniach sa nemá nasadiť naraz viac než 30g denne - vyššie dávky iba postupným zvyšovaním. Pri cukrovke treba počítať so zosilnením účinnosti inzulínu.
22. apr 2014 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem...
22. apr 2014 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emanka dakujem za radu... hodil som si to do googlu a vysypalo sa na mna dost velke mnozstvo ester c produktov.. mozes mi odporucit, ktory je taky najvyhodnejsi?.. jaksi si neviem vybrat... :slight_smile:
23. apr 2014 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem za info... je vhodne spolu s ceckom uzivat este nieco? nejake mineraly a podobne? alebo postacuje samotne C?
23. apr 2014 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 ja kupujem odtialto www.sanopa.eu . Je fakt super,staci 1 tbl denne. Davala som si par dni 2 a boleli ma ladviny.
23. apr 2014 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emanka dik za link.. hmm a preco tam vsade pisu ze je to vhodne pre vegetarianov a veganov?... hmm lebo rozhodne ja ani jedno ani druhe niesom.. nieje potom problem pri uzivani?.. nema to nejake kontraindikacie alebo sa nemoze stat nieco? :slight_smile:
23. apr 2014 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 nemas zac. Neboj,ziadne kontraindikacie ani problemy nebudu. To pisu skoro vsade,aj na chlorelle a spiruline. My sme to pred par rokmi aj nasim psom davali,kvoli klbom. Vtedy sme to z Ameriky objednavali,tu to nebolo dostat a drahe to bolo ako svina. V podstate,aj teraz je to dost drahe.
23. apr 2014 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@emanka no ale to si ten Ester-C dáš jednu tabletu 1000 mg za deň, ale to nie je s nejakým postupným uvoľňovaním však? Ono sa ale skôr doporučuje užívať Céčko vo viacerých dávkach za deň, napr. 5x denne po 200 mg ak teda chceš užiť za jeden deň 1000 mg. Pretože telo si v jeden moment dokáže zobrať len to množstvo, ktoré momentálne potrebuje, napr. v ten moment kedy užívaš tabletu tak potrebuje možno len 250mg, zbytok teda tých 750mg močom vylúči. No za pol dňa už zase môže mať telo deficit a vtedy by tých 750 mg potrebovalo. Telo si nedokáže uložiť vit. C do zásoby a podľa potreby z neho brať. Preto je lepšie rozdeliť celodennú dávku do viacerých menších. Mnohí to robia napr. s práškovým vit.C tak, že si ráno navaria liter čaju, dajú doň svoju celodennú dávku (niekto 1000mg niekto aj 5000 mg, v chorobe sa potreba vit.C zvyšuje) a potom ten čaj popíjajú celý deň. Ak je človek chorý, tak je dobré dať Céčko aj v noci. A teda dostatok tekutín samozrejme.
@1horar1 musíš skúsiť sám, koľko céčka, potrebuješ, u každého je to individuálne. Za hornú hranicu sa považuje, keď ťa začne preháňať, resp. budeš mať riedku stolicu. To znamená, že to je tvoja tolerančná hranica, ktorú by si nemal prekročiť. Táto hranica sa ale pri chorobe, kedy telo potrebuje ešte vyššiu dávku céčka, môže posunúť. Tzn. v zdraví tvoje telo zvládne napr. max. 5000mg denne, v chorobe ale aj 8000mg denne. To sú ale len príklady, tie množstvá si musíš otestovať na sebe sám. Ohladom tvojich problémov, možno by ti niečo dala táto prednáška https://www.youtube.com/watch?v=7CU435pnH88 medzi psychickými problémami a napr. zaparazitovaním môže byť súvislosť. Tiež ťažké kovy môžu spôsobiť takéto problémy. Možno by to u teba chcelo takúto kúru ako popisuje to video a problémy by sa ti zmiernili. Tiež strava môže pomôcť, dobrá knižka Syndróm trávenia a psychológie , ktorá sa dá stiahnuť tu http://www.uloz.to/xEjsq3P/mcbride-zip síce v prvom rade pojednáva o autizme detí a hyperaktivite, ale popisuje úspechy aj pri ďalších psychických diagnózach, niektoré det sa z autizmu vďaka špeciálne upravenej strave úplne dostali. Skús na to mrknúť, snáď ti niečo pomôže :slight_smile: A céčko samozrejme je vždy dobré :wink:
23. apr 2014 o 22:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka dakujem velmi pekne za obsiahlo odpoved... :slight_smile:
24. apr 2014 o 00:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj.. neda mi to a stale sa sprtam v tematike vitaminu c... nasiel som na nete zase nejaku studiu, ktora tvrdi v clanku o megadavkach, ze je to skodlive, ze sposobuju kamene a mnehe ine... tak ako to teda je?.. k comu sa mam priklonit?, http://www.solen.cz/pdfs/ped/2005/01/04.pdf .. v ziadnom pripade to neber prosim ta ako nejaky utok alebo spochybnenie tvojich vyrokov, to nie.. som tvoj fanusik :slight_smile: pocuval som dnes talkshow na slobodnom vysielaci , kde si bol ako host :slight_smile: ide len o to, ze ja mam stale pri vsetkom pochybnosti a stale sa musim nejako utvrdit a dopatrat pravdy (aspon v ramci moznosti) pomohlo by mi tvoj nazor a pohlad na vec ak by si mal cas a chut nieco k tomu napisat...
24. apr 2014 o 00:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Ale veď kľudne pochybuj, pochybnosť je motorom pokroku :wink: Rozmýšľajúci fanúšik je vždy prínosom. :slight_smile:

Tento článok myslím že dokonca aj citujem ohľadom dojčenskej výživy. Prakticky všetky uvedené štúdie o nežiaducich účinkoch mám podrobne rozobraté v kap. Vedľajšie účinky.
24. apr 2014 o 16:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot hej.. ja skrz aj mojej psych. diagnozy mam potrebu sa stale pytat a utvrdzovat v niecom haha :slight_smile: jednoducho sa bojim skusat nieco nove aj ked citam 300 clankov kde pisu rozny ludia co to skusili a aj odbornici, ze to vedlajsie ucinky vazne nema... aspon nie zmapovane aj pri tych fakt mega davkach... to som proste ja... :slight_smile: vzdy ked skusam nieco nove potom sa velmi sledujem a tym si podla mna vela veci namyslam, nakolko som nikde necital ze by vitamin c mohol nejako vyrazne ovplyvnit to ako sa clovek citi... az na tu hnacku ked to prezenie.. a podrazdeny zaludok.. inac luskam sa stranu po strane v tvojej publikacii a aj v tomto fore a obdivojem naozaj tvoj styl komunikacie... mne niekolkokrat vystrelil tlak do nebies ked som cital prispevky ludi, ktory sa chytali aj tej najmensej spochybnitelnej veci a hned ti to spliechali do oci... ako fakt klobuk dole pred tebou lebo si im to vracal v podobe argumentov nesmierne slusnym a distingvovanym sposobom... ja taketo nervy zo zeleza nemam... u mna by to bolo hned od pi--- do pi... ono to fakt vazne vyzera ako keby to bola napln ich prace nakolko aby sa mohli niecoho chytit, musia tvoju publikaciu studovat slovo po slove, no a pri celkovom poccte stran okolo 500 ci kolko fakt vykon, ergo chce to cas a nie malo... ale kazdy jeden utok si bud odvratil argumentom, alebo si z nich urobil este vacsich volov a husi ake su, nakolko vacsinou pisaly veci kapanek z cesty... ok nejako som sa rozbehol... tot vsio, len som chcel povedat ze ti fakt fandim, len tak dalej :slight_smile:
24. apr 2014 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Ďakujem. Dúfam, že si nájdeš spôsob, ako vitamín C zužitkovať najlepším spôsobom pre Tvoj prospech :slight_smile:
25. apr 2014 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot No budem sa snazit :slight_smile:.. zacinam davkovat postupne, nakolko mam obavy kebysom do toho vhupol rychlo... aj ked objektivne prevlada nazor ze by sa to stat nemalo, no predsa... ja som vzdy opatrny... ale uz ma prestava bavit ta situacia, uz 3 tyzdne sa nemozem dostat z nadchy.. zalahnute v uchu, nepocujem nic, kusok mi to prejde a o dva dni zase citim bolave hrdlo a toto dookola stale... nemam na to nervy, no vaham s navstevou lekara... predpokladam ze odporucanie by bolo paralen a vylezat.. kedze nemam vyslovene nejake bolesti ani horucky neviem ci je to na ATB alebo nie... skratka neviem co so sebou :slight_smile:
26. apr 2014 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte ja kupujem tento vitamín C z DM-ky- dávam ho po tých mini odmerkách priamo do čaju a k tomu lyžičku medu - pijú mi to všetky tri deti najmladšia má 13mesiacov. Krabička stojí 1,99€! (kupujem ho po 10krabičiek ked využívam zľavu na nákup 15% takže tá cena ešte ide dole na 1,7€ za 100g).
http://didymo.albumy.biz/2013/04/03/das-gesunde-plus-vitamin-c-pulver/
29. apr 2014 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@freezii presne takto to robím aj ja, ešte dávam vit. D od Swansonu, malá je škôlkarka, minulý rok brala ATB 2x, naposledy v októbri, odvtedy nemala žiadnu teplotovú chorobu, iba pár krát sopeľ, aj ten skoro vždy prešiel za 2-3 dni. Nechcem to zakríknuť, isto budú aj choroby ešte, ale ak to porovnám s inými škôlkarmi, ktorí sú chorí skoro každý mesiac alebo každý druhý, tak sme na tom fakt dobre. :slight_smile: Držím palčeky, nech sa aj vám darí :slight_smile:
29. apr 2014 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
boze ludia mna jak skolilo dnes... uz 3 tyzden som posoplieval ale nic tregicke... mal som par sttresovych dni a tak ma slahlo ze dovidenia... trasie ma zimnica, zapalene hrdlo tak ze neviem povedat ani slovo, teplota.. no proste krasa... snazil som sa postupne zvysovat davky vit. C, bol som na davke nieco cez 2 g denne rozhodene pocas dna... nejako mi moj rozum hovoril zvysuj postupne a nie hned vedro na ranajky.... chcem sa opytat ake su vase skusenosti s davkovanim pri chorobe?.. je mi jasne ze to v tych 148 stranach rozpisane je, no momentalne je pre mna estremne namahave napisat tento text... ak by mal niekto naladu a trochu casu, primem akekolvek rady, tipy a triky ako tu svinu vyhnat co najrychlejsie.... ficim stale na jamesone 500 mg par krat do dna, c-cko dmka, par odmeriek rano a vecer... asi 2 litre zazvoroveho caju s medom, citronom atd a uvaril som si aj sipkovy caj v megakoncentracii susenych sipok, ktore som si vlastnorucne spracoval a nazbieral na Bio farme vo svajciarsku... + aspirin _C+ nakolko lieky s paracetamolom mi moc dobre nerobia nakolko beriem pravidelne antidepresiva seroxat a spitomin...

dakujem za kazde jedno slovo ktore mi hadam pride.... budem chceckovat jednym okom lebo druhe je out.... :wink:
9. máj 2014 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 počas choroby bežne aj 2gramy približne každú hodinu aspoň 1. deň.ak mi dá žalúdok vedieť, tak znížim alebo vynechám dávku, ďalší deň už podľa potreby, ale 2g za deň je veľmi málo.a treba vyššie dávky aspoň 4-5 dní, ináč sa tá pliaga vráti ;) . u nás ešte domáci echinaceový čaj s domácim medom a peľom, prípadne ešte d vit
9. máj 2014 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak som sa hrabal na nete a nasiel som taketo C-cko... zevraj je prirodne... trochu ma zarazil nazor na tejto stranke ze synteticky vit. C nieje dobry a akor je na skodu ako na uzitok...

http://www.vitalvibe.eu/cs/vitaminy-a-mineraly/118-prirodni-vitamin-c-500-gramu.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=SK-vitamin-c&gclid=CLf3pfP5ob4CFQzItAodt24AgA

Ma s tym niekto nejake skusenosti?
10. máj 2014 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nemam skusenosti so ziadnymi vitaminmi z netu :slight_smile: ale ja pouzivam Ccko z finklubu. Asi na tom nieco bude, lebo to davam cmulat detom ako cukriky viac krat denne, ked ma napadne, ale si neviem spomenut na silu, asi je to stovka. Mozem sa tesit, ze v poslednom obdobi neboli neako velmi chore. A dosli mi, skoro tam zas zajdem ked budem mat peniazky :grinning: :grinning: :grinning:

@1horar1
10. máj 2014 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 nieje to stovka, ale len sestdesiat miligramov vitaminu c je v jednej tablete. Ale su velmi chutne a su prirodne
10. máj 2014 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 vies ono v tejto teme sa horuje za prirodny vitamin na jednej strane a na druhej strane je uplne najodporucanejsi ascorbat sodny z drogerie... Tazko z nich vyjst...
10. máj 2014 o 20:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@1horar1 Ja mám aj ten z Vitalvibe aj ten z finclubu, ten má jedna pastilka asi 60 mg. Som spokojná, ten práškový dávam aj do zeleninových šalátov aj do šalátu mrkva a jablko.
10. máj 2014 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok