• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@zita19 to je ten dookola omielany z dm? Sem tam zachytim, ked sa o tom bavia, ale tomu fakt nerozumiem ani ja, ma to byt prirodne a nakoniec je to chemia z prasku?
10. máj 2014 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@25daniela ano ten... Aj u mna mimo logiky... Ale co uz...
10. máj 2014 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zita19 asi ked budem v dm ku, pozriem si ho a kupim na vyskusanie, mozno je aspon chutny :slight_smile: zatial som ja lepsi nemala ako je ten z finklubu
10. máj 2014 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som za prirodne zdroje (ovocie a zelenina) v beznom zivote. V case zvysenej potreby ten z lekarne. Aj ked tym "svinskym farmafirmam ide len o zisk" aspon ho vyrabaju v kontrolovanych podmienkach. Nejak neverim ziadnemu lieku, ktory neprejde systemom kontroly podla zakona a liekoch.
10. máj 2014 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 cize ak je napisane, ze je to schvalene uradom verejneho zdravotnictva, tak je to ok?
10. máj 2014 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@25daniela Ano. Najhorsie su tie, co sa predavaju cez net. Akoze uplne prirodne, nikto netusi kto a kde to vyrobil, kto to predava, nikto nema ani sajn o zlozeni a primesiach. Ja tomu hovorim: vyrobene v miesacke na beton v Pakistane, poslane z Ciny a prachy si zratava nejaky chochmes z Ameriky na svojom ucte v danovom raji...
10. máj 2014 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. máj 2014 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 ten z lekarne je presne ta ista kyselina ascorbova ako prasok v DMky. Obidve su zaroven pochopitelne v farmaceutickej kvalite. Takze co sa tyka kvality a bezpecnosti je to totozna latka. Na prilezitostne naduzivanie (2-3 dni) su pouzitelne obidve zdroje.
10. máj 2014 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
bohuzial v dnesnej dobe neznamena nic aj ked to prejde systemom kontroly... viem ze je to mimo temu ale prave dnes som pozeral take video s aspartanom... jednoducho ked to niekto chce dostat na trh tak je jedno ci to prejde nejakou kontrolou alebo nie.. pokial je skorumpovana...

http://www.mojevideo.sk/video/1f409/aspartam_(e951)_sladilo_ktore_vas_zabija.html

takze je dost obtiazne najst dobry produkt ked sa nieje coho chytit...
10. máj 2014 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@demo naco je dobre take prilezitostne naduzivanie, pri lieceni nachladenia? Lebo ja to detom davam aj sebe, ked prechadzame na chladnejsie pocasie ale dlhodobo, no ale nie az take velke davky, ako som tu citala.
10. máj 2014 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@25daniela ano, prilezitostne vyssie davky v case choroby. u mna je prilezitostne naduzivanie 2-3 dni nejake 3 g maximalne pre dospeleho cloveka (plus zazvor, citrusy, jablka a dalsie prirodzene zdroje). to hovorim o obycajnej virozke
10. máj 2014 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 a xilitol je na tom ako? Tiez je taky nebezpecny ako aspartam?
10. máj 2014 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo je na tom napisany aj zoznam pomocnych latok? Lebo mnozstvo pisat nemusia, je to len doplnok vyzivy, takze podla zakona nemusia mnozstvo, staci zoznam. Na vitaminoch v lekarni byva aspon zoznam pomocnych latok a aj mnozstvo ucinnej latky. A ta by mala byt v tomto pripade delkarovana ako acidum L-ascorbicum (lavotociva kyselina askorbova), nie ascorbat sodny. Ascorbat sa sice metabolizuje na kyselinu ascorbovu ale ci aj presne na lavotocivu, to som sa nikde nedocitala.
10. máj 2014 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zita19 na tom co uzivame sporadicky my, mame napisane iba
obsahuje: 240 mg prášku z čerešne aceroly; 23 mg prášku z čiernych ríbezlí (60 mg vitamínu C), 4 mg prírodnej malinovej arómy; 475,5 mg prírodného sladidla xylitol.
10. máj 2014 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 v lekarni sa predavaju tablety a tam pomocne latky nutne musia byt pouzite. aby prasok drzal pokope. to uz radsej 100 percentna kyselina ascorbova v prasku - a teda bez pomocnych latok. Co sa mnozstva ucinnej latky tyka, je to 100 percentna kyselina ascorbova a teda tolko mg vitaminu C, kolko mg prasku.
10. máj 2014 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@25daniela No neviem posudit, ja fakt nie som ani farmaceut ani lekar. Moj laicky nazor je ten ze ked je to susene ovocie je to dost prirodne. Len pozor na xylitol. Mava prehanave ucinnky, takze s tymi tabletkami opatrne.
@demo no ked tomu veris... Pre megaskorbicku liecbu vyborne, lebo je v podstate jedno ci 1g alebo 3g naberies. Pre mna, co uznava max. davkovanie 1000 mg rozdelenych do aspon 5 davok pri akutnych infekcnych stavoch max 5 dni je toto dost nepouzitelny pripravok, lebo ako si budem vydelovat 200 mg davky, aby sa udrzala pozadovana hladina v organizme.
10. máj 2014 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vraj je teraz hitom Infúzna terapia vysokodávkovaným vitamínom C. Moja znama na to bola a velmi jej to pomohlo. Robia to v ambulancii na liecbu chronickej bolesti s Dolnom Kubine.
10. máj 2014 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@zita19 napriklad od oka :slight_smile:. par mg navyse ta nezabije. zalezi na tom, ci chces cistu kyselinu askorbovu alebo kadejake bonusy k tomu. a co sa tyka viery v to, ze vyrobok obsahuje to, co je uvedene na etikete. Tak kedze vyrobok pochadza z EU, tak tomu verim. Keby islo o dovoz z nigerie, tak by som mozno pochybovala :wink:
10. máj 2014 o 21:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo vsak ja verim svojmu, ty svojmu... A aj tak u mna ostava na prvom mieste kysla akpusta. Potom zemiaky a paprika.
10. máj 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1horar1 K tomu prírodnému Cčku: "Přípravek v práškové formě je snadno vstřebatelný a netoxický v jakékoliv dávce. Proto nedochází k jeho vylučování močí jako syntetické produkty s vitamínem C."

Závisí od významu slova "jako". Ak tým myslia "do tej miery ako", tak to môže byť pravda, prírodné látky z aceroly môžu predĺžiť životnosť vitamínu C a tým spomaliť jeho vylúčenie oproti čistému chemickému. Ak má byť významom že k vylučovaniu močom "nedochádza", tak to je blud. Každý vitamín C skôr či neskôr končí v moči. Keby to tak nebolo, neexistoval by skorbut.

Z hľadiska obsahu vitamínu C je to dosť drahé, v podstate 1g za 1€, čo podľa mňa nevykompenzuje ani prípadná zvýšená účinnosť. Ale keď to niekomu vyhovuje, prečo nie. Treba si však dať pozor na záručnú dobu a na skladovanie, aby ho neznehodnotili plesne - je to v podstate práškové sušené ovocie.
11. máj 2014 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem za tvoj nazor... ja momentalne ficim na dm - karskom + cmulacky od jamiesonu... a co ja viem?.. zatial mi to celkom vyhovuje... no ked sa clovek sprta na nete ta narazi na hocico... a je problem naozaj nieco vybrat... kazdy bude ubezpecovat ze jeho produkt je najlepsi lebo chce predat to je jasne... prave preto si cenim nazor niekoho kto do tejto problematiky vidi ovela viac ako ja....
11. máj 2014 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot chcel by som sa opytar ci je podla reba vhodne uzivanie samostatnych jamieson cmulaciek.. Davam davku cca 3-4g denne.. Alebo je vhodnejsie kombinovat viacero druhov c-cka...

Diky
14. máj 2014 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mate skusenosti so askorbanom sodným od anezka centrum ? pisete, ze by mal chutit neutrálne avsak tento má dosť slanú chuť
15. máj 2014 o 12:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ceckarka ja som sa dostala do toho istého problému, C však beriem už pol roka, takže viem, že z C priamo to byť nemôže, ale rozmýšľala som o tom, že hoci som jedla C dosť vysoké dávky, posledné dni som málo pila, takže je možné, že sa nemohlo vylúčiť, resp. že moč bol veľmi koncentrovaný, čo mohlo spôsobiť tu infekciu....napíš mi, ako si sa toho zbavila, ak sa dostaneš k tomuto komentu...
17. máj 2014 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Dva gramy je naozaj málo, počas choroby treba každú hodinu, alebo aspoň každé 2 najmenej gram a viac...aby bolo cítiť účinok, ja som to už ani neodmeriavala, ani nesledovala čas, jednoducho som jedla, kým som nepocítila uľavu a príznaky začali miznúť...ak som jedla c v kyslom stave, tak som potrebovala asi 8 gr. na deň, ak som miešala so sodou pomer 1:3 / sody 1 dávku /, tak ešte viacej, vtedy možno aj 15 gr. za deň, ale lepšie sa to pije a asi aj znáša / žaludok /, mnohí píšu aj o vyšších dávkach
17. máj 2014 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nevie niekto ako dlho treba po otvoreni spotrebovat ten c vitamin z dm-ka?????????
19. máj 2014 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na nete som naozaj narazil na divny clanok.. dost zarazajuce informacie ohladom c-cka tam pisu... aky mate na to nazor ?? http://www.pluska.sk/izdravie/archiv/zdravie/megadavky-vitaminu-c-su-nanic.html
19. máj 2014 o 19:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zevraj pri davke nad 1 gram sa stava v tele silnym oxidantom... by som chcel vediet odkial cerpaju info...
19. máj 2014 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ake su Vase skusenosti? odporucate uzvat s c-ckom aj nieco ine? myslim ine vitaminy alebo mineraly?.. aby sa to nejako doplnalo?.. ja cmulam len jamieson 3-4 g denne...
19. máj 2014 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 ja doprajem vitaminy hlavne detom, ale aj ja si obcas cucnem :slight_smile: okrem Ccka doplname Dcko, Bcko a jod, vapnik ale nie permanentne. pocas choroby aj zinok, magnezium, nie vzdy
19. máj 2014 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok