• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
petot dakujem :slight_smile: nejako to uz urobim.
13. dec 2009 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronikapp: Ja by som Ťa s tou ortuťou ani nezaťažoval, dokonca som o tom donedávna nemal ani potuchy, že sa používa v tých testoch. Upozornila ma na to známa, ktorá začala mávať divné psychotické stavy, ktoré opisovala ako nezúčastnený pohľad na seba, svet akoby za závesom alebo za hmlou, cítila sa akoby v sklenenom zvone... Nevedela si to vysvetliť a veľmi ju to frustrovalo. Až potom si uvedomila, že to začalo po tých testoch. Nedávalo jej to zmysel, tak si pohľadala zloženie, a zistila, že je tam ortuť.

No a tieto príznaky sú opisované ako klasický obraz otravy ortuťou.

Takže tak. Slovami klasika, nič moc, čo poviete...
13. dec 2009 o 22:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Som tu opäť. 8-mes dcérka má (verím, že mala) zápal priedušiek, zahájili sme C-čkový útok, najskôr C-bionom, potom rozpusteným Jamiesonom so sodou bikarbonou, vyzerá to, že už sme z najhoršieho vonku, vďaka Bohu, už nechrčí, kašeľ minimum. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. dec 2009 o 01:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá - lenciatko a leishmania - mám pocit, akoby som videla seba pred cca 10 - 15 rokmi, keď som študovala a tesne po skončení školy - čo nás naučili páni profesori som brala ako pravdu, ktorá je platná a hotovo ...... Ale, čas nakoniec ukázal, že to tak nebolo. Človek musí byť otvorený a pripravený prijať aj to, čo nie je 100% dokázané, ale to čo vidí, ukazuje inak. Neviem, kde Vy, ja som študovala v Blave a musím povedať - pri všetkej úcte - niektorí páni profesori a profesorky boli verľmi konzervatívni....... Rada a asi najradšej - si spomínam na p. prof Ďuriša a prof. Kukumberga. Boli to ľudia erudovaní, sčítaní, s veľmi vysokým EQ ale pritom otvorení prijať informácie aj z inej strany......
A potom som mala šťastie na pomerne liberálnych a otvorených šéfov-šéfky a kolegov....... Ale sama som sa snažila pátrať aj po iných, ako vedeckých informáciách..... Niekedy len racio nestačí......
Možno by stálo za to vyskúšať to na sebe a potom povedať ano - funguje/nefunguje to..... Len to, že tomu ja neverím, lebo som o tom nemala-nemám-dostatok informácií, nemusím tvrdiť, že to nefunguje......
Osobne si petota vážim, a aj sa hambím, že má viac informácií ako ja, čo v medicíne robím - ale snažím sa to dohnať :grinning:
Ako som písala v inej téme - sama som vyskúšala, funguje to - u mňa, mojho muža a detí, aj rodiny.....
Osobne chutnám všetky lieky - a doplnky - ktoré dávam deťom a aj pacientom, aby som vedela čo im pchám..... A vedela ich pochopiť, prečo im čo chutí a čo nie...... Ale to už patrí do iného súdka :wink:
14. dec 2009 o 08:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja si dam radsej ovocie a zeleninu- pripadne doplnim vitaminom C. Ale hladat nejaky horny strop, kolko znesiem a rozmyslat kazde 2 hodiny- joj musim si dat 2g vitaminu C... Nie dakujem. To je moj nazor :wink:
14. dec 2009 o 10:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja len obdivujem Petota s akou trpezlivostou vam vsetkym, ktore tu sporadicky vletite ako vichor (a pravdepodobne si neprecitate ani celu diskusiu) ho napadate svojimi subjektivnymi nazormi :unamused: Petot nikdy nikoho nepresviedcal, aby robil to, co odporuca. Jednoducho prezentuje svoj nazor ako my vsetky ostatne... No narozdiel od nas vzdy premyslene, gramaticky spravne a aj ked sa to mnohym nepaci odborne podlozene...

A co je smutne na lekaroch: vystuduju medicinu a myslia si, ze su odborici na vsetko:frowning2: Naozaj vzdelany clovek je skromny, pretoze si uvedomuje kolko toho nevie...
14. dec 2009 o 11:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj...nechce se mi pročítat celá diskuze, čtu jí tak nějak průběžně, ale teď mám dotaz...(dělám v zentivě, teda pokud nejsem doma na mateřský ..to jen tak bokem)...dostávali jsme vitamíny na každou zimu a vždycky mi holky dávali všechen celascon, takovej ten maličkej ve skleničce, protože jim nechutnal...já ho cucala jak o život ...je opravdu tak špatnej...nebo si mám pořídit čistou kyselinu ask.? a v dm jí najdu kde? moc děkuju :wink:
14. dec 2009 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka, z duse si mi prehovorila :wink:
14. dec 2009 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
draga ahojky, já bych celaskon nebrala, záleží jaké bereš dávky..ale je v tom opravdu hodně éček... Kyselina askorbová-mi vůbec nevyhovuje, protože je fakt hodně kyselá a už malé dávky na zubech cítím, takže mě nejvíc vyhovuje askorbát vápníku :slight_smile: Ta kys.askorbová se dá jak píše petot zneutralizovat,ale laboratoř mi nikdy nešla, tak radši já a děti jíme ten bioaktivní vit.c s vápníkem což je právě askorbát vápníku pH neutrální, nevhodné éčko má jen v té potahované vrstvě, takže toho je malinkato :wink:
14. dec 2009 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz neviem ci narazate na mna... Ale ja som tiez petovi vdacna za vela veci- aj ked to tu citam len 4 dni- a rovnako aj dalsim ludom, v mnohych veciach mi otvorili oci, ale zaoberat sa takymi vecami ako kolko presne vitaminu, ako casto si mam dat je podla mna prehnane. Nikomu neberiem skusenosti, ze ak to vyskusa citi sa lepsie. Len som napisala ako to robim ja, som s tym spokojna, citim sa zdravo, Atb som nebrala uz ani neviem kolko rokov, tak mi to vyhovuje. Tiez nikoho nepresviedcam.
14. dec 2009 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronika na nikoho nenarazam(e), to mali byt len slova na povzbudenie pre Petota:slight_smile:
14. dec 2009 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronie díky a kde ho koupím normoš v lékárně?
14. dec 2009 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
draga někde jo,ale často ho nemaj, já kupuju přes net, menuje se to přesně Bioaktivní vitamin C s vápníkem a ještě sem tu házela odkaz na céčko co dávám Olimu, nejsou v tom škodlivá sladidla, tableta má 500mg,ale je to fakt drahé,ale to mi pro Oliho vyhovuje nejvíc:
http://www.lazenska-lekarna.cz/zbozi/vitaminy-mineraly/ostatni/swiss-c-mix-prirodni-500mg-tbl-90-1572

Julče dávám Bioaktivní, rozdrcenej v jídle nebo rozdrcenej rozpuštěnej ve šťávě a přeceděnej přes čajový sítko nurofenovým dávkovačem :wink:
14. dec 2009 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moc děkuju :slight_smile: ale 250,- zase není tolik ne? :wink: to nějak ušetřím :grinning:
14. dec 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt záleží jak dávkuješ, já dávám Olimu preventivně 2-3 tbl denně, při nemoci to ale už prokládám Bioaktivním, ten obs. 750mg v tabletě :wink: Já ten Swiss koupila v lékárně za 350kč :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. dec 2009 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
veronikapp: Ono to vôbec nie je také zložité. Dokonca základné pravidlá sú veľmi jednoduché:
1, Užívaj toľko, aby si sa cítila lepšie, nie horšie
2, Dbaj na pitný režim (to treba tak či tak).

Keď to rozmeníme na drobné, tak v normálnej situácii, keď si zdravá, to vôbec neriešiš. Napríklad si povieš, že budeš brať dlhodobo 1g denne, alebo 2g denne. Odhadom, malá čajová lyžička naplocho je 2g, pol lyžičky je cca 1g. Takže ráno si uvaríš čaj alebo otvoríš džús, čo len chceš, a dáš do neho práškový vitamín C, zamiešaš, a celý deň popíjaš. Toť vsjo. Dokonca ani nemá zmysel tlačiť sa do nejakých maximálnych dávok, lebo dlhodobý podhnačkový stav by iste nebol zdravý :wink:

Tie dávky, čo uvádzam, sú len "kvalifikovaný odhad". To si aj tak každý musí nájsť sám. Ja píšem len také hodnoty, aby sa vedeli ľudia od nich odraziť, veľmi zhruba. Ide len o to, aby si vedeli predstaviť, o aké asi dávky môže ísť (lebo bežne sa dozvedia toľko, že 500mg je už megadávka, takže by ich určite nenapadlo v chorobe dať 3g á 2h).

Raz som mal otázku, akým spôsobom sa to váži na miligramy. No, pravda je, že vážiť to veľmi nemá zmysel, lebo aj tak nepoznáme presnú potrebu tela. Buď mu dáme menej než potrebuje, alebo viac. Úplne zbytočne by sme odvážili presne 400mg, aj tak sme z pohľadu potrieb tela len v rovine dohadov, a o 5 minút môžeme zažiť stres, ktorý situáciu úplne zmení :grinning:

Preto je omnoho dôležitejšie, počúvať svoje telo, koľko si pýta, a riadiť sa odhadom a pocitmi. Ja už si dám aj preventívne, keď idem do nejakej stresujúcej situácie, ale vždy skôr podľa chuti, než podľa nejakých čísiel.

No a v chorobe je to veľmi podobné, pretože nikto nevie bez laboratórnych testov zistiť správnu dávku, len pacient. Dokonca aj frekvencia dávok môže jednému pacientovi vyhovovať taká a inému zase onaká (každé 2-3-4 hodiny, každý ináč) Jedine pacient cíti, po akej dávke sa mu uľavilo, a zvyčajne dokonca cíti aj to, kedy potrebuje ďalšiu dávku, lebo choroba akoby sa vracala. Celá liečba spočíva v tom, udržať účinnú dávku, ale zbytočne pritom nehnačkovať. A celková denná dávka môže byť napr. pri nádche 30gramov, pri ťažkej chrípke aj 150. To len pre ilustráciu, že sa to nedá "od stola" naordinovať. Každý človek je individuálny a každá choroba je iná.

No a samozrejme popri tom všetkom treba dodávať telu tekutiny.
14. dec 2009 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
14. dec 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inka04: Vďaka za pochopenie :slight_smile:
14. dec 2009 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ale celkovo 3g každé 2h je pri začiatkoch choroby taký dobrý úvod, ktorý buď ukáže, že po 4-5 dávkach je po chorobe, alebo že treba pridať (stále je reč o liečbe, nie o výžive).
14. dec 2009 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
15 deka vitaminu C :sweat_smile: to su davky jak u masiara :grinning: ale ked tomu verite to je najdolezitejsie
14. dec 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fakt nic v zlom len ma to pobavilo :grinning: ale prijemne po tazkom dni... :wink:
14. dec 2009 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Niektorí ľudia tomu neverili. Ani nemohli, lebo boli v kóme pre ťažký zápal pľúc, a po dvoch infúziách po 50g askorbátu sodného mohli byť v dobrom stave prepustení na domáce doliečenie. :wink: No a niektorí zomreli na prasaciu chrípku, pretože konvenčná medicína má svoje osvedčené postupy. Skončili na pitevni.
14. dec 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... inak peto, ked tak rozmyslam, toho tocaka som asi fakt mala z nedostatocneho pitneho rezimu...

dnes som si od rana nasadila 2000mg kazde dve hodiny (mam na to natoceny budik, lebo by som zabudla :slight_smile: )a poriadne vela vody a caju a je to ok... ale mam pocit, ze by som potrebovala viac... a len tak zo zaujimavosti som si robila taky pruzkovy test na moc (zistuje okrem ineho aj pH) a bol ukazkovy...
14. dec 2009 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Joooj, maly v noci teplota, aj teraz ma zvysenu a jest a pit nechce a ma zlte sople. Nutim ho, ale tazko to ide. Dala som mu cmulacie cecko, ale vyplul, prasok (asi 600g) som dala do dzusiku, aj som tam pridala sodu, dokonca aj cukor, ktory maly v nicom nicom neje, vsetko, aby sa to dalo a nechcel..., nakoniec som ho ukecala, ked za odmenu mal dostat sunku (jedine, co neodmietne nikdy, zial) A to maso a mlieko v chorobe je pritom uplny nezmysel a nieto este s tymi solami... Nemate este skusenosti, ako to vylepsit a podat detom?
15. dec 2009 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, ja rozpustam cecko do caju a pridam lyzicku medu. je to ako caj s medom a citronom a to maly nikdy neodmietne.
15. dec 2009 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem za tip, maly med nemoze, takzte dala som hnedy cukor, ale ten moj nikdy nechcel skoro nic pit. A citrusy tiez nemoze, takze kysle chute ani nepozna... Nutenie strasne to je stale s tymi tekutinami... Mne to uz teraz pripada super chutne, ale on proste nechce. Uz ani cistu vodu:(
15. dec 2009 o 11:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, mozno to niekomu pomôze :

ta lyzicka, ktora je pri prasku kys. askorbovej z DM ma objem 150 mg.Odvazili mi to v lekarni, tak je to na 100%. Ja osobne som mala problem presne to odhadnut aspon na 500 mg a teraz to bude hracka.Ak to tu uz bolo, tak potom sorry :grinning:
15. dec 2009 o 12:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka tak to zkus jako já-rozdrtit askorbát(aby to nebylo kyselé) zředit šťávou(jen pár ml), přecedit přes čajové sítko-aby tam nebyli ty zbytky té potahované vrstvy a podat dávkovačem od nurofenu :wink: je to rychlé :slight_smile:
15. dec 2009 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Paneboze, Daducha!!!!!! ozaj??? Ja som po precitani krabicky pochopila, ze ta minimini lyzicocka, co je pri DM prasku je 6Omg a dnes som dala malemu dvakrat po 10 lyziciek, teda v priebehu doobeda to ako tak vypil. A ja som uz tiez tolko vypila, ak nie viac. Pomoc.
To som akoze za doobeda dala dvojrocnemu dietatu spolu 3g??? Petot - co hovoria tie tvoje tabulecky velmi priblizne odhadove?? To uz je asi megadavka, ci? Sice..., ty si pisal, ze davas aj dvojnasobnu davku ako zvycajne kazde 2 hodiny? To znamena, ze davas po 1g kazde dve hodiny malym? Moj ma odhadom 13-14kg.
No, ale este ho neprehnalo..., len asi bude mat prekysleny zaludok.
Inak aj toto som chcela vediet - ja mam asi problem s prekyslenim zaludku..., nevadi? A ked sa to riedi sodou 2carbo, tak to sa ucinok kyseliny askorbovej nemaze, len to samotne pH je pre zaludom a usta znesitelnejsie??
A tiez sa chcem opytat, ak viete sfleku, ze kolko stupnov asi znesie Cecko. Nici sa pri vysokych teplotach, nie? Ci len pri dlhom vareni 100st.C? Do tepleho caju OK?
Vdaka.

Aha a vdaka aj za ten tip s nurofenovym davkovacom, to je taka ta akokeby striekacka uzka od sirupovych atb? Mali sme take kedysi. Musim pohladat.
15. dec 2009 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, tak aj ja som uz kupila tu kys.askorbovu v Dmku.
chcem sa spytat to sa moze davat aj 2rocnym detom?Dakujem.

daducha- dakujem za informaciu ohladom gramaze,mne to pomohlo.
15. dec 2009 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok