• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
prosim Vas, Ester C nie je kysly? a najdem ho na iherb-e aj praskovy?dakujem
4. jún 2014 o 13:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Cafte lidi.... bolo mi doporucene na posilnenie imunity nakolko som po 2 seriach antibiotik doporucene uzivat C-cko v kombinacii s Hlivou ustricovou... C-cko mam od Jamiessonu beriem 2-3 g denne a dnes som kupil nejaku hlivu od Green Swan... GS Hliva forte... viem ze tymto trosku nastrbujem temu lebo to nieje len o C-ecku ale aj o Hlive, no snad mi odpustite a date nejaku radu kolko tej Hlivy by som mal brat... nakolko sa to rozni presne jak s ceckom... Tu je obsah 60 mg beta-glukanu a odporucaju jednu denne a niektore maju aj 300 mg beta-glukanu a odporucaju 2 tablety denne... tak som z toho presne taky isty chuj ako z davkovania c-ecka.. a zvlast ked chcem tieto 2 kombinovat nejako... poradi mi niekto??? :frowning2:
6. jún 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka kysly je trocha, v napoji sa to strati
7. jún 2014 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo @luba41 a okrem toho, že nie je kyslý, je aka vyhoda v Ester-C oproti tomu klasickému dm-kovskému? je účinnejší a je tam potom iné dávkovanie?
7. jún 2014 o 20:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lowike dmkovy je kyselina askorbova - menej stabilna forma, ktora sa rychlo z tela vytrati. ester c je stabilny, postupne uvolnovanie a ked je ho treba viac, napr. v case choroby, tak neprekyseluje, nie je tazky na zaludok a pod. ten powder obsahuje aj bioflavonoidy, ktore zvysuju jeho ucinnost. Davkovanie take iste
7. jún 2014 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo a mozu ho aj malinke deti?hlavne v case choroby???
7. jún 2014 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariynka urcite ano, prave pre deti som ho kupila, ale zatial nevyskusala, lebo nebol dovod.
7. jún 2014 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo ďakujem za vysvetlenie, aj keď si myslím, že potom by malo byť logicky dávkovanie asi nižšie ....
7. jún 2014 o 21:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lowike to je možné. Ale k davkovaniu sa neviem vyjadriť, lebo uprednostňujem menšie dávky a hlavne v čase choroby. Čiže v kontexte megaskorbickej liečby neviem ako to je.
7. jún 2014 o 23:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo ďakujem, tak vyskúšame :slight_smile:
8. jún 2014 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim Vas, kazda rada teraz dobra. Mala ma tazsi priebeh kiahni, no akonahle podam Ccko, napr. rozpustene v caji, aj nizsiu davku a zriedenu cajom, tak to zakazdym vyvrati :frowning2: Uz neviem co robit, nie je to zrovna med lizat, kedze ma horucky.
18. jún 2014 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka vyvrati len ked je caj s ceckom alebo aj samotny caj?
18. jún 2014 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka len ked je caj s Cckom, samotny caj nevyvrati
18. jún 2014 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka mozno ma aktualne nejaky precitliveny zaludok, nakolko uz par dni nejedla, ale pije dobre. Pokusila som sa jej dat aj upravene Ccko (C-salts), ale aj to okamzite letelo von.
18. jún 2014 o 10:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka tie produkty su tiez vselijake, treba si vybrat co najcistejsi. Ja som raz kupila nejake cecko v lekarni a mala sa mi z neho vyhadzala. Odtvedy kupujem uz len askorbat sodny, ten sa dobre znasa.
Ja by som jej uz to cecko nedavala, asi jej nerobi dobre na zaludok.
18. jún 2014 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka dakujem, skusim po malych davkach dat ciste Ccko
18. jún 2014 o 11:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot chcela by som ta poprosiť o názor, radu..mám 4 a pol ročného chlapca, váži bezmála 19kg..máme 5.den ovcie kiahne, vo fáze že sa netvoria nové, pomaly zasyxajú existujúce..túto diskusiu som objavila pre 2 dňami...v čom potrebujem poradiť je, že na 30.júla sme objednaný na výber nosnej mandle,budú to robit v celkovej anestéze..potrebujem malému posilniť imunitu, a udržať ho do zákroku zdravého podla mozností....plánujem s touto cckovou teóriou (praxou :slight_smile: )narábať aj ďalej, ale začínam tak trochu pod časovým tlakom :slight_smile: prosím ťa, aké dávkovanie by si odporučil? objednala som jamieson 1000g s postupným uvolnovaním, a tiež DMkovskú kys. askorbovú...dnes som kumulatívne po častiach dala malému 1,2g,začala som tou dmkarskou, keďže jamiesom dorazia zajtra..prosím aké dávky by si odporučil?? ešte otázka, nebudú mať vysoké dávky Cčka vplyp na organizmus versus anestéza? ? nemám šajnu,či to môže spolu súvisieť..budem ti velmi velmi vďačná...
18. jún 2014 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@strociatka Aj ja by som povedal, že radšej urobiť do nápoja a piť postupne po malých dúškoch. Mierne osladený nápoj bude možno lepšie tolerovaný než nesladený. Predpokladal by som, že dobre tolerovaný by mohol byť C-salts v kombinácii s kyselinou askorbovou v pomere napr. 1:1 alebo o niečo viac v prospech C-salts.
18. jún 2014 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot to som si aj ja myslela, no uplne paradoxne mi lepsie zniesla po mensich davkach Ccko z DMky v caji, ako C salts v caji. Ale zabralo to, uz to znesie, uz to neleti hned von :wink:
18. jún 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
nam na zvysenie imunity a pri castych ATB nasadila pediatricka probiotika Actibax.. musim si zaklopat ale ficia na nich obe moje deti a teda choroba nas obchadza.. su vyborne lebo nemusia byt ani ani v chlade.. starsiemu syncekovi ich davam uz v normal tabletkovej forme (cokoladova prichut.. tkaze nebojujeme s uzivanim) a mladsiemu davame formou kvapiek :slight_smile:
22. jún 2014 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Ahoj.. chcel by som sa ta opytat aky je tvoj nazor na uzivanie c-cka v kombinacii s beta-glukanom... konkretne uzivam od GS hliva Forte... nejako sa na mna vsetko lepi, stale som chorlavy, potrebujem sa dat nejako dokopy.. mozu sa tieto 2 prvky kombinovat bez nejakych problemov?... c-cko cmulam od jamiesonnu cca 3g denne... dakujem za tvoj nazor
4. júl 2014 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sporitelnicka ahoj, prosím ťa ty si mala v tom balení z DM kyseliny askorbovej nejakú odmerku? A pomohlo vám to pri kiahňach? ďakujem moc
5. júl 2014 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo tak mame Ester C doma,mozem sa poradit o davkovani?pre cca.15kg drobca?je tam napisane len,ze 1/2lyzicky denne,ale kolko mg mu v tom dam?neviem to "odmerat" :unamused: :unamused:
6. júl 2014 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 a zmenili ste stravu?Cecko nezachrani vsetko.. hlavne mlieko,mliec.vyrobky,syry,... vylucit zo stravy.. alebo je mozne,ze u Vas nastava detoxikacia.. ja som sa s mladym jacmenom detoxikovala tak,ze som tri tyzdne stravila v posteli so silnym zapalom prinos.dutin.. :unamused:
6. júl 2014 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Neviem o žiadnej interakcii, ktorá by bránila spoločnému užívaniu. Pre imunitu je potrebné ešte eliminovať stres, snažiť sa o výdatný spánok, a význam majú aj iné vitamíny (napr. D a skupiny B). V lete treba maximálne využiť možnosti najesť sa čerstvého ovocia a zeleniny.
8. júl 2014 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariynka pol zarovnanej cajovej lyzicky by mohlo byt asi tak 2 - 2,5 g. V kontexte megaskorbickej liecby je to nic, podla mna az az. Neviem, co planujes. Moj 12 kg je akurat chory, dvam mu denne do napoja asi 500 mg (mam gramovu vahu) a popija to cely den. Tento ester C je dobry, lebo nema absolutne ziadnu chut a dieta ho v napoji vobec nezaregistruje.
9. júl 2014 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj.. dakujem za reakciu... no problem so stresom mam to priznavam.. hlavny problem u mna je nervozita a stres... bola mi diagnostikovana aj panicka porucha.. snazim sa jest co najviac zeleniny z nasej zahradky, tatiez aj ovocie nejake... beriem aj AD... uzivam vitamin c, tu hlivu ustricovu a magne B6 kvoli nervom... a robim si aj domaci kefir ako davku probiotik....
9. júl 2014 o 16:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Prave pre d chvilkou reportaz v Spravach na Jojke s Bukovskym, kde jasne vystrihali ze vitaminy a vitaminove doplnky su nebezpecne pokial sa kombinuju alebo sa beru vo vacsich davkach-, ze chybaju informacie o kontraindikaciach na vyrobkoch... a ze clovek v podstate dostane vsetko zo stravy ak je biologicky hodnotna..... co si o tom myslite? ja mam z Bukovskeho pocit ze ma vzdy patent na pravdu a ze on je ten jediny, ktory vie o zdravej vyzive vsetko.... trochu ma aj mrzi, ze taketo spravy ludia dostavaju z mainstreamu......
20. júl 2014 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Nič sa nemá preháňať, pretože nie každé telo je schopné spracovať väčšie množstvo a dávky a u niekoho to môže preťažiť obličky.
Dávkovanie je veľmi individuálna záležitosť. :slight_smile:
20. júl 2014 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok