• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@irenkask ktory vitamin konkretne pretazuje oblicky napriklad? ako jasne ze nema vyznam z medicinskeho hladiska ani z hladiska zdravej vyzivi do seba pchat 100 nasobne davky niektorych vitaminov... oproti tomu napr vitamin c o com je aj tato tema ma zase velky vyznam prijmat ho vo vyssich davkach ako je odporucane medicinskou obcou... z potravin nemas sancu tuto davku do seba dostat...
20. júl 2014 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask a btw ta reportaz bola v takom duchu , aby sa ludia skor vyhybali pouzivaniu vitaminovych doplnov, a naznacovali taktiez ze je to nebezpecne nakolko sa na vyrobkoch nenachadzaju dostatocne info...
20. júl 2014 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Napríklad ja som mala úplne zničené a sťažené trávenie z chlorely, bolo mi stále zle, zle mi trávilo ale bolo mi ľúto ju vyhodiť, ale teraz som ju už dokonzumovala a hneď sa žalúdku uľavilo............ A to som brala len 5 denne, nie ako bolo odporučených 15 alebo podobne.
Jednoducho je to pre mňa ťažko straviteľné.
A tak isto je lepšie užívať aj céčko v normálnych denných dávkach udržiavacích ako potom nárazové vysoké dávky.
Tak isto ako užívam céčko z finclubu z aceroly tak ma nepália obličky, nebehám v kuse na WC a stačí mi nižšia dávka ako toho syntetického z DM. To som mala stále podráždené obličky a záhu z neho. Z aceroly je prírodný a kvalitný a telo ho využije všetko.
Totiž vtip je v tom , že hoci nasadíš vyššie dávky čohokoľvek nemáš si ako overiť že ti to telo všetko zúžitkuje a nevylúči len tak von bez úžitku a tým pádom zbytočne preťažuješ všetky vnútorné orgány a telo ktoré bojuje nielen s ochorením ale ešte musí likvidovať to, čo nezvládne využiť.
Takže to je moje zistenie samej na sebe.
23. júl 2014 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask No ono pointou je aj to, ze si treba nastudovat viacero zdrojov o vitamine.... nieje pravda ze telo vyluci napr vitamin c bez uzitku... jednoducho telo si zoberie kolko v momentalnej situacii potrebuje a je schopne zuzitkovat a ostatne ide von, no urcite nie bez uzitku kedze konkretne vitamin c viaze na seba oxidanty a iny bordel ktory sa v tele nachadza a berie ho zo sebou takze bez uzitku to urcite nieje to za prve... za druhe co sa tyka pretazovania organov tiez je rozpor v tom co pisete, ked si telo zoberie len tolko kolko dokaze spracovat a vyuzit ako je mozne potom nejaky organ pretazit?...za dalsie pisete ze si nemam ako overit ci sa zuzitkoval a ako vy viete ze ten z aceroly sa vam vstrebal vsetok? ano samozrejme akceptujem ze niektore vitaminy niesu vhodne vo vysokych davkach, no o vitamine C to urcite neplati podla informacii ktore mam nastudovane... a nieje toho zrovna malo kedze sa tomu venujem uz nejaky cas... dalej rozdiel vo vitamine C z DM a Vitaminom C z aceroly nieje absolutne ziadny... chemicky vzorec je uplne ten isty, jediny rozdiel je v tom ze DM-karsky vitamin obsahuje cistu kyselinu L-askorbovu kdezto vitamin z aceroly moze obsahovat viacero enzymov a bioflavoidov , kedze je to vytazok z kompletneho produktu... ale taktiez nemozete tvrdit ze ho organizmus vyuzije vsetok... ako ok ked si date davku 100 mg tak v tom pripade ano lebo je to pre organizmus mikro davka... ako si teda overujete ze z aceroly vyuzijete vsetko?.. celkom ma to zaujima... a este sa chcem opytat kolko su u Vas teda normalne denne udrziavacie davky?... napr zvierata, ktore nestratili schopnost vyrabat si vitamin c sami si ho produkuju denne v davkach radovo desiatkach gramov, pri strese alebo zatazi sa toto cislo zdvihne niekolkonasobne.... pokial taka ovca potrebuje na bezproblemove fungovanie dajme tomu 10 gramov denne ako moze clovek vystacit s odporucanou davkou, ktora cine nieco cez 100 miligramov? takato davka postacuje akurat na odvratenie skorbutu a nic viac... ale ako vravim je potrebne pochopit toto fungovanie a precitat si o tom dostatok materialov odporucam vam knihu o megaskorbickej liecbe od P.Tuharskeho... tam je zhrnute v jednom diele skoro vsetko dolezite o vitamine c a jeho fungovani...

Ja kombinujem rozne zdroje kvalitneho vitaminu c.. ci sa jedna o produkt z DM alebo ine formy prirodneho vitaminu c ako deklaruju niektore firmy a zatial som ani jeden neziaduci ucinok na sebe nespozoroval a to ho beriem peknych par mesiacov v davkach niekolkych gramov denne v zavislosti od situacie...
23. júl 2014 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dobry den, ak by vam to neprekazalo, napisal by mi niekto v suhrne, ako mozem svojmu synovi zlepsit imunitu vitaminom c? Poradila mi to pani v lekarni, ze aj to je moznost. Mal kiahne asi pred 10 mesiacmi a odvtedy sa to s nami vlecie. Skoro kazdy mesiac nieco. Je tu rozpisanych 152 stran, priznavam, je to dost na studium :(. Skusala som Imunoglukan aj Betaglucan a ziadna zmena aj teraz je zasa chory, vysoke horucky :(
1. aug 2014 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Samuel:
polovicna cena oproti DM vitaminu. 11eur kilo
http://www.profikoreni.cz/Askorban-sodny-1-Kg-d1234.htm
Ale nie je to cisty ale sodna sol. Takze to mozete pouzivat ako sol :slight_smile:
Ale cistotou som si neni isty. (aby tam nebol hlinnik proti hrudkovaniu, ako by som to vedel zistit?)
18. aug 2014 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte... chcem sa opytat na infuznu terapiu vitaminom c.. hlavne cena a mnozstvo ma zaujima... nahodnym vysetrenim po serii chorob mi bola zistena extremne vysoka hladina ASLO faktorov a to az 5700 pricom normalna hodnota je do 200 .. nasledovalo Orl vysetrenie a pravdepodobne mam v mandliach usadeneho streptokoka.. mandle musia ist von
. Mam s nimi problemy prakticky cely zivot... citam ze aj na infekcie je dobra terapia c-ckom plus mam aj psychicke problemy.. uzkosti atd... nikde som sa nedocital aspon oriemtacne kolko davok by sa malo vybrat v pripade takychto problemov... nevie mi poradit niekto kto infuznu tetapiu uz absolvoval? Vdaka psych ptoblemom som z toho dost vyklepany aj ked ma lelarka ukludnuje nech nepanikarin, ze sa to vyriesi.. hmm no moja hlava hovori daco ine hlavne ked som videl ASLO hodnoty a kolko by mali byt... prosim o radu kto absolvobal infuznu terapiu c-ckom
21. aug 2014 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
21. aug 2014 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj.. chcem poprosit o radu teba pripadne niekoho kto ma skusenosti sc ckom.. som cerstvo po zakroku vyberali mi krcnne mandle lebo v nich boli loziska streptokoka... pooperacne bolesti mam dost silne aneviem ci mozem uzivat c-cko ked je to take cerstve.. prakticky neviem prehltat ani rozpravat no nejake tekutiny musim do seba dostat aj nasilu... nevies mi poradit!? Mozem pit aj c-cko?? Nebude to nejako reagovat na tych lozkach kde boli mandle? BMoze mi to urychlit hojenie rany alebo nie?? Budem vdacny za akukolvek radu... :frowning2: boli ma to velmi...
3. sep 2014 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Ahoj, nie som Petot, ale čítam tvoj príspevok, mojej dcérke vyberali krčné mandle pred rokom a pol a len teda ti chcem napísať, ona mala vtedy 3 roky, takže tiež do nej niečo dostať pre tie bolesti bol problém, asi týždeň pila len kakao, čaj odmietala, kyslé nám zakázali, lebo to dráždi ranu, tak to rozpustné céčko teraz asi nie, možno v nejakých tobolkách ak by si dokázal prehltnúť. Inak najhoršie bolesti aj podľa skúseností iných aj na dcérke sme videli boli nie hneď po operácii ale tak 4-5 deň, potom sa jej už rapídnejšie začalo uľavovať. Teda prvý týždeň bol dosť burtus, druhý lepší a tretí už bola v pohode. ďalej dobré je studené jesť, chlad tlmí bolesti, nemusí to byť zrovna zmrzlina, ale môže to byť vychladený puding, jogurt, nejaká kaša. Ale ani kašovité by sa nemalo moc dlho, s tuhšími kuskami jedla treba začať už po nejakých 3-4 dňoch opatrne, nie zas úplne tvrdými ale napr. popučenými zemiakmi vidličkou a tak, vraj to pomáha aby sa urobil na rane akýsi povlak a to urýchľuje hojenie. Toľko čo si spomínam, možno niečo ti niečo pomôže, držím palčeky, viem, že je to veľmi bolestivé,malej som dávala Nurofen sirup skoro celý týždeň aby vkuse neplakala :frowning2: tak ak niečo máš kľudne si daj, snáď to rýchlo prejde.
3. sep 2014 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka hmm no zevraj deti to znasaju ovela lepsie ako dospeky.. asi to ma suvis s tym ze mandle niesu plne vyvinute a tak zdevastovane ako u dospelych... moje bilo fakt hrozne a zrastene kadejak... no hnus... zakrok bol v lokalke takze som si uzil vsetko co sa dialo... len ta rekonvalescecia ma desi.. od kazedo pocuvam ake zle to bude po par dnoch a ja som uz teraz v prdeli.. nemozem vobec prehltat rakze do seba neviem dostat ani tabletky proti bolesti... no fakt sa tesim.. dufam ze to prejde a prezijem to nejako...
3. sep 2014 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 no ja si ani nemyslím, že deti to znášajú lepšie, len to nevedia tak povedať ako dospelí, keď som videla našu malú bolo to fakt dosť zlé. Kdesi som čítala, že dospeláci si dávali od bolesti Flector rapid, je to prášok čo si rozpustíš do vody, to by si možno zvládol prehltnúť nejako, skús či by ti obvoďáčka nepredpísala, neviem či sa to dá len kúpiť. A kolký deň si po operácii?
3. sep 2014 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka som praveze cerstvo po.. vcera doobedu mi rezali.. flector je vraj dobry na bolest no je na recept a ze sa moc neodpiruca lebo ze riedi krv a mohlo by nastat krvacanie.. ktovie co je na tom pravdy lebo jeden hovori tak druhy inak.. dostal som do seba nalgesin.. ze najsilnejsie volnopredajne.. hmm no po 2 hodinach veru nic moc efekt..ale aj za to malo som vdacny :frowning2:
3. sep 2014 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 och, to ma mrzí :unamused: no ja by som si ten flector asi dala predpísať pre istotu, veď ho nemusíš stále užívať, len ak by nastala nejaká moc kríza alebo aspoň na noc aby si sa vyspal...
3. sep 2014 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Dobré je kloktať slabým roztokom morskej soli vo vode.
Ja som jedla len tekutiny a riedke kaše minimálne týždeň.
Zúrila som ako besná lebo ani po týždni som nemohla to čo mohli už ostatní, napríklad jedli kurací paprikáš a mne dali ovsenú kašu. Som sa nazúrila že to nebudem, tak mi dali ten paprikáš a veru som nemohla tak som pochopila že každý je iný.
Chce to len čas . A to Aslo to je už na reumatologickú ambulanciu. Ale na protizápalové účinky je najlepší rybí olej s maximom omega 3 kyselín.
4. sep 2014 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask hmm no jasne.. kazdy je iny to je pravda... co sa tyka ASLA zatial ma odporucili na krcne a vyber mandli.. lebo ked ma zacalo boliet hrdlo tak sa ASLO zvysilo este viac na 7500 ui cize sa uvidi ako to bude vyzerat mesiac po vybere mandli.. ci to klesa alebo nie.. ak nie tak je na rade alergologia a imunologia.. a uvidi sa
4. sep 2014 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@1horar1 Toto je znakom že si citlivý akože tvoj organizmus a preto všetko čo si dáš dávkuj postupne a menej je niekedy viac , pamätaj na to.
4. sep 2014 o 08:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Ak je kyslá forma nevhodná, stále môžeš skúsiť neutralizovanú, len neutralizuj vo veľmi malom množstve vody, zo 2x pomiešaj, nechaj úplne vyšumieť a až potom zalej niečím čo môžeš piť (vodou alebo trebárs tým repíkovým čajom). A nerob to príliš koncentrované, odhadoval by som nanajvýš 2-3g na 100ml (takú koncentráciu používal aj Klenner na popáleniny, takže by to už malo byť osmoticky OK).
4. sep 2014 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem velmi pekne za radu... a s cim to najlepsie neutralizujem a v akom pomere?... myslim si ze by C-cko mohlo fakt pomoct v rekonvalescencii len presne s tym je problem ze kysla forma dost drazdi tie rany po mandliach... kedze sa to nechava otvorene zahojit...
5. sep 2014 o 13:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mozete mi poradit kolko a ci vobec mozem dat 4,5 mesacnemu babatku..cca 6,4kg praskoveho c-cka z dm pri zltych soplikoch?
8. sep 2014 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina85 ja myslím, že už by si mohla to céčko dať, ale je to samozrejme na tebe. Podľa váhy by si mohla skusiť dať celodennú dávku 250 mg, to znamená túto dávku by som rozmiešala v nejakom takom množstve trebars 2 dcl vody a toto množstvo mu dávala po lyžičkách celý deň priebežne, aby to celé za ten deň spotreboval. Popritom samozrejme dostatok tekutín alebo kojenia. Ak sa bojíš začni s polovičnou dávkou a sleduj reakcie a ak bude v poriadku, tak môžeš skúsiť zvýšiť. Ale ja nie som odborník, takže rozhodnutie je na tebe, každopádne ja by som to takto skúsila...
8. sep 2014 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka dakujem, vsak su aj kvapky cebion pre babatka a tam je okolo 40mg v jednej davke ak sa nemylim...som to kukala na nete az viem priblizne kolko sa dava malym detom
Ta celodenna davka je pri chorobe alebo pri prevencii? Chcela by som jej davat aj v ramci prevencie lebo syn chodi do skolky a nieco stale donesie. Ma 4,5r, ake davky by mohol uzivat on?
8. sep 2014 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina85 Cebion je humus, je v tom kadečo iné a Céčka žalostne málo a za drahé peniaze. Ja to rátam 40mg na 1kg váhy na celý deň, čiže podľa toho si vyrátaj aj dávku na malého, z toho ti výnde celodenná dávka, ktorá by sa mala rozložiť do viacerých menších dávok cez deň, ak je choroba tak ak sa dá tak aj v noci. Toto ja beriem ako dávku preventívnu, ale ak ešte nemáš otestované množstvo, tak je dobre začať preventívnou dávkou, stále lepšie ako vôbec nič, no a potom skúsiť trošku zvýšiť. Tolerančná hranica je u každého iná a prejavuje sa riedkou stolicou alebo hnačkou, to znamená, že to už je moc céčka. Ale hlavne treba dodržiavať pitný režim aby sa jednak to céčko dobre vstrebávalo a tiež ak ho je viac ako v ten moment organizmus potrebuje, tak zbytok sa vylúči močom.
8. sep 2014 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka cebion nemam a ani som sa ho nechystala kupovat, len som pozerala, ze je to aj pre malicke deti a kolko teda pisu, ze ma cecka. Synovi som davala 3 odmerky, cize nejakch 360mg, ale podla davkovania co pises by mal uzivat 600mg na den. A pridavas do cecka este nieco? Citala som ze by sa mala krystalicka soda?
Malu zatial iba dojcim, skusim jej dat zatial polovicnu davku a budem sledovat reakciu :slight_smile:
9. sep 2014 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarina85 Sódu pridávam iba ak zvyšujem dávku v chorobe, aby to nebolo už moc kyslé a aby mi to malá vypila, inak na tú bežnú dávku je už zvyknutá. Záleží ako ti to malý toleruje.... :slight_smile:
9. sep 2014 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka maly v pohode pije ale mala to nejako nechce..neviem ako jej to rozumne podat. Je zvyknuta len na dojcenie
9. sep 2014 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Ak chceš úplnú neutralizáciu, tak 1:2 (sodný bikarbonát:kyselina), ak to môže byť mierne kyslé, tak 1:3.
11. sep 2014 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot heh dakujem za rady... rany sa hoja velmi dobre... a vykaslal som sa aj na riedenie a pil som cistu kyselinu askorbovu a prezil som... uz konzumujem aj normanejsiu stravu a prechadzam pomaly na jamiesson cmulacky.. a v plane mam zadovazit si askorbat vapenaty.. :slight_smile:
11. sep 2014 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby možem dat c aj synovi 6m? A aky odporúčate z DM alebo jamieson? Vedel by mi niekto poradit s dávkovaním? Dakujem :slight_smile:
12. sep 2014 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@1horar1 Som rad :slight_smile:
12. sep 2014 o 21:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok