• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot ahoj, prosim ta, ake cecko odporucas pre dojca? Jamieson? Chcem podporit imunitu na zimu, zatial je plne dojcena.
26. sep 2014 o 11:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@isabellaa Tazko nieco odporucat, jediny oficialne schvaleny je Cebion a to je nehorazne predrazena kyselina askorbova v glycerine.
Podla mna je OK aj cista praskova kyselina askorbova, mozno zneutralizovana sodnym bikarbonatom, pridana do napoja. Jamieson robi tabletky a s tymi by dojca este mohlo mat problem.
27. sep 2014 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ahoj, vedel by si mi poradiť, či napr. práškové C-čko z DM je aj pre malého 7 mesačného chlapca? Je žial od malička na UM a chcem mu zvýšiť imunitu, lebo je stále soplavý a momentálne som aj ja chorá, tak nechcem, aby odo mňa ochorel. Podľa toho, čo tu píšete, mu dávam 5 tých odmeriek (5-120 ml). Ale teraz som mu dala väčšie dávky - t. j. 3 x denne mu dávam tých 5 odmeriek. Ďakujem za rady.
27. sep 2014 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katee18 Oficiálne na to asi "kulaté razítko" nemá. Ale keďže podľa obalu to má byť farmaceutickej kvality, a ide o čistú kyselinu askorbovú bez nejakých škodlivých prísad, tak podľa mňa áno, ak ju toleruje bez nejakých problémov.
30. sep 2014 o 05:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem :slight_smile:
30. sep 2014 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Prosim o radu, vitamin C s Dm mozem aj pocas tehotenstva? nieco som zapocula, ze synteticky vitamin c poskodzuje plod. Nemam to od ziadnehjo zdroju len jedna pani povedala, ale kedze som tehotna, tak mi tato info vrta v hlave.
30. sep 2014 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka užívala som vitC počas tehotenstva (nie megadávky, ale 1000mg s pozvoľným uvoľňovaním denne a v čase choroby viac) a moje obe deti sú v poriadku. Myslím si, že je to práve neaopak - počas tehotenstva sú zvýšené nároky na vit C
30. sep 2014 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka podľa mńa aj vo všetkých tých tehotenských multivitamínoch, čo doporučujú aj lekári je syntetický vit.C a užíva aj užívalo to kopu tehotných, to by tu už bolo kopec poškodených detí. Okrem toho som čítala tuším v knižke Megaaskorbická liečba, že chemickým vzorcom sa syntetický od prírodného takmer vôbec neodlišuje, teda dúfam, že si to nemýlim. A teda ten spôsob účinku je rovnaký. Skôr ide o to, čo všetko je k tomu syntetickému céčku ešte pridané, napr. v kvapkách Cebion je to aj glycerín, a ten napríklad vraj má nejaké nežiadúce účinky. Takže ak máš čistý vit.C z DM bez akýchkoľvek prísad a nemáš nejaké obličkové ochorenie, tak by som sa vôbec nebála ho používať :wink: :slight_smile:
30. sep 2014 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dakujem za odpoved..no v multivitaminoch je nepatrne mnozstvo C, ja len som chora a davala som si vacsie davky praskoveho, tak ma to vystrasilo...vseobecne uz uzivame cecko s dm dlhodobo...
30. sep 2014 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka vieš, sú osoby, ktorým strašne vadí akýkoľvek alternatívny spôsob liečby, tak nájdu chybičku aj na vitamínovej liečbe, len aby sa nebodaj človek neliečil sám, tak broja proti všetkému, a viem o tom že hľadajú čokoľvek aby potopili aj túto liečbu vitamínom C. Veď možno aj @petot bude k tomu niečo vedieť, ale myslím, že neexistuje jediný prípad poškodeného plodu vitamínom C, to som nikdy nikde nezaznamenala. Neviem odkiaľ to dotyčná vzala a bolo by fajn vyzvať ju, nech predloží dôkazy, lebo takto len šíry klamstvá a strach :unamused:
30. sep 2014 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka to som sa docitala na nejakom fore tu na Mk, ze jej to gynekologicka povedala...ved preto som aj hore pisala jedna pani povedala (je to stary prispevok). Len ako tehotna si to radsej preverujem :slight_smile: ja som aj davnejsie citala tu knizku o cecku od petota a viem, ze ako tehu by som aj preventivne mala zjest viac...
30. sep 2014 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzzzzka ak užívaš čisté céčko, nemusíš sa báť. Ja som v tehotenstve užívala vysoké dávky céčka a všetko v pohode. :slight_smile:
30. sep 2014 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podľa logiky i podľa publikovaných skúseností Dr. Klennera, spotreba ženy v tehotenstve výrazne stúpa. Jednak prežíva fyziologický stres, jednak dieťatko rastie a berie si čo potrebuje. Vitamín C spotrebuje na stavbu svojich tkanív (je potrebné množstvo kolagénu).

O tom, že by vitamín C v tehotenstve škodil, existuje len niekoľko veľmi nejasných experimentov. Vzhľadom k tomu, že prakticky všetky zvieratá vytvárajú veľké množstvá vitamínu C a zjavne to ich reprodukcii neškodí, a vzhľadom k tomu, že 300 pacientiek Dr. Klennera, ktoré mali problémy s nedonosením, dokázali s podporou vyšších dávok vitamínu C (4-15g denne) porodiť zdravé deti, tak si myslím, že vitamín C v tehotenstve je potrebný a nie škodlivý. Dokonca niektoré príznaky po pôrode môžu byť podľa mňa prejavom hlbokého deficitu u matky.

Podrobnejšiu diskusiu na túto tému a celkovo kontraindikácií nájdete v knihe... http://www.martinus.sk/?uItem=178776
1. okt 2014 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj, prosim o radu, kolko cecka pri zapale priedusiek na 1 kg vahy? Dakujem...
1. okt 2014 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot: narazila som na Tvoju publikaciu pri mojich zdravotnych problemoch, ktore sa mi vyskytli toto leto a mam velku potrebu Ti podakovat...som sice iba v stadiu zaciatku s ceckom, ale vnimam tvoje usilie ako velku vec, ktora zhltla a zjavne stale zabera kus Tvojho casu...zaroven preluskala som sa tu pomerne slusnym poctom stran tejto diskusie a myslim, ze si obdivuhodny clovek, ktory s rozvahou a neunavne dokaze vysvetlovat vsetko zas a znova...

mam tu potrebu vyjadrit sa aj preto, ze som si presla istym kusom cesty (jednak s mojou dcerkou a toto leto i sama), na ktorej som opakovane pochopila, ze "lekarom" sa clovek "rodi" a nie stava iba ziskanim diplomu...no a tych rodenych je tak zalostne malo...vseobecne sa ma za to, ze ked ma niekto "papier", ma patent na rozum, ale i pravdu...dovercivy pacient sa tak odovzdava v dobrej viere do ruk lekara a kedze tejto oblasti nerozumie za mak, ani nikdy nepride na to, ze jeho stav by bol mozno iny, keby...nemam na mysli teraz iba tematiku Cecka...

mam kamaratku a jej ocino mal bohuzial rakovinu...v oktobri zomrel...ked som ju vtedy odporucila na informacie ohladne C, ani na sekundu nezauvazovala a pomyslela si (bolo to citit), ze mi asi zasibava...v tejto chvili je celkom jedno, aky by to malo/nemalo efekt...ide o to, ze reakcie ludi su na tuto formu lieku vopred odsudene...myslim, ze je to z velkej casti samozrejme tym, ze to popiera udaje platne doposial, ale na strane druhej ide o fenomen "too easy"...prilis jednoduche a teda neuveritelne...napokon, mnozstvo kadejakych fam dnes beha po nete, ludia si preposielaju tisicky "zarucenych" receptov...tazko potom uverit, ludia su prilis nasyteni...

kazdopadne, patri Ti vdaka za to, co robis na tomto fore pre ludi...ocenujem obetavost (tema tu tusim zije uz 5 rokov) a dava to istu nadej, ze to s tym clovecenstvom nebude este take :slight_smile:

vsetko dobre...
10. okt 2014 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@azuresoul ja len napíšem Petotov nick so zavináčom aby sa tvoj príspevok dostal k nemu @petot :slight_smile: a ešte doplním, že úplne súhlasím s tvojim názorom. Je mi častokrát ľúto, že ľudia sú už tak v myslení obmedzení, že si ani len nedokážu pripustiť, že môže existovať ku všetkému kopec iných možností a prístupov, stačí sa len vedieť pozrieť trochu iným spôsobom a byť otvorený aj iným možnostiam. Ale možno časom a na vlastných skúsenostiach sa ľudia k tomu dopracujú, lebo čím viac negatívnych skúseností s konvenčnou liečbou budú ľudia mať, tým viac ich to bude nútiť sa nad tým zamýšľať a hľadať aj iné spôsoby. Asi to musí dôjsť do nejakého extrému, proste preklenúť nejakú hranicu, kedy to už bude tak očividné, že sa to nebude dať zakamuflovať. Uvidíme :slight_smile:
11. okt 2014 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
11. okt 2014 o 22:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vanish1 ak sa smiem spýtať ako to máš odskúšané, myslím to dávkovanie céčkom
15. okt 2014 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@azuresoul @halienka Ďakujem pekne vám obom za váš názor. :slight_smile:
15. okt 2014 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot a moja otazka radsej babatku kyselinu askorbovu z DM alebo dovezeny askorbat sodny ? A ta odmerka co je v DM kovom cecku je kokko gram ? Pocula som ze davkovat sa ma 1 mesiac 100 mg 2 mesiac 200 mg 3 mesiac 300 mg az as pride v 10 media I na 1000 mg cize na gram a tam Uz to ide pro roku co rok to gram :slight_smile: of 5 rokov udrziavacia davka 5 gramov moja dalsia otazka tak mam naprikald 5 mes diets tak davat 500 mg do um nekojim rozdelit asi bude lepaie ze ?
16. okt 2014 o 15:23  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@inngrid 1, Askorbát môže ľahšie prijať, ale či je lepší dovezený, alebo Tebou vyrobený za pomoci sodného bikarbonátu, to neviem.
2, DM odmerka naplocho je 120-130mg
3, Dávku treba určite rozdeliť na aspoň 3-4 počas dňa. V prípade plynatosti alebo riedkej stolice dávku znížiť.
16. okt 2014 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dobre super vdaka :slight_smile: som nevedela ze 120 - 130 mg je ta odmerka ale super pomôze :slight_smile:
17. okt 2014 o 19:54  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júli 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinucha Ahoj,prosim Ta,vtedy pri zapale pluc ste davali aj ATB aj cecko? teraz riesim ten problem..moja ma 14kg a strasne malo mi vypije cecka...Vtedy vam zistili zapal pluc aj podla rtg ci len popocuvanim? dakujem
22. okt 2014 o 19:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natty53 ahoj natty, polroka na to dostal malý to isté a vtedy pediatričku napadlo, že nás pošle ako akútny prípad na alergológiu. Nebol to zápal pľúc, ale neliečená alergia a to mal malý z toho úplne stiahnuté dýchacie cesty, preto mu chrapčalo a pískalo. Ako náhle dostal liek na rozšírenie dýchacích ciest, malému sa brutálne polepšilo. Preto lekárka nechápala, že mu je tak lepšie. Potom o pol roka jej to bolo už jasné. A začínajúci zápal pľúc vtedy pediatrička určila len počúvaním, bez rtg.
No a vitamín C sme brali aj s ATB.
22. okt 2014 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, napokon sa vraciam s otazkou...nejaky cas beriem vyssie davky C...pred vyse tyzdnom boli vsetci okolo mna doma chori a aj ja som sa zacala citit chorlavo...zvysila som prijem na 1000mg/hod a na druhy den vecer som sa citila celkom fit...este som par dni v tomto tempe potiahla...nuz...a predvcerom som mala dostat menstruaciu, ktora doposial neprisla...viem, normalne aj ja by som reagovala "no a co", co su 2 dni...
ja vsak luskam kamarata gugla, snazim sa najst cokolvek o vplyve cecka na zensky cyklus, ale vela toho nie je...nachadzam iba zmienky o tom, ze moze mat takyto ucinok, moze menzes oddialit a/alebo oslabit (tento fenomen zeny vyuzivaju aj v podobe konzumacie citronov)...

v mojom pripade je meskanie mimoriadne zahadne - od leta som bola 2x hospitalizovana...so zaciatkom menzesu prichadzali obrovske bolesti celeho brucha a vysoke teploty 39st...nic sa vsak nezistilo, vsetky vysledky boli v norme...situacia sa zopakovala 3x, vzdy s nastupom menzesu...vo vysledkoch bola zaujimava akurat tak mozno mierna anemia a nedostatok B12...obrovske bolesti brucha neboli menstruacneho charakteru, ale suviseli s meteorizmom, ktory menzes sprevadzal...kedze moj menzes je uz nejaku dobu velmi silny a posledne trval cez 10 dni, vsetko nasvedcuje endometrioze...nikdy mi nemeskal, naopak, cyklus som mavala aj o tyzden, niekedy aj viac kratsi...

takze terajsie meskanie pripisujem tohtomesacnemu vyznamnemu zvyseniu prisunu C (aj ked viem, ze vyvodzovat zavery na zaklade jednej situacie nie je zrovna spravne :grinning:)...

skusala som hladat aj v Tvojej knizke, a aj ked tam okrajovo meskanie spominas v kontexte s prip. rizikom potratu, podrobnejsie som nic nenasla...
takze v ramci uvah ma dost zaujima, ak vitamin C moze oddialit menstruaciu, ako sa na tento jeho ucinok pozerat...je to negativny alebo pozitivny ucinok? akym mechanizmom k tomu dochadza a preco?
samozrejme, zena, ktora mavala silnu menstruaciu, bude ju mat po vysokom prijme C slabu a naviac bezbolestnu, nebude mat pochyb o pozitivnom ucinku...ja sama po tom vsetkom, cim som presla od leta sa tesim uz len tomu, ze cyklus nemam o tyzden az dva kratsi...
avsak...ciste teoreticky ma to nesmierne zaujima...
je zasah do dlzky cyklu uplne v poriadku? mozu prip. vysoke davky menzes celkom pozastavit?

citala som nejake diskusie o zenach vitariankach, ktore po prechode na takuto stravu taktiez zaznamenali presne ten isty efekt...niektore aj vymiznutie...vzajomne sa na forach podporuju a myslia si, ze ich telo je detoxikovane a vlastne nemenstruovat je prirodzene (dokonca spominaju nejake samice opic, ze vo volnej prirde nemenstruuju)...druhy pohlad vsak je nedostatok potrebnych zivin...

ak sa ale vratime k mojmu pripadu, ja sa stravujem stale rovnako, jem vsetko, skor zdravo, dodrzujem aspon 5 jedal denne...takze ak by sme hladali nejaku paralelu, pri vzniku obdobneho symptomu, nenajdeme...
avsak nuti ma tato obdobnost k zamysleniu...(btw. ani anorekticky nemaju menzes :grinning:)
a aj keby sa mi teoria nemat tuto mrchu hodila - bolo by to straaasne pohodlne a prijemne :grinning: a teda by sa mi pacila teoria o idealnom stave v organizme a nenutnosti menstruovat, radsej by som asi chcela vidiet skutocnost v jej realnej podobe...

vedel by si sa k tejto veci vyjadrit?
25. okt 2014 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@azuresoul Nevedel :slight_smile:

Vitamin C sa zucastnuje syntezy alebo funkcie takeho mnozstva enzymov a hormonov ze maloco ine ma taky regulacky vplyv na organizmus. Ale nejaky konkretny vyskum ohladom menzesu som dosial necital. Nemam ani taketo referencie od citateliek. Mozno v Tvojom pripade to malo vyraznejsi vplyv preto, lebo si predtym mala atypicky priebeh. Asi u zien, ktore maju priebeh bezny, to nema vyrazy vplyv.

Vsetko co pisem ber len ako spekulacie.
26. okt 2014 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot beriem to tak a brala som to tak uz v okamihu pisania mojho prispevku :slight_smile: keby si mal nazbierane informacie z nejakych zdrojov, mal by si to v knihe, da sa to docela slusne dedukovat :sunglasses:
slo mi prave o Tvoj laicky pohlad alebo ako Ty pises - spekulaciu :slight_smile:
ano, C sa zucastnuje mnozstva dejov a prave preto je dosledok posunu ms zaujimavy...
z for viem, ze viacerym zenam sa cyklus posunul a/alebo oslabil, dostala som aj jednu reakciu na moj prispevok v tomto istom duchu...tu sa bavime o "hmatatelnom" vplyve na hormonalnu sustavu, v tele je vsak vela dejov, ktore takto rukolapne nezbadame (napriklad muzske telo takuto jednoznacnu prilezitost nema :grinning:)
ked sa to tak vezme, problematika zaroven suvisi so stale nejasnou otazkou, ci je neustale menstruovanie potrebne a dolezite alebo ci to moze byt aj trochu inak, nazorov je viac...a mozno odpoved zacina niekde tu...

v kazdom pripade dakujem za odpoved...
27. okt 2014 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@azuresoul aj ja pridám špekuláciu: nedostatok železa môže spôsobiť silnú menstruaciu. Doplnenie zeleza menstruaciu skráti, cyklus predĺži. No a veľa C znamená viac železa.
27. okt 2014 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ahoj mozes mi poradit prosim mam syna v decembri bude mat 4 roky ma 23 kg, byva casto chory zo skolky (sople hlieny bacily v nose...potom mu to zateka kasle ..) chcem mu davat nejake Cecko je ich strasne vela porad nejake dobre aby sa mu zvysila imunita...dakujem :slight_smile:
27. okt 2014 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo vdaka za spoluspekulovanie :slight_smile: u mna ale nezistili nedostatok zeleza, sice bola lahka anemia, ale nie z nedostatku zeleza...napriek tomu moze byt aj Tvoja spekulacia spravna :slight_smile:
zaujimave je, ze zeny zhodne tvrdia, ze prve omeskanie byva tie 3-4 dni, takze bolo to presne tolko :slight_smile: este som zvedava na priebeh...myslim, ze Cecko sa pohrava s hladinou estrogenov...ale stale ma zaujima, kedze sa za optimalny cyklus vseobecne povazuje dlzka cca 28 dni, preco dochadza k uprave 28+4...
ale ja som asi iba zbytocne zvedava a vsetkemu by som chcela rozumiet :grinning:
27. okt 2014 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok