• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@azuresoul Tak to mame spolocne, ved preto som sa v tom Ccku tak dlho hrabal :slight_smile: Aby som ako-tak porozumel aspon tomu, co ma velmi zaujimalo.
27. okt 2014 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lelagula Ked Ti poradim, budem obvineny z dealerstva :slight_smile:

To je vec osobnej preferencie. Ja preferujem cistu praskovu kyselinu askorbovu, pretoze je lacna, vydrzi dlho, neobsahuje farbiva, prichute ani ine primesy. Najjednoduchsie sa da kupit v DM, ak ju dobre tolerujete. Inac sa da lacnejsie vo vacsom mnozstve kupit cez Internet.

Deti niekedy nechcu kyselinu askorbovu v cajji, tak vtedy nastupuju cmulacie tablety. Mojim chuti z bezne dostupnych Jamieson, ale najviac pistia za pomarancovym 21st Century C-500 ktory sa objednava z Ameriky. Cmulacie tablety vo vseobecnosti nie su oficialne pre male deti, no asi je to tak uvedene kvoli "vysokej" davke (co povazujem za zastaraly blud) pretoze inac som v zlozeni nevidel nic co by nebolo v beznych cukrikoch, dzusikoch apod.

Vyskusaj si viacero znaciek, vyhni sa najhorsim chemikaliam (aspartam, benzoan sodny, sorban draselny,...) a vyber si taku, ktora Ti bude cenovo i po inych strankach vyhovovat.
27. okt 2014 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelagula Zváž ešte v zimnom polroku vitamín D, stačí v bežných dávkach (do 1000IU).
27. okt 2014 o 21:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem a ta cista kyselina askorbova tu kupim napr.v drogerii dm?je tam pisany navod podla kg ci?skusim najskor to :wink: a vitamin D tam tiez zozeniem?dik
28. okt 2014 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lelagula ak môžem odpoviem za petota, v DM kúpiš prášok v takejto pixličky - prikladám obrázok, je tam priložená taká malilinká lyžičôčka, do tej keď naberieš prášok zarovnaná má cca 120 mg Céčka. Ja dávkujem preventívne malej Céčko takto: na 1 kg váhy 40 mg Céčka na deň. Podľa váhy si vypočítaj množstvo céčka na deň a potom to rozlož do viacerých dávok, aspoň troch, lepšie piatich, ako sa ti bude dať. Niekto si navarí liter čaju ráno, šupne do nie úplne horúceho (to ničí céčko) celodennú dávku céčka a potom to popíja celý deň. Pre organizmus je lepšie takéto postupné prijímanie céčka celý deň, nie naraz celú davku a potom už celý deň nič. V chorobe tú dávku malej aj zdvojnásobujem, maximálna hranica je pokým nezačne byť redšia stolica.
Vit. D je najlepší od Swansonu, nedá sa kúpiť v lekárni, ľudia objednávajú zo zahraničia spoločne všelijako cez internet, skús kliknúť do googlu, aj na mimibazáre tuším niekto predával, alebo sa spýtaj v skupine Zdravie z prírody, Nesúhlas s povinným očko atď....
28. okt 2014 o 10:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@halienka pls vies aj poradit kolko "cukrikov"od jamiesonu(500vkove )mozu decka(4,5 a 2rocny). Davam im do caju dm,no niekedy ofrflu. A z tohto zdraveho cukrika su nadseni,lebo ine nedostavaju. Tak drankaju... :confused:
28. okt 2014 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.
naozaj ked už dávate tak prírodné nie syntetiku umelinu,vstrebateľnosť mizerná len drahý moč, využívajte prírodne produkty na podporu imunity
28. okt 2014 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 no ja zatiaľ cukríky nepoužívam, ale ak sú to 500 mg Céčka v tabletke, tak keď si prepočítaš podľa ich váhy ako som písala vyššie a výnde ti výsledok, tak potom podľa toho. Napr. 20 kg dieťa x40 mg = 800 mg na deň, čo nie sú ani 2 celé tabletky, tak to neviem už, možno tie dve môžeš dať, akurát, že to sa nedá asi tak dobre rozložiť do viacerých dávok, iba ak by vycmúľal po polovičke 4x denne...
28. okt 2014 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blue99 Obávam sa, že si naletela "prírodnému" marketingu.

Keby bol "syntetický" vitamín C len "drahý moč", tak by sa najprv musel do toho moču dostať, však? Ako vieme, do moču sa dostane len to, čo prúdi v krvi. A ako sa skonzumovaný vitamín C dostane do krvi? No jednoducho, musí sa vstrebať z tráviacej sústavy. A keď už v tej krvi koluje, tak ho samozrejme využívajú všetky bunky tela.

Takže tvrdenie o "zlej vstrebateľnosti" je v podstate v protiklade k tvrdeniu o "drahom moči".

Tzv. "prírodný" vitamín C je v drvivej väčšine prípadov rovnako priemyselne vyrobený, s malým prídavkom nejakých rastlinných flavonoidov. Ale aj v zriedkavých prípadoch, že je získaný skutočne extrakciou z ovocia, tak rozdiel je iba v "pridanej hodnote" - ako bonus sú obsiahnuté ďalšie prírodné látky. Tie môžu zvýšiť biologický polčas vitamínu C, čo je fajn, ale pokiaľ ide o samotnú molekulu kyseliny askorbovej, tak tá je úplne rovnaká ako "syntetická".
28. okt 2014 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@blue99 A ešte k tomu "drahému" moču, ten tzv. "prírodný" vitamín C stojí v prepočte na obsah niekedy aj 100x viac než ten tzv. "syntetický". Ak vezmem do úvahy, že nevyužitý zvyšok vitamínu C sa z krvi vždy vylúči močom, tak som si úplne istý, že po "prírodnom" vitamíne C je ten moč podstatne drahší :slight_smile:

Ale tým nechcem povedať nič zlé, veď ak niekomu vyhovuje "prírodný" vitamín C a má na to, nech si ho kúpi. Každý nech predsa užíva to, s čím je najviac spokojný.

Ja som len musel reagovať na tie posmešné pejoratívne vyjadrenia.
28. okt 2014 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka vdaka. .vo vode mi c nevypiju a v 2dcl caji jednu odmerku stoleruju. Tak toto mi prislo schodnejsie. asi to budem robit tak,ze dostanu polku rano,polku vecer a budem obmienat aj s cajom. To davkovanie na kg mi bolo v podstate jasne. Len som si nebola ista poctom tabletiek kvoli tomu,ze to nie je "ciste"cecko.
A este riesim,ze mladsi mi strasne malo pije.uz boli aj ketony v moci.tak aj ci kvoli tomu to neprehanat s davkami...

@petot myslis,ze je to problem?
28. okt 2014 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 Že málo pije? Dehydratácia je problém. Nenašla si niečo, čo by pil s chuťou? Obľúbený čaj, džús, kakao apod?
28. okt 2014 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ryzove mlieko :grinning: .ale tym to zas nechcem prehanat. Inak jedina istotka ako do neho dostat tekutinu je nurofenova striekacka ku ktorej sme sa znizili pocas tej ketonurie. Inwk polievka,ovocie a zelenina. Dehydratovany uz nebyva.to uz na nom rozpoznam cez moc,kruhy pod ocami a pod. Len co som citala,vsade odporucaju pri vyssich davkach cecka zvysit mnozstvo tekutin,aby sa nepotrebny vyplavil a nezatazoval oblicky ci ladviny?
28. okt 2014 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 Áno, je rozumné udržať dobrý pitný režim, vitamín C je diuretikum, aj keď si nemyslím, že by nejako zaťažoval obličky (s výnimkou niektorých obličkových ochorení, kedy sa vysoké dávky neodporúčajú).
28. okt 2014 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot ok vdaka. Cize tak v norme. Niekedy da za den pol litra tekutin (mimo polievky a ovocia) inokedy max 2dcl...no budem na to davat vacsi pozor...
28. okt 2014 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka dakujem vyskusame :slight_smile:
29. okt 2014 o 08:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot Ahoj, mohol by si mi poradiť? Mám syna s atopickým ekzémom a dávala som mu C s DM, ale zdá sa mi, že sa mu zhoršil stav, odkedy mu ho dávam. Malý má 8 mesiacov, takže nasjkôr som rozmýšľala, či to nie je zo stravy ale dávam mu dookola to isté, takže asi to bude to C. Môžem sa opýtať, či by si mi nevedel poradiť niečo iné? Čítala som niečo aj o C salt (neviem, či to správne píšem). MOhol by si mi poradiť, bola by som ti veľmi vďačná. Ďakujem :slight_smile:
31. okt 2014 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katee18 Myslím si, že tým nič nepokazíš :slight_smile:
2. nov 2014 o 18:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot takze odporúčas c salt? A nevies mi poradit aj nejaku stránku? Lebo ked dám do Googlu vyhadzuje mi somariny. Dakujem :slight_smile:)))
2. nov 2014 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katee18 petot nemôže dávať rady na konkrétne výrobky, okrem toho každému zapasuje niečo iné. S C salt skúsenosti nemám, ale čo viem, tak objednávajú z týchto stránok http://www.iherb.com/ alebo http://nutri.com/ skús sa popýtať v týchto skupinách či diskusiách na skúsenosti http://www.modrykonik.sk/group/4619/ http://www.modrykonik.sk/forum/sukromne-diskusie/zdravie-z-prirody/?lastref=it&post=last&page=last len sú uzamknuté, tak budeš musieť požiadať o vstup.
2. nov 2014 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Ďakujem za info. Môžem sa opýtať, ako môžem poslať žiadosť do týchto skupín, keď mi ich nenašlo?
2. nov 2014 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot kamarátka by rada vyskúšala megaskorbickú liečbu ako doplnok pri liečbe onkologického ochorenia. Vedeli by ste mi prosím pre ňu poradiť lekára ktorý sa v Bratislave alebo v blízkom okolí venuje podávaniu C vitamínu intravenózne?
2. nov 2014 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katee18 aha, prepáč, zabudla som napísať, obe moderuje @prevenar , skús mu napísať IP aby ťa pridal :wink: :slight_smile:
2. nov 2014 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ďakujem si zlatá, už som mu písala :slight_smile:
3. nov 2014 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@halienka ako je to s davkovanim u dospeleho, vcera som si kupila cecko z dmka;).
4. nov 2014 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@isabellaa ja to robím podľa rovnakého kľúča ako u detí, teda 40 mg na 1 kilo na deň (treba rozložiť do viacerých dávok počas dňa), ale to beriem ako dávku preventívnu, v chorobe kľudne aj zdvojnásobiť alebo strojnásobiť, koľko tvoje telo zvládne, jeho tolerancia sa ukáže redšou stolicou, ak teda začneš mať takú, tak to znamená, že už by si vyššiu dávku nemala dávať. Len tieto množstvá už bývajú moc kyslé, tak si to trochu neutralizujem troškou sódy bikarbóny. Ale nezabudnúť piť dostatočné množstvo tekutín, to je dôležité.
4. nov 2014 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Dobry vecer mala by som otazocku.Dcerka vazi 16 kg doteraz som jej davala vit.C z DM drogerie tu malilinku odmerku do caju a teraz tu citam ze sa ma podavat 40 mg na 1 kg a ja neviem kolko mg obsahuje ta odmerocka neviete mi niekto poradit? Vdaka pekne?
4. nov 2014 o 23:02  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikasv29 naplocho 120-130mg
5. nov 2014 o 06:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot takže 640mg na deň a to asi rozdeliť do niekoľkých dávok?
5. nov 2014 o 08:33  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikasv29 áno, to ti vychádza približne 5 tých odmeročiek za deň, takže ak sa ti to dá 5x denne jej vždy tú odmeročku šupnúť do pitia...
5. nov 2014 o 11:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok