• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@luludia ahoj,skus doktorku Kelovu,ja som bola za nou ohladom liecby.Podava vit C intravenozne,len je to asi dost drahe
9. nov 2014 o 21:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka Dr. Kelová pôsobí v Bratislave? ďakujem
9. nov 2014 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. nov 2014 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@supocka ďakujem pekne, kamarátka ktorá to potrebuje a chce vyskúšať sa s ňou spojí. Veľmi si pomohla. Srdečná vďaka :slight_smile:
10. nov 2014 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luludia s radostou :slight_smile: pekny vecer
10. nov 2014 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby,kde sa dá kúpiť ten C-salts u nás?ja som ho nikde nenašla na sk stránkach...dakujem
14. nov 2014 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dobrý večer, už dávnejšie užívam cečko, ale nie pravidelne. Chcem sa spýtať na prekyslenie organizmu, teraz som o tom počula a nerozumiem celkom. Ďakujem .
14. nov 2014 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim vas moja 14 mesacna dcera ma silnu nadchu :unamused: aku davku vitaminu C z dm jej mam dat? dakujem
17. nov 2014 o 13:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot idem Ta otravovat 500mg na 3r cca 16kg je moc, ci malo? Sopli furt a 500 dostava denne. Niekde som citala, ze ak ma dost C. nemal by byt prechladnuty, ako to teda je? Diky
21. nov 2014 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím ťa, koľko práškového vit. c môžem dať synovi (9 r., 34 kg)? Od večera má vysokú horúčku, vyzerá to na chrípku alebo niečo podobné. A musím to zmiešať so sód. bic.? Ale mám len obyčajnú z obchodu. Ďakujem.
22. nov 2014 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sanym @ewisam @kikula333 Ja vám nemôžem povedať, koľko máte užívať. Ak ale chcete vedieť viac o skutočnej spotrebe tela, pozrite kap. Spotreba. O možných dávkovacích režimoch pri bežnom užívaní a pri chorobe sú stručné informácie na konci v kapitolách Príloha. Pozrite si aj Kontraindikácie.
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
23. nov 2014 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kikula333
@kikula333
@ewisam babky ja dávam tých 40 mg na 1 kg váhy na deň, čiže vynásobím si váhou dieťaťa a množstvo ktoré mi výnde rozdelím do viacerých dávok do dňa. To mám ako preventívnu dávku v zdraví. Keď príde choroba tak dávku zvyšujem na dvojnásobok pokiaľ to malá príjme, niekto zvyšuje aj viac až po hranicu tolerancie, čo sa prejaví redšou stolicou. Záleží na každom individuálne, preto sa nedá napísať nejaké presné množstvo, každé telo potrebuje v každej chorobe iné množstvo, takže najlepšie len skúšať. Najdôležitejšie je podchytiť to hneď na začiatku choroby, vtedy tú dávku zvýšiť a pokiaľ dieťa príjme tak mu dávať aj každé 2 hodinky v čajíku alebo vode to céčko. Sóda bikarbóna sa nemusí dávať, ale pri väčších dávkach je to už dosť kyslé a ak by to dieťa nechcelo vypiť tak trošku tej sódy ( v pomere 4:1 Céčko: Sóda) dať. Ale ak vypije aj také tak netreba. Nezabúdať vtedy na veľa tekutín, dôležité!
@ewisam aj ak užívate céčko preventívne tak samozrejme môže dieťa ochorieť, stav imunity nezávisí len od céčka ale od množstva ďalších faktorov, stravy, stresu, prostredia, iných ochorení (napr. alergie) atď. Céčko neovplyvní všetko ale určite aspoň v niečom pomôže. V tých škôlkach je ťažko sa vyhnúť nákaze, veď tam sú furt bacily a vírusy, takže ak dieťa odolá aspoň časti tak aj to je úspech a ak tú druhú časť zvládne ľahšie a bez ATB tak to je ďalší úspech. Okrem toho prekonávanie niektorých ochorení v detstve istým spôsobom buduje imunitu do dospelosti, takže zase vyhnúť sa úplne všetkým infekciám nie je zrovna žiadúce pre budúce zdravie človeka. Základ je, aby sa tie infekcie zvládli čo najlepšie, k čomu môže céčko dopomôcť.
23. nov 2014 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. nov 2014 o 18:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@halienka no kedze sa lekarnicka sekla a dala mi tablety 500 mg na cmulanie / synovi sa pacia/ myslim, ze budu ok, len som sa bala, ci to nieje az moc, ale kuknem aj Petovu knihu dakujem
24. nov 2014 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewisam tam ide skôr o to pri takýchto tabletách, že neobsahujú len čisté céčko ale aj kopec iných prídavných látok aby napr držali pokope aby mali príjemnú chuť, aby mali dostatočne dlhú dobu trvanlivosti a tak, a ak dáš vyššiu dávku ako je uvedené na tých tabletách tak nie ten vit.C čo tam je že by ti uškodil ale tie prídavné látky môžu byť rôzne svinstvá, ktorých prekročenie určitej hranice môže organizmu škodiť. Preto tu doporučujeme radšej to práškové Céčko s DM drogérie, lebo tam aj keď dáš vyššiu dávku nemusíš sa báť že to nejak uškodí, telo nespotrebovaný vit.C v pohode močom vylúči ak ho momentálne nepotrebuje. Kdežto o tých ostatných látkach tam neviem ako sa ktorá z organizmu odbúrava a prekročenie nejakého limitu môže byť na škodu. Tak mrkni či tam je aj dačo iné a podľa toho sa rozhodni čo a ako :wink: :slight_smile:
24. nov 2014 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vidím tu dobre, že sa tu niektorí pýtate neznámeho cudzieho človeka, koľko máte dávať vitamínu C svojmu dieťaťu???!!!!

neuveriteľné... :frowning2:
24. nov 2014 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@curious_george v dnesnej dobe, ludia radsej veria virtualnej osobe ako svojmu lekarovi, bohuzial :pensive:
24. nov 2014 o 17:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@curious_george to že je neznamy pre teba,neznamena že je neznamy pre tych čo sa pytaju :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
24. nov 2014 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (7)
Tu je dôkaz na akej úrovni sú naši lekári, zdravotníci a všetci ukecaní odborníci.

http://www.topky.sk/cl/100278/1439491/Slovaci-prehovorili--Najhorsie-skusenosti-s-nasim-zdravotnictvom--z-ktorych-tuhne-krv-v-zilach-

S takými sa neradno radiť ani o vitamínoch nieto o liekoch. :wink:
24. nov 2014 o 17:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
topky.sk je úžasný zdroj informácií...

a mimochodom, aj ja môžem hovoriť o niektorých lekároch nie v dobrom svetle, pretože nemáme dobrú skúsenosť... ale rovnako tak je na Slovensku mnoho skutočných odborníkov a lekárov s ľudským prístupom, takže plošne tvrdiť, akí sú zdravotníci strašní je čistý amaterizmus...

kiežby nikto z tých, ktorí na zdravotníctvo a najmä personál nadávajú nebol nikdy odkázaný na ich pomoc...

to len tak na okraj...
24. nov 2014 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@curious_george to, koho sa co pytam a co si z toho vezmem je moja vec... Ak ta problematika nezaujima, neunuvaj sa reagovat :wink:
24. nov 2014 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka davam Jameison
24. nov 2014 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ewisam akceptujem, samozrejme, že každý vie, čo je pre jeho dieťa najlepšie.

ja som len vyjadril svoj názor a v tom by mi tiež nemal nikto brániť... či?
25. nov 2014 o 11:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@curious_george tu si vliezol do jamy levovej... :grinning: :grinning: Informatik predsa vie o vitamine C vsetko!!!! O jeho metabolizme, interakciách, vedlajsich ucinkoch, rizikách naduzivania. A samozrejme pozna anamnezu kazdeho dietata, pozna jeho subjektovne obtiaze, pozna aktualny zdravotny stav, vie posudit labolatorne vysledky... Proste LEN ON vie presne a indivudualne naordinovat terapiu. Alebo mozno nie, lebo zakazdym sa vyvinuje vetami podobného znenia. "Ja vám nemôžem povedať, koľko máte užívať." a odkazuje pripadnych uzivatelov na svoj kompilat... Kde samozrejme aj v nom sa preventivne vyvinuje z pripadnych následkov a nakoniec si hltac megadavok musi napocitat svoju megadavku sam a rizika spadnu na neho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. nov 2014 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@zita19 to, čo (ne)vie on, to ma nezaujíma, no dosť ma prekvapuje, že sa tu ľudia na neho obracajú, aby im poradil...

ale asi by ma už nemalo prekvapovať nič, ľudia sú schopní naletieť hocičomu :unamused:
25. nov 2014 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@curious_george ty fakt, no povedz, ja napríklad som v šoku, že v takej drogérii sa môžu predávať vitamíny a minerály a kadejaké omega3 atď. a to teda nie len vit.C ktorý je rozpustný vo vode a telo ak ho má nadbytok tak ho vie vcelku vylúčiť dobre, ale aj také ako vit. A ktorý môže vraj poškodiť plod ak sa ho v tehotenstve moc užíva alebo iné vitamíny a minerály, ktoré sa tak ľahko z tela neodbúravajú kebyže sa s nimi predávkuješ. A v tej drogérii tam im nikto k tomu nič neporadí ani len ten informatik, proste nik, len si to kúpia a šupnú si koľko chcú. No ja viem že je napísané na krabičke koľko by asi mali, no ale dá sa na to spoľahnúť? A čo keď sa niekto pomýli alebo niekto si povie že si šupne viac? No ako toto môžu vôbec dovoliť? By som to hneď zakázala :angry: Ja keď minule malá dostala kašeľ tak som pekne zašla za pani doktorkou a predstav si žiadny vitamín mi nepredpísala, takže buď ho vôbec v chorobe netreba alebo to fakt môže byť nebezpečné. Predpísala mi sirup Trifed, a pomáhal fakt super, len škoda že malá mala z neho príšerné záchvaty zúrivosti, úzkosti a nočné desy, čo mi pani doktorka nechtiac zabudla povedať, ale tak ja si čítam letáčiky poctivo a tam bolo napísané že mierna podráždenosť a nespavosť, takže to bolo v poriadku. Aj aj kopec iných mamičiek v okolí mali podobnú skúsenosť s týmto sirupom, takže je to normálne pri ňom a ja verím, že pani doktorka vie čo robí. Podľa mńa ona veľmi dobre vie čo je bezpečné a čo nie a preto mi ten vit.C ani nepredpísala ale dala mi ten účinný sirup . Len sa nám kašeľ vrátil, lebo som ho malej dávala krátko keďže som sa zľakla tých záchvatov zúrivosti a bála som sa že si malá dačo urobí, tak som ho predčasne vysadila, ale teraz už viem, že je to bežný nežiadúci účinok, takže nabudúce už tú chybu neurobím a doužívame ho do konca :slight_smile:

:grinning: :grinning: :grinning: Takúto predstavu máš o správne uvažujúcich mamičkách?
26. nov 2014 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@halienka Ano, pri vitaminoch nerozpustnych vo vode by sa nemala prekracovat maximalna denna davka, ale myslim, ze je to na kazdom, aby si to ustrazil a nie je to nic zlozite... Bohuzial, dnes su ludia lenivi si aj precitat co to o niecom, co si davaju do tela... Aj napr. Ibalgin alebo Aspirin si mozu ludia kupit vo velkom mnozstve a to su lieky, ktorym sa pripisuje vo svete rocne tisice umrti ludi... Ano obycajnemu aspirinu...
Takze zakazovat vitaminy je hlupost, ak sa nim clovek predavkuje, je to len jeho hlupost...
Trosku usmevne mi pripada, ze tu chces zakazovat vitaminy a pritom sa odvolavas na sirup Trifed, z ktoreho ma mala ,,príšerné záchvaty zúrivosti, úzkosti a nočné desy"... Ale ,,je to v poriadku", hlavne, ze nam nepredpisala ten zly vitamin C (ktorym sa predavkovat ani v podstate neda...)

Inak ten sirup obdsahuje zaujimave veci, benzoan sodny
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E211
sorbitol
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E420
E110, jeden z najskodlivejsich emulgatorov vobec, zakazany v mnohych krajinach a coskoro bude zakazany asi aj v celej EU
http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E110

Ale zly vitamin C :D
26. nov 2014 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@monkabr myslim ,ze si halienku nepochopila-pisala to cele ironicky..... :wink:

26. nov 2014 o 13:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@kaja73 :D Aha, neprecitala som si dost predchadzajucich prispevkov, tak sa potom pripajam k tej ironii, sorry :slight_smile:
26. nov 2014 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@halienka dala si si dosť práce s odpoveďou - ďakujem, cením si to :slight_smile:

no ale k vitamínom - ja proti nim nemám nič, veď prečo by som aj mal, a ako som už spomenul, každý nech robí tak, ako uváži, že je pre neho a jeho dieťa najlepšie. ja som reagoval na to, ako sa tu ľudia obracajú na nejakého pána, u ktorého nabrali dojem, že je asi najväčší odborník na vitamíny... ale o tom je aj na tomto fóre už napísané dosť a nemá význam to, alebo jeho ďalej rozoberať...

oveľa vážnejšie sú jeho vyjadrenia napríklad k očkovaniu, kde už to nie je hra o vitamíne c... a to môže byť aj nebezpečné... veriť v oblasti medicíny šarlatánom je riziko, ktoré v konečnom dôsledku ale nesie rodič, pričom pán IT-čkar nie je zodpovedný za nič... alebo je to preto, aby sa kniha dobre predávala? kde si ju môžem kúpiť? :wink:
26. nov 2014 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok