• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
26. nov 2014 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 skvelééééé, dík :wink:
26. nov 2014 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@curious_george aj ju precitas?
26. nov 2014 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@curious_george a ja som min. týždeň verila našej pediatričke, ktorá mi pri synovej diagnóze - histamínová intolerancia - tvrdila, že obmedzenia sa vzťahujú len na jedlo, nie lieky... pritom ktorýkoľvek (dôveryhodný, či pofidérny) zdroj na nete hovorí, že je to aj o liekoch..... a predpísala synovi kvapky proti kašľu, ktoré samozrejme obsahovali zakázanú látku, na čo som prišla až (ako sa hovorí) po funuse, keď sa mi malý rozkašľal ako tuberák, myslela som, že sa ani nenadýchne a celý opuchol.... 3 dni som ho z toho dostávala.... aj vitamínom C, ktorý sa pri HIT odporúča ako pomoc pri odbúravaní histmínu z tela.... :slight_smile:
26. nov 2014 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@kaja73 nemám s tým žiadny problém.
26. nov 2014 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@curious_george tak sa potom s nami podel o dojmy a nazor-rada si ho precitam. :slight_smile:
26. nov 2014 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@piacere chápem, ale to, že vám pediatrička neporadila dobre, je treba riešiť s ňou a môžete ju vymeniť za inú. bohužiaľ, môže sa stať, že nie každý lekár je úplne kompetentný a bez chyby...

to ale neznamená, že šarlatáni na internete sú väčší odborníci a všetkých lekárov treba plošne hádzať do jedného vreca... ja napríklad poznám lekárov, na ktorých sa môžem obrátiť s dôverou a viem, že sú kompetentní, takže radím sa s nimi.
26. nov 2014 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@piacere
Tak to každý deň medituj v modlitbách a prevelice ďakuj že si s tým nešarlatánom pediatrom nekonzultovala čierny kašeľ, lebo ak by ti poradil takým istým odborným spôsobom tak nechcem ani povedať ako by to bolo dopadlo.
No holt odborníci nešarlatáni treba im vzdať hold.
Inak ja mám tri vreca na lekárov a nielen jedno.
Názvy vriec sú : Výborní neomylní odborníci ktorí sa nepomýlili celý život v diagnostike ani raz a nezabili ani jedného človeka
Druhé vrece sa volá : Blbí.

Tretie vrece sa volá : Blbější.

To prvé vrece je naplnené tak do jednej desatiny a to ešte dávam rezervu veľkú.

Tie dve posledné sú preplnené a musím každý mesiac stále dopĺňať , pretože tam nestačí ani niekoľko vriec.
V druhom vreci sa nachádzajú lekári ktorí zabili svojou zlou a neskorou diagnostikou aspoň jedného človeka alebo mu spôsobili veľmi ťažké ujmy doživotné a napriek tomu stále pracujú ako keby sa nič nestalo v odbore lekár.
A v treťom sú aj takí ľajdáci ktorí majú na svedomí veľa životov ktorých súd vôbec nesúdil alebo ich dokonca oslobodil.
To aby sme nehádzali do jedného vreca všetkých.
Však oni za nič nemôžu, len plat môžu brať za nekvalitnú prácu.
26. nov 2014 o 16:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka Len tak na okraj ohladom vit. A. Treba rozlisovat proretinoly a retinol (vitamin A). Proretinol, povacsine Beta-karoten, si organizmus metabolizuje na retinol alebo ho pri nadbytocnom prijme ulozi, povacsine do koze, pre neskorsie pouzitie. Z prijateo proretinolu si organizmus vyraba retinol alebo si ho vyraba z vlastnych zasov´b. Proretinolom sa predavkovat nemozes, maximalne budes mat mrkvickovu farbu koze. Retinol sa vstrebava vsetok a moze sposobit problemy pri jeho nadbytku. Vyzivove doplnky povacsine obsahuju proretinoly, nakolko su stabilnejsie pri spracovani aj skladovani. Takze pri nich predavkovanie retinolom nehrozi.
Ale to len na okraj. Ano, predavkovat sa da kadecim, aj multivitaminmi a multimineralmi hltanymi hlava nehlava. O podmienkach skladovania, sledovania expiracie týchto prípravkov v drogériách, v supermerketoch, na pumpach mam dost velke pochybnosti a tak ked uz potrebujem nejake vyzivove doplnky pouzivam iba a len tie z lekarne. Pouzivam ich kratkodobo a v primeraných davkach
26. nov 2014 o 17:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@irenkask je mi veľmi ľúto, čo sa prihodilo Vašej vnučke :frowning2:

napriek tomu, Vás by som nikdy v živote nechcel stretnúť, z Vašich príspevkov ide zlá energia... :frowning2: chcem len veriť, že v skutočnom živote ste iná.

prajem všetko dobré a prosím, neodpovedajte mi.
27. nov 2014 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@curious_george
Počúvaj , z tvojich ide ďaleko horšia energia a ty mojej vnučke nepomôžeš tak tu nehraj falošné city prosím ťa a neurčuj či sa budem tvojmu príspevku brániť alebo nie.

Čo sa týka úrovne zdravotníctva tak sa mi postarali len o to, že mi zabili mamu ktorá tu doteraz mohla byť, takmer nechali zomrieť môjho priateľa na ťažký zápal pľúc s vodou na pľúcach a nechali ho v 40° horúčkach bez jediného vyšetrenia a nebyť môjho zúrivého výstupu vo fakultnej nemocnici už by tu nebol taktiež.
Vnučku mi zatiaľ len prizabili a zatiaľ žije.

Takže z toho plynie uzáver že negatívnu energiu si tvoria sami zdravotnícki pracovníci svojim prístupom ku práci a tým ako si vážia ľudské životy druhých ľudí.
Na tie svoje sú až moc precitlivení ale voči druhým im chýba empatia a súcit .

Na mňa neplatí vydieranie ako moderný štýl komunikácie.
Zapamätaj si že aká je akcia taká je reakcia a vždy ti nebude každý v živote len prikyvovať ako somár že máš pravdu len ty a tvoji kumpáni.
To je pravidlo len tu na modrom koníku vo virtuálnom svete najprv nabrízgať čo sa do človeka zmestí a potom dávať smejúce smajlíky ( úplne choré a skazené) ale vonku v reálnom živote nie.

Druhý raz ak nechceš aby som ti odpovedala tak ma neoslovuj a ohováraj ma narážkami v príspevkoch ako doteraz ale bez oslovenia . To mi nevadí vôbec. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. nov 2014 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@optim prekyslenie organizmu je blud sireny distributormi vyzivovych doplnkov, zazracnych diet a co ja viem coho este dalsieho. Cítala som o tom par clankov od fiziologov aj od lekarov. Tento je napisany dost zrozumitelne a podlozeny medicínskymi faktami:
http://www.lovcisarlatanov.sk/?s=prekyslenie+organizmu
27. nov 2014 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zijeme s manzelkou v UK, a mame 2 mesacnu dcerku. Problemom je ze ju trapi reflux, respektive takzvany "silent reflux" , (neviem ako sa tato diagnoza povie po anglicky) ale v podstate je to nieco ako palenie zahy, cize vystupovanie kyseliny zo zaludka do pazeraku. Skusame ju kojit menej a castejsie, udrziavat v zvyslej polohe takych 15-25 minut po kojeni atd.. Manzelka vysadila vsetky mliecne produkty atd.. Stale to vsak uplne nepomaha.

Obidvaja uzivame denne vitamin C (v praskovej podobe) a napadlo nas ci by to nebolo nieco co by mohlo malej pomoct aj na tento problem ?

plus podotazka :
Boli sme sa GP a predpisala jej na to Gaviscom , od coho ma ale obrovsku zapchu a ked tlaci tak to este zosilnuje ten reflux, tak mozno keby sme jej davali nejake tolerancne davky Ccka nepomohlo by to uvolnit crievka ? radsej nez jej maju predpisat znova nejake laxativa, z ktorych znova mozu byt negativne ucinky..
28. nov 2014 o 16:04  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej na zapchu skúste probiotika, nejaké v kvapkách alebo praskove, len treba byť trpezlivý, efekt sa nedostaví okamžite. Dobrý je aj hylak forte, v dávke 1-2 ml denne, rozdelený do viacerých dávok. Čo sa toho cecka týka, určite nie je vhodná kyselina askorbova, lebo môže dráždiť žalúdok, ale keď je dieťa kojene, tak by som sa spolahla na C, ktoré jej sprostredkuje matka. Z toho refluxu jednoducho vyrastie, len to treba s ňou pretrpiet.
28. nov 2014 o 16:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej a ako sa prejavuje zapcha u kojeneho dieťaťa? Lebo kojene dieťa nemusí mať stlicu denne, veľmi často je to iba raz za týždeň. Materské mlieko sa často strávi kompletné, čiže nevznikne žiadny "odpad", ktorý treba vylúčiť stolicou. Predpokladám, že čisto kojene dieťa má zltkastu riedku stolicu a nie tuhu (zapcha).
28. nov 2014 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej ako sa prejavuje ten tichy reflux? Grcka, negrcka, place, kruti sa, co robi, ked sa to prejavuje? Niekedy babatkam vadi kakat do plienky, staci babo rozbalit a skrcit do klbka nad serblik, babo sa vyprazdni a je po paleni zahy. Tak isto moze takto babo prejavovat potrebu byt vo fyzickom kontakte s mamickou, napr. v satke/nosici. Ak grcka, je to uplne normalne a treba z toho len vyrast, nie su na to ziadne lieky, resp. su take, ktore ako u vas mozu vselico sposobovat.
28. nov 2014 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej a este... lahsie sa zvlada "tichy reflux" s babatkom v satke, kde je vo vertikalnej polohe ako v ked je babatko v postielke (separovane) a vyvysene
28. nov 2014 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastroezofagalny-reflux-a-kojenie/#more-1355
http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflux-grckanie/
ja mám 3 deti, všetky grckali, neriešila som to žiadnymi liekmi, žiadnymi vyšetreniami a pod..deti priberali / jedno viacej druhé menej, ale priberali/ tak nebolo o čom..manželka nech nerobí žiadne obmedzenia v dojčení, lebo sa to môže vypomstiť znížením tvroby MM, štrajkom a pod..nech len pekne dojčí na požiadanie..treba len vydržať a prejde to okolo 5 mesiaca..a najlepšie je nosiť, nosiť a nosiť .. :slight_smile:
a tak ako píše
@alikaa
28. nov 2014 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo probiotika jej davam , na ten Hylak forte sa mrknem, mozno to bude dostat aj tu v UK. Tu zapchu dostala po tom uziti toho Gaviscomu, inak ich nemava. To bolo jasne vidiet ako sa sily, a tlaci a nejde jej to a poriadne kvoli tomu plakala a manzelke sa zdalo ze jej to ten reflux v tej chvili zhorsilo.. ked sa jej konecne podarilo vykakat stolica bola do zelena a hustejsia a nie zlta a taka horcicova konzistencia.
28. nov 2014 o 17:48  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa no prejavuje sa presne takto ako je to popisane na tejto stranke :

http://alisonscott-wright.com/reflux

Vomiting or spitting up
Arching the back or neck and body goes rigid
Irritability and pain
Frequent hiccups, excessive dribbling
Gurgling, gagging, choking episodes
White coating on the tongue [not oral thrush]
Excessive mucous, sinus congestion
Raspy / wheezy cough, often worse at night
Very windy, hard to burp, excessive ‘bottom’ wind
Excessive feeding or refusal to feed
Difficult to settle, poor sleep patterns
Bouts of inconsolable crying

Asi 90-95 % priznakov ma urcite a vacsinou stale.

Tichy je preto lebo nie stale uplne grcka/vomit ale ostatne priznaky su tam..

S tou satkou je trochu problem , nechce v nej byt, nevieme preco, ale skusame ju na to nejako pomaly navykat..
28. nov 2014 o 17:52  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej odporucam pozriet si stranku Mamily k refluxu, je tam spomenuty aj tichy reflux - http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/reflux-grckanie/ - vela krat sa tento tichy reflux zamiena s niecim uplne inym, ako som uz vyssie pisala. Niektorym babatkam vyhovuje bezplienkovanie, cize ak rodicia reaguju na signaly babatka, ze sa chce vyprazdnit, rozbalia plienku a daju babatko v klbku nad nocnik. A teda namiesto vyvysovania postielky mat babatko na sebe. Niekedy rodicia ocakavaju, ze daju dieta do satky a sadnu si a babatku by sa to malo pacit. Babatko je z brucha zvyknute na hojdanie (pocas chodze mamicky) a prave tento hupaci pohyb ho ukludnuje, cize idealne ist na prechadzku, alebo doma sadnut na fitloptu a jemne sa pohupovat. Alebo robit bezne domace cinnosti - vysavat, umyvat riad, .... Akykolvek pohyb sa babatku paci. Zaroven sa mozte v tej satke babatku prihovarat a komentovat co robite a tak. Tak isto niekedy staci upravit spravne prisatie babatka aby popri dojceni nehltalo vzduch, ale to by vam mala ukazat laktacna poradkyna osobne.
28. nov 2014 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luba41 vdaka za linky vyzeraju velmi uzitocne, malicka pribera co je fajn, ale ten reflux jej sposobuje dost velku bolest a proste by sme radi znizili to jej utrpenie (a mozno aj ten zalostny krik) ked by sme nejako mohli.. chapes.
28. nov 2014 o 18:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej ju to nebolí, neubližuje jej to, len je to nepríjemné..a tým článkom môžeš určite veriť, nič "odbornejšie" pre dojčiace detičky na SR nie je.. fakt treba vela nosiť-v šatke aj celý den..môžte sa striedať v nosení..u nás nosil aj manžel, aj strašie deti..a kočík, postielka sa jej určite nepáči, takže nenútiť.... :wink:
28. nov 2014 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej niektoré deti kupodivu šatky naozaj nemajú v láske. Ten reflux prejde. U nás prešiel s prvými prikrmami a teda hustejsou stravou a možno v tom čase aj dozrel tráviaci trakt. Môže pomôcť aj zosikmenie lôžka, to znamená, ak spava v postielke, podopriet nohy postele tak aby bola na jednej strane vyššia. O pár centimetrov, skrátka tak, aby sa jej obsah žalúdka udržal pomocou gravitacie v bruchu. Alebo podložiť madrac poskladanym uterákom. Dosiahnuť zvýšenie cca 2 cm.
28. nov 2014 o 19:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej
Inak nie je reflux ako reflux.
Naša Simonka začala mať reflux po očkovaní BCG vakcínou asi dva týždne po narodení lebo ju neočkovali v pôrodnici ale na kalmetizačnom stredisku , ale taký, že dcéra musela našiť asi 50 podbradníkov aby stihli po praní vyschnúť a veru sme s ňou nesmeli vôbec zbytočne hýbať ani natriasať nieto ešte nosiť v šatke.
Doslovne sa to z nej lialo.
Bola kojená a taký prípravok na zahustenie mliečka v žalúdku jej vôbec nepomáhal. Musela len ležať v postieľke a vtedy bolo fajn, ale stačilo prebaľovať a už bolo zle zase.
28. nov 2014 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@irenkask Vaša reakcia hovorí o Vás sama za seba, nemusím k nej dodať nič. To, čo Vám chýba najviac je rešpekt.
30. nov 2014 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luba41 no neviem, mozno niektore deti to neboli, ale nasa Emka reagovala teda dost extremne na to aby to bolo iba "neprijemne". Z normalnej polohy tielka (mierne ohnuta dovnutra) a uplneho ticha sa odrazu prudko prehybala opacnym smerom a pri tom spustala taky vreskot ako keby sme ju rezali piatimi ziletkami naraz a potom do tych ran davali slanu vodu. Taky vyskoky , nepricetny hrozny rev z ktoreho az v usiach zaliehalo. Mozno tvoje dieta malo iba nejake grckanie a to mu bolo neprijemne, ale toto bolo nieco ine. (pri vsetkej ucte.. moj nazor...)
30. nov 2014 o 16:18  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo Ano to uz robime, stale jej davame nieco pod hlavicku a chrbatik aby gravitacia drzala to mliecko dole. Dokonca dnes som kupil taku podlozku na spanie (anti reflux wedge pillow) co sa moze davat do postielky alebo aj do detskeho kosicka (moses basket tu v UK sa to vola)

Inak posledne sa tu uz zlepsuje, nema az take hrozne epizody ako na zaciatku, ale stale to nie je idealne.
Asi pomohlo to kojenie na poziadanie (nie tak vela naraz ale castejsie) aj to ze ju nechavame castejsie lezat v tej naklonenej polohe atd..

Kazdopadne , dakujem vam vsetkym za rady a linky hlavne ten clanok na :
http://dojcenie.wordpress.com/2010/02/27/gastroezofagalny-reflux-a-kojenie
je super.
30. nov 2014 o 16:24  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@slavomirdurej ja som svoje dieťa nenechala ležať..ležalo len nevyhnutnú chvílu, ked bolo treba prebaliť..ja viem čo jej plač pri refluxe aj prehýbanie a preto som sa tomu vyhýbala nosením..a to doslova..moje dieťa nepoznalo postielku na ležanie / max párkrát som ju tam dala ked spala/. inak skoro do polroka bola nosená prakticky stále, kočík sme použili tak 10x a v noci spala na mne...
30. nov 2014 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ako by ste poradili zvysit hladinu vit. C pre dojcene, 2 mesacne dieta? aky vit. C by ste mi poradili?
4. dec 2014 o 15:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok