• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@vejo plne dojcene dieta dostava vsetko v materskom mlieku. Matka sa ma pestro a vyvazene stravovat a netreba pridavat babatku nic okrem D vitaminu podla odporucania pediatra
4. dec 2014 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte, prosím vás o radu, chcela by som zistiť, ktorý produkt vitamínu C je najlepší najprírodnejší, bez zbytocne pridaných "vecí", pre 4apol ročnú dcéru, ktorá má histamínovú intoleranciu (HIT). Zevraj je k tomu (HIT) dobré brat aj B6, tak aj ten co najlepsi chcem zohnat. Ďakujem vopred za vase rady.
6. dec 2014 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@subidubi Ahoj, napis si do google ,,cisty vitamin C" a mozes vyberat.... Akykolvek bez pridanych dalsich latok... Inak v tom rozdiel nie je, kyselina l-askorbova bude vzdy len kyselina l-askorbova
A podobne aj s ostatnymi vitaminmi
6. dec 2014 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monkabr dakujem za radu .)
6. dec 2014 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nemate tip kde ho kupujete, ci vo forme tabliet ci prasku? co je lepsie? dakujem. ak sa neda tu tak do posty prosim dakujem
6. dec 2014 o 14:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj je obycajny celaskon nieco take ako kyselina askorbova z DM lebo aj celaskone pisu len ze kyselina askorbova.. Dakujem za odpoved :slight_smile:
7. dec 2014 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Toto by aj mna zaujimalo vcera som uz objednala celaskony :slight_smile: ...ale podla zlozenia to musi byt to iste ale mozno je rozdiwl vo vyrobnom procese i ked neviem ci to hra rolu.... ale pri niektorych ceckach som nasla tuuto zmienku
8. dec 2014 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarinatibi Je to to iste plus pridavne latky.
8. dec 2014 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zita19 Dr. Buchanec a kol. (Klinika detí a dorastu JLF UK a MFN Martin) nesúhlasia, pri bežnom príjme materského mlieka treba dieťaťu vitamín C dopĺňať.

Z môjho pohľadu, pestrá strava je dôležitá, ale nemôže vynahradiť genetickú poruchu autonómnej syntézy vitamínu C.
8. dec 2014 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot z tvojho pohladu treba doplnat, z môjho pohladu to nie je potrebne. Evolucia dokazala, ze homo sapiens napriek tejto genetickej chybe preziva. Ak by to bola tak zavazna geneticka chyba, tak asi by sme uz davno vyhynuli.
8. dec 2014 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot preco ich teda neuvadzaju?
8. dec 2014 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katarinatibi uvádzajú, ale nie hneď na začiatku ale až pod číslom 6 http://www.zdravie.sk/liek/4034/celaskon-tablety-250-mg-tbl-30x250-mg-flsklhneda :
Čo CELASKON tablety 250 mg obsahuje
Liečivo je kyselina askorbová (vitamín C) 250 mg v 1 tablete.
Pomocné látky sú: kukuricový škrob , predželatínovaný kukuricový škrob, dihydrát edetanu dvojsodného, mastenec, sodná soľ stearylfumarátu, mikrokryštalická celulóza, hlinitý lak oranžovej žltej E 110.
8. dec 2014 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mna porazi @halienka ma pravdu, ja som nepozerala letak, iba info na www lekarni a tam bolo ze celaskon obsahuje 250mg "céčka"
9. dec 2014 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ktore tabletky céčka sú teda čisté bez pridaného hocičoho? iba jamieson ci aj ine? ci ani ten nie? hlavne kvôli detom to zistujem, ja zjem aj ten celaskooon :slight_smile:
9. dec 2014 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@subidubi ja mám malú 5 ročnú a ja jej dávam to práškové C-éčko do čajíka a v pohode to pije. Keď ochorie tak pomedzi to to robím ako kámoška, dám na lyžičku trochu tekutiny a do toho nasypem dávku práškového Céčka , v tej lyžičke to rozmiešam a dám jej to zhltnúť naraz a zapiť, jasné, že je to kyslé, ale berie to ako akékoľvek iné liečivo, ani sirupy a kvapky nemá rada, ale tak čo už, keď je chorá musí to nejako zvládnuť, iným deťom dávajú piť šťavu s citróna a to je tiež riadne kyslé, takže to je podobné, akurát ja tam dám dávku céčka akú potrebujem. Takto mi malá pije Céčko v čaji už od dvoch rokov. Nehovoriac, že to Céčko z DM-ky ťa výnde podstatne lacnejšie ako ktorékoľvek tabletky, je čisté bez akýchkoľvek prísad a viete si ho dávkovať celá rodina podľa potreby :slight_smile:
9. dec 2014 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak chcela by som sa podelit o moju prvu skusenost s ceckom a mojimi detmi.Uz mam asi pol roka skusanu cewckovu liecbu na sebe a je to super,viac energie,zlepsenie ekzemov,menej caste virozy atd.fakt citim zmenu,pretoze som clovek co vsetko chyti,a syn mi nosi zo skolky paradne virusy...aj malej dcere,ktora ma 1,5roka a 7xantibioticka liecba za sebou a tentokrat,sa na po tyzdni znova nieco vratilo tak som si povedala a dost ,vykaslala sa na sirupy,vodicky,masticky,kvapky a vsetko mozne coho mam doma po milu ...Nasadila som im cecko,malej davam od jamieson cmulacie,druhy den choroby a horuciek sa mi do nej podarilo dostat okolo 4000mg,treti den to iste,sople a teplota ustupili,bez ziadnych inych lekov,iba prestrekujem nos morskou vodou,ale ovela menej ako po ine razy,dnes mi zacala redsie kakat,takze uz mam tolerancnu davku a pekne si ju skusim podrzat este par dni,uvidim vsak co bude u dr.z vyterov a krvi,ktore brala hned prvy den choroby.ale mozem povedat ze sa ma lepsie a to ovela.
Syn ma 3,5roka po dobrani dost silnych atb.bol tri dni v skolke a opat nam doniesol nieco fajne.On sopel,upchaty nos,krvave oci,kasel,ktory neskor presiel do fajneho prieduskoveho,dr.ked ho zbadala,hned volala kolegu z plucneho kde chodime ,ze co s nami ,ze zas sme indikacia na atb.vzala vytery,odbery-vysledky este nemam,.Nahnevana na vsetko ladujem do syna cecko,asi tak okolo 5000mg a druhy den,kasel prec,neverim,ladujem cecko dalej a uz mame za sebou tri dni a kasel nikde ,sople z hnusnych zltych priesvitne...skoro som odpadla,hlavne koli tomu kaslu,lôebo este mu bez atb.nikdy nepresiel.Jemu davam aj sumive tbl. 1000,cecko z dm,on zje vsetko.Dcera si vybera xi.
Tak len tolko,myslim ze je to uspech,zajtra budu vysledky u dr.,tak som zvedava,ale maleho chcu dat na kortikoidy,ale skusim este pockat a zacat udrziavacie davky cecka a uvidim.
Vsetkym len odporucam,aspon vyskusat a nebat sa tych vysokych davok ja som si deti ratala pri chorobe 350-400mg-kg-den,este idem hladat tie preventivne davky.
11. dec 2014 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@halienka ten trifed ze uplne presne aj moja dcera...ani z ruk nezlezie tak jaci,ked jej ho dam,
11. dec 2014 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lololololol malá ho brala len dva dni, chvíľu mi trvalo kým som pochopila čo sa deje a z čoho, hneď nato som jej ho vysadila a nikdy v živote jej ho už nedám. Pozrela som aj tu na koníkovi, či o tom niekto niečo nepíše a našla som dokonca diskusiu o tomto sirupe, kde takmer polovica mamičiek píše, že má s ním takéto alebo podobné negatívne skúsenosti. pre mňa je nepochopiteľné ako vôbec môže takýto sirup ešte zotrvávať na trhu a v kľude sa predpisovať ďalej... a ako sa vôbec na trh mohol dostať a ešte deťom... :unamused:
11. dec 2014 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@halienka mne uz na synovi tak zaberal,ze mu z toho sibalo,ale teraz mu ho davam na uvolnenie nosa ten zlty,ale vzdy len jeden den,aby mu uvolnilo dutiny,na malej to zatial vobec neucinkuje,tak len jednu davku mala a uz som videla ze je hotovo...trhala sa,nik sa jej nemohol chytit,nechcela zliest z ruk,hruza.mozno aj vek rozhoduje.v kazdom pripade moje deti mam odsledovane,tak viem co a ako im mozem dat,vzdy aj dr.poviem,ze ak trifed nemusi nech ani nepise,ze to je katastrofa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. dec 2014 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A aké je dávkovanie toho C z DM? Koľko odmeriek by mal dospelý preventívne? Dakujem
11. dec 2014 o 22:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lololololol ja malej dávam na uvolnenie hlienov Sinupret, zaberá chvalabohu výborne našťastie. Jasné, každé dieťa je iné, treba dávať bacha na tie účinky... :slight_smile:
@vejo ja dávam 40 mg na kilo váhy, čiže treba si to vynásobiť tým koľko vážiš a výsledok by mala byť celodenná dávka. Tú celodennú dávku ale treba rozložiť do viacerých dávok za deň, napr. do piatich. Tá malá odmerka má cca 120 mg zarovnaná. Musíš si to prerátať. :wink: :slight_smile:
11. dec 2014 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
no deti maju vsetko v poriadku,akurat mierne zvysena sedimentacia a crp,ale len malo,takze je to viroza,a takze nam ju to cecko pekne zvladlo,a hlavne ze prvy krat to mojim detom,tie sople a chrchle nezliezli na priedusky,dnes je u malej 5.den choroby,vecer ma este teplotu okolo 38,a cecko jej davam este okolo 2000mg,a ten 4rocny uz super,len obcas sa este vysmrka.a cecko mu davam okolo 3000mg,potom tie udrziavacky.takze hura do ceckovania.inak ozaj je najlepsie kupit si to ciste c a ja davam sodu bikarbonu z lekarne v pomere 4:1 ,je to ako ked si rozpustite sumivu tabletu,ale bez chemie z pridavnych latok.
12. dec 2014 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lololololol ahoj, je nutne pridat sodu bikarbonu?
15. dec 2014 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@isabellaa nie len je to menej kysle,lebo moja mala mi nic kysle nechce dat do ust, tak som toto niekde vycitala,a vraj je to aj stravitelnejsie lebo ta kyselina ascorbova sa zmeni na ascorbat sodny pridanim tej sody.ale nemusis to vobec robit.niekedy im do toho davam aj steviu,ako kedy.
15. dec 2014 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
15. dec 2014 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@subidubi - čisté céčko kúpiš v drogérii DM 100 gramov za 2€. A je to určite len čistá kyselina askorbová. Majú to medzi tými vitamínmi. Je v tom maličká odmerka.
7. jan 2015 o 16:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby - čo máte choré detičky - skúste šťavu z arónie. Je to ovocie, šťavu mávajú v zdravej výžive alebo v lekárni - 1 l do 10€. Polievková lyžica do teplej alebo studenej vody + odmerka céčka z DM dva krát denne. Je to prírodné ATB s obrovským benefitom iných látok. V teplej vodičke je to ako čajík - dajte kľudne medík. Zaručujem vám perfektné výsledky pri chorobách detí.
Ukážka z internetu - bylinkáreň:
VYUŽITIE : Plody sú vitamínovou bombou, obsahujú aj antiplesňové a antibakteriálne látky a preto sa málo kazia. Obraté vydržia v chlade a tme čerstvé 2 mesiace i dlhšie. Pri príprave muštu je výťažnosť až 65 – 70 percent a mušt nepodlieha skaze. Zo sušených jabĺk a plodov arónie sa pripravuje ovocný čaj. Z plodov sa robia kompóty, džemy, šťava a jedia sa samozrejme aj surové. Používajú sa i ako korigens, aromatikum v potravinárstve, na prifarbenie. Ak si to nasadíte doma - pozor - aj vtáčiky to oberajú.
Má jedlé čierne plody, síce s nižším obsahom vitamínu C (10 - 60 mg na 100 g), ale s veľkým množstvom ďalších fyziologicky cenných látok. Obsahuje bioflavonoidy včítane vitamínu P, vitamíny PP, B2, B9, karotény, pektínové látky, rutin (skôr označovaný ako vitamín P), triesloviny. Sorbitu obsahujú až 3,5% - je náhradou cukru pre chorých cukrovkou. Majú značný obsah železa a mikroelementov - ako napr.: bór, fluór, mangán, meď, kobalt, molybdén a další. Plody bez semien obsahujú až 400 mikrogramov jódu na 100 g. Ide o prvok žiadúce hlavne pre tehotné a kojace ženy a deti. U detí má jód dôležitú úlohu pri rozvoji mozgu a inteligence, pri prevenci zubného kazu, a s ďalšími obsahovými látkami arónie i na posílení imunitného systému. U dospelých i detí je jód dôležitý pre činnosť štítnej žľazy, hormonálnu rovnováhu a ochranu pred rádioaktívnym jódom (vysokým obsahom jódu je toto ovoce blízké plodom kiwi). Bioflavonoidy podporují pôsobení vitamínu C a pôsobí s ním často synergicky. Plody arónie je vhodné doplniť vitamínom C v tabletách alebo ovocem s vyšším množstvom vitamínu C hlavne pri spevňovanie kapilár, liečbe hypertenzie, aterosklerózy, nachladeniu a zápalu pľúc. Konzumácia ovocia s vyšším obsahem bioflavonoidov je veľmi vhodná pri vysokom krvnom tlaku, stresu, chronických bolestiach, zápaloch (včetne zápalu pľúc) a skleróze. Rutín obsiahnutý v plodoch sa používa k výrobe liečiv.
Plody majú až 60% šťavy. Tato šťava sa dá s úspechom také použiť na prifarbovanie svetlých vín, rôznych nápojov, štiav ap. a na výrobu biologicky aktivného potravinárskeho farbiva. Z plodov sú výborné kompóty, zavarenina, džem, vína, šťavy, plody sa dajú také sušiť a nepodliehajú ľahko pliesňam, kvasinkám ani bakteriálnej hnilobe.
Prírodná šťava a plody arónie sa doporučujú ako liečebný prostriedok pri arteroskleróze, vysokom krvnom tlaku a anacidných gastritídach. Je overené, že šťava znižuje hladinu cholesterolu v krvi nemocných aterosklerózou. Zvyšuje sa rychlost proudení krve, což je vhodné pri léčení hypertenze. Veškeré výrobky z arónie projevují aktivitu pri zpevňování kapilár. Zjistilo sa, že pôsobením plodov a šťávy jerábu černoplodého sa vyrovnávají procesy vzruchu a útlumu v mozku a snižuje sa emocionální nerovnováha. Šťáva z jerabin má podle výzkumu izraelských vedcov z ovocných šťáv nejvyšší vliv na imunitní systém a stejný účinek môžeme očekávat také u arónie.
KTO CHCE PRE DETI TO NAJLEPšIE ZDRAVIE - DÁVA ARÓNIU S VITAMÍNOM C. ZARUČENÉ A VYSKÚŠANÉ.
7. jan 2015 o 16:16  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@damotka Kde sa to dá cenovo výhodne zohnať?
13. jan 2015 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aróniu zoženieš cenovo najlepšie cez internet, a navyše výrobca (firma je v Drážďanoch) ponúka aj kombinácie štiav. Mne sa najviac osvedčila kombinácia so slivkovou šťavou, ktorá eliminuje ten troška štupľujúci efekt, ktorý robí železo. Na tejto stránke (je to slovenská pobočka) sa aj fakt veľa dozvieš a budeš prekvapená, čo všetko sa dá obstarať. Naozaj majú najnižšie ceny na trhu a navyše to balia do tmavého skla. Ja mám ale aj nazberané plody v mrazáku. Dá sa to pestovať ako ovocný stromček, ktorý sem doniesli ako okrasnú drevinu - je nádherný v jeseni. Inak je to v tej istej skupine ako jablone. No ale dosť prednášky - tu je ten link.
http://www.aroniaoriginal.sk/
13. jan 2015 o 19:28  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot mam doma askorbat sodny aj askorbat vapenaty mozem prosim ta a ktory z nich podat 6mesacnemu babatku ...je plne kojeny iba sme zacali s prikrmami......ake mnozstvo na den vit.c mu mozem dat ....dakujem za odpoved
21. jan 2015 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok