• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

5. decembra 2016 
@cerimi77 @luci66 Pozrite obidve kapitoly Príloha na konci knihy :slight_smile:
http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf

@9723 Od začiatku tehotenstva, prípadne aj skôr :wink:
21. júl 2015 o 21:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot to som čítala, ale aj tak mám z toho mierny guláš, skôr som chcela nejaké praktické rady, ako to robíte vy :wink:
21. júl 2015 o 23:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@cerimi77 Ak im tie dávky nespôsobujú problémy, nemajú riedku stolicu apod, a nemajú kontraindikácie, tak by mali byť podľa môjho názoru OK.

Keď boli menší tak sme im dávali individuálne do pitia alebo v cmúľacích tabletkách, teraz keď sú väčší už tak nesledujeme presné dávky (lebo telo aj tak spotrebu stále mení), dbáme skôr na to aby nejaké céčko stále bolo k dispozícii. Robíme to v rámci pitia - rovno to rozrobím do džbániku v približnej dávke 5g/l, takže v rámci raňajok v pití dostanú prvú dávku, potom do školy dostanú fľašu s pitím kde je druhá dávka, po príchode zo školy sa zase napijú podľa chuti a k večeri si nalejú zas. Noc nemá zmysel riešiť.

Keď mám pocit, že sa u niektorého niečo deje (častejšie odkašliavanie apod), tak si ho párkrát zavolám, dám mu extra dávku. Okrem toho je cmúľacie stále poruke a oni už si dajú aj sami keď sa cítia nie OK.
22. júl 2015 o 05:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@petot ďakujem veľmi pekne za správu, zatiaľ mám doma len kyslý vit C v prášku, zarábam v troche vody, pridám med a tak to ako-tak vypijú, ale chcem kúpiť od DamianVit ten nekyslý práškový a budem tiež zarábať do vody a ani nebudú vedieť že pijú vit C :wink: a pre staršiu si tiež zaobstarám cmúľacie tablety :slight_smile:
22. júl 2015 o 16:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Prosim vas. Ja som nasla v dmke len tento prasok( vid obrazok). Mozem aj ten dat 2,5 rocnemu dietatu? Tu som videla obrazok takej modrej krabicky,tak si nie som ista. Dakujem
7. aug 2015 o 10:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@vani je to ok, nove balenie je uz taketo svetle :sweat_smile:
7. aug 2015 o 22:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pifina dakujem velmi pekne
7. aug 2015 o 23:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
aj echinacea purpurova vraj je proti besnote. dostat v lekarni tinkturu. a o liecbe kyselinou ascorbovou tzv. vit. C som tiez uz pocul. ale su to myslim obrovske davky az v gramoch
9. aug 2015 o 08:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ahoj chcela by som sa opýtať, v akej forme si daval detom c-ko, pri chorobe az 1-2g? Dm-kove c v takom mnozstve je kysle a ked ho zriedim sodou tak sa da,no mozem v takych davkach davat aj 1,5rocnemu? Myslim tym so zretelom na obsah sodika. Dakujem.
10. aug 2015 o 20:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eela Ja som daval kyselinu askorbovu napr. v caji alebo s ovocnym sirupom (ribezlovy, pomarancovy dobre maskuje tu kyslost).
Pokial viem, v tomto veku uz deti na sodik nie su natolko citlive. Ale presne cisla, kolko sodika sa maximalne odporuca, som nezistil. Myslim si, ze pri kratkodobom uzivani (liecbe) to nie je taky problem. Ale to je len moj sukromny nazor.
12. aug 2015 o 07:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot dakujem za odpoveď, no mam este jednu otazku :slight_smile: citala som clanok o lieceni cierneho kasla na stranke slobodavockovani a tam bolo napisane ze sa nema pouzivat askorbát vápenatý alebo ester. Je askorbát vápenatý nevhodný alebo teda v com je iný než askorbát sodný? Riešim totiz ako detom podavat velke davky c-ka aby to bolo ok, a mam uz aj ask.vapenaty tak ma to zaujalo ze preco on nie. :slight_smile:") dakujem
3. sep 2015 o 14:40  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@eela Pri intravenóznom použití vraj v niektorých prípadoch môže podporovať rast tumorov. Pri ústnom pokiaľ viem nebol zaznamenaný takýto problém. Ale pri liečebných dávkach by sa mohla presiahnuť odporúčaná denná dávka vápnika, treba si to zrátať, rovnako aj pri iných askorbátoch (pozri kap. Chemické formy, kap. Čierny kašeľ a kap. Rýchlokurz: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Pri infekcii je celkovo najúčinnejšia kyselina askorbová, pretože má 2 voľné vysokoenergetické elektróny, kým minerálne askorbáty majú len 1 a ten druhý musí aktivovať telo z vlastných zdrojov. Ale je jasné, že u detí si niekedy treba pomôcť aj minerálnym askorbátom, pretože samotná kyselina askorbová im nemusí chutiť (ak sa dobre nezakamufluje, viz vyššie :slight_smile:
4. sep 2015 o 07:01  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dakujem krasne za odpoved, prestusovala som. :slight_smile: tak a uz len presvedčiť deti ze cista kys.askorbova by im mohla chutit...co je dooost problem ,hlavne u toho najmensieho. Krasny den prajem.
@petot
4. sep 2015 o 14:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ahojte..mate tu niekto skusenosti s podavanim infuzie vitaminu c-jedna dvaka 7,5 mg pri onko pacientovi..rakov. prostaty...metastazy kosti+lymf. uzlov..ma asi 85 kg....

Ďakujem...chcela by som sa docitat aka je startovacia davka a ako pokracovat...vsade citam nieco ine...
7. sep 2015 o 07:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Dievcata chvalim vyber C Jamieson, je naozaj vyrobeny z dobrych prirodnych zdorojov. Prosim ale zvazte aj negativa dlhodobych vysokych davok. Mam kamaratku na onkologii, je anestezilogicka, strednu ma - zdravotnicky laborant, a mali sme niekolko krat debatu na tuto tema a vzdy to uzavrela, ze by to nerobila nikdy dlhodobo, ani infuzky, a uz vobec nie dlhodobo ifnuzky u onko pacientov, kt. postupne zlyhavaju organy , a vysoke davky C zatazuju oblicky, robia sa na nich krystaliky .... pisem to laicky a Ona je denno denne svedkom toho ako jej zomieraju onko pacienti na zlyhavania zakladnych organov a nie na oko ochorenie.... tak s rozumom
7. sep 2015 o 08:36  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od matkakovacova.
Vitamín C sa nachádza v obrovskom množstve aj v potravinách, ktoré sú vymenované sem:
http://www.mojavyziva.sk/potraviny-a-recepty-na-posilnenie-imunity/
7. sep 2015 o 13:34  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Vysoke davky vitaminu C su skodlive. Sposobuju mocove kamene, bolesti hlavy, poskodzuje sklovinu. Nie je pravda ze ked je to vitamin rozpustny vo vode tak sa jednoducho vycika...bezpecna davka pre dospeleho cloveka na kazdy den je 250mg. uz 500mg je zvysena davka a mala by sa uzivat len kratkodobo. kazdopadne crevo nedokaze vstrebat jednorazovo viac ako 500mg vit C, zvysok putuje von z tela. este tych 1000mg ked ste chory alebo po chorobe sa da kratkodobo brat ak je s postupnym uvolnovanim. ale 3000mg? neblaznite. a este dietatu tolko davat! pre dieta je dostatocna davka 100mg. a najlepsie aj tak ked date v prirodnej forme, vystavite citron do vlaznej vody. Neviem co je to teraz za trend davat megadavky C vitaminu. zas niekto z takzvanych google odbornikov prekruca fakty. megadavky C sa testuju pri terapii rakoviny a su podavane injekcnou formou(lebo tolko sa peroralne proste nevstrebe). Pokial viem, je to celkom slubne. Ale mate rakovinu aby ste si tolko C davali? prosim ked uz si tolko toho chcete davat, dajte si..ale nepodavajte to detom. tych 100 - 250mg naozaj staci. s pozdravom PharmDr.
8. sep 2015 o 20:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to (3)
ahojte...pokial mate niekto na predaj injektopas poprosim o info do IP. dakujem
13. sep 2015 o 12:24  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Je prosím vás aj niečo jemnejšie? Cebion je strašne kysly.
22. sep 2015 o 15:29  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@renka40 cebion temer neobsahuje C vitamin . v mojom blogu najdes clanok o Cvit ..aj o cebione .

kup si toto , mas to uz zneutralizovane http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/891/askorban-sodny-vitamin-c--100-g
24. sep 2015 o 20:20  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prevenar jeeej. Dakujem. ( a ten cebion môžem použiť do čaju miesto citronky)
25. sep 2015 o 07:04  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@renka40 nieeee ..ja osobne by som ho pouzil jedine na odhodenie do kosa :dizzy_face: , ale je to tvoj cebion, takze ho mozes pouzit , tak ako uznas za vhodne :slight_smile:
25. sep 2015 o 09:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ak chcete niekto kvalitne C-ko, tak mozem doporucit. Ja ho beriem na alergiu, uz dva roky nemusim brat ziadne antihistaminika pocas pelovej sezony. V tom pripravku su okrem C-cka aj bromelain a quercetin a bioflavonoidy, vsetko latky pomahajuce vyuzitiu C-cka organizmom.
25. sep 2015 o 09:19  •  1 dieťa  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prevenar ľutujem ho vyhodiť... veď azda neuškodí ???
28. sep 2015 o 15:58  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@prevenar a dostanem to aj v lekárňach? Alebo len cez internet?
28. sep 2015 o 15:59  •  4 deti  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@renka40 to je uz na tebe co spravis, ja osobne by som ho vyhodil do smetia. http://www.modrykonik.sk/blog/prevenar/message/cebion-priehladny-poklad-zdravia-p-8zlijs/
28. sep 2015 o 16:10  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@renka40 v lekarni ho nedostanes ..dostanes ho na tom linku, ktory som ti pridal minule :slight_smile: > 24. sep o 20:20
28. sep 2015 o 16:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@prevenar ahoj, v lete som si kúpila 1kg askorbanu sodného z pgchem. Sebe som začala dávkovať 500mg denne (teda aspoň dúfam že je to tak - používam tú mini odmerku z DM vit.c v prášku a beriem to že tá odmerka má 100mg) Postupne si budem pridávať len chcem o tom viac naštudovať.
Ale teba sa chcem spýtať koľko by som podľa teba mohla dávať 2ročnému synovi ako prevenciu. Zatiaľ dostáva 2-3 tie odmerky do flašky z vodou z ktorej celý deň pije a papá aj veľa ovocia....

ďalšia vec ktorá ma zaujíma a nikde som sa nedočítala, nezaťažuje veľké množstvo vit.C obličky? je to pre mňa veľmi dôležité, tak ak niekto vie, budem rada za odpoveď
28. sep 2015 o 16:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@katka708 ahoj

ak ti mozem poradit , pouzivaj mikro vahu ..stoja do 15e . (rychlejsie, ako lyzickovat)

- inak kludne mozes brat denne 1-2g . (ale aj 500mg je v pohode)

- to staci ako prevencia pre maleho . ja osobne bezne C vacsinu casu neberiem . ak ochoriem tak beriem cca 15g / den ..ale vacsinou cela choroba trva 24h je velmi zriedkave ,ze cela choroba trva 48h.

k tym kamenom

v reali je to nezmysel.
1) C je rozpustny vo vode, cize ho rychlo vycikas.
2) vysoke davky neuzivas kazdy den predsa ..ale 1- 3 dni , co nemoze byt ziaden problem (mne staci uzivat 1 den a je po prechladnuti) za takyto cas sa nema sancu nic vytvorit.
3) ak mas normalny pitny rezim k takymto kamenom nikdy nepride. ak nemas ..kamene sa vytvoria . nie cisto koli c , ale koli tomu ,ze nechapes co tvoje telo potrebuje.

c ckove kamene su chimera - je to strasiak pharmapriemyslu pre ovce . rychlo by dosli na to ,ze s C vyliecia sami vsetko bezne za par halierov bez potreby lekara a ich chemikalii . ked zacne Cckovat viac ludi , na 100% pridu s tym ,ze Cvit sposobuje rakovinu . ide im o krk , povedia akykolvek nezmysel, aby ludi od C odstrasili .
28. sep 2015 o 21:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@prevenar OK ďakujem, my (dufam) žiadne zdravotné problémy nedávame, len syn bol vlani častejšie chorý a vždy dostal ATB. Tak tento rok by som to chcela skúsiť inak. A na tie obličky som sa pýtala kvôli synovi. Má len jednu ale zdravú no aj tak by som ho nechcela ohroziť. Asi predsa len zvýšime dávky ovocia a zeleniny a C bude dostávať len 100mg a vo vysokých dávkach až pri prechladnutí.
28. sep 2015 o 22:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok