• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
Upozornenie
Používateľ je nedôveryhodný. Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o účet vytvorený za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.
mne sa najviac osvedčilo uživanie vitamínu C so šípkami ... na sebe pozorujem vždy zlepšenie a u detí tiež :slight_smile: ... alebo prípadným riešením je aj radšej prímať viac vitamínu c zo stravy http://akoapreco.com/ake-potraviny-su-zdrojom-vitaminu-c/
24. okt 2015 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@akvi aku znacku teda pouzivas? ten quercetin je fajn aj pri astme... preto ma to zaujima. dakujem
27. okt 2015 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ake cmulacie tablety kupit?..ale bez nejakych sprostostí..ci vsade su sladidla? ..a postupné uvolnovanie? Dakujem
4. nov 2015 o 22:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm87245 ja som cmúlacie tablety bez pridaných sprostostí a umelých sladidiel ešte nanešla..teda aspoň nie také, čo by mi moje deti vedeli cmúľať :slight_smile:
5. nov 2015 o 14:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@cerimi77 hej..aha, dakujem :slight_smile:
5. nov 2015 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podla tohto clanku : http://www.thedoctorwithin.com/vitaminc/ascorbic-acid-is-not-vitamin-c/
Praskovy / krystalicky vitamin C nie je v ziadnom pripade plnohodnotnym vitaminom C, ze sa jedna iba o frakciu toho co vitamin C v skutocnosti je a ze tym padom nemusi vobec dobre fungovat?

Mohol by sa k tomu vyjadrit niekto kto tomu naozaj dobre rozumia, napriklad Peter Tuharsky? :wink:

Vdaka
10. nov 2015 o 17:11  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm87245 jamieson 500 cmulacie a v hroznovych je najmenej pridavkov ,moje deti to cmulaju jedna radost,mala od jedneho roka,a uz rok sme bez choroby obe deti co ceckujeme,pred tym boli chore kazdy mesiac
21. nov 2015 o 15:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
22. nov 2015 o 11:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ked nebodaj na nich nieco lezie,alebo vidim,ze v skolke je vela kaslov a soplov pridavam im dmkove praskove cecko a davam im to do medu,v pohode to zjedia,aj s tymi kyslavymi xichtami popri tom xixi :grinning: ,
22. nov 2015 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lololololol hej ja mu davam tiez to cecko ale do caju :slight_smile: zatial pije :grinning:
22. nov 2015 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahoj,
my pouzivame ester c v prasku pre deti tento: http://eu.iherb.com/tr/cb?pcodes=AMH-58887&rcode=KWT752 alebo si vyber iny http://eu.iherb.com/Ester-C-Powder#p=1
ester c je dlhsie ucinny ako bezny vitamin c zamiesaj do caju s medom :wink:
oproti kyseline askorbovej nedrazdi zaludok svojou kyslostou
pre prvy nakup mozes pouzit zlavovy kod KWT752
2. dec 2015 o 07:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa ak to bolo mne tak dakujem pekne :slight_smile:
2. dec 2015 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa ahoj, pls pri nakupe nad 22 eur platis dph? Clo je az od 160 eur ze, ale ako je to v praxi s dph ma zaujima. Dakujem
8. dec 2015 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boraborscova ano dph nad 22e aj s postovnym, v praxi postou ktorou to ide z iherb mi casto prejde aj 23-25e ale viac by som neriskoval
napr u dhl by to isto zachytili keby j to uz 23e
8. dec 2015 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa zrejme neexistuje europska verzia ako pri swansone, ze?
8. dec 2015 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@boraborscova veru nie, ale myslim ze tych 3,5e za postovne nie je problem vzhladom na vyhodne ceny iherb produktov, narozdiel od inych alebo slovenskych eshopov
objednavali sme uz asi 10x a vzdy vsetko prislo, vacsinou 10-14dni raz az 4tyzdne
ak v dorucenej objednavke nieco nesedi okamzite vratia peniaze bez problemov
8. dec 2015 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zieenkaa super dik za tip,
9. dec 2015 o 11:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa ja kupujem nekyslý vitC, práškový od Damianvit, tak isto aj vitD v kvapkách, 2kv=5000IU, s takouto potenciu u nás asi nekúpiš...
9. dec 2015 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je tu velmi dlha Diskusia, podradte aKo podat vitamin c 11 mesacnemu babetku.? Mam cecko z dm drogerie ale je to kysle. Dakijem.
15. dec 2015 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelmirka1 ahoj, babetku doporucujem rozpustny ester c napr tento:
http://eu.iherb.com/tr/cb?pcodes=AMH-58887&rcode=KWT752
ester c je dlhsie ucinny ako bezny vitamin c a oproti kyseline askorbovej /z DM/ nedrazdi zaludok svojou kyslostou
15. dec 2015 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa vdaka ale potrebujem to hned, nie objednavat zo zahranicnej stranky.
15. dec 2015 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neporadí nikto ? môže sa soda na nautralizáciu použiť aj pre 11 mesačné bábo či nie ?
16. dec 2015 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelmirka1 a v caji ti nevypije? V ovocnom je to fajn, moj syn to pije ale on vypije hoc aky caj..ale v do cierneho alebo ovocneho caju to dost pasuje..ci on nemusi nic kysle? No neviem ja nemiesam so sodou...a objednala som si askorbat sodny z pgchem...ten nie je kysly.
16. dec 2015 o 12:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mm87245 veď práve že čaj nechce, je chorá a pije dosť málo a chcela som jej pomôcť c-čkom, ale je to problém do nej dostať. Kúpim Ten nekyslý vitamín, len toto som potrebovala rýchlo.
16. dec 2015 o 12:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelmirka1 prepac ona...fajn :wink:
16. dec 2015 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zelmirka1 ahoj ja som pridavala sodu 2:1, menej sody , alebo si to namiesaj tak aby ti to nekrivilo moc usta :slight_smile: a sup do caju. Nekysle c-cko je tiež len askorbat sodny (alebo draselny) podla toho aky kupis. Sodu si kup ale v lekarni. No cize ja by som do caju dala takto c so sodou kym nepride nekysle C. :slight_smile::slight_smile: a aj 11mesacnemu, lepsie takto c ako atb.. ci??:slight_smile:
16. dec 2015 o 18:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eela veď práve hrozia nám antibiotiká čo som nechcela. Ja som to urobila do čaju aj bez sody a osladila hroznovým cukrom, len ona vypije strašne málo takže skôr potrebujem nachystať malý objem do striekačky, aby dostala riadnu dávku a preto som riešila či môžem použiť sodu pre také malé bábo. vďaka, nejako to skúsim.
16. dec 2015 o 19:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katka708
ahoj. ja pracujem v lekarni, som farmaceutka s doktoratom. vela vit. C namaha oblicky a sposobuje mocove kamene. pre 2rocne dieta je optimalna bezpecna terapeuticka davka 100mg, na kazdodenne pouzitie. zvysena davka je 250mg. Vit c je rozpustny vo vode a v creve sa u dospeleho cloveka nevstrebe viac ako 500mg, ostatne odchadza cez oblicky (namahanie obliciek) a moze vykrystalizovat na mocove kamene. ten kto tomu nerozumie ti povie ze ved to vycikas...ja ti vravim to co som vystudovala, co som sa naucila, ako sa metabolizuju a vylucuju lieciva v organizme. neplati ma ziadna farmafirma. ked si chces byt ista, porad sa so svojim pediatrom.
16. dec 2015 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@miskajulo, obavam sa ze mas pravdu, ja som mala minimalne 2x podrazdeny mechur, ked som si sypala C jak diva. Ja som sa radila s pediatrom a povedala mi, ze urcite by malu nepredavkovala.
16. dec 2015 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miskajulo Ďakujem za info, dám si pozor. Syn má len jednu obličku tak mu ju určite nemienim zaťažovať. 100mg mu dávam len keď nemá chuť na ovocie a ak hrozí chrípka či prechladnutie tak dávam tú zvýšenú dávku.
S pediatričkou je asi škoda sa radiť, časom ju vymením lebo väčšinou ju učím ja ako ona mňa. (v živote nepočula o imunologickom okne a pod..... Keď som ju oboznámila že synovi plánujem dávať všetko domáce ovocie vrátane jahôd ochutnať už v priebehu 7-12m (kým to mám doma čerstvé) tak skoro skolabovala a za 2 mesiace mi povedala že môžem lebo bola na školení kde jej vraveli o nejakom "okne" a že sa môže všetko ovocie postupne zavádzať :grinning: no a ešte veľa iných výmien "informácií" sme mali medzi sebou tak si radšej časom nájdeme nejakú mladšiu doktorku :grinning: Lebo keby tejto poviem, že chcem malého liečiť pomocou vit.C tak na mňa ohlási minimálne sociálku ..........
16. dec 2015 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok