• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
inac by ma zaujimalo,cotam bolo nevhodne v tom prispevku
28. feb 2016 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vitamin C je všeliek. denne beriem 1000mg extraxt iba zo šípok. pri chorobe 5g -10g. Pred styrmi rokmi som ho "objavila" ked mi lekari zanedbali zapal pluc. jasne nateepali do mna najsilnejsie atb na dva mesiace ! moje prve aj posledne atb v zivote. NEPOMOHLO. dalej som odmietla brat tieto humusy. zachranil ma vit.C v mega davkach. kto tvrdi ze moze vyvolat rakovinu je obycajny retard alebo zastupca farm.spolocnosti ktora prichazda o zisky kedze Cecko je lacna zalezitost oproti drahym neucinnym liekom
28. feb 2016 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (8)
@mb269 presne tak,amen
29. feb 2016 o 10:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mb269 Aký vitamín používate a kde kupujete? Ďakujem
28. mar 2016 o 14:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena askorbát vápenatý od damianvit.sk :slight_smile:
28. mar 2016 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, urcite odporucam ester c, je dlhsie ucinny ako bezny vitamin c a oproti kyseline askorbovej nedrazdi zaludok svojou kyslostou pre prvy nakup mozes pouzit zlavovy kod KWT752
http://eu.iherb.com/Ester-C-Bioflavonoids#p=1&sr=4
28. mar 2016 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa ktory konkretne si vybrat? A co sa este oplati z tej stranky? Ako je to s postovnym? Dakujem
29. mar 2016 o 12:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena postovne je cca 4dolare/trva to asi 10dni/, ja osobne pravidelne kupujem tento, http://eu.iherb.com/American-Health-Ester-C-500-mg-with-Citrus-Bioflavonoids-225-Veggie-Tabs/14309 oplati sa najviac v pomere ceny a poctu kusov v baleni, s kodom KWT752 je zlava z prveho nakupu je 5dolarov. ak nechces mat opletacky s DPH na colnici doporucujem objednavky do 22e/aj spostovnym/ a zaroven doporucujem vyuzit pri kazdom nakupe nieco z trial pricing ponuky http://eu.iherb.com/trial-pricing?rcode=kwt752 kde za par centov sa da najst velmi vyhodne veci :wink:
29. mar 2016 o 12:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zieenkaa Vdaka za tipy; vyskusala som aj zlavu na 1 nakup, aj tu trial ponuku, uvidim ako rychlo objednavka pride a ci nebude colnica nacvicovat. Ale nemali by, celkova hodnota je aj s postovnym 17.40.
29. mar 2016 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zieenkaa Dakujem za rady, uz aj hádžem do košíka ale chcem ešte k tomu nejaký vitamín D, ktorý by bol vhodný pre trojročné dieťa a dospelých. Vedeli by ste poradiť? Ďakujem
30. mar 2016 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ta, som v 30 tt mohli by ste mi poradit. Kupila som si v dmku praskovy vit c. Ako by som ho mala spravne dostatocne davkovat?? Dakujem krasne za odpoved
31. mar 2016 o 11:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem preco ale mna z toho boli oblicka. moze to byt aj nieco ine ale je privelka nahoda ze som sa skusala tak liecit viac krat a zakazdym ma to rozbolelo.
31. mar 2016 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena ja kupujem napr. od tejto firmy http://www.iherb.com/Now-Foods-Vitamin-D-3-5-000-IU-240-Softgels/22335 pre dospelých a väčšie deti kupujem "softgels", sú rozličné balenia
alebo tieto http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Best-Vitamin-D3-5000-IU-180-Softgels/21367
pre deti napr. http://www.iherb.com/Now-Foods-Liquid-Vitamin-D-3-Extra-Strength-1-000-IU-1-fl-oz-30-ml/47291 alebo http://www.iherb.com/Source-Naturals-Vitamin-D-3-4-fl-oz-118-28-ml/20849
a colnicou prejde tovar bez cla a dph aj ked "zlahka" prekročíš hranicu 22 EUR / teda vrátane poštovného/..vždy objednávam aby som už tú sumu "využila" naplno..
31. mar 2016 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
31. mar 2016 o 11:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jasmika Spotreba každého človeka je individuálna, v tehotenstve samozrejme zvýšená. Ja nie som lekár, nemôžem Ti nič odporúčať. Dr. Klenner odporúčal podľa trimestra 4, 6 a 10-15 gramov denne rozdelené na niekoľko dávok počas dňa (povedzme s každým jedlom). Predávkovanie sa prejavuje plynatosťou a hnačkou, vtedy treba dávky znížiť. Treba zachovať dobrý pitný režim.

Prečítaj si kap. Spotreba, a samozrejme kap. Vedľajšie účinky a kontraindikácie. Stručný zoznam kontraindikácií je aj na konci knihy v kap. Rýchlokurz.

http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
31. mar 2016 o 19:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katushka249 Je to netypické, ale každý človek je individuálny a samozrejme netreba ísť proti svojim pocitom, najmä keď sú neobjasnené.
Len mimochodom, dostatočne piješ? Zvážila si aj doplnkové užívanie B-komplexu?
31. mar 2016 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem, nieco som si uz vypocula o tom na slobodnom vysielaci... napr ze je dobre riedit to v citrusovej stave,koli vyuzitelnosti cecka
31. mar 2016 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pred necelým mesiacom prišla na Slovensko novinka RINIMUN, ktorý je vhodný pre deti od 3 rokov
Výživový doplnok obsahujúci EpiCor:registered: a zinok pikolinát PRISPIEVA K SPRÁVNEMU FUNGOVANIU IMUNITNÉHO SYSTÉMU | VHODNÝ NA DLHODOBÉ UŽÍVANIE | 1 KAPSULA DENNE
https://www.facebook.com/Lekarenpridivadle/photos/a.286888994663633.78769.280423291976870/1157650647587459/?type=3&theater
7. apr 2016 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Len dvakrat som objednala s iHerb a zakratko na to mi bola zneuzita kreditka. Nikdy viac. Odporucam kupovat na Slovensku pripadne v CZ a platit bankovym prevodom. Ja a moja rodina mam osobne velmi rada www.damianvit.sk , su velmi ustretovi, velmi dobre a jednoducho poradia a po mnonztvennych zlavach a bodoch co ponukaju cena nakoniec vyjte podobne ako iHerb (a najma bez problemov s kreditkami!)
18. apr 2016 o 17:07  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
...este som zabudla dodat, PODLA MNA nie je ESTER a LIPOZAMALNY vit C o nic lepsi ako nekysly vitamin C (vapenaty alebo sodny). Ja som kedysy uzivala drahy Ester. POtom som kvoli peniazkom presla na obycajny askorbat vapenaty s uvedenej stranky a zda sa mi, ze je to lepsia moznost, kedze okrem ineho aj dobre precisti zanesene creva (ak si ho pravdaze date do voody alebo stiav dost na to aby zriedil stolicu). Cez tehotenstvo som nemala najmensi problem a rovnaky bol aj druhy porod. Takze si osobne myslim, ze Estery, Lipozomy a podobne speciality su zbytocne peniazky.
18. apr 2016 o 17:12  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petra_ml je mi luto ze si mala tento problem, ale ja som objednavala a aj moji znami na iherbe uz nespocetne krat a nikdy ziadny problem s kartou som nemala, ako si si ista ze to suvisi s iherbom? je to renomovana spolocnost a taketo veci si urcite nedovolia
apropo, co ti brani pouzivat paypal a platit este bezpecnejsie?
19. apr 2016 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Dakujem @zienkaa za reakciu. Pretoze podobne sa stalo kolegyni. Potom som sa pytala v banke a bolo mi povedane, ze to bude suvisiet s poslednou tranzakciou (a to kartu pouzivam velmi zriedkavo). Tiez mi v banke povedala, ze kazda korporacia (akou iHerb bezpochyby je), predava udaje dalej. Je to "segment biznisu" a aj z toho ziju velke korporacie.
Teda, nemam dovod objednavat z korporacie, ked mozem z mensieho obchodu, kde mi aj pekne a osobne poradia, zaplatim prevodom a je to. Nakoniec, napriklad taky vitamin C maju na Damianvit celkom lacny a velmi nam pomaha. Taktiez uperednostnujem osobnejsi pristup. Moja mala neterka mala velmi zensky problem a doktorka len davala antibiotika, potom protiplesnove lieky a bolo to nanic. pan damian poradil jednoduche veci a velmi jej to pomohlo. Ale to je na dlhu diskusiu.
19. apr 2016 o 23:48  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Od akeho veku mozem dat dietatu 500mg cmulacie 'cecko' ? Dakujem
20. apr 2016 o 00:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte priatelia rád by som sa s vami podelil o skúsenosti s vitamínmy C s ktorými som prišiel do styku ja.

Testovali sme si vitamín C z DM drogérie a zistili sme že tam pridávajú chemické látky proti vlhnutiu a hrudkovateniu. A tak je tento vitamín C mierne jedovatý. Žial. To preto je mnohým ľuďom z neho zle keď ho zjedia viac.

S vitamínom C od Jamiesonu 1000mg máme podobné skúsenosti nieje nám z neho bohvie ako.
22. apr 2016 o 00:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
aalena, napis na kontakt na Damianvit.sk. Povie Ti presne kolko mas davat dietatu. Zalezi asi na tom, co ten cmulaci vit C obsahuje. V mojej rodine davame detom odkedy sa prestane kojit (dovtedy maju vit C z mliecka). Potom im davame podla veku, ale urcite nie cmulaci. Myslim, ze je to zbytocny prepych ten cmulaci, potom sumive a podobne veci.

alternat, DM a Jamienson su zas len korporacie. Snazime sa podporovat nekorporacie, vratane lokalnych obchodikov, vyhybame sa supermarketom a pod. Teraz to myslim vo vseobecnosti, nielen co sa tyka vitaminov. Slovensko sa vdaka korporaciam stalo velmi nesebestacne, zavisle od zahranicia.
22. apr 2016 o 10:11  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
22. apr 2016 o 12:31  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júli 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petra_ml Prosím Vás a aký vitamín C odporúčate?
22. apr 2016 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena neviem, ci to mozem davat priamo link, ale my pouzivame vitamin C prasok (askorbat vapenaty) z DamianVit.sk , davame ho jednak malym detom aj starkym. Inak moja svorka musela po poriadnych davkach vitaminu C vysadit vsetky pilulky na tlak, lebo sa jej znizil POD NORMU! Pritom jej kardiolog povedal, ze tabletky bude jest do konca zivota. Davali sme jej ale aj magnezium citrat, vitamin D a K2, ako nam poradili na tej stranke. Tak neviem, co z toho zabralo najviac... asi cela ta kombinacia. Tiez pila viac vody, zmenili sme jedalnicek pokial to bolo mozne (stary ludia nemaju radi velke zmeny :unamused: )

Ten prasok je lahke skryt do vody alebo este lepsie do ovocnych stiav. Ta mala neter co som spominala, zial mala vytok a sestra si nemohla dovolit nic ine ako vitamin C. Tak jej davala aspon ten (a tiez nejake zmeny ako vysadila vsetok cukor a nacas aj muku) a neterke to uplne preslo. Pritom bola liecena jej detckou lekarkou mmesiace a bolo to nanic, akurat mala nepekne reakcie na lieky. :zipper_mouth:
23. apr 2016 o 12:30  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. apr 2016 o 12:32  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petra_ml ---zabudla som napisat, az teraz som si vsimla, ze jej sestra davala dost velke davky toho vitaminu C, a aj ked ten prasok je horkasty, v domacej stave z jablk alebo jahod ho neter vobec necitila, akoby tam ani nebol :slight_smile:
23. apr 2016 o 12:34  •  čaká bábätko, termín má v máji 2016  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok