• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@alternat3112 a ake latky tam pridavaju? Nieco na baze hlinika? A kolko toho tam je? Kto robil ten vyskum? Myslim, ze treba k tomuto konstatovaniu viac informacii. Vdaka
25. apr 2016 o 08:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá som tu nová a potrebujem poradiť dcérka má po očkovaní zlú reakciu, mám jej dávať Vít c a ešte ďalšie doplňky kúpila som Vít c v DM je to OK? Alebo môžete doporučiť niečo iné co by bolo rýchlo? Vˇdaka
4. júl 2016 o 07:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co poviete na toto cecko, vyborna cena na kilogram vsak?http://www.pgchem.sk/sk/ponuka/270/kyselina-l-askorbova-vitamin-c--1-kg
26. aug 2016 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vepiku my tento uzivame cca 1 rok, samozrejme nie uplne pravidelne ako by bolo mozno vhodne, ale vzfy pocas choroby nasadim vysoke davky, napr. Dnes mala zavala treplotovat a soplit, nasadila som ho do caju, tak dufam,ze pomaha :wink:
2. sep 2016 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Predám vitamin C v injektopas - infúzny roztok cena 10 eur za kus.
11. sep 2016 o 19:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mwt a kolko ho davas do caju? Ja mam z DM praskovy.
17. sep 2016 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilifee absolutne ze od oka, ja som si oovodne kupila aj vahu na mikrogramy,ale pocase ma to prestalo bavit vazit to, takze ako sa podari :wink:
17. sep 2016 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mwt od oka na lyzicke alebo nejakej odmerke, ci iplne ako ta napadne? Pozeram ten od pgchem.sk, to by vlastne malo byt to iste ako z DM, tiez kyselina L askorbova....
18. sep 2016 o 07:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilifee no ten od pgchem je askorban sodny, pokial viem, nejde o kyselinu, ale je to zneutralizovane, dufam,ze ma nejaki odbornici za moje vysvetlenie neukamenuju. A ano viac menej od oka na lyzicke. Ked sme chori aj velke davky davam a ked sme zdtavi velakrat aj zabudnem :frowning2:
18. sep 2016 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mwt necitala som celu diskusiu... je lepsie brat ten askorban sodny ako kyselinu ?
18. sep 2016 o 08:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lilifee pokial viem, tak ano, precitaj si prispevky n tuto temu od prevenar uzivatela, od neho som a inspirovala co sa tyka tejto megaskorbickej liecby
18. sep 2016 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mwt ok, diki
18. sep 2016 o 11:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Môžem užívať vitamín C aj počas dojcenia? Porodila som mesiac skôr ako bol určený termín. A doma máme škôlkara tak by som chcela trošku podporiť imunitu aj u bábätká. Koľko toho brať?
18. sep 2016 o 18:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena Samozrejme. Pozri aspoň kapitolu Spotreba - Tehotenstvo a dojčenie, ako aj Prílohy. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
18. sep 2016 o 20:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mwt tu su nejaky odbornici .ved su to itecksri a petot cerpa z info z roku pana .kedy ani laborky neboli na takej urovni ako teraz a zjavne ani vit.c nebol vseliek .kedze nie je ani teraz ....
18. sep 2016 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaalena áno môžeš, ja som užívala po pôrode, aby malinká neochorela - narodila sa v zime v čase chrípok.
19. sep 2016 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vitamin c z dm- poradte prosim ,ake je davkovanie pre prevenciu a ake pre chorobu u 2 rocneho dietata? (NemAm cas citat celu diskusiu dakujem)
18. nov 2016 o 08:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sluchatka ja som si precitala aj tak som sa nic nedozvedala. U prevenara na blogu je tabulka ,skus kuknut lebo ja jej nerozumiem uz vobec .
U tohto ccka je to zahada ,vsetci ho beru a nikto nevie kolko, od oka :rolling_eyes:
18. nov 2016 o 08:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eli321 dakujem idem pozriet. No keby sa jednAlo o mna dam si hocikolko, ale u dvojrocneho sa bojim aby som nedala moc..
18. nov 2016 o 08:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sluchatka tak potom sa ozvi ci si ju pochopila , ja sa v tom stracam. Ja by som potrebovala pre rocne dieta davkovanie. Pocas choroby a preventivne.
18. nov 2016 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eli321 tak som si pozrela tu tabulku, a som z toho jelen. V tabulke sa pise- pri 10kg dietati je davka 400mg v zdravi - pritom prilozena odmerka ma 120mg co sa odporuca pri dospelom cloveku za 1 den.. @prevenar mozes pls poradit, kolko mam dat 10kg dietatu v zdravi a kolko v chorobe? Dakujem
18. nov 2016 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, oblubene Rainbow Light, Gummy Vitamin C Slices, Tangy Orange Flavor, 90 Gummies
su momentalne v akcii za €4.69!
http://www.iherb.com/tr/cb?pcodes=RLT-12033&rcode=KWT752
5. dec 2016 o 00:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj mňa by zaujímalo to dávkovanie vitamínu c z dmky. Mala ma 2 roky a v tom kelimku je taká odmerka, vždy jej ju supnem do caju. Či sa môže viac, ako často? To by som chcela vediet. Koľko pri prípadnej chorobe. Ešte nebola nikdy chorá. tak neviem. poraďte :slight_smile:
@prevenar? :slight_smile:
5. dec 2016 o 01:47  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@srdeenko19 ahoj, tym nic nepokazis, akurat nesmie byt horuci, lebo znicis vsetok Cvit. ta odmerka je na nic pri chorobe. je prilis mala . pri liecbe potrebujes mnozstva , ako 4g - 8g - 15g denne. v mojom blogu najdes prispevok s tabulkou na davkovanie, ak si to chces prepocitat na vahu dietata.
5. dec 2016 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot chcem sa spytat na kyselinu askorbovu - dm tiez ju davam dcerke..ale citala som ze dlhodobe vacsie davky mozu viest az k oblickovym kamenom.. nebojite sa toho?
7. dec 2016 o 03:03  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Príspevok bol upravený adminom, lebo nespĺňal pravidlá fóra. Porušoval pravidlo "Nevkladaj kontaktné údaje firiem". Poznámka admina: “reklama”
7. dec 2016 o 06:23 • mariacejch
@prevenar ahojky, nemozem najst to davkovanie v tvojom blogu :( prosim ta aky vitamin pouzivate vy doma? ja zatial len z DM ten prasok, je fajn? ci kvoli vstrebatelnosti je lepsi iny?
7. dec 2016 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vepiku

- ahoj :slight_smile: cize nevies najst 1 prispevok v ramci 4! stran ? seriozne ? :slight_smile: mozno skus znovu :slight_smile:

- z DM je fajn pre vacsinu ludi , ale vsimol som si ,ze detom s atopickym ekzemom po case zacne zhorsovat ekzem. preto ho uz nepouzivame a pouzivame askorban sodny. kupis cez e-shop firiem, ktore predavaju chemikalie pre potravinarsky a dalsie druhy priemyslov.
7. dec 2016 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok