• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

29. novembra 2017 
@prevenar a neexistuje nejaka prirodnejsia forma pre deti? Nie je dlhodobe pravidelne podavanie zataz na oblicky?
7. dec 2016 o 20:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prevenar anoo naslaaa :slight_smile: povodne som hladala v clankoch nie na nastenke :slight_smile: dakujeeem
8. dec 2016 o 00:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucia_ma Vitamín C a obličkové kamene je medicínsky mýtus z 50. rokov minulého storočia prevažne založený na zastaralých laboratórnych metódach. U zdravého človeka s normálnym pitným režimom sa takéto riziko nikdy nepreukázalo. Napokon, dodržiavanie pitného režimu je zároveň dôležitou prevenciou kameňov z akýchkoľvek príčin.

Vitamín C by mohol prinajhoršom teoreticky mierne zvýšiť rýchlosť tvorby kameňov u ľudí, ktorí už trpia náchylnosťou na obličkové kamene, napríklad kvôli metabolickej poruche nazvanej primárna hyperoxalúria. Pre tých sa vyššie dávky neodporúčajú.

Vitamín C je mimoriadne bezpečný, je to zrejme najbezpečnejšia látka aká sa nachádza v lekárni. Avšak človek môže trpieť nejakou zriedkavou formou precitlivelosti. Napríklad, vitamín C zvyšuje účinnosť inzulínu, čo je v podstate dobré, ale pri diabete s tým treba počítať aby sa človek nedostal do hypoglykémie. Vitamín C vo vyšších dávkach sa neodporúča užívať ľuďom s deficienciou G6PD, čo je tiež vzácna metabolická porucha; takíto ľudia si musia dávať pozor aj pri mnohých iných liekoch.

Preto samozrejme, tak ako pri úplne akomkoľvek prípravku, si treba všímať nečakané zmeny zdravotného stavu, zhoršenie ťažkostí apod. a ak je podozrenie, skúsiť vysadiť vitamín C.

Ťažkosti nemusia byť spôsobené priamo vitamínom C ale nejakou nežiaducou prísadou v konkrétnom výrobku; je možné že iná značka žiadny problém nespôsobí. Aj pri čistej kyseline askorbovej kde sa prísady neuvádzajú, totiž môžu byť prítomné nejaké kontaminanty od výroby.
9. dec 2016 o 07:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucia_ma hmm.. my dlhodobo, ani pravidelne C vit neuzivame. celorocne robime juicing a smoothies - dostatok prirodzenych vitaminov. zvysene davky Cvit uzivame len v case choroby - namiesto liekov ..a velmi uspesne. (dieta 5 rokov bez antibiotik a antipyretik)

podla mna je idea o "zatazovani" obliciek nezmysel , ale samozrejme s nikym sa nebudem hadat :wink:
9. dec 2016 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vepiku to ma velmi tesi :slight_smile:
9. dec 2016 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prevenar oki vdaka za odpoved :blush: ja tiez planujem len v case potreby podavat zvysenu davku..
9. dec 2016 o 14:39  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte :slight_smile: prosím Vás zaujímam sa o to dávkovanie vit. C z dm v prášk.forme podľa hmotnosti, chcem ho podávať dcérke 3,5r.-16 kg preventívne aj počas choroby, len nerozumiem tomu dávkovaniu..koľko odmeriek môžem podať denne počas nejakej virózy a koľko zas, keď ho chcem podať len preventívne na podporu imunity? Pekne ďakujem za všetky odpovede! Iva.
12. jan o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
17. jan o 06:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim Vas, ani za svet neviem najst nejake konkretne linky a davkovanie vitaminu c zbaveneho kyslosti. (Ako som sa docitala, vhodnejsi bude asi askorbat sodny, na dlhodobe uzivanie). Vitamin c chem zohnat samozrejme vo farmaceutickej kvalite, pre dvojrocneho syna, dost nachylneho na choroby. Budem velmi vdacna ak mi poradite nieco konkretne, co je vhodne objednat a v akej davke mu preventivne na imunitu nasadit? dakujem pekne
23. júl o 15:19  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v apríli 2018 (24. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@radka288 Sodný askorbát je o niečo menej účinný, ale niekedy tráviaca sústava znesie vyššiu dávku než kyseliny askorbovej.
Dávkovanie podľa spotreby tela sa riadi rovnakým princípom u oboch foriem aj u ich kombinácií - podľa črevnej tolerancie sa zistí denné maximum a potom sa zníži na 2/3 a rozloží na celý deň.
Pozrite kap. C-kalibrácia, a Rýchlokurz-každodenné užívanie. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
6. aug o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucia_ma Urcite existuje prirodzenejsia forma vitaminu C a to napriklad ribezle, jahody, rakytnik, sipky ... atd. S tym syntetickym vitaminom C to podla mna nie je take prevratne, ako sa niekde pise, hlavne ak sa pouziva peroralne. Ine je to pri davkovanie vitaminu C intravenozne, tam je ale ta cena uz podstatne vyssia a nema ju vyznam aplikovat na choroby ako nadcha a prechladnutie.

Ak mas cas, tak si precitaj aj tento clanok o realnej skusenosti:
http://zdravopedia.sk/clanky/zaujimavosti/funguje-megaskorbicka-liecba/
4. sep o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bulino1 ribezle , jahody, sipky, rakytnik a pod. su super, ako sucast stravy / prevencia. v pripade prepuknutia ochorenia nemas ziadnu sancu dosiahnut terapeutickej hladiny vit C v tele. myslim, ze v prirode je najbohatsi zdroj vit C domaca kysla kapusta. potreboval by si zjest cca 40kg kyslej kapusty denne (15g vitC) ..vela stastia.

s C vit prijimanym oralne je to naozaj take prevratne, kedze to mam vyskusane priamo na mne a mojej rodine. moje dieta cca 6 rokov nevidelo lekara, ani antibiotika, antipyretika a pod. co mne ako dokaz postacuje. komu nie, moze si samozrejme najst ine riesenia.
17. sep o 10:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prevenar To ovocie a zeleninu som myslel skor ako prevenciu. Za dlhy cas, ktory sa venujem zdravej vyzive som sa naucil, ze "Skratky neexistuju". Neda sa cely rok zit nezdravo a potom pri chripke cakat, ze sa natlacim tabletkami alebo kapustou a cakat ze na druhy den budem fit. Neda sa cely rok zrat a potom pred letom pocvicit 2 tyzdne "do plaviek". To nema absolutne vyznam.

Vidis to, ja som zase vyskusal megaskorbicku liecbu na sebe a nemalo to vplyv ani na priebeh ani na dlzku ochorenia. Ovela viac sa mi vyplatilo celorocne otuzovanie ako prevencia proti virusom.
18. sep o 08:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bulino1 no jasne, ovocie a zelenina je prevencia. osobne c vit nepovazujem za ziadnu skratku, ale za vybornu alternativu k antipyretikam a antibiotikam, avsak bez neziaducich ucinkov na ktore su chemicke lieky velmi bohate.

tazko mi posudit, co a akym sposobom si skusal. ako som povedal nasa rodina je Cvit absolutne spokojna a to mi uplne postacuje.

celorocne otuzovanie je samozrejme fantasticka vec . tiez mozem kazdemu jedine doporucit. :slight_smile:

vsetko dobre!
18. sep o 22:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne zvysovanie Ccka pomaha... mozno hlavne psychicky :D pretoze som si vytvorila z neho vseriesiaci liek :D alefakt ze vseriesiaci... citim sa emocne nestabilna?- na to sa pije voda s citronom :D taka hentaka liecba nakonkec je vsetko v hlave :slight_smile:
18. sep o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
C naozaj pomaha, ja ked som chora si ho v extra vysokej dávke dam podat do zily a ovela skráti priebeh ochorenia :slight_smile:
18. sep o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Chcela by som sa poradit..syncek ma 2rocky a berieme c vit v prasku z dm...len nejak som neriesila davkovanie ale teraz uz ide zima,chlad...ako casto a v akych davkach prosim Vas podavat?...je tam ta lyzicka a ma cca 120mg podla popisu...dakujem
20. sep o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@missellis kde vam to podavaju do zily?
21. sep o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Mamičky potrebujem pomocnú ruku, neviem si celkom rady. Teraz ako nastali zmeny počasia, tak veľa ľudí vôkol nás je chorých a celkom sa obávam aby nám Mirka neochorela, snažím sa nejako selektovať ju aby nezostala chorá, avšak aj tak mám strach. Preto premýšľam, že ako to riešiť, čo by bolo pre nás vhodné, keď nemáme ešte ani 7 mesiacov? Ď :kissing_heart:
23. okt o 14:40  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@radka288 my kupujeme vitamin C od damianvit :slight_smile:
23. okt o 14:46  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj viete mi poradit kvalitny vitamin C . Prípadne ester C ? Vitamin stačí aj v práškovej forme 1000 mg ? K tomu sa chystám kupit bioflavonoidy . Každá tableta obsahuje 500 mg bioflavonoidy . Poznáte niečo lepšie prípadne práškovu formu ? Je to dobré takto užívat ? Pomer : množstvo C ku bioflavonoid 1:1
Ak je to zlé prosím poradte ako čo najefektívnejšie užívat pravidelne Vit C
Ďakujem
23. okt o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seblicek Nič si z toho nerob :slight_smile: U nás tiež je to teraz také kadejaké, keďže moji rodičia sú chorí, tak si nás teraz moc neužijú, aby náhodou sme my niečo nechytili :sunglasses: Ja som sa skúšala aj radiť s lekárkou, že čo v takýchto prípadoch, keď na také malé klbká, aké aj my máme doma číhajú rôzne problémy a ona mi poradila. Skús sa aj s lekárkou poradiť :wink:
24. okt o 12:46  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna8 Ako čítam, to tiež nemáte bohviečo, to sme na tom skoro podobne, len u nás je to tak, že aj segra sú všetci chorí doma a nie je to sranda. Môžeš mi napísať, čo také ti poradila? Budem musieť sa tam zastaviť, aj keď sa obávam, aby hneď nám nedala nejaké antibiotiká alebo dačo také :angry:
30. okt o 17:31  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seblicek V tomto období je toho oveľa viac ako v lete, teraz aj zmeny počasia imunite nejako neprispievajú :thermometer_face: Myslím, že antibiotiká nie sú nejako potrebné pri takýchto problémoch, aspoň teda naša lekárka nám odporučila vitamín C aby sme zabezpečili aby to detské telíčko malo vitamínu C toľko koľko potrebuje aby tá imunita bola OK :slight_smile:
31. okt o 18:42  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna8 Ten by mal pomôcť pri takýchto problémoch? To by som bola rada keby stačil vitamín, že by sme nejako lieky ako také nemuseli dávať, chcela by som sa tomu vyhnúť ak to bude možné, máš pocit, že je už lepšie?
27. nov o 15:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@seblicek Mal dúfam, že aj pomôže zatiaľ sa naša princezná drží :slight_smile: Z čoho mám radosť. Veľmi by som chcela aby sme boli zdravé celú zimu. Posielam ti aký vitamín C som ja kúpila a aký jej dávam. Tých možností aký vitamín dať je už viacero, ale toto je určené pre také malé detičky ako je naša Klárka :slight_smile::dancer::baby:
29. nov o 10:45  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zabudla som pridať :slight_smile:
29. nov o 10:46  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v auguste 2017  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok