• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
Ahoj petot :wink:
čítam,čítam a chcela by som sa opýtať, kedysi som tiež pri príznaku chrípky užila zvýšené množstvo C-éčka.
No potom som mala obdobie, že som sa začala vyhadzovať, pravdepodobne z rôznych prímesí v rôznych potravinách, nemyslím len vit.C, ale aj ocot a pod.Zrejme alergia :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Nemohol by si mi doporučiť balenie C-éčka, ktoré má pokiaľ možno najmenej chemických prísad? :confused:
Myslím nejaký konkrétny výrobca alebo názov balenia :sweat_smile: díky :slight_smile:
16. dec 2009 o 20:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... mirka, skus cecko z DMky, je to cista kyselina askorbova bez akychkolvek prisad...

roasha, krasne si nam ukazala ako vies ty lustrovat infosky na nete... len skoda, ze si nicim uzitocnym ohladom Cecka neprispela (kedze je to tema - Vitamin C - rady a skusenosti) :wink:
16. dec 2009 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mirka, my máme toto, nie je tam nič okrem céčka a vápnika http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_L8106-250.html
16. dec 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot dankakk :slight_smile: (škoda, že tu nie je smajlo so zdvihnutým prstom do jednotky)
A teraz k téme, skúsenosť posledných dní, na moju mamu liezla nejaká viróza. Užíva preventívne tento rok v chrípkovom období C a zinok. Už včera smrkala, kýchala a škrabalo ju v hrdle. Vravím jej, nech si dá to C a zinok vo vyššej dávke, dala si teda 4x tabletku namiesto 1x a dnes je v pohode, sama povedala, že mi neverila a urobila to len preto, lebo už sa fakt cítila dosť chorá a iná možnosť nebola. Treba to podchytiť hneď na začiatku...
16. dec 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak aj u nas to funguje, od pondelka bol maly nemastny-neslany, zahuhnany nos,trochu soplikov.Tak som zacala s 500 mg 3x za den.Dnes rano sa to akosi zacalo zhorsovat,uz nechcel ist do skôlky, ze maminka mam plny nostek,kychal,tak som malemu supla rovno 1g.O tretej som pre neho isla a je uplne v pohode.Ziadne sopliky, ziadny plny nos.Som z toho este trochu mimo :grinning: ,no ak to tak bude aj nabuduce,tak dakujem osudu ,ze ma zaviedol na tuto temu.A jedno velke dakujem pre Petot :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: .Uz cakam koho sa bude chytat nadcha,aby som to otestovala dalej :grinning:
16. dec 2009 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daducha, hl. nezabudnúť na pitný režim :wink:
16. dec 2009 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No neviem, ci som pisala, ze pred dvoma dnami aj nas maly sa zobudil s teplotou a sopliskami takymi, az hroza. Pred mesiacom asi bol chory, trvalo to strasne dlho, kym sa z toho dostal. Velmi som sa nalakala tohto stavu, uz som videla pokracovanie. Samozrejme, ak som to ceckom zmiernila, nikdy sa to nedozviem ani dokazat nemozem, lebo realne netusim, ako by to prebiehalo bez neho.

Petot - tusim som uz spominala, prepac, ze zas..., ale dvojrocne chlapca, silny silny alergik a odmietac pitia, ma asi 14kg.
Vcera - spolu za cely den - asi 4g C (z DM) - priebezne cez den. Vtedy som myslela, ze mu davam menej, to je to preratanie, ako som spominala. Spolu vypil asi tak 5-6dcl tekutin (stavicka ochutena askorbatom) a este asi tristvrt litra ryzoveho mlieka.
Dnes - za cely den - asi 3g Cecka, rovnako cez den priebezne. Spolu tekutiny - 6,5dcl staviciek s ceckom alebo bez a este asi liter ryzoveho mlieka.

Teplota dnes uz nestupla cez 37,3, ale sopliska su skarede, hôlavne hojne a nervny je z toho, ze nevie dychat.
Inacej..., neviem kto pisal, ze ked je len tak v pohari ceckova stava alebo caj, ze to vyprcha, ci ako, proste nie je cecko svetlostale..., takze aj s tym treba u mna ratat, ale dnes som radsej robila kazdu chvilku po troche cecka, nie 3x za den a odstate. A maly nemal hnacku..., dnes poobede povedzme ze mal taku maksiu stolicu, ale nie je vobec viac hnackovita, ako kedykolvek inokedy, v zavislosti od jedla.

Petot a teraz moja hlupa hlupa otaka..., myslis, ze to dobre? ;) Neviem, ako to bude pokracovat, ale moze byt, ze sa to takto podda, aj tie huste farebne sopliska?

Inak odkedy hlcem tiez to cecko, tak sa citim lepsie v tom, ze mam viac energie, nie som taka lemra, lebo inak dlhodobo som hrozne taka vecne unavena, otapena, bez zivota...
Jaaaj a este to riedenie, mne to tak vychadza, objemovo, ze 1:3-4. Podla toho, do coho to primiesam, ale mne chuti tak, ze osem minilyziciek DM Cecka a dve minilyzicky sody.

bru noc
16. dec 2009 o 23:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dankakk,m vanish1 moc ďakujem za radu, zajtra klusám do DM, lebo som už dlhšie chytená :grinning: tak nechcem, aby na sviatky prepukla chrípka :stuck_out_tongue_closed_eyes:
petot díííky :wink:
17. dec 2009 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka144: Na sople by mohol pomôcť N-acetyl-cysteín (predáva sa pod názvom ACC), lebo rozpúšťa hlieny, ale neviem, či je vhodný pre deti.

Skús aspoň kúpiť normálny jódglycerín v lekárni, prikvapni to do malej trošky vody tak, aby ten roztok už nebol úplne bezfarebný, ale aby mal trošku odtieň tej jódovej hnedožltej. Daj to do kvapátka alebo spreja a riadne mu tým skús vykvapkať/vysprejovať nos. Mne naposledy veľmi pomohlo, keď som si takýmto roztokom urobil výplach dutín, stačilo mi raz denne a na tretí deň som mal hlieny už úplne číre. Nič predtým mi takto nepomohlo. Je pravda, že som to podchytil v začiatkoch, hneď ako sa mi začali tie hlieny nepozdávať, asi preto to zafungovalo tak bleskovo, ale bol som aj tak veľmi prekvapený.

Teraz soplí najstarší, už niekoľký deň, ale drží sa (voľakedy by sme už boli na ATB), skúšam mu zatiaľ kvapkať koloidné striebro. Niektorí ľudia si to veľmi pochvaľovali, tak uvidíme, či to zaberie aj jemu.

Ináč v minulosti sa mi celkom osvedčilo riadne nakvapkať do nosa kyselinu askorbovú v 3% roztoku, tiež celkom dobre dezinfikuje, ale je to trochu nepríjemnejšie. Jód ani koloidné striebro neštípu a nemajú skoro žiadnu chuť.

Vyzerá to, že to treba odhadnúť a "trafiť", čo na ktorého bacila platí. Prípadne vyskúšať aj viacero vecí (nie naraz, ale napr. ráno jedno, večer druhé).
17. dec 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte
prosim vas davam teraz malemu C lebo ma trochu sopliky, mam to C z DM ale kolko je to na spicku noza ???
bola tam taka mini lyzicka tak davam jednu rano, na obed aj vecer...neviete mi poradit kolko to asi je a ci to staci ?
zda sa mi to malo, predtym ked mal problem som dala 500mg tabletu z Jamiesona a to zabralo ale teraz neviem gramaz toho prasku.
17. dec 2009 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zelmirka1 ta lyzicka vo vit. C (askorbat) z DM ma orientacne 135 mg (je to pod tou slovenskou nalepkou)
17. dec 2009 o 21:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja davam malemu teraz v zime 1 lyzicku (tu malu) kazdy den do ovocnej kase a ked mam pocit, ze na neho nieco leze, tak zvysujem aj na 3 x za den (len to musim vpasovat do jedla, lebo inak to nevypije)
17. dec 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zelmirka...ta odmerka ma cca 135 mg... pise to navod v nemcine - neviem, preco to nasi tak blbo prelozili:( ...ak odlepis slovensky preklad najdes to:slight_smile:
17. dec 2009 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tin ma predbehla :grinning:
17. dec 2009 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ach jaj, pod slovenskou nalepkou, no to je super na to som neprisla :grinning:
dakujem pekne baby za radu takze davam dost, tiez to davam do jedla lebo to nechce vypit a minule uz sa tvaril cudne aj tak, ale zjedol :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: uvidim dokedy ho este oblbnem
tin007 mate presne jeden rok, blahozelam :wink:
17. dec 2009 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
acc pre deti je solmucol, bud vo forme sirupu, rozpustneho granulatu, co chuti ako dzus alebo aj pastilky
17. dec 2009 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, prosim vas ako vyzera ten askorbat o ktorom sa tu tolko pise? Krabicka, flastiska...
Dnes som bola v dm, ale nic take som tam nenasla... Tak som kupila v lekarni C od Jam. Ale to su tabletky 500mg a urcene od 12 rokov... To mozem tak akurat ja...
17. dec 2009 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot - vdaka. Jodglycerin si len tak opytam, hej? A to koloidne striebro to ako, skade?
My mame dost velky problem vpasovat daco do nosa malemu, aj ked nam kedysi davali atb alebo take klasicke nosne kvapky, to boli bole a vysledok ziaden podla mna. Musim daco poskusat. Uz aj ja som na tom tak. Ked aj maleho tak z toho boli cela hlava a nos a pery, tak sa cudujem, ze vobec este je v akej takej nalade.
17. dec 2009 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, tmavomodry valec cca 7cm vysoky: Das gesunde plus, Vtamin C - Pulver, pri vyzivovych doplnkoch :wink:
17. dec 2009 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, ja davam Jamieson 1000 polovicku mojej velkej (7 a pol roka). Podla mna je od 12 rokov preto, ze bezna denna norma je nejakych trapnych 60mg ci kolko, tak aby sa nahodou neikto nepredavkoval... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. dec 2009 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, tiez som mala problem najst to v DMke, ale podarilo sa, od zajtra zamienam za Cebion

len sa chcem opytat, mala ma taky chrchlavy kasel, skocili sme dnes k dokine, nastastie nie laryngitida, iba vraj upchate horne dych. cesty, dala nam sinupret a kazala sprejovat nos hypomer sprejom na uvolnenie tych hlienov a este sa spytala, ci davam cebion, povedala osm, ze ano, opytala sa kolko, povedala osm ze 400mg (dala som 600, ale nevedela som, ako bude reagovat, tak som radsej povedala menej) tak mi povedala, ze 500mg je davka pre dospeleho, tak ze malej staci 200... :fearful: ja si nemyslim, citam tu vase skusenosti, tak sa mi zda, ze tych 600, co som jej dala vcera dokopy ani nie je vela.

moja otazka teda ale je, ze cca kolko toho askorbatu DMkovskeho jej tak preventivne dat? mam pocit, ze teda na to, ako vcera chrchlala, tak dnes to bolo omnoho lepsie, akurat neviem, co spravi ten hypomer sprej s tymi hlienmi
17. dec 2009 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kacenqa: Ak dobre pije a nemá niektorú kontraindikáciu (poruchu obličiek, metabolizmu železa/medi, deficit G6PD) tak možno by stálo za to skúsiť 5x300, možno pomôže lepšie. Samozrejme, keď vyzdravie, tak dávky zníž. Keby redšia stolica, zníž tiež.

zitaje: Je to tak. Oni sú povinní dať tam tú informáciu o ODD...

bambusko: Vďaka! Toto som nevedel. :slight_smile:

inka04: Perfektný opis :grinning:
18. dec 2009 o 07:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám na soplíky pomáha jedine vyplachovanie nošteka slanou vodou.
18. dec 2009 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
to naozaj nepochopim preco lekar odporuci Cebion ? ak naozaj nie je OK . Nam pomahaju kvapky Kapucinky.
18. dec 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podla mna cebion je ok, akurat na to kolko stoji je v nom strasne malo cecka. Veronika, mne sa este nikdy nepodarilo ten valec najst v DM, takze rozpustam jamiensona, aj ked je od 12r, davam malemu polovicku tabletky do cajika a smitec.
18. dec 2009 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som dnes v DM-ku kúpila to céčko. Hľadala som ho zle, napokon som zamierila k čajom a vitamínom,doplnkom výživy a tam bol. Syn soplí, tak budem skúšať s tými zvýšenými dávkami ako radil Petot.
18. dec 2009 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,my asi zaciname byt chori,malemu davam 4-ty den 3 kvapky Cebionu,ale vcera zacal tak sipavo dychat,a troska pokasliava,a dnes sa mu pustili sopliky a cely je nejaky mrchavy...
Len dufam,ze som mu tym Cebionom neuskodila,pisu tam pre nekojene deti,a ja ho kojim... :confused:
Ale cely den popije kopec vodicky....

co si myslite o beta-glukane?
uz som nanho pozerala,je sice od roka,ale to ma maly za 2 tyzdne,zeby mu to este nejako stihlo pomoct?
18. dec 2009 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
beta -glukam urcite ano my to uzivame pravidelne. Hlivacik neodporucam kuplila som dve balenia bolo to pokazene . beta -glukan ma vraj lepsie zlozenie. a detom aj viac chutil.
18. dec 2009 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak neviem,mam ho kupit? Maly ma totizto znizenu imunitu,a navstevu u imunologicky mame az koncom januara...
18. dec 2009 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na doporucila dr. uzivat 8tyz. a potom sme dostali rybomunil od imunologicky. ale beta-glukan uzivame stale na jar a jesne
18. dec 2009 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok