• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
cora73: 3 kvapky je strašne málo. V chorobe by bolo strašne málo aj 3 kvapky každé 2 hodiny. 3 kvapky znamená 10mg vitamínu C. To je cca 15% dávky, ktorú potrebujeme aby sme nezomreli na deficit.
18. dec 2009 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No, my sme uz vsetci dajaki pochoreti doma a to hlceme cecko odusu. Ale to nikdy nebudeme vediet, aky by bol priebeh bez cecka, cize na jednej strane ma napada, ze to u nas az tak nefunguje, na druhej strane som rada, ze sa nim dopujeme, lebo ktohovie, co by to bolo bez toho.
Inak som dnes hovorila doktorke maleho, ze davam cecko, lebo moc mal pH 7 a ona vravela, ze netreba prehanat, lebo ked ma velmi kysle prostredie, tak aby nemal zypal v mocovych cestach. Ona je inak homeo a taka natural medicine positive, povedala by som. Mozno o ceckovej terapii prave nevie.
Petot - to sa chcem este raz spytat, ze ak davam cecko so sodou, tak sa to neutralizuje najma pre pocit chuti, alebo aj kvoli tomu pH, ci narocnost na travenie? Mas nejaku sikovnu odpoved na pripadne prekyslenie a mozne zapaly? (Mne to inak nepride, ze by to malo podporovat zapal...)
18. dec 2009 o 23:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak, mozem povedat, ze po 5-dnovom intenzivnom uzivani Cecka som, da sa povedat ok! jupi :wink: a to som nemusela ani siahat po predpisanych ATB...

takze mozem potvrdit, ze Cecko funguje... musim este vyskusat, ci sa nesamooplodnim (ako naozaj dlhodoba snazilka), ked si tu moju dennu davku este viac zvysim, co myslite??? .... to bol for :grinning: ...reakcia na IPcku, na ktoru sa mi nechce odpisovat...
18. dec 2009 o 23:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno :slight_smile:
Chtěla by jsem se zeptat,v té kyselině z DM jsem měla dvě malé lžičky,vy píšete o jedné.Jedna byla uvnitř v tom prášku,druhá byla přilepená na víčku.Ta uvnitř se mi zdá nepatrně větší.A teď nevím,která ta lžička by měla mít cca těch 135 mg?
Petot-diskusi se musím přiznat,jsem nečetla poctivě,ale snaha byla.Musím teda říct,že jsi neuvěřitelně trpělivý,co se vysvětlování týče.A teď stále omílaná otázka a to je dávkování.Sice to tady je tak nějak.Ale prosím Tě,dětem 2 roky a 7 let preventivně kolik? A pokud zjistím,že na nás leze nemoc? Díky
Všem přeji co nejméně bacilů :slight_smile:
19. dec 2009 o 06:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dankakk: Cvit zlepšuje plodnosť, dokonca veterinári ho za týmto účelom používali. :grinning:
"Zlepšiť" ale neznamená to, že by nutne liečil nejaké problémy v tomto smere.
19. dec 2009 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
makyb78: Predpokladám, že tá vnútri je tých 135mg. Žeby na vonkajšiu stranu lepili tú 60mg? Ja som vonku žiadnu nemal...
19. dec 2009 o 07:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ivka144: Cvit má antibakteriálne účinky, takže zápal by mal skôr potlačiť. pH moču zníži nanajvýš na 6,0. Sódu dávame preto, aby obličky, v snahe vyrovnať pH, nepoužívali zásoby minerálov v tele. Keď totiž zneutralizujeme kyselinu askorbovú pomocou sódy, vznikne askorbát sodný, ktorý si svoj sodík nesie už so sebou a neznižuje pH moču. A navše sa trochu lepšie pije, lebo nie je taký kyslý.
19. dec 2009 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta lyzicka ma 150 mg, dala som si to odmerat v lekarni :wink: ,
petot,chcem sa opytat,da sa ceckom zlikvidovat vlhky kasel? nadchu som u maleho zlikvidovala, no zacali sme poriadne kaslat.Môzem mu davat 1g kazde 3 hodiny?ma 4 roky a 18 kg.
19. dec 2009 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak kolko mu mam toho Cebionu davat,ak to mam rozdelit na viac davok?

tak ako pisu,ze 5-8 kvapiek denne,to mu bude teda stacit?

bude mat rok a ma 12 kg,to sa rata aj na hmotnost nejak,nie?
19. dec 2009 o 08:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
daducha: Na kašeľ údajne pomáha C v kombinácii s quercetínom alebo zázvorom. Ale to prvé v našich lekárňach asi nie je, a to druhé by som dieťaťu ešte nedával. Podľa môjho názoru, skúsiť C môžte, hlavne aby veľa pil. Keby mal redšiu stolicu, dávkovanie znížte. Dúfam, že žiadne kontraindikácie nemáte (poruchy obličiek, metabolizmu železa/mede, deficienciu G6PD).

Na posilnenie účinku môžte skúsiť selén, 50ug 2x denne pár dní.
19. dec 2009 o 14:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cota73: Keď je dieťa choré, primeraná dávka na úvod by mohla byť fľaška Cebionu denne :wink: Preto hovorím, že Cebion je strašne predražený (3g vitamínu za 5€).

Tých 5-8 kvapiek je len 17-27mg. Čo takto 30 kvapiek (100mg) každé 2h? Ale je to strašne kyslé. Alebo si nechaj Cebion na bežné denné užívanie, keď bude dieťa zdravé, a teraz použi práškovú kyselinu askorbovú, za tú pribalenú lyžičku každé 2-3h, rozpustiť v troške vody, pridať máličko sódy (asi 1/3 z množstva C) a potom pridať do čajíku alebo čo pije.
19. dec 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ok,dik.... :grinning: ja som sa len bala,lebo je tam pisane pre nekojene deti a ja ho kojim,tak aby som ho nahodou nejako nepredavkovala,ale pije aj dost vodicky cely den..
uz som kupila aj ten beta-glukan,tak uvidime,zatial len pokasliava...
19. dec 2009 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot, neviem ci som uz reagovala predtym, ale nenasla som si ten prispevok, tak asi nie..., ze dakujem za vysvetlenie s neutralizaciou, presne to som chcela vediet a presne tak som si to chcela predstavovat.
Zatial sme sa este teda nikde nevyhrabali so soplov a aj nedobrych hrdiel.
Na uvod flaska cebionu je inak mile:slight_smile:
Prosim, pozri si IP.
20. dec 2009 o 00:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,
neviem, ci viete, ale aj v Rakusku sa da kupit v lekarni (vacsinou na objednavku) cisty askorbat vapenaty, stoji 100g/10€, neviem ci je to dobra cena, za kolko kupujete u Damian? ...mne ho doniesla svagrina, tak preto to viem.
petot nemas nahodou odsledovane o kolko je objemovy rozdiel askorbatu vap. a kys.askorb.? chystam sa do lekarne dat si odkalibrovat malu naberacku co je v DM-ackej kys. askorbovej aj na askorbat vapenaty, lebo zrejme to nebude rovnaka hmotnost,ze?
btw. ked som zneutralizovala sodou bikarbonou kys. askorbovu, tak mne sa to pit nedalo, aj ked som tej sody dala uplne malinke mnozstvo oproti tej kyseline, stale som citila, ze je to slane :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj ked je pravda, ze som to davala do cistej, filtrovanej vody, kde je kazda chut vyraznejsia :stuck_out_tongue_closed_eyes: asi by to bolo lepsie v dzuse, ze?
a este posledna vec, vcera rano mal syn zelene sople, pocas dna zjedol 1000mg Ccka a uz po obede boli biele, dnes zatial nema vobec ziadne, tak dufam, ze sa to uz nezhorsi :slight_smile: a pokracujeme samozrejme dalej Cckom :wink:
20. dec 2009 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot- chcem sa spytat, pred tyzdnom som mala 3 dni teplotu 38stupnov a hnacky,trvalo to asi 5 dni lekar mi predpisal antibitika,ale neuzivala som ich. No a tento stvrtok som z nicoho nic dostala vecer teplotu 39stupnov,na druhy den som mala len 37 a muz ma nahnal k lekarovi,ten povedal ze organizmus bol oslabeny tymi hnackami a tou chorobou a preto sa to vratilo.Trochu ma pobolievalo hrdlo aj 5 dni,tak som si davala kys.askorbovu asi 2-3krat denne, do horuceho caju 1kavovu lyzic.co je teda 1g.Cize spolu za den 3g do horuceho caju a napriek tomu mi to ani po 5 dnoch neustupilo a dala som si ATB,hoci som nechcela ale muz ma prehovoril, ze ked mi to trva tak dlho a neprechadza. Dr povedal ze mam zapal.priedusnicu.

Co si myslis,davala som si malo toho Ccka,al. som si to mala dat do stud.vody,preco som musela skoncit na Antibiot.? Ja mam zlu imunitu,uz som zufala, tento rok su to 7 antibiotika,uz som bola u imunologa pchal ma liekmi a aj tak ochoriem, v priemere kazde 2-3mesiace. Vies mi poradit co mam robit?

V akut.faze si mam davat 1g kazde 2hod.? Nevies ci uz to nebolo chronicke a nadalo sa nic robit?
20. dec 2009 o 14:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciarka C sa rozklada uz pri 50°C , takze ak mal caj vyssiu teplotu, tak C si tam pridavala zbytocne...
20. dec 2009 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a este mi napadlo...ciarka nemiesala si to Ccko kovou lyzickou? Ccko pri styku s kovom straca svoju ucinnost :confused: (ja naberam aj miesam ccko umelinami)
20. dec 2009 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jojo je to jak píše smary, rozkládá se v teple a také kov ho oxiduje :wink:

Já ještě objevila v obchodě jménem Vitaland vitamin C v kapslích po 1000mg/60ks/170kč, ty mi vyhovují ai nejvíc, všichni sme nemocný,ael díky céčku se to drží na uzdě, dneska mě teda začla celkem slušná laryngitida,ale teĎ večer už je to mnohem lepší, beru už 5000mg co 3h :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale bez toho bych musela ležet v posteli, takhle normálka funguju :wink: :slight_smile:
20. dec 2009 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smary, u damiána stojí 250 g 15 eur :wink:
20. dec 2009 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smary: Kys. askorbová stojí 1,85€ v DM a 2,30€ od VItar, oboje po 100g. Zmes minerálnych askorbátov C-Salts stojí 2x735g aj s poštou 80$ (pri objednávke zo zahraničia).
http://www.nutri.com/index.cfm/product/54/c-salts-26-oz.cfm

Vitamín C sa rozkladá pri 190C, dlhodobé varenie ho však tiež dokáže zničiť, prítomnosť kovov to podstatne zhoršuje. Krátkodobé varenie prežije vyše 50%.

Neutralizáciu treba robiť v troche vody, nie priamo v nápojoch, lebo sóda by mohla zreagovať aj s inými kyselinami napr. v ovocnom džúse alebo čaji, a výslednú chuť by to rozhodne nezlepšilo :wink:
20. dec 2009 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ronie: Aj mne to tak fungovalo. Ak sa mi aj nepodarilo odvrátiť chorobu, tak céčko ma udržalo pomerne v pohode aj napriek chorobe. :slight_smile:
20. dec 2009 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ciarka: Môj názor (laika):
3x1g denne je dobrá dávka pri dlhodobej prevencii, ale pri nástupe choroby je to málo. Keď bolí hrdlo, tak dávať Cvit do studenej vody by určite nebol dobrý nápad. Normálne do teplého čaju (v teplote, v ktorej ho ideš piť).

Hnačka je blbá vec, vtedy býva oslabené aj vstrebávanie céčka, a vysoké dávky by mohli v podráždenej tráviacej sústave hnačku ďalej provokovať. Vtedy je lepšie injekčne, aspoň na začiatku.

Predpokladám, že nemáš kontraindikácie (poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi, deficianeciu G6PD)? Ak už teda hnačku nemáš, tak skús zvyšovať dávky, napr. začni 3g každé 2h, potom 4, atď a nájdi si svoju hranicu, kedy sa budeš cítiť lepšie a nebudeš ešte hnačkovať. V prípade hnačky zníž dávky. Na podporu si dávaj selén, 400ug denne. Ak máš prístup k Vigantolu, daj si 3x10 kvapiek po 3 dni. Ak máš poruke vápnik, horčík, draslík (Ca-Mg-Ka) tak si dávaj v normálnych dávkach. B-komplex a zinok samozrejme tiež.

Keď sa celkom doliečiš, ostaň na seléne 200ug dlhodobo, a Cvit ako si začala (3x1g denne). Imunita by sa mala citeľne zlepšiť cca do 2-6 mesiacov.
20. dec 2009 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot ty objednavas C od Damiana, alebo z toho linku co si dal? lebo mi napadlo, ze ked minieme to Ccko co mam, ze by sme sa mohli zlozit na postovne a objednat si to spolu...snad sa este niekedy stretneme :grinning:...a dik za tu poznamku, ze neutralizovat samostatne :wink:

ked sme na VS robili robili rozbory roznych (a rozne upravenych) potravin, tak Ccka bolo najmenej v jablku, ktore sme postruhali na kovovom struhadle (v porovnani s tym istym jablkom, ktore sme nestruhali a rozdrvili umelohmotnou lyzickou) a v horucom roztoku bolo tiez menej Ccka v porovnani s roztokom pripravenym za izbovej teploty...
20. dec 2009 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
smary: Teoreticky môžme. Zatiaľ používam DM.

Strúhanie je nepriaznivé, lebo poškodí veľa buniek a tie vypustia autodeštrukčné enzýmy, ktoré v priebehu pár minút zničia vitamín C. O to horšie, keď bolo použité kovové strúhadlo. Podobný efekt má aj rozmrazovanie. Jablká samé osebe majú veľmi málo vitamínu C, ale obsahujú účinný antioxidačný komplex.
20. dec 2009 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no,tak asi ideme na Kramare,maly od vcera rana skoro vobec necika a celu noc preplakal....

dufam,ze to nema z toho Cebionu,aj som mu davala vela pit popri tom a naposledy som mu dala vcera doobeda 5

kvapiek...

Som na nervy,to su oblicky,ked necika???
21. dec 2009 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cora, pochybujem, že to má z 5 kvapiek cebionu, veď to je mikro dávka
21. dec 2009 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
držte sa a napíš, ako ste dopadli
21. dec 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ale uz sa nastastie troska rozcikal,takze na Kramare neficime a idem balit... :slight_smile:
21. dec 2009 o 16:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj keď neprijímam denne toľko vitamínu C ako väčšina z vás, pod vplyvom veľkej dávky vitamínu „L“ :slight_smile: posielam Petotovi i všetkým ostatným diskutujúcim vianočné želanie:

Po celý rok, nielen na Vianoce,
nech máte vždy dosť vitamínu „Ce“,
nech organizmus ho má koľko chce
a vy v zásobe vždy plné „vrece“.

Pekné Vianoce želám
Jaro N.
21. dec 2009 o 17:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
21. dec 2009 o 17:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok