• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
Holky to sem vubec nepatri.
Na me vubec nefunguji homeopatika a nechodim se navazet do lidi co je pouzivaji a pomahaji jim.
Cecko pouzivam jako terapii kdyz na me " neco leze". To si slehnu i 12-15 g v 2 hod. intervalech a za 24 hohin jsem zase na nohach. Jinak davam prednost ovozelu.
Petot predse netvrdi, ze je lekar, nikomu nevnucuje svoje nazory, dava sem linky na vedecke studie ( ne clanky z bulvaru typu americti vedci dokazali...).

Petot nenech se otravit.
4. feb 2010 o 17:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, vdaka za podporu, a este vacsia vdaka za vase osobne skusenosti, lebo prave kvoli tym bolo zalozene toto forum :slight_smile:
4. feb 2010 o 18:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Niekto z témy –očkovanie- ma upozornil, aby som prišla sem si to prečítať. Okrem –očkovania- iné témy nečítam. Tak som si to prečítala. Nemám žiadne skúsenosti s podávaním vit.C v takýchto dávkach. Viem len to, že jedna Dr. ma upozornila, že občas je menej škodlivé dať si čokoládu, ako jablko zo supermarketu. Takže dúfam, že ľudia preferujúci prírodný vit.C ho majú z vlastnej záhrady. Ináč nie je záruka, že popri vit.C dostanete aj dávku všeličoho iného.
4. feb 2010 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
možno keby ľudia zo ,,západu,, neposielali to predusičnanované ovocie a zeleninu k nám na ,,východ,, /a oni si nechávajú to lepšie/, tak by bolo aj to zo supermarketov zdravé. Možno by bolo dobré vyvinúť nejaké úsilie aj týmto smerom... Nie každý má vlastnú záhradu, alebo niekoľko desiatok eur mesačne na ,,falošné,, zdravie.
4. feb 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tamix, zaujimave, ze co sa tyka ockovania, dr. neveris a tomuto ano...
4. feb 2010 o 20:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko: jedna pediatrič ka mi povedla, že aby som malú v žiadnom prípade nedala očkovať a keď chcem, tak mám prejsť k nej s malou. Aj by som prešla, len problém je v tom, že by som ju mala odruky. Tak teraz čo mám robiť? Odstreliť sa?( Našťastie strieľam perfektne). Ktorej Dr. mám veriť? Zase je to na mne. A ani jedná z vás sa nebude trápiť pre moje dieťa, keď sa niečp stane - akokoľlvek sa rozhodnem.
4. feb 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Aj jablko zo supermarketu je vždy lepšie a zdravšie ako žiadne jablko. A okrem toho, tá čokoláda, celá jej výroba, proces od získania surovín až po konečný proces i kvalita (ich čistota) surovín je niečo prírodnejšie ako striekané ovocie? :slight_smile:
4. feb 2010 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
existuje cosi take ako potravinovy kodex a nie je to len pre srandu. ohanate sa tu studiami ap. tak nepiste bludy z brucha, ked o tom nemate ani paru. ak chcete, aby vas ludia brali vazne a nie ako sektu, tak si dajte dole klapky a netocte len dookola o tom istom, co vam vyhovuje. svet nie je ciernobiely
4. feb 2010 o 20:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
bambusko: ty tie tvrdíš len to svoje. Keď mi ešte niekto chce niečo odkázať, tak do IP. Dve témy nestíham
4. feb 2010 o 21:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bambusko: Celkom nedávno sa mi dostalo do uší, že ešte aj v detskej výžive namerali 8 druhov pesticídov. Keďže toto nie je moja oblasť záujmu, pátranie po konkrétnom zdroji prenechám pre diskusie o zdravej výžive. Chcem tým len ilustrovať, že nie je jedno, aké ovocie zješ, kódex-nekódex.
4. feb 2010 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten kódex? pekná fraška!!!! to ti potvrdia aj na hygiene. v socializme to bolo vraj určite dôkladnejšie dodržiavané. Ale tu už ozaj končím. Prajem peknú zábavu. Petot - prajem pevné nervy
4. feb 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak mojím príspevkom som chcela povedať, že ani jedno ani druhé nie je dobré- to krásne červené jablko v Tescu, alebo ten prášok vo fľaštičke...
4. feb 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, určite to nie je ideál, ale aká je reálna alternatíva?
4. feb 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron- tlači´t na pílu iným smerom? Prečo sa niečo také vôbec deje? Na západe robie testy na dusičnany a čo neprejde ich kontrolou, posielajú na východ? Snažím sa nakupovať hlavne to naše, slovenské, aj keď nie až také pekné. Jedno jablko denne a ste celý rok zdraví- sa hovorí. Aj keď má občas ,,dierku,,.
4. feb 2010 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
a vy co teda jete okrem cecka? na hygiene ti predsa potvrdia aj to, ze ockovanie proti tbcj e nutne a ucinne :stuck_out_tongue_closed_eyes: zacinate sa v tom zamotavat.... na jednej strane pisete niektor ozaj doveryhodne a zaujimave veci a korenite to kdejakymi ptakovinami :unamused:
4. feb 2010 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, s tou pílou myslíš ako že sa snažiť o nejakú inú legislatívu, nejaké kontroly a pod.?
4. feb 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potravinovy dozor vykonava viacero institucii, jasne ze sa neda kontrolovat vsetko a aj tu funguje korupcia, ako vsade... kto dycha vzduch podla noriem, ked caka na bus na rusnej krizovatke??? ako sa dodrziava zakon na ochranu nefajciarov, vsak zijeme v 1 svete a vsetko ovplyvnuj evsetko. zamyslate sa takto aj nad vodou, ktoru pijete? chlebom? oblecenim? separujete odpad? vsetko so vsetkym suvisi, takze tieto vystatovacky, aki ste zdravi z cecka su mi ozaj obcas smiesne :confounded: a kydat na jablka... isto ste vsetci nefajciari a abstinenti :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. feb 2010 o 21:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Podľa mňa je to so zdravím a ovocím takto (podľa ideálnosti od hora dolu) :
1. Mať vlastnú záhradu s ovocím a zeleninou
2. Kupovať BIO (alebo dostať od iných napr. starí rodičia a pod.)
3. Kupovať obyčajné
4. Nejesť žiadne.

Aj "nebio" ovocie (zelenina) obsahuje vlákninu (pektín...), rôzne organické kyseliny, antioxidanty (C, karotenoidy...), flavonoidy, rôzne fytochemikálie, tanín, kyselinu listovú a čo ja viem čo všetko ešte. Napr. pomaranče majú okolo 170 druhov fytochemikálií ! Ide o oveľa viac ako iba o vitamín C. Je problém vôbec mnohé látky v ovocí ešte pomenovať, nie to ich vyrobiť a nahradiť. Je to nenahraditeľný komplex. A ide o oveľa viac ako "iba" o prechladnutie a pod. Spotreba ovocia a zeleniny (aj tej z bežných obchodov) znižuje riziko srdcovo-cievnych ochorení, rakoviny, cukrovky... (nepíšem, že vylučuje riziko, nič také na zemi neexistuje, vyberáme si vždy iba menšie zlo, alebo väčšiu šancu).
4. feb 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron- napríklad... ako píše bambuško, žijeme v skazenom svete. Tak aspoń niečo...
4. feb 2010 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ak ta askorbicka teoria ozaj funguje, mali by byt vsetci predsa furt zdravi, nie? preco nie su a musia obcas este zvysovat davky?
4. feb 2010 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pekne zhrnuté jaron- práve preto dávam prednosť ovociu a zelenine /ale nie zo supermarketov/ pred tými syntetikami.
4. feb 2010 o 22:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja mam s Ceckom dobru skusenost pokial ide o zacinajucu nadchu.Vtedy nam ju skutocne cecko zastavilo.No musim priznat, ze na Morexellu bolo prikratke.Maly to doniesol zo skôlky a postupne sme to schytali vsetci.Manzel dostal uz druhe ATB,prve nezabrali,ja od dnes beriem gram ATB kazdych 12 hod.,mladsi, rocny drobec ma vo vyteroch aj Stafylokoka, takze aj ten dostal ATB.Pokial sa nepreliecime vsetci,tak sa jej vraj nezbavime.
Najviac ma mrzi ten mladsi drobcek, vdaka starsieho skôlkovym chorobam berie uz tretie ATB.Vzdy je to na zaklade vyterov, pozit. CRP a ja uz som z toho mimo.Starsi dostal prve ATB ked mal tri roky a tento bobulko nemal ani pol roka.
Inak u nas sa imunita starsieho vyrazne zhorsila po prekonani kiahni a vraj aj rok trva kym sa imunita spamäta.Tak uz aby to bolo,prvy rok v skôlke sme neboli chori ani raz a teraz je to katastrofa.Mozno by ani nebola, keby tam ostatne maminy nenosili chore deti.
Takze Cecku verim, vdaka Petot za tieto info,no ked musis tak musis aj tie ATB.
4. feb 2010 o 22:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veronika, vždy, keď máme možnosť tých prvých dvoch bodov (v tom druhom nie kupovanie BIO, to nezvykneme, ale zo záhrady rodičov), tak je to super. Keď však nie je taká možnosť, za lepšie pokladám ten 3. bod ako ten 4. :slight_smile:
4. feb 2010 o 22:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Trochu som možno aj s niektorými odbočil od témy vit. C :slight_smile: . I keď nepriamo sa to toho týka.
4. feb 2010 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron - aj "obycajne" ovocie a zelenina moze byt bio, akurat nema certifikat :wink: nie kazdy pestovatel do toho investuje, lebo mu to zvysi ceny
4. feb 2010 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron- našťastie má môj brat ovocný sad :wink: ale nie celoročný, bohužiaľ...
4. feb 2010 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To je super, Veronika, aj keď nie celoročný :slight_smile: . Má jablká, či aj niečo iné?
4. feb 2010 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jablká, hrušky, slivky... škoda že nepestuje aj zeleninku... by som mu aj okopkať išla :grinning: aby mi dal aj nejakú mrkvu... ale to sme už úplne mimo... :sunglasses:
4. feb 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som zabudla, deti maju denne minimalne 4x cerstve ovocie alebo zeleninu, ten mladsi aj viac, vzdy da prednost paradajke :wink: pred chlebom ,starsi ma 4 roky a este nikdy nejedol sunku,salam, pastety a pod. veci. Uprednostnjem ovocie a zeleninu pred vsetkym ostatnym,,môzem si dovolit kupuvat im Bio veci,no v prostredi v akom zijeme to urcite nestaci.A je pre mna ovela prijatelnejsie dat im pri chorobe Cecko, ako cokolvek chemicke z lekarne
4. feb 2010 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mňam, ja by som sa tam zase rád išiel napásť :grinning: , (aby som nebol mimo témy, určite by som tak prijal aj nejaké množstvo kvalitného vit. C.)
4. feb 2010 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok