• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
daducha- pri chorobe to je iné... ja len nerozumiem ako môže dávať niekto C-ečko na úkor ovocia a zeleniny a ešte v takých šialených dávkach. Nech sa na mńa nikto nehnevá.
4. feb 2010 o 22:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron- :grinning: :grinning: :grinning:
4. feb 2010 o 22:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nuz prispejem aj ja...k tym detskym vyzivam...plati tu norma ktora urcuje mozny minimalny obsah pesticidov v detskych vyzivach...vsetky su kontrolovane a ked maju do tejto hodnoty obsahu pesticidov su v poriadku...podobne sa sleduju aj ine potraviny...dalsia vec je ze ani tie vyzivy a produkty pre deti hoci sa pise ze su ciste, maju urcity obsah neziaducich latok...tomu sa ale nikdy nevyhnete...v sucasnosti sa sleduje obrovske mnozstvo neziaduch latok, ktore sa v prirode nachadza a polnohospodarstvo a vyroba potravin sa tak jednoducho ocistit od tychto latok neda...roky sa pouzivali na hnojenie napr. pripravky ako DDT alebo podobne a v sucasnosti sa produkty ich akumulacie v pode a vode stale vyskytuju, su to najma PCB, ktore sa bohuzial akumuluju a v sucasnosti mozeme toto dedicstvo len monitorovat.

co sa tyka vyuzitia kyseliny askorbovej tak bohuzial nedoverujem absolutnemu ucinku, ako ani absolutnemu ucinku hocijakeho chemickeho pripravku z hladiska ucinnosti na ine organove sustavy ludskeho tela...teoria megaskorbicej liecby je sice krasna a stara ale bohuzial v sucasnosti sa vedecke autority nezhoduju v nazore o uplnom vyplavovani vit. C z tela cloveka a o spravnom vyuziti jeho nadmernych mnozstiev v tele bez bez poskodenia inych organov. Moyno aj to je dovod preco sa nikdy vo vacsom neujala a predbehli ju ine teorie.

v sucasnosti sa napr. dava do pozornosti latka laktoferin, ktora je aj sucastou materskeho mlieka-mledziva, ktora sama o sebe nici bakterie a brani mnozeniu virusov...preto dnes vsetci kladu velky vyznam kojeniu a nie umelej vyzive ako to bolo doteraz. Synteza tejto latky umoznuje dostupnost produktov s preventivnym ucinkom proti chorobam co by v buducnosti mohlo medicinu presunut z oblasti liecby do oblasti prevencie proti chorobam. Aj na trhu su uz podobne pripravky, syntetickeho aj prirodneho charakteru.

ja teda neviem mame tu asi dva tabory, jeden su homeopatici, alopati atd., druhy sucasna vedecka medicina.
Myslim si jedno treba si vybrat a oba smery vam ponuknu nieco co stoji peniaze a snazi sa vas liecit. C o je spravna cesta liecby to si vsak kazdy pre svoj vlastny organizmus zodpovie sam :wink: :wink: :wink:
4. feb 2010 o 22:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanam, maximalny obsah pesticidov :wink:

vyborne napisane :slight_smile: presne o toto mi ide, aby ludia aj trochu uvazovali. probiotika napr. dokazu tiez zazraky pri liecbe viroz a infekcii
4. feb 2010 o 22:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj Hanam,

celkom zaujímavo píšeš, sa mi to páčilo. :slight_smile:
4. feb 2010 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pripojím sa :slight_smile:
4. feb 2010 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne ze maximalny...to som uz mala myslienku dalej :grinning: :grinning: :grinning:
dakujem za opravu :wink: :wink: :wink:
4. feb 2010 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem dolezite je aby sme sa pri hladani pravdy bavili na urovni a neosocovali :wink: :wink: :wink:
4. feb 2010 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
To už je toľko hodín!
Dobrú noc vám želám.

:pensive:
4. feb 2010 o 22:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,prosím vas,nenápadajte sa ,lebo vám temu zamknú,bolo by to škoda,kedže sa tu dá nájsť aj dobrá rada.A kto neverí,nech si nájde tému,čo mu bude vyhovovať.Ja viem,môžte oponovať,že je to verejné forum,ale ak ma niečo nezaujíma,tak tam nejdem,prípadne len raz a vyjadrím svoj nesúhlas a to je všetko.Prečo kaziť debatu niekomu,
5. feb 2010 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
macka01 :wink:
5. feb 2010 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ja sama som na vážkach,pokiaľ ide o tie vysoke davky Cčka.Malemu ked dám už 200 mg tak do hodiny ho preženie.Väčší v pohode,Za deň mu dám tak 3-4 krát 200mg,kedže je taký usoplený teraz.No určite nie lhodobo.Na margo ovocia:trápi ma,že už ani to nie je zdravé,ale čo narobíme?Je ozaj rozdiel medzi tým z dovozu a naším domácim.To kupene neskutočne dlho vydrží,môže to byť len vdaka chémií.A červíka nemate šancu v ňom nájsť,ani im už nechutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale určite tam niečo pozitívne je,takže kupujeme a jeme každý deň,čo iné ná ostáva?ked svoje nemáme :unamused:
5. feb 2010 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem, či tu vznikol nesprávny dojem, že odhováram od ovocia a zeleniny. Ak sa pozriete na skoršie príspevky, zistíte, že to tak nie je.

Som všetkými štyrmi za ovocie a zeleninu, ale upozorňujem na to, že to už nie je to čo bývalo. V krajnom prípade, napríklad ak ho veľmi dôkladne neumyjete, tak si môžete viac uškodiť než pomôcť.

Zároveň tvrdím, že tak, ako vitC nemôže nahradiť ovocie a zeleninu, tak ani zelenina a ovocie, ak ich nekonzumujeme vo veľkých množstvách každý deň, nemôže nahradiť vitC. Jednoducho preto, že organizmus by si ho mal vyrobiť sám v dostatočnom množstve, čo však kvôli genetickej poruche nedokáže. To, že ho získame z potravy dostatok na prežitie, neznamená, že je to optimálne množstvo pre plné zdravie.
5. feb 2010 o 18:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanam: S vysvetlením zabudnutia megaskorbickej liečby nemôžem súhlasiť. Nikdy jej možnosti neboli oficiálne preskúmané. Je to veľká hanba a znak totálnej ignorancie úradov. O komerčnom nezáujme farmakoakcioviek škoda hovoriť (prečo by podporovali lacnú konkurenciu svojim drahým patentovaným liekom..) Indíciou je aj to, že je najnovšie preukázané, že čím je lekársky žurnál viac závislý od inzercie firiem, tým menej štúdií o vitamínoch sa v ňom objavuje. Zdravý človek = zlý pacient.
5. feb 2010 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
hanam: A ešte detail: čo už môžu vedieť dnešní "vedci" o vplyve vysokých dávok vitamínu C, keď sa taký výskum nerobí? Môžu len špekulovať.

Preto sa radšej spolieham na informácie od lekárov, ktorí tieto dávky rutinne používali u desaťtisícov pacientov. Pri veľmi vysokých dávkach (cez 200g denne) robili aj pravidelné krvné testy, vrátane pečeňových parametrov, a nikdy nenašli žiadnu známku toxicity.

O takýchto priamych skúsenostiach sa väčšine dnešných lekárov môže iba snívať, lebo tí sú vydesení už z "megadávok" 2 gramy denne.
5. feb 2010 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pekna diskusia, Hanam - dobre citanie :dizzy_face:

Moj osobny postoj k vitaminu C je asi takyto.... preventivne podavanie "umeleho" vitaminu C pri zdravom organizme dodrziavajucom zakladne principy zdraveho zivotneho stylu (a to asi kazde dieta za pomoci rodicov splna), je nezmysel. Nic sa tym asi nedosiahne, zdravy organizmus nebude zdravsi a na to, aby vitamin C sam o sebe sposoboval zlepsenie imunity, nestaci a ani neplni imunity booster funkcie (na to su asi ine vhodnejsie prostriedky, na ktorych sa zhodnu vacsi odbornici, ako sme my vsetci tu dokopy, spomeniem hlavne otuzovanie a udrziavanie zdraveho traviaceho traktu prostrednictvom probiotik a vlakniny). Takze zdravy clovek - potreba vitaminu C nad ramec bezneho prijmu z potravy - nepotrebne.

Ina situacia nastava pri virusovom ochoreni - asi nik nebude spochybnovat nezastupitelne miesto C-cka pri liecbe virusovych ochoreni. Urcite moze pri zacinajucom ochoreni pomoct aj sam. Pri organizme nedopovanom zbytocnym preventivnym podavanim vysokych davok pomoze urcite aj davka nizsia. Samozrejme, pri nezlepsujucom sa ochoreni asi nebude namieste davky vitaminu C zvysovat a ignorovat ine nutne sposoby liecby (odpocinok, prip. farmakolgia - analgetika, antipyretika). Vitamin C ano, ale asi s inym nevyhnutnym liecebnym rezimom.

Pri dokazanom bakterialnom ochoreni - asi uplna blbost ignorovat vyssie uvedene sposoby liecby plus ATB, a spoliehat sa iba na megadavky vitaminu C.

Toto je iba moje cisto laicke zhodnotenie toho, co som si o vitamine C precitala v dostupnych (aj zahranicnych) odbornych zdrojoch. Takze ano - v tomto smere dakujem Petotovi, ze som tu nasla impulz na vrtanie sa v tejto problematike, ale asi sa zas a znova nezhodneme :sweat_smile:
5. feb 2010 o 19:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulka: Nezhodneme, ale oceňujem Tvoj prínos do diskusie :slight_smile:
5. feb 2010 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, už nějakou dobu vás pročítám a hodně mě toto téma zaujalo. V pozitivním slova smyslu. Chci se zeptat, tu kyselinu askorbovou co kupujete v DM, kde tam bývá uložena a v jakém obalu? Ptala jsem se na to už ve dvou DM a všude mi řekli, že nic takového nevedou.
6. feb 2010 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zara chod ku vitaminovym vyrobkom a tam uvidis taku modru krabicku obal je original nemecky pisany ale mas tam aj preklad v slovencine je napisane: Vitamin C -vyzivovy doplnok vitaminovy v prasku
6. feb 2010 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teodorko, díky. Zkusím se u nás ještě jednou pořádně podívat :slight_smile: .
6. feb 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
alebo skus ine obchody teraz tie vitamíny a doplnky predavaju už ozaj takmer všade,treba vybrať to najlepšie
6. feb 2010 o 20:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zara81: Modrý valec asi 6x7cm.
7. feb 2010 o 07:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink:
Petot, prosim ta poradil by si mi plsss. Maly maly 15 meaicov, sme po ockovani, a dnes sa mi zobudil rano s horuckou 37,5, chcela by som mu dat zvysenu davku C-cka ( zDM), poradil by si mi davkovanie na den?
Dakujem velmi pekne :wink:
7. feb 2010 o 07:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lilyk: Nie som lekár, ber to len ako názor. Pri očkovaní prof. Clemetson odporúča najmenej 500mg, a keby šlo o moje dieťa, dal by som aj 400mg 6x denne, a ak by nehnačkovalo, podržal by som dávku aj 2 týždne. Samozrejme, nedával by som mu toľko vitC v prípade, že by malo poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi alebo deficienciu G6PD. Snažil by som sa, aby veľa pilo (tie jedy treba z tela dostať von).
7. feb 2010 o 08:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne,citala som celu diskusiu, dakujem velmi pekne za cennu radu :slight_smile:
7. feb 2010 o 08:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot - otazocka: :slight_smile:
Natrafila som na vitamin C v podobe Amalaki http://www.everest-ayurveda.cz/ zaujimal by ma tvoj nazor na toto. mam totizto s ayurvedskymi cajmi vyborne skusenosti, aj v rodine (klby, tlak, urologicke problemy...) a teraz som zistila (objavila ameriku :grinning: ), ze maju aj amalaki...zaujimave je tam to zelezo....
7. feb 2010 o 10:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Děkuju. Snad to u nás taky seženu. A jinak dá se sehnat céčko v práškové formě i jinde třeba v lékárně? Vůbec nevím.
Jak to pak děláte, to si z toho prášku odvážíte třeba 2g, rozmícháte v 1,7l čaje a popíjíte průběžně celý den?
Jsem od porodu zdravotně věčně na hromadě, vyzkoušela jsem kde co na posílení imunity, ale efekt byl vždy nulový nebo jen krátkodobý. Momentálně beru zase ATB. Rýma, kašel, bolest v krku.
Mám 4-měsiční dvojčátka, hned po porodu jsem v nemocnici dostala zápal plic a od té doby se pořád necítím ve své kůži. Navíc už mi děti začínají taky kašlat a soplit.
7. feb 2010 o 10:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zara mas IP, kuk :wink:
7. feb 2010 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my pouzivame kvapky cebion, je to vitamin c, predpisala nam ho doky
7. feb 2010 o 13:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok