• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot - ahaaa, dakujem , to malo byt na to brusko, myslim, ale ako vidim, asi som kupila nejaku hovadinu, prost esom sa asi snazila zohnat nejaky jod..., neviem. Cize asi to necham tak volne pohodene, neoplati sa asi vymyslat, ked to i tak nebude mat ucinok...
26. júl 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka144: Nejaký účinok to bude mať. Keď si to už kúpila, tak kľudne kvapkaj. Povidón má popri nevýhodách aj jednu výhodu - nemal by zanechávať škvrny na oblečení :grinning:
27. júl 2010 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
petot, ok, tak vyskusam.
Inak akutne mam nieco ako crevnu chripku, uz treti den, otras.
Dala som si striebro, ale neviem, kolko ho mozem. A tiez koloidne mineraly, lebo som totalne odvodnena a odmineralizovana a je mi z toho zle aj na hlavu, mam zavrate. Nevies, @petot, kolko tych koloidnych mineralov?
Rozmyslala som aj nad ceckom, ale kedze skoro nic nejem a zaludok a creva prazdne, asi by to len podporilo moje problemy, co? Dala som si smectu, pijem caje, cokolada nezabrala, mam cucoriedky este, ale nevladzem ich do seba dostat... Tak ak mas nejake rady, co mi treba doplnat hlavne...? VDaka.
30. júl 2010 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím vás, je v tehotenstve vhodné užívať ešte nejaké C navyše, pokiaľ už beriem Calibrum?
30. júl 2010 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronikapp - to na tehu sa nikto len tak neodvazi povedat, podla mna, ale ja by som v tehu urcite brala cecka viac a naopak by som asi nebrala calibrum. Radsej ine doplnky stravy.

@petot - pripadne niekto iny, ja viem, ze je to OT, ale casto sa tu riesia aj take ine pomocky..., k tej crevnej viroze..., poculi ste o prechladenych crevach? ze nielen vnutorne, ale aj zvonku vraj, hnacka z prechladnutia apod. ak by to bolo to, co asi tak robit?
30. júl 2010 o 13:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
čaute banda, veronika tak teda gratulačka :dizzy_face: a jasne,ber cečka kolko ti čreva unesu :wink: ja som tiež pila v prašku, nie stale ale ked na mna niečo išlo tak hned a veela
30. júl 2010 o 13:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka jeeej, ty uz odpocitavas? Drzim paluchy.
30. júl 2010 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem vám moc :slight_smile: dávam si občas Jamieson 500mg, tak si budem dávať každý deň...
@denisocka díky a držím palce až to príde :wink:
30. júl 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronikapp: Dr. Klenner odporúčal tehotným ženám v 1T 4 gramy denne, v 2T 6 gramov a v 3T 10-15 gramov céčka denne, a po pôrode ešte nejaký čas zotrvať vo vysokých dávkach kvôli hojeniu a kojeniu.

V takomto režime dokázali donosiť krásne zdravé deti aj také ženy, ktoré predtým mali za sebou viacero spontánnych potratov. Klenner mal v starostlivosti približne 300 takýchto žien.

Experimenty na potkanoch ukázali, že tehotná potkania samica vyprodukuje približne ekvivalentné denné množstvo vzhľadom k svojej váhe (potkany produkujú vitamín C vo vlastnej réžii, človek to nedokáže kvôli poškodenému génu).

Ja nie som lekár, píšem len svoj názor, ale Klennerovi verím. Takéto dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Užíva sa najlepšie rozdelené na niekoľko dávok počas dňa, napríklad s každým jedlom. Treba stále veľa piť. Vhodné sú skôr prípravky bez umelých farbív a príchutí, napríklad prášková zmes minerálnych askorbátov C-Salts. Minerály sú tak či tak v tehotenstve potrebné.
30. júl 2010 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ivka144: Keď som mal nejakú črevnú virózu, postupne malými dúškami som pil čistú vodu s kyselinou askorbovou. Dával som si to v takých množstvách, ako môj žalúdok zniesol, čiže nie priveľa, ale postupne som takto pil dosť veľa na to, aby som nebol dehydrovaný.
30. júl 2010 o 17:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem aj tebe za názor... možno skúsim C-salts plus listovku k tomu? Calibrum mi tak či tak nerobí moc dobre.
30. júl 2010 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronikapp: listovku určite treba.

Ako Ti Calibrum nerobí dobre? Nevoľno? A nepomáha brať to s jedlom?
30. júl 2010 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@veronikapp ani mne calibrum nerobilo dobre. Aj som ho vysadila, zjedla som len par tabliet. Uzivala som cistu listovku.
30. júl 2010 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mozete mi napisat stranku odkial si objednavate c-cko?kludne aj IP,dakujeeeeeem moc moc :dizzy_face:
6. aug 2010 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zoeno.1 www.badatel.sk napisat Damianovi mail, do predmetu dat vitamin C a on odpise ponuku a ked si vyberies, do 3 dni zhruba posle :wink:
6. aug 2010 o 17:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
halooo,

kolko Cečka - c satlsu možem dať novorodencovi?
16. aug 2010 o 10:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no môj skromný názor je,že novorodenec nepotrebuje umelé c-čko,ak ho kojíš,včetko dostane v mliečku,miminá len vit.D-Vigantol.
16. aug 2010 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka: Dr. Klenner dával 50mg denne, zdá sa mi to rozumná dávka, ani malá, ani príliš veľká. Či je dobrý C-salts, neviem. Oproti kyseline askorbovej má výhodu, že nie je taký kyslý. Ak ešte aj Ty podstatne zvýšiš svoj príjem, tak by sa to malo prejaviť v mliečku (ak budeš dosť piť) :slight_smile:
16. aug 2010 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jeeej, Denisocka, blahozelam!
16. aug 2010 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot mám otázočku ako na odborníka. Mám doma C-salt...dnes som ale z hrôzou zistila, že bola dózička pootvorená dlhšiu dobu a je to také hnedasté a tvrdeeeeeee...ja neviem či keby som to rozdrvila, či to má ešte rovnaké účinky, alebo to mám zahodiť...je to skoro polovica balenia... :frowning2: :frowning2:
22. aug 2010 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@basika: Obávam sa, že to môžeš zahodiť. :pensive:
22. aug 2010 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@basika no tak to je škoda. mne sa tak podarilo presypať z noveho balenia do starej dozy a zabudla som,že som ju minutu predtým umyla a bola zvnutra mokra
22. aug 2010 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vitamin C je sam osebe dost haklivy na svetlo, vlhko a vzduch, ale vo forme mineralneho askorbatu }ako je C-Salts) je este haklivejsi.
22. aug 2010 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot díky... :confounded: :frowning2: ma to mrzí, že som to takto zanedbala... problém sa k tomu dostať aj to mi švagrina poslala z USA 2 dózy 750g a nič za to nechcela....a už mi je nepríjemné ju zasa otravovať...zasa nič za to nebude chcieť a to ja zasa tak nechcem a ešte teraz pred zimou... ma to štve...
22. aug 2010 o 21:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
syn mi zacal chodit do skolky .. ... myslite, ze by bolo vhodne podavat mu preventivne vit. C? ... ovocie nepapa ziadne :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... predsalen, v skolke je vyssia moznost ochorenia, aspon zo zaciatku ... ak ano, ktory konkretne mam davat? vdaka
10. sep 2010 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
monkap: My deťom dávame céčko už stále, ale začínali sme v čase, keď chodili do škôlky cca 2 mesiace, a z toho každé 3 týždne boli chorí na ATB. Ako sme začali s céčkom cca 2-3x 500mg denne, chorobnosť sa prudko znížila a zvyčajne sme začínajúce soplíky zvládli jednoducho zdvojnásobením dávok, do druhého dňa bol pokoj. Samozrejme, toto sú omnoho vyššie dávky než propagujú lekári.

V súčasnosti uprednostňujem formu práškovej kyseliny askorbovej rozpustenej v čaji, ale keď sa to nedá, dostanú žuvacie/cmúľacie 500mg s ovocnou príchuťou.

Treba dbať na pitný režim. Vysoké dávky môžu byť nevhodné pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Užíva sa najlepšie s jedlom.
10. sep 2010 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím tě zrovna jsem chtěla na tebe vznést dotaz, ale mě předběhla monkap :wink: ...takže ještě jen pro upřesnění, ty žuvacie/cmulacie jsou normálně koupit v lékarně? a ta kyselina askorbová? Vím, že to tady už na začátku diskuze proběhlo kde se kupuje ale nejsem si jistá...v drogerii DM? Mě totiž synek začal chodit po prázdninách do školky a utekl sotva týden a už kašle a rýmuje...díky a všem zdravíčko :wink:
11. sep 2010 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga: Áno, ale oficiále nie sú pre deti (až od 12r). Myslím, že je to len kvôli dávke (500mg), pretože príchute a farbivá sú predsa aj v gumených medvedíkoch, aj v sirupoch pre deti, a nikto to nerieši :wink: Každopádne, čím menej umeliny, tým lepšie, preto dávam radšej tú čistú práškovú kyselinu askorbovú. Je dostupná aj v DM, v praktickom 100g balení. Ale dá sa objednať aj cez lekáreň ako surovina, len to bude trochu drahšie.
11. sep 2010 o 10:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot tak pokud není problém jí koupit v Dm tak jí pořídím a prosím tě kolik mám dávat jako prevenci na špičku nože? nevím jak bych odvažovala tak malé dávky :slight_smile:
11. sep 2010 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga v tom baleni z dm je vo vnutri taka mini lyzicka/naberacka, do rovnej sa vmesti 135 g (podla info na zadnej strane dozicky)
11. sep 2010 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok