• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. januára 2017 
zabudla som na kyslu kapustu..
5. jún 2009 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bohuzial paprika je tiez velky absorbent dusicnanov (tie krasne madarske papriky -samy dusik), jahody maju tiez vela C ale zasa funguju ako spongia na dusik (to som niekde citala), ked kupim kiwi, tak je take zelene a kysele, ze sa neda jest, pomarance, mandarinky - dozrievaju umelo v skladoch, u nas si myslim, ze pocas sezony - maliny, cucoriedky a samozrejme ze kysla kapusta je vyborny zdroj prirodneho Cka. Ale kolko by som jej mala denne zjest aby to bolo aspon 1000 mg? A co robit, ked ma kapusta tak strasne naduva?
:sweat_smile:
No, tolko teoria, prax u mna? Teraz kila jahod, mandariniek, ananasu, cucoriedok, malin - ja aj Matko. Nastastie nie je alergik. A okrem toho aj pre maleho Cebion a pre mna 1000 mg v sumivej tablete. No co, trosku chemie nezaskodi. :wink:
5. jún 2009 o 21:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
autor
No ja som si dnes dala kopu jahod z našej zahrady,ale malemu sa už neušlo :grinning: zajtra dostane prídel on :sweat_smile: Papriku mi nezje,iba ak dmace lečo,to neviem o kolko % vitaminov to bude pri duseni zeleniny,jablko zje tak štvrtku,akurat ma denne banan.toť vsio zo zeleniny,surovej.No a okem toho zemiaky,mrkva - varene ,broko a karfiol mrazene
5. jún 2009 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,

trochu ma táto téma zaujala a tak sa pridávam so zopár podnetmi:

Predstavme si fikciu, že by sme mali ideále ovocie alebo zeleninu, všetko BIO, všetko na dosah ruky, len odtrhnúť a zjesť. Aby sme prijali denne napr. 3000 mg vitamínu C, museli by sme napr. zjesť 2 kg pomarančov (2 x 500 mg = 1000), 1 kg kiwi (980 mg), 1/2 kg papriky (950 mg) t. j. 3 a 1/2 kg ovocia a zeleniny;
alebo 3 kg paradajok (3 x 190 = 570), 5 kg jabĺk (5 x 57 = 285), 5 kg banánov (5 x 91 = 455); 3 kg pomarančov (3 x 500 mg = 1500) t.j. 16 kg ovocia a zeleniny denne!
To sa mi zdá - mierne povedané - aspoň na zamyslenie, či naozaj je odporúčaná dávka 3 000 mg (i viac) denne skutočne prirodzená, že to tak Boh alebo príroda (vyberte si čo chcete) divne zariadila, že niekoľko tisíc rokov predtým ako sa začali vyrábať koncentrované výživové doplnky vlastne ľudia nemali šancu. To sa mi zdá 1. vec na zamyslenie.

Druhá vec je, že sa mi táto "Céčková filozofia" zdá ako nejaké náboženstvo vitamínu C, kde zostal zinok, meď, vitamíny sk. B, A, E, vápnik atď. atď.

A do tretice: v jednom experimente sa zistilo, že "chudák" obyčajné jablko so svojimi biednými 5 - 8 mg vitamínu C na 100 g (a ešte možno ani nebolo BIO), malo väčší antioxidačný účinok ako 1000 mg dávka vitamínu C vo výživovom doplnku.

(Žeby za tým všetkým bol len dávny hit Michala Dávida: "Céčka, ona zbíra céčka, v tom je tá léčka..."? :slight_smile: )
5. jún 2009 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
denisocka
Ahoj,ja si davam jamienson C a malej cebion,čitam že neni celkom o.k. určita latka ?!!môžem rospustit jemiensona vo vode a davat malej a kolko vody?A kolko krat za den,vdaka.A ešte ku bananom, banany nejeme a to po prečitani určitych skutočnosti...viac cez IP lebo maminky nedaju dopustit na banany...tak preto nekomentujem...iba poznamočka...dajte si banan-...super zdrave ovocie...na linku a sledujte čo uroby do 48hodin a potom si predstavte že to mate v traviacom trakte,zahniva tam tak isto ako na linke sčierne...ak minerali tak pomlete semena,orechy...
5. jún 2009 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
denisocka -užasna téma,konečne :dizzy_face:
Ahoj,ja si davam jamienson C a malej cebion,čitam že neni celkom o.k. určita latka ?!!môžem rospustit jemiensona vo vode a davat malej a kolko vody?A kolko krat za den,vdaka.A ešte ku bananom, banany nejeme a to po prečitani určitych skutočnosti...viac cez IP lebo maminky nedaju dopustit na banany...tak preto nekomentujem...iba poznamočka...dajte si banan-...super zdrave ovocie...na linku a sledujte čo uroby do 48hodin a potom si predstavte že to mate v traviacom trakte,zahniva tam tak isto ako na linke sčierne......
5. jún 2009 o 21:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
som to dla 2x...blbka.. :slight_smile:
5. jún 2009 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Jaron,zeby tu cakali na teba?xixi
5. jún 2009 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ma neboj hlavne babanny s francuzskej polynezie su zdrave.. rastu na radioaktivnej pode.. :angry: no co ti budem hovorit... :wink: ja kupujem len bio...
5. jún 2009 o 22:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ma76,ja som bud rozpustila 500mg CJAMIESON a davala po troske cez den,alebo popucila a dala rano do 250ml caju,to mal doobeda,ked na neho daco liezlo,tak poobede zas
5. jún 2009 o 22:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron opäť som sa pobavila, tak zbierame céčka :grinning:
5. jún 2009 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron ty tak pekne zaklincujes.. :slight_smile: ako vzdy....
5. jún 2009 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron - já si myslím, že víc důležitý jsou minerály..přecejenom musí být v přesných poměrech..takže je tělo na ně "nastavený"
ale 1000mg se mi zdá až moc a zbytečný
5. jún 2009 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ako sa hovori , vsetkeho vela skodi.... :wink:
ale je pravda, ked sme nachladeny tak taky maly sok na par dni s vysokymi davkami C neukodi, vysledok ze to funguje.. :wink:
5. jún 2009 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já se těším, až bude Zn-mánie a Cu-mánie :grinning:
už píšu blbosti (vlastně pořád :unamused: )
5. jún 2009 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody nedavno davali v spravach tu ze bola robena dlhodoba studia teda skandinavii a zistilo sa , ze ludi aktory beru pravidelne dlhodobo umele multivitaminy , sposobuje ze clovek ma vysie percento dostat rakovinu.. no , skoro som spadla ked som to pocula...
5. jún 2009 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
erikasadek ... je to možný
spíš mám zato, že ti lidi prostě jedli nějakou stravu (bílkoviny, sacharidy, tuky) a prostě si dodali "ovoce, zeleninu" ve formě tablet ... možná teda

tak rakovina je rakovina ... stačí si ugrilovat nějaký maso a už máš v sobě krabičku cigaret :grinning: (a grilování je mňam)

blbá odbočka: se mi líbí, jak píšou na jogurty nula procent tuku a má to ještě přidáno nějaký vitamíny (na obalu teda)

zas píšu kraviny :grinning:

s tím céčkem máš pravdu, prostě při nemoci ty vyšší dávky jsou potřeba
zas na druhou stranu vysoký dávky delší dobu likvidují a snižují některý béčka v těla (mám pocit, že kobalamin, ale to si nejsem jistý, ať nekecám)
5. jún 2009 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nekecas , len konstatujes.. :wink:
5. jún 2009 o 23:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Nobody,
trochu si ma pobavil (myslím to úprimne) takým milým sebaironickým humorom ("už píšu blbosti (vlastně pořád :unamused:)"), ale myslím si, že nepíšeš blbosti, aspoň určite nie "pořád". :slight_smile:
6. jún 2009 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron, sebeironie je důležitá :slight_smile:
6. jún 2009 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nobody: je to pravda, ze C likviduje B, preto by sa mali brat oboje. Ja uzivat 1000mg C Jamieson a malemu davame Cebion Multi. Taktiez pazitka obsahuje dost C,no jeden chlebik s pazitkou nepostacuje na dennu davku. Taktiez ma C vyborny protizapalovy ucinok
6. jún 2009 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jaron myslim, ze take vysoke davky vit. C preto, lebo ako uz Erika pisala, potrebuje sa z "umeleho" len tych 80%, takze z tych 1000mg nam ostane 200mg. Co by sa podla tvojho prepoctu mohlo rovnat napr. pol kg pomarancov atd., co je uz realnejsie.

Trixi tie jahody su teraz naozaj super na Ccko a v Nemecku su prisne zakony na dusicnany, takze ja sa toho ani nebojim. Jeme ich priamo z pola a nas 9mesacny synator je za nimi cely divy. Zato take jahody niekde z Maroka zo supermarketu by som do ust nezobrala, pfuj (urcite by mi opuchla cela huba). Zeleninu mame aj tu v supermarketoch vacsinou regional, alebo chodime na trh, kde predavaju LEN pestovatelia a nie ako na SR. Je to teraz taky trend, aby sa skratil dovoz ku spotrebitelovi. Citala som nejake clanky, ze aj na SR to prichadza a pestovatelia budu mat onedlho povolenie na "dvorovy predaj", ci ako sa to vola. To by bolo super.
6. jún 2009 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj jarak a, aj ja chodim na nase trhy tiez si super nie je nad priamo dovezenu zeleninu , s regionu. a cerstvu este aj cerstvo s dialky vonia.. das do ladnicky tak vydrzi dlho, kdezto kupovane s o supermarketu , hned sa kazi... :angry:

to by bolo dobre keby aj na slovensku to znova existovalo, vlastne sa vraciame , k starym dobrym zvykom.. a hlkavne niekedy to stoji menej ako , ked kupujes s velkej distribucie..... tam sa plati malo pestovatelom a tak clovek da peniazky tomu pestovatelivi ako sa ma..

ale to som mimo temu.. :sweat_smile:
6. jún 2009 o 16:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
tak,rada by som skopírovala odpoved Damiana :

ohladom glycerinu (syntetickeho a firma Merck pouziva synteticky), je absolutne neprospesnou latkou v kombinacii s vitaminom C:

Glycerín
Sirupovitá tekutina, ktorá sa chemicky vyrába kombináciou vody
a tuku. Glycerín sa používa ako rozpúšťadlo a zmäkčovadlo. Pokial nie
je vlhkosť vzduchu vyššia ako 65%, glycerín nasáva vlhkosť zo spodnej
vrstvy pokožky a udržuje ju na povrchu, to vlastne vysušuje pokožku
z vnútornej strany.

(sice nechapem,ale kopirujem :grinning: )
6. jún 2009 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ešte ma napadlo, že psychologovia, to nie sú len tí v nejakej ordinácii, ale aj také konkrétne mená ako Jaroslav Křivohlavý, Larry Crabb, John Powell, Paul Tournier... a mnoho ďalších a tí sú podľa mňa veľmi užitoční.
6. jún 2009 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Veď ja som to napísal do inej témy, tak prepáčte, utekám to napraviť. :grinning:
6. jún 2009 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
:grinning: ja že to si pisal mne,reku asi ma posiela na vyšetrenie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. jún 2009 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak to by som si nikdy nedovolil
(ale inak tvoje začlenenie môjho príspevku od veci do tejto diskusie tak, aby sa to sem hodilo je naozaj dobré :slight_smile: )
6. jún 2009 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
John Powell - dobrý skladatel :grinning:
7. jún 2009 o 03:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. jún 2009 o 07:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok