• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@tin007 aha tak díky za info a to dávkování? tu maličkou lžičku do čaje nebo víc?
11. sep 2010 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moj prakticky typ, ako davat malemu vacsie davky Ccka; rozmackam banan a do toho mu v pohode "schovam" az pol gramu (ked na neho nieco ide, alebo uz ma sople)
11. sep 2010 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga davka C zalezi od toho, co riesis, ci iba prevenciu alebo uz liecis chorobu; pozri, ja malemu ako prevenciu na jesen a v zime (pripadne ak je jar o nicom) davam tak 1x denne tu 1 lyzicku do jedla a ked na neho nieco ide, tak dam aj 3x denne cca pol gramu
@petot asi napise, ze mozem davat kludne viac :wink: ale ja vidim ten ucinok uz pri pol grame 3x denne (zvycajne su sople za 2 dni prec a viac chory - v zmysle horucky, zapaly a tak, este nebol, takze tam by som mozno skusila dat viac Ccka)
11. sep 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tin007 a prosím tě kolik je tvýmu prckovi? mýmu 3,5 zatím řeším spíš prevenci, on ještě neměla ATB (klepu na stůl) ale celou dobu co chodil loni do jeslí kašlal a smrkal, přes léto, když byl doma ani kašlík ani sopel, teď byl týden ve školce a už zase pokašlává a smrká...tak byhc to chtěla nějak podchytit :wink: a díky za tip já mylsím, že on to vypije nebo sní v nějakém jídle bez problému, má rád kyselý olizuje citrony, jí syrovou cibuli...takže chutě má divný :grinning:
11. sep 2010 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga maly ma rok a tristvrte
11. sep 2010 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot chcela by som sa Ťa spýtať na dávkovanie céčka. Ja mám doma to klasické práškové céčko z DM, používame ho celá rodina. Všimla som si, že keď dám mojej dcére (2 roky) dennú dávku okolo 500mg rozdelenú asi na 3x v priebehu dňa, zvyčajne má potom mierne redšiu stolicu. Nie je to nič hrozné, určite to nie je hnačka. V prípade choroby neviem, či môžem dávať vyššie dávky céčka alebo mám dávať max. tých 500mg?
11. sep 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka: Je to úplne individuálne, rozdiely v spotrebe medzi jednotlivými ľuďmi môžu byť až 20-násobné v zdraví a 1000-násobné v chorobe. Ak Tvoja dcérka má redšiu stolicu pri takýchto dávkach, tak možno je pre ňu 500mg veľa, skús znížiť na 300mg. Pokiaľ ide o chorobu, treba nájsť správne dávkovanie a to sa dá len skusmo, pretože to závisí od štádia a virulencie. Každopádne je to zvyčajne niekoľkonásobne viac než v zdraví.
11. sep 2010 o 13:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem :wink:
11. sep 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot petot prosím ještě jeden dotaz (nebo i ostatní) dneska jsem hrdě zakoupila v dm to práškové C uvařila jsem ale nenapadlo mě počkat a vrzla jsem to přímo do té horoucí vody...to se asi účenek mine ne? nebo to je fuk?
13. sep 2010 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga: Časť C sa horúcou vodou znehodnotí, koľko, to závisí napr. od prítomnosti kovov (lyžička) apod. Ale úplne bez účinku to určite nebude :wink:
13. sep 2010 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ludia, kde v DM tu praskovu kyselinu askorbovu kupujete? Ja som sa dnes pytala vo vacsej predajni v Ziline a tam mi veduca povedala, ze oni nemaju ziadnu kyselinu :grinning: :grinning: :grinning:
13. sep 2010 o 17:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo: Ak chceš tú z DM, vyzerá to takto: Das gesunde plus Vitamin C pulver.
13. sep 2010 o 19:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som to donedávna pila iba s čajom, ale potom som si to skúsila dať do pohára s čistou vodou a je to fantastické!
13. sep 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Velka vdaka za obrazok. Teraz premyslam, ci ta veduca vobec pochopila, co ja chcem. Nabuduce budem pytat Vitamin C v prasku. Dnes som kupila nakoniec Jamieson C-cko 1000 mg, uz sme vsetci soplavi, detom som odrezala z tablety pribliznu davku. Mozem im to tak davat? Jednej nevadi kysla chut, vycmulala, druhej som to rozdrvila a dala do dzusu.
13. sep 2010 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo: Tie 1000-ky sú veľmi kyslé (kyselina askorbová), na cmúľanie to nie je, môže to podráždiť jazyk a nalačno aj žalúdok. Dakedy som si tým aj ja vypomáhal, ale nechával som to rozpustiť v pohári s trochou vody a vypil (rozpustenie trvalo cca 2 hodiny v studenej vode). Rozdrviť do džúsu je dobrý nápad.
13. sep 2010 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo: Aby si ešte mala predstavu, tá nádobka má asi 7cm výšku a 6cm šírku.
13. sep 2010 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot otázočka na tento výrobok Das gesunde plus Vitamin C pulver ( keď som si už Csalts zničila :unamused: ) koľko mg vitamínu C je na jeden gram prášku?
13. sep 2010 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@basika: To je čistý vitamín C (kyselina askorbová). 1 gram prášku = 1 gram vitamínu C.
13. sep 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
já jsem taky pátrala v DM dlouho pak jsem se optala prodavačky...šla pátrat se mnou a našla...měli to mezi regálem jak mají vitamíny :wink:

@petot moc děkuju už si příště dám bacha a dám to až do vlažného čaje a zamíchám plastovou lžičkou :grinning:
14. sep 2010 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@draga: :grinning: Aj ja som to kedysi dával do horúceho :grinning: Učíme sa celý život.
14. sep 2010 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no mě to napadlo hned jak jsem to tam šupla...nějak se mi to spojilo s vařením zeleniny :slight_smile: ale to víš ještě jsem se chtěla optat znalce :slight_smile: každopádně dík :slight_smile:
14. sep 2010 o 19:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 prepáč, ešte raz prosím vysvetlenie (ako pre pomalšie chápajúcich)...malému dávaš 1x denne tú mikrolyžičku, čo bola v balení s tým Vit.C z DM? teda ako prevenciu myslím...lebo ja som čítala a čítala a k tomu údaju 135 g, čo spomínaš som sa nedostala :sweat_smile:
A pre dospelého preventívne by sa koľko mohlo dávať?
17. sep 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ta odmerka z dm ma 120mg, nie?
17. sep 2010 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
neviem - kde by to malo byť napísané? nemám to teraz pred sebou ale neskôr pozriem...a "mg" som myslela samozrejme, nie "g" a to je teda vhodná dávka pre dieťa ako prevencia? či už 135 alebo 120 mg...
17. sep 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus odporucana denna davka je 60 mg, co je vsak malo, davaj podla vlastneho uvazenia, ak by zacalo dieta hnackovat, tak vies, ze si dala vit C vela. napr. dnes som dala malemu do kase cca 300 mg (dve odmerky), lebo manzel kasle a sopli
17. sep 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:slight_smile: Nejlepší zkušenosti z vit. C mám u citronu :wink:
Prostě Klasika a zdravé děti snad nelze předávkovat... maximálně se ukáže kopřivka :slight_smile:
17. sep 2010 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@poopoo ked je koprivka, tak to uz je alergicka reakcia, nie?
17. sep 2010 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No to nevím :slight_smile: ...možná dnešní trend ( nával informací ) Já měla kopřipvky jako malá nonstop a alergik opravdu nejsem :sweat_smile:
17. sep 2010 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte- a co vitamin C v tehotenstve- je nejaka maximalna odporucana davka?
18. sep 2010 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zacinam byt chora- niekde citam, ze pre tehotne je denna davka len 75mg ale v chorobe by snad mohla byt vacsia, nie?
18. sep 2010 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok