• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@blovitc120 dakujem, pozrela som si ten askorbat od Lambers, vyzera to dobre. Preco pouzivate C-salts? Su dolezite aj tie dalsie mineraly, ci na zaciatok a pre beznu prevenciu staci ten askorbat? Mohla by si prosim uviest link na C-salts, skusala som hladat u Lamberts, ale nenaslo mi to tam,,, dakujem a prajem pekny vecer
30. sep 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janea C-Salts je napr. na www.nutri.com
C-salts uz nemam, minula som polovicu a zoxidoval mi po zlom zatvoreni. Mne osobne prave kvoli tomu viac vyhovuju mensie balenia. Ale nemala som ho z nejakeho specialneho dovodu, vtedy Damian posielal C-Salts. Je dobry pre deti, lebo je len velmi jemnucko kysly, tak im nevadi. Lamberts askorbat nie je kysly vobec, je prave trochu horky, tak je uplne neutralny.
30. sep 2010 o 22:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 Aha, super, dakujem za bleskovu odpoved, idem studovat:slight_smile:
30. sep 2010 o 23:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120: Ináč existujú aj menšie balenia C-Salts. Kým je to zapečatené, nemalo by to oxidovať.
@janea: Viacerým ľuďom subjektívne chuti lepšie C-Salts a obsahuje vyvážený pomer minerálov, navyše je tochu lacnejší pokiaľ viem. Ale viem, že niektorí tu užívali Lamberts a tiež sa nesťažovali. Oboje sú to kvalitné produkty a stále za lepšie peniaze, než šumáky z lekárne :wink: Hoci voči DM sa cenou a dostupnosťou nedá asi nič porovnávať.

A to je skvelé, že máme na výber! Dúfam, že to tak ešte dlho ostane, tie aktivity EÚ mi robia starosti.
1. okt 2010 o 06:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Má niekto skúsenosť s kvapkami IMMUNAL :wink: ?
1. okt 2010 o 10:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka5 ano, to bol tusim echinacea, vsak? starsej dcerke som ho davala kym chodila do skolky. prve dva roky super, vobec nebyvala chora, ale potom do skolky chodili deti, ktore boli v kuse chore, rodicia ich tam davali na antibiotikach, tak uz byvala castejsie chora aj nasa.
1. okt 2010 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ja som sa zle vyjadrila, Lamberts askorbat mi vyhovuje preto, ze nie je ani trochu kysly, tym padom ho mozem dat dcere aj do mlieka a mam zarucene, ze aspon rano a vecer mi ho vypije. C-Salts vyhovoval mne, lebo vo vode bol slabulinko kysly a to mi chutilo. Len do mlieka som sa ho bala dat, aby sa neseklo. Velkost balenia viem, ze je aj mensia, ale Damian posielal to velke a ja som si to nejako vtedy neuvedomila, ze je toho vela.
A suhlasim, DM-karske cecko je super aj co sa ceny tyka, len do dcery ho moc nedostanem
1. okt 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka -no veď to, kým bol doma, malý nebol chorý ani nepamatám.Teraz nastúpil do školky, kde samozrejme sú aj choré deti....... :frowning2: pred 2 týždňami bol prechladený, no a teraz zas-soplíky-kašeľ, boli sme dnes u lekára, no na anti
biotiká to zatiaľ nie je..........vitamín c berie aj ked je zdravý a hlavne papa vela ovocia a zeleniny,čo som rada, aj napriek
tomu opať soplíky.........marťankov mi nechce, tak som chcela niečo poradiť ak niekto može na imunitu.... :wink:
1. okt 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tinka5 my detto.dnes som mu dala jednorazove dečko, + zinok-ine doma nemám, b-komplex,c-salts, do hrdla aloe vera
1. okt 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 ake cečko je v DM?sice sa tam neviem kedy dostanem,ale aby som bola v obraze. ja mam Csaltsu ešte 90% velkeho balenia
1. okt 2010 o 12:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka5 martankov by som nedavala - je tam viac "stuzovadiel" a roznych veci, aby to malo tvar, chut, vonu nez vitaminov. ja by som asi dala skor Cebion v kvapkach - je aj C-cko, aj multivitamin, nasej teraz davam Imunoglukan a starsej dcerke hlivu :wink:
kolko ma maly? mladsia tiez nieco hned chytila v skolke - najprv len ciry soplik, ten potom zostal zeleny, mala aj hrdlo chytene, tak dostala ATB, 2 tyzdne bola doma zo skolky.
vies, ked starsia chodila do MS, vela krat tam boli aj chore deti -ze rodicia ich nemaju kam dat :angry: :angry: tak som sa nastvala, donutila som riaditelku nech da prikazom rodicom dat si vysetrit deti, vytery... a len som pozerala, ako postupne deticky zostavaju doma a liecia si svoje bacily a koky :stuck_out_tongue_closed_eyes: potom bol dlhodobo POKOJ od chorob :wink: :wink: :wink:
1. okt 2010 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozete mi prosim poradit, v ktorej DM kupujete ten C vitamin? kde sa na to pytam, tam na mna hladia ako na blazna...ze oni take nic nemaju. dakujem.
a este mi napadlo. mam momentalne herpeticku virusovu anginu...dost boli hrdlo, hned od zaciatku som si davala C, ale ked som dosla do lekarne, skoro som odpadla. bol tam mlady lekarnik a pytam si zinok, ze potrebujem k C este. a on n mna, ze naco? no, hovorim, ze mam virozu. tak mi povedal, ze mi je to nanic, a vlastne aj to C je podla neho uplne zbytocne :cry: , no chapete to? ze nemam vobec brat... des
1. okt 2010 o 12:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bibi1711 nepoznam "herpeticku virusovu anginu", ale pri "obycajnej" nam celej rodine pomaha "babsky recept" - vyzymychat stavu z citronu a kazdu hodinu jednu kavovu lyzicku vypit, ale tak, ze si tu stavu nechas co najpomalsie stekat dolu hrdlom :wink: vyskusaj - mozno ti to pomoze, za pokus to stoji, nie? :wink:
1. okt 2010 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bibi1711 Na strane 30 som dal dokonca fotku toho C-cka.

@zuzanocka: Cebion je sice asi ako jediny deklarovany pre male deti, ale na to, co v nom je vitaminu, je nehorazne predrazeny.
1. okt 2010 o 12:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no keby som si mala vybrat medzi martankami a cebionom, dam radsej ten, nie? :wink:
vsimla som si, ze sa tejto teme asi viac venujes, chcem sa preto opytat: aka je davka vit. C, ktore si je telo schopne skutocne z tbl. prijat? ide o to, ci zvysok telo aj tak nevyluci, lebo nie je schopne ho mat v zasobe, alebo ako by som to napisala... su potom take C-cka s "pozvolnym uvolnovanim", pokial viem -aky mas na to nazor?
1. okt 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka No, keď si prerátaš cenu za účinnú jednotku, tak áno, m budú možno ešte drahší, plus tie farbivá :slight_smile:

Telo je schopné prijať toľko, koľko potrebuje. V jeden deň napr. 3 gramy, v iný deň by dokázalo, keby si to rozdelila na pravidelné dávky, aj 15 (napríklad keď máš stres), a pri začínajúcej nádche bežne aj 3g každé 2h.

Telo ho samozrejme vylúči, ale najprv splní svoje dôležité úlohy, naviaže na seba nejaké tie toxíny atď. Nemusí Ti to byť ľúto, aj vodu piješ stále dokola a žiadnu zásobu si z nej nerobíš :wink:
1. okt 2010 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem za odpoved
1. okt 2010 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka S postupným uvoľňovaním to má význam len pri menších dávkach (500-1000mg denne) keď si to chceš ráno dať a už na to nemyslieť. Pre väčšie dávky to nie je vhodné. Ja si dávam Cčko podľa chuti, niekoľkokrát za deň, a bez postupného uvoľňovania. Každému ako mu to najlepšie vyhovuje...
1. okt 2010 o 12:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kúpila som si dnes to Cečko z DM. Chcem sa spýtať - koľko mg cečka sa zmestí do tej pribalenej mini lyžičky??? nikde to tam nepíšu...
1. okt 2010 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias ak to je z DM kyselina askorbová, tak baby na predošlej strane písali, že tá lyžička má 135mg.
1. okt 2010 o 13:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias Tú vyhadzujem ako prvú, zavadzia mi pri naberaní čajovou lyžičkou :grinning:
1. okt 2010 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot rozmyslam nad tym tvojim sposobom uzivania vit. C - ze "podla chuti" - nepaci sa mi to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
http://zena.sme.sk/c/4323190/predavkovat-sa-da-aj-vitaminmi.html
http://zena.sme.sk/c/3705792/harmonizujuce-prvky.html
1. okt 2010 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl díky, hneď som si to tam napísala :wink: Budem si s ňou musieť "nakalibrovať" nejakú inú, táto je hrozne pidi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. okt 2010 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka Veď Ti ho nikto ani nenúti. Kľudne užívaj odporúčanú dennú dávku, ale nečakaj, že sa to nejako prejaví na zdraví. Neprejaví.
Žiaľ, mnoho ľudí sa nechá zastrašiť podobnými bulvárnymi článkami ako si citovala.
1. okt 2010 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dr. bukovskeho nepovazujem za bulvar :wink: :grinning:
ja ti tiez neberiem tvoj nazor, len som napisala moj :wink:
1. okt 2010 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka5 ahojte pridam sa aj ked nie prave o c-cku. Len som chcela napisat ze u nas zatial najlepsie na imunitu funguju probiotika Macik, maly ich uziva uz asi pol roka s nejakymi prestavkami a vobec nebol chory, chodi do skolky kde tiez deti maju kadejake sopliky a kasel a sama som prekvapena ze zatial ziadny problem... a tieto probiotika su aj pomerne lacne asi 5,50E...
1. okt 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzanocka Tie články (až na výnimky) nepriniesli takmer žiadny konkrétny údaj, koľko ktorého vitamínu má byť nebezpečná dávka a za akých podmienok. Dali by sa zhrnúť jednou vetou: "Bu bu bu, neprekračujte odporúčané dávky". Výsledkom nie je poučenie čitateľa ("aha, nemám jesť 500mg pyridoxínu denne dlhodobo") ale len strach. Ergo je to bulvár zneužívajúci psychologický princíp FUD (strach, neistota, pochybnosti). A tvrdenie, že 1000mg denne je už takmer nebezpečná dávka vitamínu C, je doslova smiešny, keď je k dispozícii niekoľko rozsiahlych dlhodobých štúdií, kde dávky od 1,5 až do 15 gramov denne brané po niekoľko rokov nemali žiadne následky ktoré by stáli za zmienku. Medicínske mýty o neúčinnosti a/alebo škodlivosti šíria často ľudia, ktorí účinné dávky nikdy nevyskúšali.

Bukovský má niektoré zaujímavé názory, ale ohľadom vitamínov by som povedal, že presadzuje "štandardný" pohľad, ktorý je hlboko zakorenený v medicíne napriek tomu, že už pol storočia je beznádejne prekonaný.

Vysoké dávky vitamínov (a nielen C) rôzni lekári a vedci používajú s výbornými výsledkami už 70 rokov a boli medzi nimi aj výnimočné vedecké autority, ako Linus Pauling a Albert Szent-Gyorgyi, nositelia Nobelovej ceny. Tento koncept je odskúšaný, pomohol desaťtisícom pacientov.

A keďže som ho vyskúšal aj ja a funguje, nech sa na mňa nikto nehnevá, pomyslím si svoje o ľuďoch, ktorí tvrdia opak (tým som nemyslel Teba) :wink:
1. okt 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak k tomu cebionu, vitamín C je len jeden, kyselina askorbová alebo vo formách askorbátov. V cebione je navyše zbytočne kopa iných prímesí. Pre deti je len preto, lebo A) na krabičke je detský obrázok a B) v odporúčanom množstve kvapiek je "ODD" pre deti. Neexistuje forma "vitamín C pre deti" a "vitamín C pre dospelých", vždy je to ten istý vitamín C, akurát pri túžbe zarobiť na ľuďoch farmaceutické spoločnosti tie "detské" vitamíny vyzdobia, vyfarbia, vytvarujú, prichutia kadejakými aditívami :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Ak chce niekto dodržiavať ODD pre dieťa, radšej by som dala pol naberačky čistého Vitamin C pulver z DM. Ja ju v ňom nechávam kvôli dcére a dávkujem jej viackrát denne naberačku-dve, aby som mala prehľad, koľko jej dám.
1. okt 2010 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
@bibi1711 syn to mal pred mesiacom či ako,davali sme cečko aj barsco,nepomohlo.on mal cele usta postiate aftami,skončili sme na bukofite na afty a tramal kvapky od bolesti aby vobec usta otvoril a napil sa
1. okt 2010 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lyongirl ake je to cečko z dm? kolko ma mg a aka je cena,aby som bola v obraze v dmke
1. okt 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok