• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@denisocka ja neviem, ja ho nemám, ja len čo som včera čítala o stranu dozadu :wink:
1. okt 2010 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka balenie ma 100g a stoji necele 2 E (tusim 1,80 alebo tak nejako)
1. okt 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tin007 a kolko je v 1g?
1. okt 2010 o 16:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka sak kukni ten link, co som dala...je to cista kyselina askorbova, cize 100 g vit C, ak sa nemylim
1. okt 2010 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@prsky kukla som,len som nepochopila. tak potrom supermktovie či to budu mat aj u nas
1. okt 2010 o 16:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka DM predava vyrobky "Das gesunde plus" a aspon vies, ako to balenie vyzera. ak mate DM, tak by to tam mali mat, aj ked u nas sa stava, ze niekedy nemaju - ale zas Blavu nemam daleko, tak tam zozeniem vzdy. inak je to celkom kysle a jeden chlapik v tom linku si to miesa s hroznovym cukrom alebo si to nasype do musli :grinning:
1. okt 2010 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@prsky mame dm, len ešte take dm v plienkch,xiii ........vivat SNV
1. okt 2010 o 16:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka tak drzim palec...ak nebudu mat, tak povedz veducej, nech objedna :wink:
1. okt 2010 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@prsky hej jasne,ja im furt dačo diktujem a oni zhanaju z iných DM.ale zas, su fakt ochotne,a bez problemu zoženu
1. okt 2010 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ak chces, skocim ti kupit (este dnes) a poslem ti postou (napr. 2 balenia) a ty mi posles cenu za postovne a vitamin C na ucet
1. okt 2010 o 17:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tin007 jee dik, ale zatial mi netreba,mam skoro cele balenie Csaltsu 750g ,len dobre vedieť do buducna aked,tak kupiť svokrovcom na vianoce :grinning:
1. okt 2010 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 presnejšie, stojí 2,05 €. Dnes som ho kupovala a blok som ešte nevyhodila :wink:
1. okt 2010 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, ostala som v prijemnom soku, ked som v casopise Klub zdravia (Walmark) nasla info, ze dennda davka vit. C predstavuje 1000 mg az 1500 mg! Wow 1-1.5 g, aka zmena oproti ODD 60 mg? :wink:
3. okt 2010 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 tak to je naozaj prijemny sok :slight_smile:. Dalsi dokaz, ze pravda je ovela vyssie ako ODD...
3. okt 2010 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof Koľko treba, odhadom si dávkujem kávovou lyžičkou. Bežný deň tak 5g, ťažký deň možno 10-15g. Nezdravý pocit pýta tak 2-3g každú 1-2h (podľa toho, ako veľmi nezdravý).
Syn, vtedy 3,5r, keď bol viditeľne "na prahu" nejakej virózy, sa dostal nepozorovane ku fľaške s tabletkami céčka, ktoré dobre poznal (ostatné lieky sú vysoko odložené), zašil sa a zjedol asi 10g na posedenie, kým sme ho našli. Pomyslel som si "ty budeš mať teda hnačku..." a chcel som mu vybrať z úst aspoň to čo tam mal, ale ani za nič nepustil. :grinning: Lenže div sa svete, žiadna hnačka sa nekonala, len párkrát poprdkal, takže zjavne telo všetko to céčko spotrebovalo! Na druhý deň z choroby nič nebolo, zdravý ako buk, kým polka rodiny bola naplno nachcípaná. :slight_smile:
Takže aj vďaka nemu som postupne zistil, že aj (moje) deti v podstate cítia, koľko potrebujú. Pritom vedia, že nemajú problém že by som im nedal, ale niekedy si pýtajú a inokedy nie, a niekedy aj odmietnu, keď im ponúknem. Takže nie je to len tým, že im to chutí. Už môj 2r syn sa správa takto vyberavo! Ja ich ešte usmerňujem, aby dostatočne pili.
Niektoré vírusy žiadajú "zatlačiť na pílu", že nízke dávky jednoducho nepomáhajú, musíš prekonať určitú hladinu, a vtedy to zrazu zaberie. Napríklad osýpky a kiahne sú naplno z tejto partie.
3. okt 2010 o 23:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot :grinning: Zaujimava a mila skusenost (myslim so synom).
@tin007 Ja som uz niekedy taky skeptik, ale podla mna skoda vzrusenia kvoli tej ODD v casopise - predsa len je to casopis firmy vyrabajucej potravinove doplnky, ci skor nebude pes zakopany prave tam...
4. okt 2010 o 06:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot peto,takže možem 3r. ak bude zas virulentny :grinning: dat aj 10g ?
4. okt 2010 o 07:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 v ktorej DM-ke si to zohnala? ja som bola v sobotu na Fedinke v Petrzalke, potom na Mileticke a nemali. vecer som este skocila do Auparku a v tej DM tiez nemali, dokonca si myslim, ze ani netusili, co chcem :unamused:
4. okt 2010 o 09:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Sisinka, u nas to maju v kazdej DM, medzi vitaminmi a to sme male mesto, Das Gesunde Plus Vitamin C Pulver, tmavomodra doza, valcek vysoky asi 7? cm
4. okt 2010 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ved ja viem ako to vyzera, len myslim, ze predavacky boli trosku mimo :grinning: ale aj ked som tie regale presmejdila, nebolo to tam. skusim este teda nejaku inu DM, vsak tu ich je dost.

inak, mate niekto skusenosti s tymto vitaminom c? http://www.swansonvitamins.com/SW1130/ItemDetail?n=0#
manzelov kolega si objednava z tej stranky a toto C-cko sa mi tiez pozdava :slight_smile:
4. okt 2010 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisinka76 Tiez som mala podobny problem, pozri o stranku dve vyssie. Petot mi aj fotku poslal. Potom bol v tej istej drogerii manzel a nasiel to :grinning: Treba hladat medzi medzi vitaminmi, lebo ja som pozerala len do regalu, kde som videla modre piksle tejto znacky, ale to boli len nahrady mlieka ci co... A prvykrat som pytala kyselinu askorbovu, ale na krabicke je napisane normalne Vitamin C.
4. okt 2010 o 10:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo zeby som aj ja poslala muza? mozno najde :grinning: inak, v ZA si hladala v ktorej, na Bulvari alebo na Marianskom? lebo ta na Bulvari ma podla mna ovela väcsi vyber :wink:
4. okt 2010 o 10:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ten swanson vyzerá dobre, ale cenovo je DM-karsky neporovnateľný
4. okt 2010 o 11:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 po preratani je ten rozdiel fakt dost obrovsky, takze DM to isti :grinning:
4. okt 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisinka76 ja som kupovala v ZA na bulvari, maju ich tam dost ...
4. okt 2010 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
Aha, takže to máš tak 2 tie 100 g balenia z DM (Das Gesunde Plus) na osobu a mesiac...
Tam píšu na obale nejakú smiešnu dávku, ale som si povedal, že to je asi podľa WHO, čiže smiešne málo. jedna tá odmerka (zarovnaná) má vraj 135 mg (tuším), ale mne sa to nechce zarovnávať, tak si naberám kopcovaté (možno okolo 250 mg). A na pár deci nápoja mi pripadá chuťovo primeraných tak 5 kopcovatých odmeriek, čiže odhadom 1,3 g.

Tak keď vypijem denne 3-4 také poháre, mala by to byť zrejme rozumná dávka.

Ako to tam ale je v súvislosti s telesnou váhou? Je na to nejaké pravidlo, ako odporúčanú dennú dávku upraviť podľa váhy?
4. okt 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkap
V Žiline na bulvári som naposledy zobral posledné balenie, ale na Mariánskom námestí mali ďalšie, tak v pohode. Však oni to snáď do týždňa doplnia.
4. okt 2010 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@manof jasne, doplnia ... ja neviem, ale ja tam mam odmerku 120mg ... uz viaceri pisali, ze 135 ale neviem ...
4. okt 2010 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@monkap na krabicke je napisane, ze odmerka ma 135 mg, teda aspon na mojej
4. okt 2010 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok