• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@blovitc120 to mam nejaku divnu krabicku? :grinning: na mojej je, ze: "1 Messloffel (120mg) " ... tak neviem ... ved ono je to v podstate jedno, len preco to je na kazdom inac? :fearful:
4. okt 2010 o 12:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takto to mam: v 3 riadku od spodku aj v 3 od vrchu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. okt 2010 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monkap ta tvoja krabicka vyzera novsia, mozno tam to zmenili. ja tam mam naozaj 135 mg aha (skareda je krabicka, lebo som zle strhla slovensky preklad)
4. okt 2010 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ved viaceri tu pisali, ze 135mg ... ale ja tam mam 120 ... mozno mam mensiu odmerku :sweat_smile: ... tazko povedat .... som to kupovala asi pred 2-3 tyzdnami ... spotrebu to ma do 05/2013 ..
4. okt 2010 o 13:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
však vidím, že tam máš 120 mg :grinning:. možno je to nová edícia, moje C je par mesiacov staré, dátum spotreby už nevidím, lebo som do došklbala :grinning:. ale to je jedno, 15 mg hore-dole pri C
4. okt 2010 o 13:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ved jasne :wink: zahada vyriesena :grinning:
4. okt 2010 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisinka76 v dubravke, v oc saratov
4. okt 2010 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ináč,tu je nejake Dečko http://www.nutri.com/index.cfm/product/49/vitamin-d.cfm 800tabliet ,len kto to bude odtial vlačiť,ano C-salts mi nema kto odtial doniest
4. okt 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
jaj,tak ja idem vziať šimonovi tie žuvacie PlayFair ! od Lamberts - @petot čo ty nato? vhladom k zloženiu tabliet? http://www.thevitaminservice.com/acatalog/info_L8461-100.html

Multi Guard :registered: pre deti ( Multi deti 4-14 roky ) ( bol Playfair :tm: ) - 100 žuvacích tabliet - Lamberts :registered: Ref : L8461 -100
Multi Guard :registered: pre deti ( bolo Playfair :tm: ) - Žuvacie Detské Multi Vitamín a minerálne

Multi Guard :registered: je pre deti s príchuťou ovocia žuvacie Multi Vitamín a minerálne prípravok pre deti 4-14 roky veku .
Tieto príjemné degustácia žuje aj bez cukru , a preto sú pravdepodobne neprispela k zubnému kazu .
Dobrá výživa je dôležitá u detí , najmä v období rýchleho rastu , alebo keď dieťa vynakladá veľa energie na športové a iné aktivity .
Avšak, dosiahnuť vyváženej stravy pre deti , nie je vždy ľahké . Bohužiaľ je to vek , kedy niektoré potravinárske neobľúbené a potravín módy môžu ohroziť výživovej primeranosti stravy .

Multi Guard :registered: pre deti zostáva jedným z najlepších vzorcov deti je k dispozícii vo Veľkej Británii .
Niektoré značky High Street poskytnúť iba Vitamíny a minerály jeden alebo dva .
je produkt poskytuje užitočné úrovne všetkých dôležitých vitamínov a stopových prvkov .

Upozornenie :
Neprekračujte odporúčanú dennú dávku , pokiaľ v réžii praktického lekára alebo lekárnika .
Tento produkt obsahuje železo , ktoré sa môžu , ak prijaté nad rámec byť škodlivé pre veľmi malé deti .
Nadmerná konzumácia môže vyvolať laxatívne účinky .
Tmavšie žlté sfarbenie moču je normálny . To je neškodný a naznačuje , že telo je pomocou Vitamín B 2 ( riboflavín ) účinne

Dávkovanie : -
Deti 4-10 rokov : 1 tableta denne Chew s jedlom .
Deti 11 rokov a cez : Chew 2 tablety denne s jedlom .

Výživa Informácie Typicky v jednej tablete : -
400μg vitamín A acetát 1.333 mj
2.5μg Vitamín D3 100iu
5 mg Vitamín E ( dl - alfa - tokoferol acetát )
Vitamín C 60 mg ( ako kyselina askorbová )
0.7mg Tiamín ( vitamín B1 ) ( tiamín mononitrát * )
0.8mg Riboflavín ( vitamín B2 ) ( riboflavín , oxid kremičitý * )
9mg Niacín ( vitamín B3 ) ( nikotínamid * )
1mg vitamín B6 ( pyridoxín HCl * )
Kyselina listová 100μg
0.5μg Vitamín B12 ( kyanokobalamín )
0.075mg Biotín
3 mg Panthothenic kyseliny ( vitamín B5 ) ( pantotenátu vápenatého )
80 mg vápnika
2.8mg železa ( Železné fumarát * )
45 mg horčíka
4-mg Zinok ( oxid zinočnatý * )
75μg Jód ( draselný jód )
Selén 20μg ( seleničitan sodný )
25μg chrómu
1mg Cholín hydrogenvínanu
1mg Inozitol
Tabletovej s :
Sladidlo : Xylitol , frukto - oligosacharidy , aróma, kyselina citrónová , kyselina stearová , oxid kremičitý , magnéziumstearát , červená repa Prášok .

Rozpadu čas : Menej ako 1 hodinu .

* Micro - zapuzdrený s Mono a diglyceridy mastných kyselín na zamaskovanie chuti daného vitamínu / minerálne

Cena : 8,95 libier ( Vrátane 17,5 % )
4. okt 2010 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka mne pride, ze je v nich zalostne malo vitaminu D, v zimnom obdobi by som ani menej ako 400 UI denne nedala. C chces predpokladam doplnat inak
4. okt 2010 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 Dečko som dalam jednorazove obom
4. okt 2010 o 16:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo Samozrejme, nemusia všetky deti mať takúto intuíciu, a mojim podávam vyššie dávky vitamínu C už asi 2 roky (pod plnou kontrolou), takže možnože si svoju "chuť" vybudovali postupne.

@manof: Samozrejme, spotreba sa odvíja aj od váhy, ale niektoré zdravotné faktory sú omnoho významnejšie. Napríklad človek vážiaci 40kg by teoreticky mal mať spotrebu +- polovičnú oproti 80kg, ale ak má ten 40kg astmu, tak jeho spotreba môže byť kľudne 4x vyššia než zdravého 80kg človeka, ktorý žiadne problémy nemá. Je mnoho faktorov, ktoré spotrebu zmnohonásobujú.

Zjednodušene na Tvoju "polootázku": Rozumná pravidelná dávka je taká, ktorá Ti nespôsobuje tráviace ani iné problémy, umožňuje Ti cítiť sa dobre a je sprevádzaná dostatkom tekutín.
4. okt 2010 o 18:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sisinka76 @blovitc120 Ten Swanson vôbec nie je drahý, v prepočte na 100g. Vychádza mi o cca 35% drahší než DM, ale Swanson je v kvalite USP. Nehovorím, že DM nie je kvalitný, len to, že cena za Swanson sa mi zdá primeraná. A oproti ktorýmkoľvek tabletkám z lekárne je tento Swanson veľmi lacný :wink:
4. okt 2010 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Pozitívne hodnotím selén (hoci je ho tam neveľa), chróm, zinok, jód (toho mohli dať 2x toľko), horčík. D-vitamínu je tam veľmi málo, ako vraví @blovitc120.
4. okt 2010 o 18:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot ale vzhladm k tomu,čo je pre deti na sk sa to oplati,či nie?
4. okt 2010 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tiez mam na tom vit. C z DM napisane 120 mg. Manzel kupoval na Bulvari, ja som potom zasoby doplnila v Cadci. Tam mali doost :sunglasses:
4. okt 2010 o 20:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak v novych baleniach je asi o 15 mg mensia lyzicka :slight_smile:
4. okt 2010 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Povedal by som, priemerne.
4. okt 2010 o 23:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot tak a na sk je čo take nad-priemerne,že kupim tu potom :confused: .. musim z teba tahat jak z chlupatej deky
5. okt 2010 o 07:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas hovorite o zvyseny vitaminu C pred prvym teda 3mesačnim očkovanim ale ako mu to mam dať ma 3masiace a nekojim sme na umelom mlieku..predavaju take niečo pre deti ako je aj vitamin D tak by mali mať aj vitamin C?
5. okt 2010 o 10:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaaa vitamín C majú v DM drogérii a je v prášku, môžeš to dať do UM, len neviem, či ti to drobec vypije, alebo radšej asi dať to do vody, niekto vyššie dával aj foto, ako to Céčko vyzerá...
5. okt 2010 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. okt 2010 o 10:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tuším toto je ono, ja ho nemám, tak som si neni istá...
5. okt 2010 o 10:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl dakujem a to je naozaj pre 3mesačne babetko?a nemusim sa poradiť s doktorkou možem mu ho davať neubliži mu to?
5. okt 2010 o 11:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaaa podla mna mozes, ale rozrob ten prasok v UM
5. okt 2010 o 11:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaaa vitamín C z DM je v kyslej forme a ak ho dáš do UM, tak sa ti "sekne", ako keď dáš hocičo kyslé do mlieka. Do mlieka môže isť len nekyslý askorbát. Takže ak dávaš čajíky, radšej to C do čaju alebo do vody a tak vypiť, hoci neviem-neviem, či ti to vypije kyslé.
5. okt 2010 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaaa
@denisocka má malinkého 2mesačného a písala, že mu dáva Céčko, skús sa spýtať jej, koľko mu dáva a či jej to pije :wink: ona ti poradí asi lepšie...ja skúsenosti ešte nemám
5. okt 2010 o 12:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja davam od oka, a riadin sa tým že 50mg/1kg a tak cca 200-300mg,možno ani tolko. ale to len teraz,čo je chory a hnačky z toho nema
5. okt 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaa Lekárka Ti povie, že máš dať Cebion 2x denne 8 kvapiek. To sú totiž tabuľkové odporúčané dávky. Lekári si zvyčajne neuvedomujú, že sú to minimálne dávky k prevencii ťažkého deficitu, a nie k dobrému zdraviu.
Žiadny prípravok okrem Cebionu nie je oficiálne určený pre vyššie dávky u tak malých detí. Cebion by som sa tiež bál dávať vo vyšších dávkach, lebo obsahuje glycerín. Okrem toho je strašne predražený. Prášková čistá kyselina askorbová sa mi zdá lepšia voľba, aj keď oficiálne nie je deklarovaná pre malé deti (ale ak je kvalitná, tak nie je dôvod, prečo by ju nemohli, je to čistý vitamín C bez prímesí).
5. okt 2010 o 15:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Vidíš, je takú dávku (50mg/kg) považujem za bežnú udržiavaciu v zdraví :slight_smile:

K Tvojej otázke, vieš, už ma tu opakovane obvinili z dílerstva, takže nerád uvádzam konkrétne značky. Čo som videl, tak Jamieson Arthur je v pohode, Shrek je v niečom lepší a v niečom horší, aj ten Lamberts je v niečom lepší a v niečom horší... Neviem, ako je na tom ktorý z hľadiska umelých farbív a príchutí, ten Shrek sa mi zdal menej ofarbený a ochutený než Jamieson ale to je môj subjektívny dojem. Problém je, že naša legislatíva nenúti výrobcov, aby uvádzali úplne všetky zložky. Ja som našiel na nete ešte jeden od Now ktorý ma zaujal aj cenou, aj údajným neobsahovaním umelín, tak keď ho dostanú do swanson.cz, asi ho objednám a vyskúšam. Ale obsahuje zase menej minerálov.

Takže každý z tých prípravkov má výhody aj nevýhody, žiaden z nich nie je "wow super" a myslím, že ak vyskúšaš Lamberts, neurobíš chybu, a ak potom vyskúšaš niečo iné, tiež neurobíš chybu :wink: A ak prídeš na niečo ešte lepšie, určite daj vedieť. Zatiaľ som nenašiel na trhu prípravok, ktorý by bol úplne podľa mojich predstáv (som náročný, viem).
5. okt 2010 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok