• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
autor
@petot joj,si zlaty :grinning: ... že náročný ... a díler ...mne to nevadi :grinning: artuur a šrek je na sk???

ináč, možem teda kludne aj 2mes.davat tých 50mg*kg ?
5. okt 2010 o 15:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Ak to rozdelíš na viacero dávok počas dňa a ak dobre pije, tak áno. Možno v zdraví by som zatiaľ trochu ubral (20-30mg/kg), keďže je ešte taký malinký - ak Ty užívaš aspoň 2-3g C denne, tak aj v mliečku má nezanedbateľnú dávku. Aby sa mu nenarúšalo trávenie.

Keď trochu podrastie, bude mať stabilizované trávenie a normálnu stolicu a bude sa to dať lepšie odsledovať, tak by som postupne zvýšil na 40. Ale toto sú všetko len názory laika.
5. okt 2010 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot jj.dik za rady :wink: budem sa ich pridržiavat
5. okt 2010 o 15:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot jaj ešte,ak dam do vody cečko,do flasky malemu a bude to na radiatore počas dna,aby to bolo teple a mohol cuckat postupne,tak tomu cečku sa nič nestane?
5. okt 2010 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 jeej dik,ja okrem martanov nič nepoznam :sweat_smile:

potrebujem to,kde je viac beečka
5. okt 2010 o 15:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Jeden deň to vydrží, ak to bude uzavreté (cumlík?) a nebude v tom kovová lyžička apod.

V dávkovaní je každý individuálny. Ty poznáš svoje dieťa najlepšie, riaď sa intuíciou.
5. okt 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot ani nie jeden,tých 8hod vo flaske,to by snad malo vydrzat . aj simonovi tak davam do školky :sweat_smile:
5. okt 2010 o 16:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Inými slovami, ak sa Ti bude v zdraví zdať, že veľa, tak uber. Ak sa Ti v chorobe bude zdať, že málo, tak pridaj.
5. okt 2010 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot takže jej to ani nemusim hovoriť ked vravite že to je tabulkove ..tak ale ako mam vedieť co je spravne..teraz sa mam bať ockovania a cakať ci sa nieco nestane..doktorka mi nepovedala že ked ho zaockuje tak mu mam zvysiť vitamin C ona mi ani nepovedala že ho mam davať..tak mi poradte co mam teraz ako robiť ci mu mam dať tu kyselinu askorbovu alebo ten pripravok co odporucaju doktory
5. okt 2010 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikolkaaa Alebo zvážiť, či vôbec očkovať... ale to je na inú tému :wink:

Vitamín C ako prevencia následkov očkovania je menšinový názor v medicíne, ktorý zastávajú niektorí lekári, ktorí si všimli prudké vyčerpanie hladiny vitamínu C u očkovaných detí a následné komplikácie. Hlavný prúd medicíny zatiaľ nebol schopný prijať tieto súvislosti a na škole sa neučia. Takže to je vysvetlenie, prečo doktorka o tom nič nepovedala. Všeobecne sa hlavný prúd medicíny prakticky nezaoberá vitamínmi a výživnými látkami, ale skôr patentovanými chemikáliami farmaceutických firiem (liekmi).
5. okt 2010 o 16:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@nikolkaaa tiež som išla napísat,len peto ma predbehol - radšej neočkovať a davat poriadneCečko
5. okt 2010 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 vidis, to ma nenapadlo, ale tak malemu babatku podavat cajik mi pride priskoro. este tak vodicku, ale aj to je este skoro
5. okt 2010 o 16:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky ale nikolkaa píše, že sú na UM. Preto mi napadlo, že keď sú deti na UM, rodičia niekedy dávajú aj čaje. Do UM by som kľudne dala askorbát, ten je bez chuti, resp. trochu horkastý, lebo kyslé C to mlieko fakt zrazí, mám odskúšané. Pri dojčenom dieťati by som to riešila cez matku, ako som to riešila ja :wink:
5. okt 2010 o 21:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 no mne pripada davat caj aj pri dietati vo veku jej babatka, aj ked na UM, velmi skoro (vsimla som si, ze su na UM, lebo najprv som dala koment, ze nech si da C ona, ak dojci a potom som kukla lepsie :wink: )
5. okt 2010 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky aj mne to príde skoro, ale niektoré mamy dávajú, ja neviem, či dáva, len som uviedla všetky možnosti...
5. okt 2010 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
5. okt 2010 o 21:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Petot, alebo aj ktokoľvek čo viete na toto odpovedať: Začala som skúšať na sebe MMS, ale podľa toho čo tu čítam majú pri virózach a spol. podobný účinok aj megadávky vitamínu C. Ale... spolu vraj eee, lebo umelý vit. C ruší účinky MMS.
Čo je teda lepšie užiť pri nejakej typicky jesennej chorobe?
Inak deti mi vitamín C nechcú, lebo je kyslý (mám len ten z DM), dá sa to nejako "oklamať?" Citrón zlížu hocikedy, ale toto nie :unamused: Viem, že je aj ten nekyslý, ale keď mám doma tento, tak by som ho rada minula :grinning:
6. okt 2010 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias skus dat C-cko detom do caju a oslad medom, mne to chutilo ako caj s citronom :slight_smile: alebo vo vode rozpust s C-ckom trochu sody bikarbony, neutralizuje to kyselinu ...
6. okt 2010 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias To je na osobnej voľbe. Oboje môže byť účiné. Mne pripadá céčko bezpečnejšie, resp. nedá sa ním tak ľahko ublížiť napr. nesprávnym dávkovaním. Na druhú stranu dávkovanie céčka je náročnejšie, človek musí stále skúšať vyššie dávky, sledovať výsledky, pri hnačke znížiť, a potom zase zvyšovať.

Neutralizuje sa cca v pomere 1:3 (sóda vs kyselina askorbová) ale treba sa skôr riadiť jednoducho chuťou, či to nie je príliš kyslé alebo príliš sódovo-slané.
6. okt 2010 o 17:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
čo je to MMS?
6. okt 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aký je ten nekyslý vit. C? a čo je to MMS? :grinning:
6. okt 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus nekyslé C je vo forme askorbátu. Neviem, či sa dá kúpiť aj na SK. MMS je magic miracle solution, neviem o tom veľa, ale je to nejaký liek údajne na všetko a zároveň je formou očisty? Opravte ma
6. okt 2010 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@baruskaaa hned si to pozriem,ale priznam sa,prave som si nasadila PNC :unamused: lebo zomieram od včera a všetkých zas nakazim,hrozne ma boli hrdlo a uši , dolamana som jak ciganska hračna , megadavky C nepomahaju ani za mačny mak
7. okt 2010 o 07:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@baruskaaa jááj a to lias pije?
7. okt 2010 o 08:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka pije, pridava do kupela, myslim, ze aj inhaluje a co ja viem co este :slight_smile: , inak, chori sme aj my, tiez ficime na C-cku, odvcera boli hrdlo uz aj mna, tiez skusam megadavky, hadam zaberie :slight_smile: , na muza to ale akosi nefunguje, starsej dcerke ale sopliky po 2 dnoch presli
7. okt 2010 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@baruskaaa my sme chrý od 19.9. tušim. najprv starši syn,bral atb,nato mladši,zahlienenyx doteraz,nato MM,zas starči syn,zas muž,včera mladši začal zas kýchať a hlieny sa mu zas začali robi a večer už aj ja. a to cečkujeme fakt povinne, a megadavky . zabralo to akurat na MM - snad prvy krat mu prešla nadcha za 24hodin, starši syn tiež to prešiel celkom v pohode to druhe kolo bez ATB,mladši ma Cečko každy den,dokonca včera sa mi triasla ruka tak dnes ma z toho aj miernu sračku :grinning: , zda sa že mu je aj lepšie, sople su biele,kýcha menej,ale na mna už nezabera nič a akurat ma z toho brucho boli a krutia sa mi čreva-asi som ešte hlôadinu sračky nedosiahlaa,le stojim už prej jej prahom.

ale tento stav poznam,to je skor z vyčerpania,mala som to iste pri prvom synovi a sa nečudujem, šak od porodu som mesiac bojovala s kojenima rmenim cez cievku,žiadny poriadny spanok,a nato tie choroby teraz, tak už aj na mna mohlo prisť,nie :grinning:. a s PNC sa citim istejšie,hadam to neprenesiem zas na všetkých,bo si to hodim
7. okt 2010 o 08:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka prekrizit nohy a drzat, nech to C-cko nevyjde nazmar :grinning: :grinning: :grinning:
no, pekne to tam u vas kruzi, ale fajn, ze aspon najmladsiemu to C-cko zabera, lebo ono je najhorsie, ked su taki krpci chori, to je na nervy, a do toho este ked ochorieme my-no konec sveta. Ja ked citim, ze na mna cosi leze, hned pcham do seba vsetko mozne, len aby som to ustala, bo taky prepych ako lezat v posteli si dovolit nemozem, ved kto by sa o tu moju haved staral :slight_smile:
tak drzim palce, nech ste vsetci, a hlavne ty, cim skor fit :wink:
7. okt 2010 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@baruskaaa presne tak,ja aj zdochnut možem,bo keby ja zalahla ,tak pomru oni
7. okt 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok