• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. decembra 2017 
Presne tak, MMS je magic miracle solution. Je o tom aj celé fórum vygúglite si upramene.cz. Vysoké dávky céčka sa oporúčajú aj pri tejto kúre - najprv MMS a potom na týždeň Céčko. U mňa to má zatiaľ pozitívny vplyv, obchádzala ma nejaká viróza, ale hneď to zabalila :slight_smile: Dcéra mala teploty, ale bez kašľa, bola bledá a taká k ničomu. Skúsila som jej dať C, ale keďže bolo kyslé, vôbec ho nechcela, tak som nasadila MMS (pekne do džúsiku) a do večera bola úplne fit, dnes zarezáva v škole :wink:
7. okt 2010 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Koľko C-čka dávaš svojmu staršiemu? preventívne/v chorobe?
7. okt 2010 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lalus davam denne kus na lyžičke,neviem,možno 500g ? možno trošku viac ? v chorobe mu dam viac krat denne tých 500mg
7. okt 2010 o 14:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lias ale ako si si to namiešala?
7. okt 2010 o 14:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka nenamiešala, kúpila som už hotový roztok a už len kvapkám :wink:
7. okt 2010 o 15:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lias a kde si to kupila
7. okt 2010 o 17:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka tuto http://www.cxc.sk/index.php?menu=25, prišlo to bleskovo :wink:
A ozaj, vám teda to céčko zaberá? Ja idem na céčkovú kúru o týždeň + chcem pridať aj nejaké minerály a chlorelu. Inak ja veľmi chorá nebývam, ale vždy raz za rok ma chytí poriadna nádcha a zlezie mi na priedušky. Ak sa mi tomu podarí vyhnúť, budem to považovať za veľký úspech :dizzy_face:
7. okt 2010 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja osobne s vitaminem C nemam nikterak dobre zkusenosti. respektive nikdy jsem zadne zlepseni nepocitila. Vitamin C si dodavam citronem a svym detem take. Jinak kdyz uz o neco jde... neco na mne leze nebo detem propukne oskliva nemoc, nasadim Wobenzym. Je to prirodni lek urcen k posilovani imunity. Ale ani ten do deti zbytecne nervu. snazim se, aby si imunitu posilovaly jak jen muzou samy. Takze je hlavne honim ven, at maji dost pohybu.
9. okt 2010 o 15:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lias ja som davaka teraz Cečko najmladšiemu,lebo začal zas soplit a za 2dni bol bez soplu,dokonca už ani nechrči,tie hlieny čo mal 2týž.akurat rano trošklu

ale čo ma zaraťa,že mu ide krv z nosa,teda ked mu idem vyčistiť nos paličkou,hned krvaca , som si myslela že Cečko by tomu malo zabraniť ..alebo to z podraždeneho nosa?
9. okt 2010 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@saruseh Citrón obsahuje cca 25-50mg vitamínu C. To je tak pre jednu osobu denne na zabránenie ťažkému deficitu. Účinné dávky pri nádche začínajú od 30000mg denne vyššie. Musela by si zjesť 1000 citrónov, aby sa to céčko výraznejšie prejavilo :wink:
9. okt 2010 o 21:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
konečne som sa dnes po 2,5mes dostala do DM a kupila to cečko - moje je 135g/odmerka :dizzy_face:
10. okt 2010 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka 135 mg nie gramov :grinning: :wink: :sunglasses:
10. okt 2010 o 18:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lalus jj, sorač :grinning:
10. okt 2010 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,nemam sancu precitat celu diskusiu.potrebovala by som poradit
mam Cecko v nekyslej praskovej forme ale davkovanie mi robi starosti
ako udrziavaciu davku-prevenciu mam davat 50mg na 1kg vahy-ale kolko je to? napr. pre 30kg dieta kolko na cajovu lyzicku? a pri prepuknuti nadchy sa ake davky odporucaju? este otazka maju sa davky nejako rozdelit na cely den? pisete tu ze do pitia a vziat so sebou do skoly-skolky,alebo staci rano,vecer?
dakujem
11. okt 2010 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atlaska Nie som lekár, ale dávky sú individuálne, závisia tak od akútnych (stres, choroba), ako aj od chronických záťažových faktorov, ako je napríklad alergia, astma, znečistené prostredie atď. 50mg/kg/deň by mohol byť podľa mňa dobrý začiatok (ak samozrejme dieťa netrpí niektorou kontraindikáciou, napr. ochorením obličiek, poruchou metabolizmu železa/medi alebo vážnou deficienciou G6PD). Je to samozrejme omnoho vyššia dávka, než je minimálna (tzv. Odporúčaná denná dávka), ktorú presadzujú lekári na základe zastaralých tabuliek.

1500mg vychádza tak na malú kávovú lyžičku (samozrejme, ako ktorú) :slight_smile: Ak si to chceš zmerať, tak do misky na váhu nadávkuj napr. 30 lyžičiek a výsledok si vydeľ 30-timi.

Moje deti ešte do školy nechodia, ale keby chodili, urobil by som to asi tak, že napr. 500mg by dostali ráno v pohári čaju, 500-1000mg by dostali do celodenného pitia, a 500mg by dostali popoludní až večer.

Dať to do pitia je celkovo dobrý spôsob - ak to dieťa pije po väčšiu časť dňa, tak jednak má zabezpečený dostatočný pitný režim, jednak práve podvedomá chuť na protistresový vitamín C v stresových situáciách (písomka apod) môže pitie ešte viac povzbudiť, čo je len dobre. Je to dobré aj z toho hľadiska, že vitamín C má v tele pomerne krátku životnosť, telo ho rýchlo využíva a vylučuje a preto by mala byť denná dávka (nech už je akákoľvek) rozdelená čo najrovnomernejšie počas dňa. Aj zvieratá, ktoré si vytvárajú vitamín C samy (a tých je 99%), si ho tvoria nepretržite po celý deň a dávku si neustále regulujú - zvyšujú alebo znižujú podľa potreby. Niektoré si veselo tvoria až do 300mg/kg/deň.
12. okt 2010 o 03:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak v pohode bez hnacky a bez inych problemov zvladame,rano 1ml -mam taku odmerku je to zarovnana kavova lyzicka,je z umelej hmoty takze super,potom dve take do pollitrovej vody a vecer dalsiu 1ml lyzicku, dnes rano bez soplov :slight_smile: uplne super a to doslova presoplil vikend.
Tie odmerky mam aj 2ml aj 5ml.
12. okt 2010 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot jaj,chcem sa opýtať,čo sme sa bavili o tých vitaminoch pre deti,tak že ktorý ARTHUR myslíš ? http://www.prirodna-lekaren.sk/ARTHUR-Detsky-multivitamin a potom som na nete našla aj nejake ine,alebo žeby to boli rovnake? :sweat_smile: http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-od-a-po-z/arthur-detsky-multivitamin-108tbl-jamieson/
12. okt 2010 o 13:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias - môže sa MMS dávať aj deťom? dávaš im potom aj probiotiká? nemohla by si napísať pár viet o osobných skúsenostiach - ako to používaš? (aj keď je to asi od témy, týmto sa ospravedlňujem...)
12. okt 2010 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Ten prvý
12. okt 2010 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot už mam obvolane nase lekarne,nemaju to a ani nevedioa zohnať, dodavatel Jamiesonu ich proste teraz nema :rolling_eyes:
12. okt 2010 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
poradite mi? vcera rano som zacala kychat a smrkat, tak som si dala cez den 2xlyzicku C-cka (nemala som v robote nic na neutralizaciu a kyslejsi caj by som nevypila :sweat_smile: ) a potom vecer este 2 alebo 3 lyzicky, rano som sa citila lepsie, ale do roboty som radsej nesla, mala som mierne zvysenu teplotu, doobeda som si dala este asi 2-3 lyzicky a uz som mala asi dost, lebo mi to trochu bublalo v bruchu, aj ked to neskoncilo hnackou (ale nebolo to daleko :slight_smile:) tak som trochu zvacsila intervaly podavania, ale moj stav sa zacal zhorsovat :frowning2: tak neviem, ci som mala rano dodrzat vacsie davky aj za cenu hnacky alebo by mi to C-cko aj tak nepomohlo, kedze som si o prechladnutie doslova koledovala (v sobotu cely den vonku vo vetre, potom do pol stvrtej rano zavaranie nazbieranych hribov a v nedelu som to zabila tanecnou a potom nakupom s mokrym trickom :angry: asi sa nikdy nepoucim, kazdy rok nieco podobne vyvediem) ... B-cko doplnam pangaminom a namiesto D-cka som si otvorila na ranajky tresciu pecen :slight_smile:
12. okt 2010 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ginepra máš IP :wink:
12. okt 2010 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lias Ďakujem pekne, si zlatá :slight_smile:
13. okt 2010 o 07:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, chcela by som vás poprosiť, či mi viete poradiť nejaké vitamíny pre deti. Malý má 3,5 roka, spomínali ste tu ten Artur od Jamiesonu, ale to sú tablety a to on ešte prehĺtať nevie a ešte tam je aj písané, že od 4 rokov.
Malý býva často chorý, teda v zime skoro stále, teraz má už 4 týždeń kašel, vždy má kašel a sopel mu stečie na priedušky.
Chrčí a a bez ATB sa to zvyčajne nezaobíde :frowning2: Minulý rok som mu dávala echinaceu s vit. C v kvapkách, ale nezdalo sa mi, že by to zaberalo, teraz dávam Imunoglukán + Céčko, ale chcela by som pridať aj nejaké dobré a vhodné vitamíny...on ovocie moc neje, máva dni, kedy zje aj 2-3 banány, občas jablko, hrušku, ale iné nechce...
Ďakujem
18. okt 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl odporucanie od 4 rokov bude pravdepodobne len kvoli obsahu vitaminov, mozno ich je tam "viac". To su cmulacie vitaminy a tie zvladne aj moja 2-rocna dcera, resp. ona jedavala D od Jamiesonu ked vypadol Vigantol. Echinacea tak malym detom nezabera, im pomoze skor otuzovanie, vela pobytu na cerstvom vzduchu a probiotika. Predpokladam, ze chodi do skolky a tym padom mi je jasne, ze je chory, skolky su stale plne chorych deti, ktore rodicia nenechaju doma a preto to stale medzi detmi koluje. Ja osobne by som zvysila prijem C, D, a zinku, ked by som videla, ze nieco na neho lezie.
18. okt 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teraz som si všimla, že Artur sa má rozpustiť v ústach :wink: , ale je od 4 rokov, tak neviem...

toto som kúpila:
http://www.adcc.sk/web/potravinove-doplnky/detail/tuti-mega-multivitamin-15141.html
18. okt 2010 o 19:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Pozrel som si to, je to chvályhodné rozsahom (počtom zahrnutých živín), aj formou (gumené cukríky sú pre malé deti istotne bezpečnejšie), ale som sklamaný veľkosťou dávok - tie sú podľa mňa pre 3,5-ročné dieťa veľmi malé a u niektorých zložiek nedosahujú ani minimálne (tzv. "odporúčané") denné dávky. Možno pre 0,5kg vážiace morča by to bolo akurát, ale pre dieťa je tam viacerých zložiek dosť málo. Samozrejme, neplatí to plošne, sú tam aj výnimky, napr. vitamín A, toho je tam pre dieťa dosť.

Neviem zodpovedne vyhodnotiť úplne všetky zložky, pretože neovládam úplne do detailov všetky minerály a stopové prvky. U niektorých (vápnik, horčík) sa dá predpokladať dostatočný prísun v pestrej strave, takže tie miniatúrne dávky až tak nevadia. Milým prekvapením je obsah chrómu a molybdénu (prekvapenie by bolo dokonalé, keby boli zaradili aj vanád), sklamaním je veľmi malá dávka selénu a vitamínu D (navyše v toxickejšej forme D2) a úplná absencia veľmi dôležitého jódu. Všetky tri sú u našich detí nedostatkové. Obsah vitamínov skupiny B je, nazval by som to, zbytočne konzervatívny, tie dávky sú veľmi malé a vzhľadom na mimoriadnu bezpečnosť týchto vitamínov by bolo prínosom, keby bol obsah niekoľkonásobne vyšší.

Ako som už písal, tieto detské multivitamíny, ktorékoľvek vezmeš, majú každý jeden silné a slabé stránky. Takže nemusíš smútiť. Dobre, že si sa podelila o skúsenosť :wink:
18. okt 2010 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja nevidím rozdiel medzi 3,5 a 4 rokmi, ja nemám problém ho dať ani 2-ročnému dieťaťu. Aj C je pre deti len s tým rozdielom, že má nižší obsah vit. C. Jamieson je tiež chémia, ale podľa mňa jedna z tých najmenších. Ten Tuti mega má tak pramálo vitamínu C, že by som od neho neočakávala nič, 19 mg je menej ako v miniatúrnom citróne. Ak je dieťa stále choré, potrebuje ho omnoho viac.
18. okt 2010 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem za vysvetlenie :slight_smile:
moc sa v tejto téme/vitamíny/ nevyznám, takže som rada, za každú radu, názor...

@blovitc120 vďaka aj tebe, ako som písala, vo vitamínoch sa moc nevyznám, malý chodí do škôlky, ale on bol minulú zimu stále chorý a do škôlky nechodil, narodil sa predčasne a nejak sa to v zimnom období naňho lepí, musí z toho vyrásť, ale samozrejme chcem urobiť všetko pre to, aby sme sa čo najviac vyhli ATB, lebo potom sme stále strčený doma, chytá mi to aj menší a ideme sa zblázniť...
Jediné čo som si všimla je to, že tam je málo vit. C, ostatné neviem aké dávky by mali byť, ale to Céčko mi padlo do oka :wink:
18. okt 2010 o 21:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl ak mu nevadí kyslé, tak C mu môžeš kúpiť v DM drogérii práškové a pridávať do nápojov. A skús aj to otužovanie :slight_smile:
18. okt 2010 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok