• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

18. novembra 2016 
@blovitc120 už som zvažovala to DMkové Céčko, doteraz som mu dávala tuším od Walmarku, ale už sa minulo, to som mu dávala aj 300-400mg denne. Kyselé má rád, oblizuje citróny, len neviem, či mi to bude chcieť piť, on skôr pocucká, lebo to je ako cukrík :grinning:
A otužovať ako? Ja som strašná zmrzlina a mne je vždy vonku zima a neviem, ako deti obliekať. Staršieho už ako tak viem, ale mladší je naobliekaný, aj tak má ruky úplne vymrznuté, ale podľa toho sa nedá povedať, či mu je zima, alebo nie je, tak neviem...
18. okt 2010 o 22:21  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
ahojte,len som sa prišla zasmiat na vete od peťa :grinning: "Možno pre 0,5kg vážiace morča by to bolo akurát" ja by som ani take cukriky kupit nemohla,bo by zjedol naraz a keby som mu nechcela dat, iba jeden,tak by som mala doma peklo
19. okt 2010 o 07:32  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisocka dnes Alex vysvetľoval Riškovi, že toho medvedíka môže len on a len 1 za deň, bolo to pekné vyysvetľovanie...hlavne ma prekvapilo, že už je taký rozumný, ale len keď chce samozrejme on...
19. okt 2010 o 09:42  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisocka to morča od @petot -a pobavilo nesmierne aj mňa, rehotala som sa tu až som zobudila MM pochrapkávajúceho pred TV :wink:
19. okt 2010 o 09:49  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@blovitc120 :grinning: ja davam teraz každe rano do pitia šimonovi do školky asi 1g +- Csaltsu, zatial je OK , dufam že to nezakríknem . mam aj 2balenia z DMky ,ešte s 135g lyžičkou,ale to len pre nas dospelakoch. dokonca som nevedela,že vitD je tak potrebny v zime. chlapci dostli jednorazovi pred 3tt. tak si dam bacha aby pri chorobe šimon dostal zas
19. okt 2010 o 09:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@lyongirl no,.mojmu nevysvetliš :grinning: on len "kekľé" pýta - cukríky a "kľadu" čokoladu . už hovori celkom pekne,ale tieto dve speci nazvy použiva nadalej
19. okt 2010 o 09:53  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisocka :slight_smile:

neviete koľko stojí ten Das gesunde Plus Vitamin C ?
19. okt 2010 o 10:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl presne neviem, ale je to do 2 Eur, minuly tyzden som kupovala :slight_smile:
19. okt 2010 o 10:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@lyongirl hej,u nas 2,05
19. okt 2010 o 10:31  • Odpovedz  • Páči sa mi to
ja som nejak čakala nejakú oveľa vyššiu cenu, tak to ste ma potešili...
mám doma vit .C od Jamiesonu 500mg z červených pomarančov, je tam písané, že je získaný z prírodných zdrojov/drene ovocia, malpígie a šípok/ v kombinácii s komplexom C /bioflavonoidy, rutín a hesperidín z citrusových plodov/, ktorý niekoľkonásobne zvyšuje účinnosť vit. C
neviem, či ho môžem dávať tomu 3,5 ročnému, alebo to je naraz vysoká dávka, no práve mi ten menší 1 tabletu pri mojej nepozornosti zjedol :sweat_smile: , opisovala som to z krabičky, malý si ju vypýtal a otvoril, no a ja zažratá do PC...to som ale mater...
no a teda ktoré Céčko je lepšie, to z DM/viem, že to je čisté C/, alebo toto od Jamiesonu, ja to potrebujem napísať polopate, lebo ja sa v tom nevyznám...
19. okt 2010 o 10:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl keby ze ten Jamieson je cisto prirodny, tak mozno ten, ale asi ma vela pomocnych latok, ktore drzia tabletu pokope a dodavaju chut :unamused: z tohto hladiska je lepsi cisty vit C z DM :sweat_smile:
19. okt 2010 o 10:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pifina ďakujem :slight_smile:
19. okt 2010 o 11:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl to podakuj ostatnym, ja som mudrosti nacerpala tu :sweat_smile:
19. okt 2010 o 11:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
19. okt 2010 o 12:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Ale to, ze ti zjedol tabletku, nevadi. Nic sa mu z jednej nestane, ak by mal velku davku, max. sa pokaka :slight_smile:
19. okt 2010 o 13:55  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisocka Citala som, že tvoj menši mal nadchu a že si mu davala vit.C.Prosim ta, ake davky si mu davala na den?Riadila si sa jeho vahou,vekom?
19. okt 2010 o 14:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@blovitc120 viem, viem, len chvíľka nepozornosti a mohlo to byť niečo iné, on je také šidlo, chvala bohu že to bolo len Céčko
19. okt 2010 o 14:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl skôr mu pomohlo, ak by ho niečo obchádzalo :slight_smile:
19. okt 2010 o 14:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@kaja73 vahou, 50g na 1kg a davala som mu oddoka asi 250/300g - vazil 4500g . myslím,že mi občas aj ušla ruka a mal viac
19. okt 2010 o 14:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@denisocka Ciže,ak moj važi 11 kg tak by mal pri nadche brat 550mg?Do kolko davok si to delila?
19. okt 2010 o 14:18  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@kaja73 odborníci na megaskorbickú liečbu odporúčajú 40-50 mg/kg V ZDRAVÍ, v chorobe viac. Ja som dávala dcére, ktorá má momentálne 2 roky a okolo 11 kg denne okolo 4-5g rozdelené do mnohých dávok čaju, mlieka, vody, polievky. Ale do mlieka odporúčam len nekyslý askorbát, z kyslej formy C sa ti "sekne". Ešte tak do Acidka alebo jogurtu v pohode
19. okt 2010 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@kaja73 jaj,ja som mu to šupla naraz alebo na 2-3x,ale starší syn to pije počas dna
19. okt 2010 o 14:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Baby, diky za rady :slight_smile:
19. okt 2010 o 14:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl @denisocka @blovitc120: Ináč pozor, nechápte môj príspevok zle! To, že viacerých dôležitých zložiek je tam málo ešte neznamená, že sa toho prípravku môže jesť veľa! Je tam cca 1mg železa, a dávka železa od 20mg za jeden deň už môže byť toxická!

Takže aj týmto prípravkom sa dá predávkovať, treba ho seriózne dávať preč z dosahu detí!

Neviem, aké sú bezpečnostné obmedzenia pre niektoré ďalšie stopové prvky v tom prípravku (ono pre niektoré prvky žiadne obmedzenia ani neboli zatiaľ stanovené), ale napríklad aj veľké dávky zinku, užívané dlhodobo, by boli škodlivé (u dospelých sa uvádza cca 25mg denne ako bezpečná hranica). V prípravku je 1mg zinku, takže pre dieťa by napríklad už 10 tabliet denne dlhodobo bolo zrejme už dosť škodlivé.

Oproti tomuto, vitamín C je pre bežnú populáciu veľmi bezpečný a predávkovanie je viac-menej vylúčené - ešte nikto nedosiahol hranicu toxicity ani pri 300 gramoch denne. Vitamín C je asi jediný prípravok z lekárne, ktorý by som bez obáv nechal aj v dosahu detí.
Výnimkou, kedy by vitamín C mohol byť vo vysokých dávkach škodlivý, sú teoreticky ľudia s vážnymi obličkovými problémami, poruchami metabolizmu železa/medi a s deficienciou G6PD. Keby užil veľmi vysokú dávku nalačno človek s cukrovkou, mohol by sa dostať do hypoglykémie. A človek, ktorý by užil naraz niekoľko desiatok gramov v jeden deň a mal by rakovinu, by mohol dostať septický šok a krvácanie kvôli náhlemu odumretiu veľkej časti nádoru.
19. okt 2010 o 18:44  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ja stale hovorim o C, ze sa nic nedeje, ked maly zjedol 500 mg tabletu. S multivitaminmi by som neexperimentovala, ze ked tam je malo C a D, ze dam viac multakov, to isto nie :wink:
19. okt 2010 o 18:50  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot to by ani mňa nenapadlo dať mu ich viac :wink: , my sme sa potom o Céčku bavili...
19. okt 2010 o 19:04  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lyongirl
@blovitc120

Jasné. Považoval som za potrebné varovať, aby to náhodou niekto nepochopil zle.
19. okt 2010 o 21:22  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot ďakujem za varovanie, je to milé, že si robíš starosti :slight_smile:
19. okt 2010 o 21:41  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@petot my sme spokojné, že nás upozorňuješ :slight_smile:. Vďaka
19. okt 2010 o 23:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
autor
@petot dik,ja by som to nevedela a možno by som mu v slabej chvili tresla cele balenie,len nech mam kus pokoj :grinning:
20. okt 2010 o 10:12  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok