• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
Deni, cele balenie multaku snad nie??
20. okt 2010 o 11:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 no ešte nie,ešte ho nemam :grinning:
20. okt 2010 o 11:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, môžem ešte poprosiť nejakého "znalca" vitamínov, aby mi polopate vysvetlil, resp. napísal, čo si myslí o pastilkách Glukanky a o detskom sirupe, budem vďačná, nakoľko mi to zloženie nič nehovorí a nevyznám sa v tom. Dostali sme to od dedka...jediné čo viem, že to obsahuje konzervanty, samozrejme je to ochutené, ale nič mi to zloženie ináč nehovorí :frowning2:

http://www.vitalsupport.sk/Glukanky_forte_ovocne_pastilky.html

http://www.vitalsupport.sk/Beta-Glucan-detsky-sirup.html

ĎAKUJEM!!!

20. okt 2010 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl opytaj sa priamo petota, ale ja by som decku konzervanty a chemicke prichute nedala, dost je besne aj bez tych aditiv :grinning:
20. okt 2010 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 no veď práve váham, či mu to dávať, určite tým neuškodím, ale zdá sa mi to zbytočné cpať dońho kadečo...dedko nám to kupoval aj minulý rok, začal aj tento rok, lebo má možnosť to zohnať lacnejšie, teší sa, že nám môže vypomôcť "vitamínmi", lebo vie, že sladké nemáme radi keď kupuje, tak ma to voči nemu trošku mrzí a neviem, ako mu povedať, že nech to radšej nekupuje, že mi mu dáme niečo "lepšie". Teraz máme doma zásobáreň vitamínov, malý je zblbnutý a nevie, čo si skôr vypýtať, lebo ja som mu kúpila tých medvedíkov, dedko dal teraz toto a všetko to chutí ako cukríky, tak malý pýta :frowning2:
20. okt 2010 o 14:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lyongirl Ja o týchto betaglukánoch veľa neviem. Viem akurát toľko, že je veľký rozdiel v obsahu účinnej látky. Niektoré výrobky obsahujú málo betaglukánov a ide, pri troche nadsázky, o predraženú sušenú hubu. Niektoré majú vyšší, ale stále nedostatočný obsah pre nejaký významný efekt. Pokiaľ viem, tak potrebná účinná dávka je taká, ktorá sa len ťažko dá dosiahnuť priamou konzumáciou húb, a pritom efekt sa dostaví len pri každodennom dlhodobom užívaní.

Aká je účinná dávka, neviem. Neviem ani, ktoré prípravky sú účinné.Cenovo mi všetky pripadajú veľmi drahé. Práve z týchto dôvodov sa spolieham na vitamíny, ktorým rozumiem trochu viac a viem si odhadnúť pomer výkon/cena ako aj ich účinok.

Pritom netvrdím, že by betaglukány neboli účinné. Účinné zrejme sú, ale v určitom rozsahu dávkovania. Tak to už býva, že farmaceutický biznis urobí aj z účinnej prírodnej látky neúčinnú atrapu. A takéto potom zaberajú veľkú časť priestorov lekární.
20. okt 2010 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem za príspevok, musela som si ho prečítať 2x :grinning: :grinning: :grinning:
takže ak sa ťa môžem opýtať, čo by si mi doporučil pre syna, ktorý býva vačšinu zimy chorý? Narodil sa predčasne, do 2 rokov mu nebolo absolútne nič, bol zaočkovaný 5 vakcínami proti RSV http://detskechoroby.rodinka.sk/index.php?id=506
, ktoré ho pravdepodobne kryly do toho 2 roku. Po 2 roku sa to začalo valiť, príde zima a on je nonstop chorý, vačšinou na ATB. Má sopel, kašel a sadá mu to na priedušky, takže chrčí a píska. Chcela by som mu nejako pomôcť vitamínmi, ale už neviem akými. Preštudovala som všeličo od Chlorelly, cez Cordyceps, cez neviem čo ešte. Viem, že som ti zadala asi ťažkú otázku, ale predsa len by som ťa prosila, či by si mi niečo v čom sa vyznáš poradil. Budem veľmi vďačná za nejaký tvoj názor, popr. radu :slight_smile:
20. okt 2010 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Neviem, čo by bolo dobré pre Tvoje dieťa. Môžem Ti povedať, čo dávam mojim.

Predovšetkým vitamín C, aj 3x denne 500mg, a keď začnú posmrkávať, zvýšim dávky. Keď sa vonku vybehali a mám podozrenie, že bolo chladnejšie, tak automaticky hneď dávam "bonusové" céčko. :grinning:
Okrem toho, dávam im aj B-komplex a vitamín D3 najmenej 400IU a jód aspoň 150ug (tieto veci sú spolu v Jamieson Arthur), 1x denne. Keď posmrkávajú, tak pár dní im pridám samostatne vitamín D3 2-6000IU (naozaj len pár dní!). Selén v prepočte na dospelého 400ug (takže 20kg synovi dávam 100ug) denne (pri tejto dávke asi ostaneme aj keď podrastú, ale zase v chorobe dám aj 200-300ug na pár dní, krátkodobo sa to môže). Keď chorľavejú, niekedy pridám aj samostatne jód.

Najdôležitejší z toho všetkého z hľadiska imunity je vitamín C, výsledok sa začal prejavovať asi tak po 2 mesiacoch každodenného užívania. Ostatné veci zohrávajú tiež svoju úlohu, ale o niečo menšiu, a bez céčka, zdá sa mi, podstatne menšiu. Ale zase v začínajúcej chorobe mám dojem, že popri zvýšených dávkach céčka aj tie ostatné veci majú značný význam.
21. okt 2010 o 07:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
ja len musim potvrdit,akonáhle som prestala pred letom davat malemu cečko-reku načo,šak ide leto,tak sme to riadne pocitili, teraz dostabva denne odkedy je v školke a sice nechcem zakriknut,ale hadam budeme na tom tak dobre,jak minulu zimu
21. okt 2010 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@petot k tebe mam možno gblbu otazke ale, najmenši 2,5mes. napriek tomu,že užival to Cečko pred 2týž. tak odvtedy mu ide z nosa krv,niežeby nejak krvacal,ale ani to nieje malo. ked kychce tak mu vyskoči dost krvavy soplik a potom ma celu dierku v nose krvavu,tak som myslela že cečko ma tomu pomoct ? alebo je to čisto vec poškodenej sliznice nosa?
21. okt 2010 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka na posilnenie ciev (aj v nose) je dobra pohanka, skus si ju pridat do stravy a maly by to mohol dostat v mliecku :dizzy_face:
21. okt 2010 o 09:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@pifina brekeke , ja na take neisom,ale nejaka pohanka ešte doma je od šimona,ale jeden baliček nepomože :sweat_smile:
21. okt 2010 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka skus si to primiesat do jogurtu alebo detskej vyzivy, da sa to zjest :slight_smile: mozno bude stacit aj balicek, ked si ho rozdelis na viac dni ... aj ked neviem, kolko toho ide do mlieka, takto "sprostredkovane" som pohanku este neskusala :grinning:
21. okt 2010 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot veľká vďaka!!! :slight_smile:
21. okt 2010 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka nemôže mať Tobi, len podráždenú sliznicu z kúrenia? Nepomôže zvlhčovanie? MM máva tiež celú zimu krvavé sople
21. okt 2010 o 14:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dúfam, že ti nevadí, že toľko otravujem, ale ešte by som mala otázky...
či môžem všetky tieto vitamíny dávať aj môjmu menšiemu synovi /1 rok aj 7mesiacov/, vit. C a selén si viem prerátať na jeho váhu, ale ostatné neviem v akom množstve, či by mohol popr. toho Artura...

no a ešte také zhrnutie:
vit. C, Bkomplex, vit. D3, jód a selén ako si písal dávaš denne? Iba pri chorobách zvyšuješ dávky D3 a selénu?
21. okt 2010 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 sme s5 z poradne-tak že to bude mať podrazdene z kvapiek a odsavania čo bol teraz zahlieneny. a dokyna nam odobrila megaaskorbicku liečbu :wink: :wink:
21. okt 2010 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka to mate dobru dokynu :dizzy_face: takej sa drz :dizzy_face:
21. okt 2010 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka fúha, aká osvetová doktorka :slight_smile:. to kde si našla?
21. okt 2010 o 14:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 to k nam prisla sama,stara idišla a nova došla . aj tak tu neni z čoho vyberat
21. okt 2010 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Chcem sa ta len opytat,či si sa stretol s tym ,že by čista forma vit.C,mohla zhoršovat ekzem.Maly je ekzematik,a už 2 m nemal žiadny novy vysev.Teraz mu idu zubky,čo može byt tiež pričina zhoršenia ekzemu,ale tiež začal uživat vyššie davky toho C.vit. a ekzem sa zhoršil.Uživa 400 mg toho c-čka z DM-ka,važi 11 kg.
21. okt 2010 o 14:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@kaja73 nam sa zhoršoval ekkzem na ličkach pri zubkoch , ale tak to vieš...otazka je či to može byt z Cečka ... možno aj hej,ktovie...uvidime čo napiše peto
21. okt 2010 o 15:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj môjmu sa vyhodil ekzém pri pusinke....doteraz nemal. Mal občas drobné vyrážočky, možno z jedla, možno zo slín, keď mu šli zúbky, ale vždy to bolo dočasné, niekedy len na pár dní a potom zmizli (to som usudzovala, že zjedol niečo, čo mu nesadlo). Teraz však má už niekoľko týždňov ekzemik pri pusinke a nemizne - pred niekoľkými dňami, možno už aj týždeň som vysadila mliečne i bezlaktozové výrobky, zatiaľ sme stále na UM, a nelepší sa to..... takže z toho to už nebude.
21. okt 2010 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Céčko niekedy môže u ciltivých ľudí spôsobiť výsyp, ale mal by pomerne rýchlo zmiznúť. Ak máš dojem, že je to z céčka, skús dávať častejšie menšie dávky, alebo dávky znížiť, alebo na nejaký čas vysadiť (povedzme deň). Ak hneď zmizne ekzém, tak možno reagujete na céčko. Aj tak by stálo za to, nájsť takú frekvenciu a dávku, ktorá ekzém nezhoršuje. Prípadne pridať vitamín E a selén, ktoré všeobecne pôsobia upokojujúco na pokožku.
21. okt 2010 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot To, že by mal zmiznut znamena, že si nan telo zvykne?Ten vit.E a selen by bol pre 10 mesačne dojča vhodny v akej forme a davkovani?Aka davka c-čka by bola na začiatok vhodna a na kolko davok by som ju mala rozdelit.Vela otazok,čo. :unamused: Prosim ta ,skus mi poradit.Diky.A ak by naozaj reagoval na to c-čko,tak ako mu mam doplnit tento vitamin,ked ovocie toleruje len varene?
21. okt 2010 o 18:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Arthura by oficiálne v tomto veku nemal. Na druhú stranu, deti v tomto období vývoja veľmi potrebujú niektoré stopové prvky a vitamíny, a jód a vitamín D sem jednoznačne patria, a neviem o žiadnej lepšej forme, ako im to každodenne dodať (a budem rád, keď sem napíšete svoje tipy, každý tip sa počíta). :wink:

Takže, môjmu som to dával, vychádzal som z toho, že aj niektoré 3-ročné deti majú približne rovnakú hmotnosť (12kg) a tie dávky tam nie sú tak veľké, aby z toho o niečo menšie dieťa mohlo mať nejaký problém (pri dodržaní max. 1 tbl denne). Teoreticky sa tie tabletky dajú aj rozlomiť a docieliť tak polovičnú dávku, ale to všetko bol len môj úsudok, nemôžem to radiť Tebe.

K otázke, pochopila si to správne, dávam im to denne (1 tbl Arthur), a pri chorobe niektoré osobitne zvýšim, ale vtedy to NEROBÍM pomocou Arthura, pretože toho by som musel nasadiť veľa a hrozilo by predávkovanie najmä železom.

Vitamín D mám v tobolkách z ČR. U dospelých sú krátkodobo bezpečné až dávky 40000IU denne vitamínu D3 (po niekoľko dní), dlhodobo dávky do 10000IU denne u dospelých. Vitamín D je potrebný nielen pre kosti, ale aj pre imunitu. Deti by ideálne mali mať v zdraví zabezpečených 1000IU denne, pričom 400IU je nutné minimum. Na Slovensku v zimnom polroku ho prakticky nemajú odkiaľ získať.

Selén je tiež dôležitý pre imunitu. 450ug denne je oficiálna dlhodobo bezpečná dávka selénu pre dospelých, neoficiálne odporúčanie je aspoň 200ug denne u dospelých. Takže niekde v tomto rozpätí (200-450ug denne u dospelých) považujem za rozumné dávkovanie. V chorobe sa dá krátkodobo mierne zvýšiť.
21. okt 2010 o 18:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina Pohánka obsahuje rutín, a ten spolu s vitamínom C zabezpečuje pevnosť ciev a kapilár. Takže či už pomocou pohánky, alebo askorutínu, je to dobré opatrenie pri krvácavosti. :wink:
21. okt 2010 o 18:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem a veľmi si vážim tvoju pomoc! :slight_smile:
21. okt 2010 o 21:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, chcem sa spýtať, či môže ísť céčko do horúceho čaju, alebo to stratí účinok a či ho treba miešať umelou lyžičkou...
24. okt 2010 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl môj názor je, že nemôže do horúceho....stráca účinok :wink: (tak isto napr. med) a ideálne je miešať umelou lyžičkou :wink:
24. okt 2010 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok