• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@petot ale na slovensku sa nedá vitamín D získať? Lebo je len na predpis? Alebo mám mylnú informáciu?
24. okt 2010 o 14:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lalus ďakujem, myslela som si, len som sa chcela uistiť :wink:
24. okt 2010 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@basika Je to trápne, ale na Slovensku sa dá získať v účinných dávkach len na predpis. Dá sa kúpiť aj bez predpisu, ale to len v malých dávkach (200-400IU) a len v kombinácii s inými vitamínmi alebo minerálmi (napr. s vitamínom A alebo vápnikom).
24. okt 2010 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zdravím, nebude niekto z vás objednávať C-Sals, kto má s tým už skúsenosti? Pridala by som sa.
10. nov 2010 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
teda C-Salts :wink:
10. nov 2010 o 08:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@ginepra ktovie či sa niekto najde..v ramci USA a KANAdy je pošta zadara,a jedno balenie vyjde možno na 22€ -velke,ale ked prirataš poštu ... no amen :grinning:
11. nov 2010 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 ty tu chodiš malo ...počuj u nas Cem-m shrek nemaju,iba spiderman a ja neviem teda,či je to to iste,len ina postavička :sweat_smile: lebo toho arthura som našla len v KE v lekarni netovej
15. nov 2010 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka podla mna menia len postavicky a tym padom aj farbiva, maju aj Hello Kitty. ja Arthura objednam v lekarni, oni mi ho objednaju z Jamiesonu a len kupim. bezne ho nemavaju
15. nov 2010 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 ja som pochodila 3 lekarne a všetky tvrdia,že to vo firmách nieje
15. nov 2010 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka mne to v poho objednali
15. nov 2010 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja som dnes kupila atrhura,jupíí -teda mi ho kupila sestreka v KE za 8,30 - cena ma milo prekvapila,kedže tu to ani zohnat nevedli
19. nov 2010 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,len chcem pripojit moju skusenost s jamieson vitaminmi pre deti. zhanala som children´s multivitamins od jamiesonu a nikde ho nemali, v ziadnej kamennej lekarni. skusala som aj internetove, no nikde nic. na jednej som ho nasla, objednala som si ho a oni mi napisala, ze uz nie je v ponuke, ani nebude, ze sa uz nedodava. tak som zhanala Arthura, ktoreho tiez v kamennych lekarnach u nas a na okoli nemaju. nakoniec som nasla stranku http://www.jamiesonvitamins.sk/tag/multivitaminy-pre-deti/ a zistila som, ze maju aj internetovy obchod (co som si predtym nevsimla, aj ked som na tej stranke uz niekolkokrat bola) a v pohode som si objednala ten Children´s multivitamins - prislo mi to rychlo. Vo stvrtok objednavka, dnes to tu mam:slight_smile: Takze odporucam, este sa chystam poobjednavat odtial aj nejake C-cko, ked mi dojde to, co mam.
22. nov 2010 o 09:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pre vsetkych, ktory sa tu trapia, ze kolko treba uzivat praskoveho vitaminu C z DM drogerie.........v prvom rade vyhodte tu odmerku z balenia, je vam nanic. .Bezne, preventivne je dobre brat denne tie 4g a to je presne PLNA , zarovno, nie kopcom nalozena kavova lyzicka -nie ta malilinka, mokka, ale ta klasicka. Mozete si to naraz zamiesat do dzbanu s cajom a popijat v priebehu dna, alebo , ja si pravidelne , denne tuto davku rozdelim na dve, teda pol lyzicky si dam rano do pohara s vodou a vypijem a druhu polku vecer. Samozrejme,ked na mna nieco lezie, davku niekolkonasobne zvysim, kazdu hodinu 1-2 po 1g az do vymiznutia priznakou virozy. Take 3 dni je to v pohode brat taketo mnozstvo. Sice je pravda, ze pri takomto velkom mnozstve narazovo je vyhovujuci ESTER C, nakolko ten nesposobi hnacky.
V zimnom obdobi je nutny aj denny , pravidelny prisun vitaminu D. Ja uzivam denne 2000 preventivne. Kupit ho za par drobnych. Ja som kupila 250ks balene s obsahom 2 000 za smiesnych 5€.Samozrejme pozor. Kupovat treba vit. D3, nie skodlivy D2.
22. nov 2010 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Má niekto skúsenosť s detským sirupom-Beta glucan? :wink:
22. nov 2010 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@959touareg To D-cko ma zaujima - kde si ho kupila?
22. nov 2010 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@sammy19 http://www.nutri.com/index.cfm/product/49_7/vitamin-d.cfm ja chcem toto,toto ma 400UI ... tvoje maju 2000 čoho?
22. nov 2010 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tinka5 ahoj, ja som dávala malému sirup, neviem presne už ako vyzeral obal, ale dostali sme ho, tak isto sme dostali aj glukánky, tak teraz dávam tie, ale ak sa minú, tak mu dám zase nejaký sirup na imunitu...
Bohužiaľ, môj syn býva často chorý, od jesene do jari, tak mu dávam kopec vitamínov a sirupy, alebo pastilky na imunitu...
Uvidím, či túto zimu niečo zaberie...
22. nov 2010 o 12:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mňa by zaujímalo, koľko Dčka denne by malo prijať dieťa, resp. je to nejak určené na kg, lebo dieťa je široký pojem samozrejme...
22. nov 2010 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka
moje ma tych 2 000 IU. 400 IU je velmi malo, to musis denne uzit aspon 5, aby si pokryla dennu potrebu.
22. nov 2010 o 18:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo
kupujem roky z USA
22. nov 2010 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo V článku nerozlišujú medzi spôsobmi posilňovania imunity. Vitamíny sú úplne prirodzené a nutné k správnemu fungovaniu tela. Imunopreparáty by som však naozaj dával len v prípade nejakej poruchy imunity.
22. nov 2010 o 18:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nám sirup na imunitu odporučil imunológ, takže sama od seba ho nedávam, dokonca dr. si myslela, že by nám mal imunológ niečo predpísať, ale on si myslí, že malému nič nie je, no až na to, že ako som písala, od jesene do jari nonstop berie ATB. Teraz bol chorý zatiaľ len 1x, ale bolo to dokopy 6 týždňov a 2x bral ATB :frowning2:
Zatiaľ je už 3 týždne ok, ale dávam mu denne vitamíny, Céčko, Artura, sirup, alebo pastilku na imunitu a zvažujem tiež Déčko, no ale to neviem koľko by mohlo 15kg dieťa...
22. nov 2010 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Arthur obsahuje 400IU déčka, pre deti je vhodných tak do 1000IU denne, takže ak chceš pridať déčko, tak max do tých 600IU.
22. nov 2010 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot jéj ďakujem, nejako ma nenapadlo skontrolovať Artura, ešteže ťa tu máme!!! Tak neviem, či má nejaký zmysel pridávať, alebo nie...
22. nov 2010 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Závsí od Teba. 400IU je najnutnejšie minimum. Ak máš možnosť pridať ďalších napr. 500IU, tak kľudne môžeš, deti vitamín D potrebujú (a dospelí tiež :wink: ).
22. nov 2010 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@959touareg fiha,daj link odkial objednavas,ze zrusim to decko z nutri.com
22. nov 2010 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aj ja by som poprosila link na to Déčko, pls :slight_smile:

@petot ďakujem
22. nov 2010 o 21:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka Lepší vrabec v hrsti... :wink:
22. nov 2010 o 21:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok