• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@nadhera no moja dcera si minule vytiahla krabicku s vit C z DM, chytila odmerku, nabrala prasok a sup s nim do ust a ani sa neotriasla...a postup s chutou zopakovala :fearful: :grinning:
14. jan 2011 o 00:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@prsky detom som davala tabletku c-cka s tym, kto prvi ju zje, vzdy som bola posledna, oni mali radost, ze vyhrali a ja vlastne tiez . Starsi ju bez problemov zjedol a na malom sme sa zabavali, lebo struhal grimasky.
Malemu som vyskusala dat prasok do vody a doliala som trosku dzusu . Vypil to, ale citil kyslost, lebo sa divne tvaril. :grinning:
14. jan 2011 o 08:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
nebudete niekto objednavat C-Saltz? dakujem, pridala by som sa, vyslo by nas lacnejsie postovne. okrem toho, neviem, ako na to :slight_smile:
16. jan 2011 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte :slight_smile:
Precitala som zbezne par stran dozadu, ale neda sa prebehnut zatial vsetko, tak by som vas rada poprosila o radu :slight_smile:
Kolko mg vitaminu C mozem dat 10 a 1/2 mesacnemu babatku, ked ma nadchu a cosi na neho lezie. Planujem kupit pre celu rodinu ten praskovy z DM-ky, zatial mam vsak len detske Cebion kvapky, tak si tie mg preratam na kvapky podla letaku.
A este by som rada vediet, kolko mg moze prijat babatko aj dospely "bezne" denne? Plus pri "nachcipani" dospely. To je vela otazok, viem, no rada by som mala uvodny prehlad, kym si vas tu dostudujem :sunglasses:
Dakujem pekne :slight_smile:
16. jan 2011 o 22:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha 40 (50) mg na kilogram hmotnosti je bezna - preventivna davka. Pri nastupe choroby viac. Ja som davala (ale starsiemu dietatku) dvoj aj troj-nasobok. Kedy si davku presvihla, zistis, ked dostane dieta hnacku. Ale neboj, ak nan lezie infekcia, jeho telo potrebuje vela vit. C, takze zvysena davka bude ok.
Takze ak ma Tvoje babo 10 kg, bezne by si mu mohla dat 400 g, ak je chore, skus trebars 1000 mg rozlozenych vo viacerych davkach pocas dna. Treba mu ale aj vela pit.
Su tu ale skusenejsi, ako napr. @petot, mozno ma opravia alebo doplnia oni :wink:
A dospeli takisto, treba si prepocitat. Ja som si pred sviatkami uhnala anginu a pchala som do seba C-cko praskove aj v tabletach (tie v noci, ked som sa zobudila na kojenie, tak som si hned supla 1000 mg) a cakala som co bude, ci nebudem musiet ist nakoniec ku Dr., ale C-cko zabralo a po tyzdni mi uz bolo ovela lepsie.
17. jan 2011 o 11:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo Dakujem pekne :slight_smile: Rano som mu nakvapkala 100mg (co pisu, ze je davka cca na 2 a 1/2 dna, chichi), takze dam este viackrat tych 100-150mg. Cebion pojde za par dni, ked je taky slaby :grinning:

Co sa tyka pitia, ja ho zatial este stale viac-menej len kojim, ale obcas dostane vodicku, nech sa uci, tak mu nieco navyse dam kazdy den. Hadam sa vyliecime rychlejsie, ako minule. Dlho trvaju tie sopliky u deticiek, jaj :unamused: C-cko by nam mohlo aj skratit nadchu? Alebo "len" zabrani dalsej infekcii?
17. jan 2011 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
A ozaj, pred ockovanim sa vraj tiez odporuca zvysit prisun vitaminu C. Take davky ako pri prechladnuti a chorobe?
17. jan 2011 o 11:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha myslim že petot tu pisal,že ten cebion obsahuje vela glycerolu,čo nie je bohviečo a tak by som bola opatrna pri vysokych davkych C vit z toho cebionu.Radše rychle jup ten DMkovy vitamin C.Ja som cebion uplne dala bokom.maly mal na Vianoce nadchu a do tyždna bola uplne preč davkovanim 70mg na kg,nič ine nedostaval,len som odsavala.Predtym, ked mal nadchu, tak asi tym že nevie ešte smrkat, trvala mesiac.
17. jan 2011 o 11:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Aha, ok. Dakujem ti velmi pekne, skocim tam este dnes teda pocas prechadzky :slight_smile:
17. jan 2011 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha Nie som lekar. Proti nadche a podobnym "opletackam" sa mi osvedcilo kazde 2h 3 gramy. Niekedy uz po piatej davke o chorobe neslychat, ale to len ak sa podchyti hned v zaciatku, najlepsie este len pri tom "nezdravom" pocite, ze nieco na mna lezie. Dolezite je vela pit (napr. za cajovu lyzicku na vacsiu salku napoja). Ked sa dostavi pohyb v crevach, davky znizim. Kyselina askorbova sa da napriklad pouzit do tepleho (nie vriaceho) caju namiesto kyseliny citronovej.
Samozrejme, zopakujem obligatne upozornenia: taketo davky sa neodporucaju pri poruchach obliciek (najma, hyperoxaluria a RTA), metabolizmu zeleza/medi a tazkej deficiencii G6PD.
17. jan 2011 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Huh, to su riadne davky veru. Verim, ze pomaha. Nieco o tom musim este postudovat. Nemas, prosim ta, nejaky link, vdaka ktoremu o C-cku aj s manzelom zmudrieme? :sweat_smile: Moze byt aj po anglicky, nemecky. Bola by som vdacna. A k tej nadche. To sa asi netyka deticiek, ci tiez? Ma ju uz od vcera a neviem teda kolko mg mu mozem dat. Ci suhlasis s tym, co pisu dievcata vyssie? Dik moc :slight_smile:
17. jan 2011 o 21:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha Nemôžem Ti radiť, lebo nie som lekár. Mojim deťom (2,5;5;6r) dávam aj 3-6x denne 1000mg, podľa toho, ako sa mi to javí. Radšej dám na začiatku viac, aby rýchlo prevládli nad chorobou. Dbám, aby dobre pili. Už to na nich vidím, kedy to zaberá, ako ožijú akoby vôbec neboli chorí, teplota klesne... Len im musím dávať aspoň prvý deň dôsledne, lebo ináč by sa to mohlo na druhý deň vrátiť. A ani druhý deň neprestávam, držím dávky, a až keď sa začne prejavovať mierna hnačka, znížim dávkovanie asi o tretinu, a podľa potreby znižujem ďalej. A samozrejme ich šetrím, čo je niekedy ťažké, keď po céčku dostanú prílev novej energie :grinning:

Môj názor je taký, že radšej zastaviť chorobu v zárodku, než ju riešiť klasicky ako predtým bez céčka - antibiotiká, sirupy a ďalšia chémia a týždeň skväcnutí smrkajúci kašľajúci s teplotami, jeden ako druhý... Nie vždy sa nám to podarilo, ale viackrát áno ako nie.

Ďalšie info napr. tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
17. jan 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Hmm, to su zaujimave veci, musim sa v tom zorientovat :sweat_smile: Zrovna toto jedno pdf-ko som dnes nahodou narychlo nasla. Precitam si, vdaka.
Dala som mu dnes isto menej, ako davas ty. Pomoze aspon trochu alebo aku mas skusenost?
A este som chcela, kolko davas dietkam denne bezne, ked su fit a nic na ne nelezie. Ak sa teda mozem spytat :slight_smile:
17. jan 2011 o 22:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha Pomôžu aj malé dávky v tom, že telo je pri ochorení v deficite, takže aspoň zmierniš deficit. Či to pomôže viditeľne, to závisí od človeka a od choroby :slight_smile:
Čo sa týka bežného užívania, dakedy som dával 3x500mg, ale už trochu podrástli, takže 2-3x 1000mg, ako sa podarí.
17. jan 2011 o 22:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot A tiez ten z DM-ky davas? Dnes som v jednej nenasla ziadne balenie :confused: A v druhej posledne dve, ktore som si uchmatla chytro :grinning: Vsetci tu chodia citat asi :grinning: Mala som zistit, kedy pride tovar, ze pojdem po zasoby pre celu rodinu. Budem sirit osvetu :grinning:
A dakujem za vsetky odpovede :dizzy_face:
17. jan 2011 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@rivatha Áno, ten, zatiaľ som nenašiel nič s lepším pomerom kvalita/cena. Počul som o jednom ešte o chlp lacnejšom, ktorý však zrejme ani nebol určený na konzumáciu a nebol kvalitný. Ale pokiaľ ide o kvalitu, tak na každodenné užívanie si mnohí chvália C-Salts, čo je zmes minerálnych askorbátov. O askorbátoch som písal o niečo vyššie...
17. jan 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
maminky chcem sa opytat,,ja som chora a moj 6 mesacny syn casto kycha a ma obcas sopliky ,,tak som mu dala vcera a dnes do cajika par kvapiek cebionu ,,myslite ze to moze..??len tak pre prevenciu ??
3. feb 2011 o 23:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 ja dávam mojim deťom čistý práškový c-vitamín z DM drogérie. Dávam im to aj preventívne v nižších dávkach a keď sa mi zdá, že na ne niečo lezie, tak dávky krátkodobo zvýšim. Po takmer dvoch rokoch môžem povedať, že staršia dcéra takmer úplne prestala byť chorá, patrí medzi najzdravšie deti z triedy. Mladšia okrem soplíkov a kašľa nič vážnejšie nemala. Takže ja céčko aj preventívne veľmi odporúčam.

4. feb 2011 o 08:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, našla som nahodou čisto prirodny vit.D . Je to Norsky rybi tuk a maju ho na www.biologika.sk je sice drahy ale dufam že dobry,už ho mame doma :dizzy_face:
4. feb 2011 o 15:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 6 měsíční je ještě moooc malej a nedávala bych. Může mu to zatížit ledviny, játra... A potřebuje si vytvořit imunitu. Vitamíny až po prvním roce života a ještě jen v případě, že bude hodně nemocný.
4. feb 2011 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potvrdzujem, co pise @molka davam malemu vyse roka kazdy den Ccko do pitia (voda, bylinkovy caj), podla toho, ci je ok (vtedy tak 150 mg denne) alebo idu na neho sopliky, ci kasel (vtedy davam tak 3-4x denne asi 400 mg a maly sa vacsinou do tyzdna pozviecha
4. feb 2011 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
my tiež davame C vit cca od 6m a odvtedy sa maly drži,dovtedy mal stale nadchu a aj sme boli v nemocnici so zapalom pluc.v zdravi davam 50mg na kg,ak sa mi nezda ,tak zvyšim na 100mg na kg a bud sa nič nerozvinie,alebo je hned fit.
4. feb 2011 o 17:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@molka dakujem za odpoved..len moj maly ma len 6 mesiacov..takze tie vitaminy z dm sa mi zdaju dost skoro..dala som mu asi par kvapiek lebo sa mi zdalo,,ze zacal dost kychat...ale dakujem po roku urcite budem aj ja davat..
4. feb 2011 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 ja som malemu dala dva krat do cajika,lebo sa mi zdalo ze dost zacal kychat a ja som prechladnuta,,tak koli prevencii,,takze ty davas malemu od 6 m??my mame teraz 6 mes.myslis teda ze to neskodi??
4. feb 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 ten z DM ka je čisty C vit,to skor skodi cebion s 85 percentnym podielom glycerolu.V pohode sa aj novorodencovi predpišu ATB,ale c vitaminu sa ludia boja.Ved je to na hlavu.ja som začala menšimi davkami-jednu odmerku som si z toho c vit zadelila na cely den-to je 135mg cečka a postupne som zvysovala až na to davkovanie čo pišem.
4. feb 2011 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 ten z DM ka je čisty C vit,to skor skodi cebion s 85 percentnym podielom glycerolu.V pohode sa aj novorodencovi predpišu ATB,ale c vitaminu sa ludia boja.Ved je to na hlavu.ja som začala menšimi davkami-jednu odmerku som si z toho c vit zadelila na cely den-to je 135mg cečka a postupne som zvysovala až na to davkovanie čo pišem.
4. feb 2011 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no tak to mas aj dva krat :grinning:
4. feb 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha takze ten cebion teda nemam davat..ok dakujem za info...ja som momentalne v zahranici,,neviem ci tu maju taky vitamin c,,skor maju len take ako celaskonove tuby...
4. feb 2011 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 kde v zahranici si? Lebo vsade, kde je DM drogeria, tipujem, ze budu mat aj Das gesunde plus vitamin C pulver.
4. feb 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v taliansku a dm su tu neni...ale popozeram inde..dakujem
4. feb 2011 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok