• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@patatina83 skus pripadne lekaren a pytaj s C vitamin v prasku 100% alebo cisty, mozno budu mat. ozaj, ak kojis, tak si davaj vysoke davky Ccka ty a on prejde do mlieka a maly ho tak dostane
4. feb 2011 o 23:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 ano kojim,,snazim sa jest vela ovocia,mandarinky,pomarance.ok dakujem skusim v lekarni...inak beriem aj vitiaminy pre dojciace matky,uz aj tam by mal byt vitamin c..
4. feb 2011 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 z vlastnej skusenosti odporucam davat kojacim maminam bacha na citrusove plody vo velkych mnozstavach, je to alergen, spustac roznych koznych ochoreni. inak si myslim, ze maly by uz mohol aj sam vypit/zjest trosku Ccka v prasku; ak uz davas banan, tak mu ho rozmackaj a ak zozenies praskove Cko, tak mu prisip takych 150 mg.
4. feb 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 este sme s ovocim nezacali..zatial nam moc nejde ani papanie zeleninky par lyziciek...skusame tak cca 10 dni..no snazim ja viac jest jablka,,hrusky...ak najdem ten vitamin,,tak kuim,,dakujem ti za komentar...:slight_smile:)
4. feb 2011 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 ja myslim, ze pozor na citrusy u teba! lebo ten alergen sa dostava aj do materskeho mlieka
4. feb 2011 o 23:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 a citron v caji??teraz som pila lebo som bola prechorena,,takze myslis,,zeby som vobec nemala mandarinky,pomarance,,kiwi??nejem ich kazdy den len obcas..
4. feb 2011 o 23:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@patatina83 citron v caji jasne, ze ok, len si pisala, ze si davac pomarance, mandarinky, tak som myslela, ze kludne kilo, ci dve denne. obcas mozes kludne, len to netreba prehanat (ked som bola v puberte, tak som zjedla asi kilo pomarancov naraz a taku reakciu som chytila... cervene flaky, svrbenie, zhorsila sa mi psoriaza!)
4. feb 2011 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím, koľko môžem dávať malej kvapiek Oleovitu D3 a tiež sebe? Dávam jej 2 kvapky v mlieku rozpustené ako Vigantol som dávala, ale neviem, či je to ok. A teraz zúri chrípka, tak som myslela,, že déčko aj sebe.Dík.
6. feb 2011 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Môj laický názor: Ak to vezmeme dosť konzervatívne s veľkým dôrazom na bezpečnosť, tak by som dal denne cca 1000IU malej (pri chorobe aj 2000IU), a u Teba 2-3000IU denne. Takéto dávky by už mali mať značný vplyv na imunitu a pritom majú ešte veeľmi ďaleko od predávkovania. Keď začnete chodiť na slniečko s odhalenou pokožkou, tak postupne znižujte (podľa dĺžky pobytu a odkrytej plochy tela) až kým ich úplne vysadíte.
7. feb 2011 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, můžu se zeptat, kde sháníte ten Oleovit? U nás ho v lékárnách nemají, volně prodejný D3 skoro žádný. Vozíte si ho z Rakouska nebo z Německa a nebo na Slovensku se dá koupit?
7. feb 2011 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot veľmi pekne ďakujem, ale ešte jeden problém mám, že v návode píše, že jedna kvapka je 400 I.E. je to to isté ako IU?
7. feb 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi z Rakuska ho vacsinou maju ti, ktori ho maju
7. feb 2011 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi ja som si ho dala doniesť z rakúska, stojí 3,85 €. na Slovensku nie je registrovaný. skús poprosiť dajaké bratislavčanky, nech ti kúpia, ked pôjdu do viedne a nech ti pošlú. Poradil mi to manof. :wink: mne to doniesla suseda, od nás teraz každý robí v rakúsku opatrovateľov :wink:
7. feb 2011 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi jo z rakuska, mala som v zalohe ale uz som to porozposielala a tak skoro sa tam zas nechystame. ale ak by sa podarilo a dovtedy by si nemala tak ti dam vediet, a kupim ti aj do zasoby. expiraciu mali az do 2015.
7. feb 2011 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska Prosim, zohnala by si aj pre mna? V poho zaplatim vopred, aby si mala eurace uz ked pojdes na nakup ...
8. feb 2011 o 09:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo poho to mat budem, ale najblizsie tyzdne/mesiace sa nechystame, dam vediet ale potom
8. feb 2011 o 09:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska dakujem, budem cakat.
8. feb 2011 o 10:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska Děkuji :slight_smile: , pokud je registrovaný i v Německu, zkusím to přes švagrovou, žije v Mnichově.
8. feb 2011 o 17:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Pravdepodobne ano.
8. feb 2011 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Nie je tam uvedena aj ina jednotka?
8. feb 2011 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dík, nie je tam uvedené iné.1 Tropfen=400 I.E. Vitamin D3
žiadna iná mierka, asi to bude toto. čo spôsobí predávkovanie déčkom?
9. feb 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj, pardon, skocim vam tu do diskusies trosku inou temou.
rada by som vedela ake maju skusenosti zeny pri uzivani megadavok C so zmenou krvacania pocas menstruacie,kludne aj sukromne postou.
pamatam si ze kedysi sa odporucalo zvysene davkovanie na oddialenie cyklu ci zoslabenie krvacania, funguje to tak aj dlhodobo?
9. feb 2011 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj, našla jsem vaši diskuzi, už dřív jsem zaregistrovala debaty o "kvalitě" Vigantolu....., tak jsem teď hledala ten Oleovit. Našla jsem na této stránce http://www.pharmawiki.ch/wiki/index.php?wiki=Vitamin%20D%20Tropfen%20f%C3%BCr%20S%C3%A4uglinge že obsahuje arašídový olej, který je, jako je to poznamenáno i tady, silný alergen. Používáte ho někdo, kdo máte dispozice k alergiím? Děkuju.
9. feb 2011 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska dá se sehnat ten Oleovit bez předpisu? Na netu - lékárna - psáno pouze na lékařský předpis?? :confused:
9. feb 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olina.s jo zatial vsetkym dali, tiez som si to najprv vygooglila ze treba predpis, ale nepytaju a predaju
9. feb 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@filmuska_01 Nejaké zázraky čakať netreba, ale mohol by trochu upokojiť búrlivé zmeny nálady a podržať imunitu. V spolupráci s vysokou dávkou pyridoxínu (B6) a horčíka (magnézium) by sa mali trochu zmierniť bolesti krížov.
9. feb 2011 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Dlhodobé predávkovanie vitamínom D spôsobuje nešpecifické príznaky ako napr. častá nevoľnosť, nechuť, zvracanie, poruchy apetítu, zápchy, slabosť, chudnutie, časté močenie. Môže stúpnuť hladina vápnika a nastať mentálne zmeny (zmäte­nosť), ako aj srdcové arytmie. Hrozia obličkové kamene a očný zákal.
9. feb 2011 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dík, no hrozne sa to číta.tak len nič nepreháňať. :wink:
9. feb 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Veď hej, ale to nastáva pri užívaní dávok od 40000IU vyššie denne u dospelých, po dobu aspoň mesiac. Tie vážnejšie následky sa pritom asi vyskytujú skôr u ešte vyšších dávok.

Dá sa aj akútne predávkovať, za pár dní, napríklad jednému 2-ročnému dieťaťu matka kvôli omylu podala spolu 2 400 000IU vitamínu D v priebehu 4 dní. Dieťa trpelo kolikou, zápchou a po 2 týždne zvýšeným krvným tlakom, ináč sa uzdravilo bez následkov. Nevravím, že to musí tak dobre dopadnúť vždy, ale na druhú stranu si to vezmi, dva a pol milióna jednotiek, to je koľko? Dva a pol deci Vigantolu, 25 fľaštičiek? Čiže 6 fľaštičiek za deň? To je neskutočne vysoká dávka. Je to 750 až 1500-násobok odporúčanej dennej dávky (podľa toho, či za ňu považujeme 400 alebo 800IU). Chcem vidieť, ktorý patentovaný syntetický liek je taký bezpečný, aby po 4 dňoch 1500-násobného predávkovávania bola následkom len zápcha a 2 týždne zvýšeného tlaku. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. feb 2011 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte- kolko c-ecka som asi mala denne brat, ak chcem zvysit imunitu plne dojceneho babatka? akym inym sposobom by som ju mohla zvysit?
12. feb 2011 o 10:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok