• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

12. januára 2017 
@boddez - Ty si sa pytal na 7 mes., to uz moze v tekutinach (caj, mlieko) prijimat praskove C. Najlacnejsi je cisty praskovy vit. C z DM drogerie. ALe je kysly. Potom tu maju ini aj skusenosti s C-salts a inymi. Prestuduj par stran dozadu, najdes informacie, stale sa to tu doci dokola :wink:
12. feb 2011 o 12:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot už len posledná otázka k déčku, vigantol sa rozpúšťa v mlieku, aj oleovit? a aj pre seba si ho mám rozpustiť v mlieko? načo je to dobre?
12. feb 2011 o 16:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Sú to oleje, nemusia sa v ničom rozpúšťať. Stačí kvapnúť na lyžičku a zjesť. A zapiť to môžeš čím chceš :slight_smile:
12. feb 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem! :wink: super, že ťa tu máme :slight_smile:
13. feb 2011 o 00:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Nápodobne :slight_smile:
13. feb 2011 o 08:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, neviem to teraz v diskusii najst, potrebovala by som poradit, kde sa daju zohnat C-Salts, lebo akosi uz navladzem zo samotneho Ccka, uplne ma napina, ked ho pijem, co i len 0,5 g. :unamused:
13. feb 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 , pozri úvodný príspevok, tam dala denisočka nejaké odkazy na bádateľa, kde sa dá objednať :slight_smile:
13. feb 2011 o 09:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka, tam ma nenapadlo pozriet sa. no jo, po ranu mi to velmi nemysli :grinning:
13. feb 2011 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot V knihach o makrobiotike som citala upozornenie, ze synteticky vit.C poskodzuje oblicky, lebo jeho energia je prilis jinova (expanzivna)... Aky mas na to nazor? Oni kvoli tomu odhovaraju od preventivneho pouzitia syntetickeho vit.C.
Dakujem
13. feb 2011 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didi35 S týmto som sa nestretol, makrobiotiku nepoznám, ja som si vitamíny naštudoval z pohľadu západnej vedy :sweat_smile: A ako chce makrobiotika kompenzovať genetickú poruchu, kvôli ktorej človek ako jeden z mála cicavcov nedokáže sám pre seba vytvárať vitamín C?
13. feb 2011 o 20:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot
ahoj, prosim poradis?
mam 10 mes dcerku a dnes od rana vracala, a teploty az okolo 39, rozpusam jej troska Ccka do vodicky, ja si davam vela, lebo este kojim a dnes sa chcela vela kojit (aj psychika) ale zaujima ma kolko take male dieta moze, a oleovitu som dala 2 kvapky.

vdaka za radu
13. feb 2011 o 20:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@didi35 Z pohľadu vedy, vitamín C obličkám neškodí. Robili sa dlhodobé skúšky, z ktorých dávky 1,5-10g denne vyšli ako úplne neškodné. U chorých ľudí boli nasadené dávky aj do 200g denne, bez problémov. Aké-také riziko môže hroziť pri ochoreniach obličiek, najmä hyperoxalúrii a RTA, vtedy sa vysoké dávky neodporúčajú. Vysoké dávky céčka sa neodporúčajú ešte ľuďom s poruchami metabolizmu železa/medi a deficienciou G6PD, aj keď skôr na základe teoretických obáv.
13. feb 2011 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxii Nie som lekár, môžem napísať len svoj názor a skúsenosť založenú na názoroch niektorých lekárov. Ak dobre pije a netrpí niektorým z vyššieuvedených obmedzení, tak dávky nie sú nejako ohraničené - doteraz nebola objavená hranica predávkovania, odhaduje sa na cca 3/4 kg u dospelého za deň. Telo si samo vezme toľko, koľko potrebuje, a ak sme mu dali priveľa, céčko ostane v črevách a spôsobí jednorázovú osmotickú hnačku. Céčko treba užívať rašej v menších dávkach a častejšie.

U zdravých ľudí je oficiálna dlhodobá hranica úplnej bezpečnosti cca 40mg/kg/deň, ale to len z pohľadu miernej hnačky, ktorá môže nastať u niektorých dospelých od dávky cca 3g denne. Pri chorobe hnačka nenastáva ani pri podstatne vyšších dávkach. Ja som dával pri chorobe v tomto veku cca 6x300-400mg, podľa potreby. Dôležité je dostatočne piť. Ja sa držím intuície - ak sa mi zdá ochorenie ráznejšie, tak dávam hneď od začiatku ráznejšie dávky (nechcem riskovať komplikácie ochorenia). Malo by sa to rýchlo prejaviť na spokojnosti dieťaťa a často aj na teplote. Ak ani dávky každé 2h nevedú k výsledkom (ani hnačke) tak dávky zvyšujem, pri hnačke ich znížim. Dobré je aspoň trochu niečo zjesť s každou dávkou, stačí málo, len prehryznúť, aby sa nepodráždil žalúdok. Neprestávať až do trvalého vyliečenia, ináč hrozí návrat ochorenia. Keď je dieťa už trvale zdravé, vtedy klesá aj črevná tolerancia (čoraz menšie dávky spôsobujú hnačku) a vtedy dávky postupne znižujeme.
13. feb 2011 o 21:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj, muzu taky konkretni dotaz? kupuju cisty vitamin C v DM, kolik odmerek denne muzeme (kdyz jsme ok/kdyz nejsme uplne ok). Na obalu pisou, ze tech 120mg je 150% DDD :confused: , nejak se v tom davkovani a vypoctech ztracim :slight_smile: . Moc dekuju za radu!
13. feb 2011 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maxii sorry že sem lezu - jen předpokládám, že jí teploty srážíš..??
13. feb 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot vdaka za nazor :slight_smile:
davam jej to vo vodicke, skusim teda zvysit, doteraz mala tak max 100g 4x denne. U seba sa nebojim pripadnej hnacky ale u malej hej (kedze aj vracala bala by som sa o dostatocnu hydrataciu)

@kubaka ano zrazam preco? ale nie liekmi....

13. feb 2011 o 21:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luckahr Ak netrpíte niektorou kontraindikáciou (poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi, deficienciou G6PD) a dobre pijete, tak toľko, koľko stačí na to, aby ste sa cítili dobre a boli zdraví :slight_smile: Tie maličké odmerky vyhadzujem, ODD je stanovená ako prevencia vážneho deficitu a nie ako dávka určená pre dobré zdravie. Používam skôr malú kávovú lyžičku a riadim sa odhadom a intuíciou, spotreba tela sa každý deň mení až 20-násobne, takže nemá veľmi zmysel nejako presne merať :grinning: Telo si vezme len toľko, koľko potrebuje (aktívnymi transportmi v črevách). Dávam toľko, aby sme z toho nehnačkovali a ináč podľa chuti a okolností (zdravie, nábeh na chorobu, stres, chlad apod) :slight_smile:
13. feb 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dobré ráno,

postupně vás dočítám a na jedné stránce jsem našla odkaz z nějaké studie, že nedostatek vitamínu C může vést k "náchylnosti" k tvoření žlučníkových kamenů a to je můj případ- mnohočetné žl.kameny velikosti přibl. 0,5cm. Můžete mi k tomu prosím napsat radu, pokud někdo víte blíž?
14. feb 2011 o 08:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Víš co mi přijde legrační a samozřejmě milé? Že u vás doma jsi to nejspíš ty, kdo rozděluje dětem vitamíny, i když asi manželka to dělá taky. Ale u nás to všechno je na mně, když je někdo nemocný nebo i preventivně, tak jsem to já, kdo běhá se lžičkou a přiděluje a odměřuje vitamíny a sirupy atd. a to včetně manželovi :grinning: Jen druhý syn se v tom pomamil a sám má u sebe krabičku s vit.C a bere si sám a i ostatní vit. si bere sám, jen někdy se jde poradit. Hodně trpěl na opary a afty a už dost dlouho si nestěžoval, tak že by mu to zabralo? :wink:
14. feb 2011 o 14:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
banda,zistila som,že z nutri.com posielaju aj na sk - ak som pochopila tak 2 veci za 14 dolare

vysvetlite mi,ak by som niečo vzala za 60 dolare + pošta,jak je to s clom?

////// Hello:

Yes, we do ship to Slovakia. Typically, shipping costs are $13.25 for every two items ordered.

Regards,
Wholesale Nutrition//////////////////
14. feb 2011 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,. potrebujem surne radu- maly ma virozu, teplotu okolo 38, slaby kasel. dnes rano ale dostal silnu zihlavku na cele nohy a ruky - same mu to zmizlo a teraz na obed to ma zase - tvar a cele ruky. nedavam mu nic okrem Cecka. moze to mat z toho? je to znamka predavkovania? v tom pdf o Cecku som sa nicoho podobneho nevedela docitat. nejedol nic alergizujuce - caj, chlieb s pomazankou, trosku zemiakov s omaskou a maskom. prosim poradte :frowning2:
15. feb 2011 o 13:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka kolko toho C-cka mu davas? a davas ciste C-cko alebo nejake tabletky? ak ciste, tak skus rozdelit na viac davok (kazdu hodinu napr.) ... niekto tu pisal o zihlavke, som to aj hladala (strana 30), ale nic konkretne tam nebolo, len v tom zmysle, ako si si vsimla aj ty, ze ako prisla, tak odisla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. feb 2011 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
bohuzial nie som doma, a mam tu iba cebion. tak ten mu davam. ale ma uz aj horucku vyse 39, :pensive: a nechce nic pit.
@pifina dakujem za odpoved.
15. feb 2011 o 14:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka - ahoj, nieco podobne mala nasa dcerka. Tiez mala virozu s teplotami a kaslom a takyto mizivy exantem, teda tu zihlavku. Boli sme u dr., no kym sme prisli na radu, tak to malej zmizlo. Neskor sa jej to zasa vratilo. Dr. vravela, ze to moze byt z hocicoho a ze aj pri niektorych virozach sa to zvykne objavit. Takze to nemusi suvisiet s tym C-ckom. Ja som ho vtedy malej nedavala.

A este, ak Ti nechce pit - nam pomahalo, ked som detom pri horucke davala pit cez striekacku alebo taky ten davkovac z Panadolu. Bolo to pre ne zaujimavejsie ako normalne pit z poharika a teda poriadne vela toho takto vypili:slight_smile: Neviem, ci to aj vam pomoze, ale za pokus to mozno stoji.
Drzim palce!
15. feb 2011 o 14:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka a kolko mu toho davas? predsa len Cebion nie je ciste C-cko, asi nejak velke davky by si toho davam nemala ... a este ma napadlo, nemozu to byt osypky alebo ta siesta choroba? ... skus sa opytat @petot mozno bude vediet poradit :sweat_smile:
15. feb 2011 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pifina v noci som mu do 2 deci caju dala 10 kvapiek - to vypil pocas celej noci. rano som mu dala 6 kv. a na obed 8 kv. do maleho cajika ktory vypil. dufam ze sa @petot ozve. s tym ceckom mam dilemu - chcem aby mu to cim skor ta pliaga presla ale zase neviem ci mu to nevyvolava tu zihlavku a nezhorsuje stav.
@sammy19 k tomu davkovacu aj striekacke ma odpor - vie ze cez to dostava lieky. skusala som aj z flase, aj z pohara, aj so slamkou. skoro nic nepije. ale teraz mu klesla teplota a hned si vypytal "bizony"- burizony tak pomedzi to mu strakm po hlte vodu :pensive:
15. feb 2011 o 14:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka - aha, tak vidis, to ma nenapadlo :unamused: ale tak super, ze sa mu polepsilo! drzte sa!
15. feb 2011 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@diocka ahoj,z cdčka to neni,to mu dvaš take mizive množstvo,že je to aj zbytočne. v jednej flašeke cebionu je 4g cečka . tolko davam ja svojemu ked je nachladeny denne
15. feb 2011 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@diocka a kde si,nevieš si zohat praškove Cečko,?teraz mu ho treba,lebo ma horučky
15. feb 2011 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jdu se pochlubit s dalším úspěchem megaascorbické léčby. :wink: V sobotu mě začal hrozně bolet zub, teda přesně dáseň pod zubem, bolelo to hodně, takže jsem nevydržela a vzala růžové pilulky známé z reklam, v tu chvíli jsem byla ráda, že jsou teda. Bolelo to děsně i celou neděli, bolelo mě i okolí a vystřelovalo to do ucha, měla jsem zvětšené uzliny na straně toho zubu, takže v pondělí ráno jsem naběhla k zubaři, ten to zrentgenoval a řekl, že zub je v pořádku, ale že mám rozsáhlý zánět v dásni a že jedině čekat, chladit a brát léky proti bolesti, že do týdne by se to snad mělo uklidnit, jinak asi ATB. Tak jsem si řekla, že zánět potřebuje léčbu C, vzala jsem tak 3000mg za den rozděleně a už večer mě to skoro nebolelo, dnes o tom už ani nevím. Fakt jsem překvapená, jak to zabírá.
15. feb 2011 o 15:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok