• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
@denisocka najblizsia DM je odtialto 80 km. dokelu, mrzi ma ze som si nevsimla to mizove mnozstvo cecka v tom cebione :pensive: :pensive: :pensive: keby som si to vsimla vcera uz mu mohlo byt lepsie :frowning2: :frowning2:
ale mam este celaskon 250 mg. kebyze mu budem davat ten rozpusteny vo vode a streknem mu to striekackou aby to cele vypil? a kebyze mu to davam kazde 3 hodky, to by mohlo pomoct nie? alebo celaskon obsahuje tolko pridavnych latok ze mu to moze uskodit?
tak tu zihlavku asi nebude mat z toho cecka ked to je take malo mnoztvo :confused:
15. feb 2011 o 16:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som si vygooglila ze @petot na 10 strane pise ze Celaskon len v nudzi. tak ked nic ine nemam dam ten :pensive:
15. feb 2011 o 16:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka Myslim ze z C-cka to nieje. Ako pise Denisocka, je to male mnozstvo. A neviem, ci vobec aj vacsie mnozstvo by sposobilo zihlavku... Ale pozor pri vyssich davkach Cebionu - ved tam nieje len C, ale aj ine vitaminy! A tiez doooost chemickych pridavnych latok :unamused:
Este k tej siestej chorobe - ta vyzera inak - tri dni vysoke teploty, potom nahly pokles so sucasnym vysypom. A osypky - no neviem, kde by ich tu zobral...

@miliharmi super. A len 3 gramy?
15. feb 2011 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo Cebion ma viac vyrobkov a na trhu je aj cebion ako vitamin C bez inych vitaminov,nielen multivitamin.Myslim, že ona ma ten.
15. feb 2011 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 aha... dik za upozornenie.

...pozeram na nete zlozenie - vit. C a glycerol (cize nic moc)
15. feb 2011 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka -ahoj.mozem sa spytat aky rozdiel je medzi C-SALTS a VITAMIN C CRYSTALS -je to na tej stranke,co si davala link.-ide mi o to kupit cecko v praskovej forme-ktore by nebolo take kysele ako to z DM-ky.dakujem
15. feb 2011 o 21:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
c salts je nekysle s mineralmi ako zinok,vapnik...ja de tom toto davam
16. feb 2011 o 02:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mozno mu tu zihlavku sposobil ten glycerol :unamused: ale uz mu nedavam ten cebion ale v noci som do neho dostala 1000 mg celaskonu. uvidime ako bude dnes :unamused:
16. feb 2011 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka -dakujem.a nemas skusenosti s c-ckom,ktore teraz propaguje damian-z badatela.sk?
16. feb 2011 o 10:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jaja1118 ja som od neho mala len csalts.ale somarinu by nepropagoval.myslis ten crystal?a to je kysle?na ebay su lacne 1kg cecka,ale kysle,v sacku
16. feb 2011 o 10:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte tak prisla som prispiet sem s mojou skusenostou.
Vcera sa mala zobudila s riedkymi soplami, ktore jej non stop tiekli. Pocas dna som jej podala zhruba 4000 mg vitaminu C.
Kupila som Jameson na cmulanie 500mg. to je jednine cecko co lubi. To z dmka je kysle a nevypije mi toho tak vela aby dostala do seba tolko vitaminu kolko potrebujem.
C-salts som este neobjednavala aj ked sa chystam.
No ale sople boli do rana prec a bolo vidno ako ku veceru tiekli menej. Dnes uz sople vobec nema. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. feb 2011 o 18:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosim ta chcem sa ta spytat, mam 5 mes.syna, mozem uz aj jemu preventivne nasadit C? a v akych davkach? pred nedavnom sme prekonali chorobu a trapili sa s ATB samozrejme, tak do buducna by som tomu rada predchadzala.
inak, si uzasny ake mas vedomosti :wink:
16. feb 2011 o 20:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dnes som počula, vraj vysoké dávky céčka prekysľujú organizmus a vraj to nie je dobre, preto treba užívať céčko nekyslé. je to tak?
21. feb 2011 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 myslim, ze to uz Peto spominal, nahodou som to zahliadla. Vysoke davky bud neutralizovat sodou alebo pouzit rovno askorbat. Kukni cca 2 -3 stranky dozadu
21. feb 2011 o 23:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 dík, šak ja som prečítala celú tému a toto som nevidela...idem hľadať
21. feb 2011 o 23:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Nie som odborník na prekysľovanie, ale vitC sa dá neutralizovať sodným bikarbonátom (radšej vo farmaceutickej kvalite z lekárne, lebo potravinárska sóda obsahuje hliník). Osobne som zástanca len miernej neutralizácie (1:4), aby neostal v roztoku prebytok sódy, pretože tá by mohla byť škodlivá.

Krátkodobé užívanie aj veľmi vysokých dávok (napr. pri chorobe) kyseliny askorbovej by nemalo mať vplyv na minerály, ale dlhodobé užívanie vysokých dávok vo forme kyseliny askorbovej môže viesť k miernemu úbytku minerálov (Ca, Mg, K), avšak na pozadí omnoho výraznejšieho úbytku kadmia, olova a ortute sa nedá hovoriť o "veľkej strate" :wink:

Ak sa tomu chceš vyhnúť, neutralizácia alebo rovno používanie hotovej zmesi minerálnych askorbátov.
21. feb 2011 o 23:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dík, ja si teda myslím, že to neškodí, šak dlhodobo vysoké dávky nehrozia, skôr sa kontrolujem, aby som do seba dala za celý deň aspoň ten priemer, čo píšeš. ale mojim deťom nechutí kyslý, tak asi zoženiem v nekyslej forme. a ja som len s jednou obličkou, tak som opatrná, hoci je zdravá.a dnes som dostala typ, že na zbavenie organizmu od škodlivín je dobre kúpať sa vo vode so sodou bikar.tak teraz neviem. a ja neviem, čo je prekyslenie organizmu.
21. feb 2011 o 23:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Asi už jste to někdy řešili, ale můžeš doporučit přípravky, které obsahují ty minerální askorbáty?
21. feb 2011 o 23:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi asi myslis c-salts, www.nutri.com (v usa), pisala som im, ze za akych podmienok by poslali viacero baleni na slovensko, ale neodpisali :unamused:
22. feb 2011 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tin007 ta čo neodpisuju,čo si myslia že si prdel robíme?
22. feb 2011 o 09:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka netusim, asi si myslia, ze ti mailujuci zo sr si z nich robia srandu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. feb 2011 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@tin007 aj ja si ymslím,vravim,ja im písala 3x - či zasielaju,kolko stoji 1 balenie a potom čo stoja 2 balenia :confounded:
22. feb 2011 o 09:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tin007 @denisocka a nepozerali ste na nejakých iných stránkach? Napr. na ebay som našla Sodium Ascorbate 1,5kg s poštovným to vyjde okolo 52euro. Ten predajca zasiela aj na Slovensko. http://cgi.ebay.com/Sodium-Ascorbate-1-5kg-Buffered-Vitamin-C-Ascorbic-/310294666152?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item483f00dba8
22. feb 2011 o 10:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@molka ten csalts inde neni. a v tomto neni nič,iba to cečko . ja to neviem,keby sa tí blbci z nutri.com ozvali . treba im napísať,že otravujemebo sem velka banda a chceme to co najlacndjšie,ale zas to CLO !!! to treba najprv zistit,lebo ak sa plati od XX €,tak zbytočne 6fliaš ked ich preplatime
22. feb 2011 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka ako som pisala, 6 flias moze prest bez cla, ale aj nemusi. zalezalo by, ako by vystavili fakturu, ak by dali original cenu a z toho zlavu, tak by colnica pocitala clo z orginal ceny, ak by vystavili fakturu iba s tymi zlavnenymi cenami, tak by to bolo tesne pod 150 E (co je hranica na clo). preto som pisala, ze ma zaujimaju 3, ci 4 ks, tam by clo nehrozilo
22. feb 2011 o 13:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ten sodny bikarbonat kupujes bezne v lekarni? toto ma zaujalo, ja som doteraz vzdy vyuzivala ten potravinarsky :confounded:
A s tym C-ckom, co si mi pisal v inej diskusii, teraz celkom neviem, vaham, kedze tu som pochopila, ze ak nebyva chora, neberie atb vobec, krasne papa, najma ovocie a zeleninu a je od narodenia stale kojena... tak by to malo stacit v prirodzenej forme, bez doplnenia syntetickou formou... Hmm?
22. feb 2011 o 14:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marielik78 Áno, bikarbonát sa dá kúpiť v lekárni, ktorá vyrába prípravky.

Na užívanie vitamínu C má konvenčná medicína taký názor, že úplne stačí to minimum, čo odporúčajú. Na tomto fóre sme "alternatívci" a veríme menšinovej skupine vedcov, ktorí tvrdia, že pre cicavce (vrátane človeka) sú prirodzené omnoho vyššie dávky, a že práve vyššie dávky sú potrebné pre dobré zdravie.

Je na Tebe, ktorý názor si vyberieš. Názor podporujúci vysoké dávky som podrobne opísal tu: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
22. feb 2011 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dakujem za nazor, C-cko uz davam :slight_smile: Okrem toho sme po ciastkovych vysledkoch dostali aj zelezo, B6 a immunal, na ostatne iba cakame stale - az dalsi tyzden budeme vediet viac... Som smutna z toho, ze do dcery musim pchat umele vitaminy, ked prospieva, papa, rastie, je aktivna, kojim ju... A netusim, ci toto ma vyriesit tie uzliny, ani to, ako dlho este mame cakat :frowning2:
24. feb 2011 o 12:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marielik78 Či to vyrieši uzliny, to Ti nikto nezaručí, ale je isté, že bez vitamínu C sa žiadne uzdravovanie v tele nemôže diať. Keďže človek ako jeden z mála cicavcov si nevie dostatok vitamínu vyrobiť (kvôli genetickej poruche), tak sme odkázaní na "umelé" vitamíny.
24. feb 2011 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte,da sa bezne sa ten C vitamin kupit v dmku? lebo som za blbca zas,zhanali to nasi v dmke a ze sa cudovali,ze kde take nieco nabrali,ze take nemaju.. :confused: :confused:
26. feb 2011 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok