• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

14. decembra 2017 
Ano, v DM riadne kupis . Je vo forme prasku, v takej modrej krabicke z umelej hmoty. Stoji 2,05€. Cudujem sa, ze to predavacky v DM nepoznaju a maju ho tam. Ani nevedia, co predavaju. Hmm smutne. :frowning2:
26. feb 2011 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@959touareg Na str. 30 som prilepil aj obrázok :slight_smile:
26. feb 2011 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ano, ja ten vit. C dobre poznam, uzivam ho uz vyse 3-roch rokov. :slight_smile:
27. feb 2011 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, myslíte, že mi pomôže vit. C na zápal zuba? Mám nad koreňom zuba zápal, ktorý mi liečila, ale tehotenstvom sa mi oslabil organizmus natoľko, že sa mi všetko zhoršilo, aj ten zápal nanovo vypukola vracia sa mi to. Môžem si Céčkom pomôcť na to?
28. feb 2011 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Může, je to přesně 14 dní, co jsem měla stejný problém, šla jsem i k zubaři, protože jsem se bála, zda zub není zkažený, nebyl, jen v dásni byl zánět. Nasadila jsem vyšší dávky C asi tak každé 2 hodiny 400-500mg (ale dávky si uprav podle sebe, pokud je to už vleklejší problém, asi by to chtělo větší dávky) a do večera jsem měla po bolesti, byla opravdu silná, den předtím jsem vydržela jen díky ibuprofenu. Úplně se to spravilo tak do 3 dnů.
28. feb 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miliharmi ja mám zub otvorený a odvtedy nebolí, tento týždeň mi ho má zubárka zavrieť, hovorila, že mi do kanálikov niečo dá a zavrie ho. Pokial tam mám nejaké liečivé veci, tak zub nebolí, ale ak sa prestane liečiť, tak nanovo. No C beriem aj preventívne, len nie v moc vysokých dávkach, takých nižších, tak skúsim zvýšiť, snáď to pomôže a hojenie sa urýchli :slight_smile:
28. feb 2011 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Hojenie popri Cčku urýchľuje aj niacín/niacínamid 3x denne 1g. Dobre spolupracujú. Sliznice sa potešia aj zinku, jódu a vitamínu A.
28. feb 2011 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot veľké ďakujem, myslím, že toto mi dobre padne aj na alergiu, keďže píšeš o slizniciach, tie mám v tehu opuchnuté a tým pádom problémy...
Ten niacín normálne kúpim v lekárni? A nevieš asi aké dávky zinku, jódu a Ačka? V tehotenstve...
28. feb 2011 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
No o A-cku viem, ze sa to s nim nema v tehu prehanat.

@petot Mozem davat praskovu kys. askorbovu len tak ledabolo rozmiesanu na lyzicke? Alebo sa to musi nechat rozpustit? Lebo moja mala tak najspolahlivejsie prijme svoju "davku", ked ju rozmiesam na lyzici v nejakom sladsom dzuse alebo sirupe a potom to riadne zapije (aby sa zbavila kyslej chuti).
28. feb 2011 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lyongirl Tým "spolupracujú" som myslel vitamín C a B3 (niacín/niacínamid). Zinok napr. 20mg denne, vitamín A v bežných dávkach. Pri alergii sú tak či tak vhodné pravidelné vysoké dávky Cčka (na viackrát cez deň), a čerstvo sa dokázalo, že astmatické záchvaty sú zriedkavejšie ak má človek aj v zimnej sezóne (september-marec) pravidelný denný príjem vitamínu D3. U dospelých je v pohode dávka 2000-5000IU (skôr vyššia v zime, skôr nižšia keď už je viac slniečka a nie sme oblečení od hlavy po päty).
28. feb 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo Tehotným sa neodporúča prekračovať cca 4000IU Ačka denne. Aj keď si myslím, že to je prehnané, ale Ačkom sa predávkovať dá, takže nikoho tu nebudem nahovárať na vyššie dávky. Ačko potrebuje k plnému využitu Dčko (navzájom). A samozrejme Cčko.

Kyselinu askorbovú by som priamo do pusy nedával nerozpustenú, hoci je to slabá kyselina, mohla by oslabovať zubnú sklovinu. Nemyslím, že je to nejaký veľký problém, ale ak sa to dá rozpustiť celé, je to lepšie.
28. feb 2011 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ďakujem za vysvetlenie, značím si :slight_smile:
1. mar 2011 o 08:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj petot. Teraz momentalne citam jednu knihu od Dr. Bukovskeho, kde ma zaujimavy nazor na C vitamin, konkretne na podavanie vysokych davok. Mne osobne sa podavanie akehokolvek vitaminu vo vysokych davkach zda podozrive, hlavne v sucasnej dobe pri moznosti mat dost pestru stravu. A pise tam, ze vit. C vo vysokych davkach a este v kombinacii so stresom, co kazda choroba je posobi prooxidacne, cize vyvolava vznik volnych radikalov, o ktorych predpokladam vies vela informacii. A este uvadza, ze vyuzitelnost vit. C napr. z jedneho jablka, kde je ho podstatne menej ako v nejakej tabletke je ovela vyssia, lebo sa tam vyskytuju aj ine latky, ktore jeho ucinok a vstrebavanie podporuju. Udajne existuje dost studii o tom, ze podavanie vysokych davok C vitaminu neskracuje dobu liecby a nema ziadny efekt na chorobu, ked uz vypukla. Co ty na to? Ja som nachylna verit skor jemu, kedze sa tomu venuje vela rokov,mne sa jednoducho tie davky, ktore uvadzas ty zdaju prehnane. A este jedna otazka, ty davs detom asi pravidelne cecko, nebojis sa, ze ked sa rozhodnu napr. v puberte ho vysadit, tak s tym bude mat ich organizmus problem? A prosim, keby si uviedol nejaky iny argument ako ten, ze spominany Dr. je len doktor, ktory veri tomu, co sa naucil na vysokej skole.
1. mar 2011 o 12:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pytam sa aj preto, lebo vsetko ma aj svoje negativa a o ziadnych negativach nehovoris, okrem moznosti ziskat oblickove kamene. Asi neberies vit C ako liek ale ako sucast stravy, ale v takych vysokych davkach? A mne sa zda cudne vsetko, co je pre vsetkych a pomaly dobre na vsetko. :wink:
1. mar 2011 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petal neviem, kde kupuje Dr. Bukovský jablká, ale ak kúpiš klasické jablko niekde v supermarkete, ktoré bolo hnojené a inak chemicky ošetrované, tak v takom jablku zostáva iba minimum vitamínov. Mne je jedno, čo hovorí on alebo nejaké štúdie, ja odkedy užívam céčko, už nemávam žiadne virózy, rovnako ani moje deti. A nejde len o virózy. Dlhé roky ma trápili afty a kútiky v ústach, odkedy pravidelne užívam céčko, žiadne afty nemám. Som trošku zaujatá, pretože od istej doby Bukovského nemám príliš v láske, jeho názory mi prídu extrémne. Ale to je len môj osobný názor.

1. mar 2011 o 13:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co sa ti zda na jeho nazoroch extremne? povedz, rada sa nad tym zamyslim, nehovorim, ze zijem podla jeho rad ale rada si precitam aj ine nazory. Nesuhlasim so vsetkym co napise, nebudem jest veci ktore opisuje ako super zdrave ked mi nechutia len kvoli tomu, aby som zila zdravo 100 rokov. A myslim, ze vacsi vyznam ako cecko ma podavanie probotik a to nemam z jeho knihy ale z vlastnych skusenosti.
1. mar 2011 o 13:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petal presne to som mala na mysli. Ty máš rada probiotiká, pretože máš s nimi dobré skúsenosti. Ak sa Ťa niekto spýta na názor, určite mu radšej odporučíš probiotiká, ako céčko. Ja som na tom opačne, mne probiotiká nerobili dobre, mávala som po nich problém so žalúdkom a preháňalo ma, ale s céčkom sa cítim výborne. Preto všade hovorím z vlastnej skúsenosti, že mi céčko fantasticky pomáha. Keďže mám aj iné zdravotné problémy, robia mi pravidelne podrobné rozbory krvi a moču. Ak by mi céčko nejak škodilo, už by sa to ukázalo na výsledkoch. Dokonca som po veľmi dlhej dobe prestala byť anemická. Netvrdím, že je to zase len zásluha céčka, ale možno k tomu trochu dopomohlo. K Bukovskému sa vyjadrím neskôr, pretože musím utekať k malej. :slight_smile:

1. mar 2011 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne molka, mas pravdu, neviem aku chorobu mas. mozno v tvojom pripade ma zvyseny prijem cecka opodstatnenie, ja ln vychadzam z toho, ze probiot. bakterie su sucastou tela, ktoru si organizmus tvori v crevach a pripada mi logickejsie dodavat ich aj ako prevenciu aj ako liecbu. ja som mala problemy s detmi s moc. cestami aj s infiovanymi hnackami a odkedy davam probiotika su v p oriadku. klop klop. asi su choroby, kde je vacsi oxid. stres a vtedy ma cecko vo zvysenej miere vyznam . v akych davkach ho uzivas?
1. mar 2011 o 14:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
pisem s chybami, lebo maly mi sedi na kolenach. a odporucam aj cecko ale nie v takych davkach.
1. mar 2011 o 14:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petal preventívne si dávam dávku približne 800-1000mg rozdelenú na menšie dávky počas celého dňa. Ak na mňa niečo lezie, zvýšim príjem asi na 1500mg za deň, to mi stačí, za 1-2 dni je choroba zvyčajne preč, vlastne ani nestihne prepuknúť. Celé roky som mala zníženú imunitu a teraz vážne nič. Môj obvodný lekár ma už ani poznať nebude. :slight_smile:
1. mar 2011 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte potrebujem poradit.
Mala ma zvacsene mandle a tekutinu v uskach vraj( aj ked sa mi zda ze pocuje v pohode).Davam jej homeo a 3000 mg cecka denne. Zlepsuje sa to dost mozem povedat uz po 2 dnoch odkedy podavam cecko. Mozem jej davat 3 g cely mesiac? O mesiac ideme na kontrolu tak to chcem vyskusat. Cecko urychly proces zmensenia a hojenia mandli nie?
Petot co si o tom myslis? :sweat_smile:
1. mar 2011 o 18:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
davam jej Jamieson lebo to jedine mi zoberie. Cecko v tekutine nevypije.
1. mar 2011 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skolara ale nezabúdaj jej dať veľa piť. Pokiaľ je chorá, isto C riadne spotrebuje
1. mar 2011 o 18:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 nie je chora ale vraj musime vybrat mandle. ALe kedze mi sme skor alternativne orientovana rodina :sweat_smile: :sweat_smile: :grinning: tak sa nam zda ze tie mandle vyberaju uz kazdemu dietatu skoro.Mandle treba liecit nie operovat. :confused:
Ja svoje dieta poznam a mne to na vyber mandli vobec nevyzera. :confused:
Mam je davky vit C znizovat? napr. tyzden 3g, potom 2g, a 1g ?
1. mar 2011 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 ale Vionka mi nikdy vela vody nevypila max. 3 dcl mozno pol litra ale to asi nie
Ku vode ma stale pristup. Ale ked jej dam viac cecka tak aj viac sama pyta pit.
1. mar 2011 o 19:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skolara mne mandle vybrali v 25 a keby som sa mohla teraz rozhodnúť, nepristúpim na to. Ľutujem to. Kvôli zväčšeným mandliam vyberať? Čo majú na ORL málo roboty? Ja neviem, ale mne to skôr príde vhodné pri opakujúcich sa angínach, keď sú už na mandliach trvale čapy.
Céčko žiada veľa tekutín, ale ráta sa aj polievka, ovocie atď. Ja by som na 3 g povedala aspoň liter tekutín denne. Však skús znižovať a uvidíš, čo to urobí, či sa jej pohorší alebo nie. To by ti možno skôr zodpovedal petot
1. mar 2011 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
skúsime takto @petot
1. mar 2011 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 no chcu jej vyberat nosne mandle (to je teraz velmi moderne :confounded: :confounded: :rolling_eyes: )
Vionka dycha ustami ine problemy nema takze zatial to neriesim. Tu tekutinu v uskach tiez zatial neriesim lebo fakt keby ze mi doky nepovedala nevieme o tom.
No s polievkami, ovocim by sa mozno nazbieralo viac tekutin.
1. mar 2011 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 no ved keby ze vies lepsie tak si tie mandle nedas vytiahnut a tomu sa chceme my vyvarovat.
Dnes by si uz vedela ako na to co? :wink:
1. mar 2011 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skolara asi tak. Každá nádcha sa mi skomplikuje a zlezie na priedušky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. mar 2011 o 19:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok