Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

Zakladam tuto temu,aby sme naše skusenosti a uspechy s vitamínom C rozoberali tu

Niečo o Cebione - pre deti ,kedže myslím , že toto používame hadam najšastejšie pre naše ratolesti:
1. V 30 ml baleni je len ubohych 3 gramy vitaminu C (to je akoby ste kupili 3 tablety z 1000 mg v 1 tablete vit C)
2. Na 3 gramy je cena viac ako 4 Eura absolutne neumerna !!!!
3. Gycerol sam o sebe je nepripustna latka (Merck pouziva synteticky glycerin, nie prirodny), nie to este 85% v tych kvapkach. Neodporucam Vam v ziadnom pripade to dietatu podavat.

Mnohé sme vymenili Cebion za Cečko od Jamiesonu - http://www.jamiesonvitamins.sk/?id=product&prod...

No a niektore me sa rozhodli "zaexperimentovať" s cečkom s minerálmy - nejake odkazi:
http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...

a ostatne ... http://www.badatel.sk/index.php?option=com_cont...
lyongirl
7. mar 2011
@denisocka dík za tip, už som, niečo objednala 🙂
denisockaautor
7. mar 2011
@lyongirl 😉
petot
7. mar 2011
@denisocka Vďaka za tip, asi si objednáme do zásoby 🙂
molka
7. mar 2011
@denisocka ale je tam písané, že je to pre deti od 4 rokov a mladšia má len 2,5. Škoda, lebo tá cena je super!
blovitc120
7. mar 2011
@molka ale ja si myslim, ze ono je to len kvoli mnozstvu obsiahnutych vitaminov a tomu, ze to treba hryzt (vdychnutie a pod.). No ak su vsetky ODD stanovovane tak, ako pri C a tvoja mala vie hryzt taketo kusy, vobec nemam strach z toho, ze je to nevhodne pre 2,5 rocne deti ako moja dcera, navyse jej to nedavam denne, len 2-3krat do tyzdna. Tymto ta samozrejme nenutim 😃, len konstatujem.
lyongirl
7. mar 2011
@molka mne tu v diskusii povedali, že to vôbec nevadí, že je to až od 4 rokov...dávajú to aj 2,5 ročným a ja Artura dávam aj malému 2 ročnému, ale je pravda, že nie často, skôr mu dávam C a Imunoglukán na odporúčanie dr.
molka
7. mar 2011
@blovitc120 @lyongirl ďakujem za názor, v podstate si myslím to isté, len som to chcela počuť aj od iných. 🙂
denisockaautor
7. mar 2011
@molka ved aj moj šimon to berie od 2,5r.podla mna je rozdiel lebn v tom,že gumaci su gumený a hento je ako čočka
lyongirl
8. mar 2011
@denisocka ahoj, tak mne dnes už prišli vitamíny z Jamiesonu, to som nečakala takúto rýchlovku, včera objednané, dnes doručené. Zadarmo pribalili 5 guličiek oleja do kúpeľa, 5 balíčkov vitaminu C - sú to vzorky po 3ks, čiže dokopy 15 tabliet a 30 tabliet Calcium, Magnesium s vit. D, za to si ale zaúčtovali smiešne 4 centy, tak ma potešili...
denisockaautor
8. mar 2011
@lyongirl a mne nič =-) ,ty si z BA?

na ten ich mail trebalo odpovedat,alebo nejak potvrit? no dufam že sa neminuli zasoby a mne iniciatorke nepride
lyongirl
8. mar 2011
@denisocka som z Trnavy a nebolo treba na mail odpovedať 🙂
lyongirl
8. mar 2011
@denisocka a čo si vlastne objednala? Ja 3x Artura a 2x vit. C cmúľací pre decká, lebo oni mi piť práškový nechcú, ten si pijem ja 🙂 . Objednávku som mala za necelých 20€, tak ma tie darčeky potešili...
denisockaautor
8. mar 2011
ja za 70€ - 18x arthura,1xgumakoch,a nejake vitaslim a ešte 2 na chudnutie kamoška chcela
molka
8. mar 2011
@denisocka tie na chudnutie som pozerala aj ja, kamoške to pomáha?
lyongirl
8. mar 2011
@denisocka fúúú, tak tebe aby poriadne veľa darčekov poslali...
denisockaautor
8. mar 2011
@molka neviem,ona je lekárnička 😃 a furt chudne
jaja1118
8. mar 2011
Ahojte-tiez som nedavno objednavala z Jamiesonu-tiez poslali gulicky aj vzorky cecka.....prislo to tiez na 2.den.objednala som tie cockove multivitaminy pre deti-no a moja mala ma 15mesiacov a cmulat ju nechavam cca 2x do tyzdna-myslite ze je to ok? ma 11kg.....dakujem
lyongirl
8. mar 2011
@jaja1118 to máš 500mg Céčko? Denne môže 50mg/kg, môj malý má tiež 11kg a dávam mu denne aj 3x 500mg a v pohode, podľa toho, ako ma napadne, niekedy zabudnem a nedám vôbec, niekedy 1tablety a niekedy aj 3 tablety
jaja1118
8. mar 2011
jaj a maju tam aj cmulacie cecko 500mg -120ks za 3.90 -drvila som ho malej do jedla,ked na nu liezla choroba.....
lyongirl
8. mar 2011
@jaja1118 ja som tiež to cmúľacie objednávala pre deti...
jaja1118
8. mar 2011
@lyongirl- to cecko 500mg som jej drvila aj 5X denne-no a za 4dni bolo po soploch a kasli -ten multivitamin jej davam tak 2-3x do t.
blovitc120
8. mar 2011
@jaja1118 moja dcéra má 12 kg a 2,5 roka a dávam podobne ako ty, 2-3x do týždňa tie multi a C jej rozpúšťam práškové v tekutinách. Myslím, že je to úplne v pohode
lyongirl
8. mar 2011
@jaja1118 teraz som si všimla, že si sa pýtala na multivitamíny a ja som ti písala o Céčku 😃
denisockaautor
9. mar 2011
tak uz to mam na poste.jupi
kaja73
9. mar 2011
@denisocka ja som objednavala predvčerom na obed a včara rano my ich už posta doniesla domov.Normalne som nechapala.Objednala som 3 krat artura.A tiež pribalili c vit.,oleje v guličkach a daky telovy krem aleo vera.
denisockaautor
9. mar 2011
a to aky vit C dali? no ja som zvedava,poštarka meška,asi mi brakuju balik
kaja73
9. mar 2011
@denisocka Par baličkov cmulacich cečok 500mg.V každom su tri tabletky.Ma to celkom fajn chut.
denisockaautor
9. mar 2011
no som zvedava čo dostanem ja za taky velky nakup
denisockaautor
9. mar 2011
😃 dostala som jedny gulky, tie cečka čo vy a jedny kysle gummimultaky 😃
denisockaautor
9. mar 2011
no,ale idem im písať,lebo gummies pre kamošku maju zmazanu expiraciu,je vidietiba EXP 10/ 200 a posledne je zmazane 8-(