• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
autor
vybavene, nejaks a to asi zmazalo im pri baleni,psolai fotodokumentaciu ostatných ,že koniec je 10/2011 . kiež mohli pribalit viac,ale nevošlo sa im do krabice.beztak pošta vyšla na 5,7 a nie 3€
9. mar 2011 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
končím monolog odpovedou ich managera / vitaminovej stranky : ......... ano vsimli sme si vacsie internetove odbery na tento produkt, /arthur / dakujeme vam za podporu nachich produkt a nasej straj stranky..

to pisal určite nejaky chlap :grinning:
9. mar 2011 o 14:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
halo banka,toto su tie čo poslali vzorky?vezme zo 2 baliky pre šimona,žeby mi nemusel jest Csalts http://www.jamiesonvitamins.sk/produkty/doplnky/vitaminy/vitamin-c/vitamin-c-500mg-superfruit-ovocne/
10. mar 2011 o 18:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
10. mar 2011 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ano,aj mne tie oposlali a chcem kupiot teraz tie limitedf za 3,9 120tbl
10. mar 2011 o 19:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@lyongirl 1g v akcii asi niesu?
10. mar 2011 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka to neviem, ja som 1g cmúľacie ešte ani nevidela
10. mar 2011 o 21:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
su aj cmulacie cecka 1g :confused: :confused: ked hej tak chceeeem :slight_smile:
hlasim dalsi uspech s vit C. Vcera zacala mala sucho kaslat rano a cely den som jej dala 5-6g vitaminu a dnes uz nekasle.!!!!!!! Po kasli ani chyru ani slychu. :dizzy_face:
preco toto ludia nevedia :frowning2: :frowning2:
12. mar 2011 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Inak ja som si objednavala a neprisiel mi ani potvrdzujuci mail ani nic, @denisocka na aky mail si pisala?
12. mar 2011 o 09:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 objednnavala som a potvrdzujuci mail prišiel tušim z biovitaminy@gmail.com a potom som už písala s ich managerom cez jeho mail
12. mar 2011 o 10:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka no me neprislo nic, objednavala som v pondelok :angry:
12. mar 2011 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 tak asi niekde nastala chyba,napíš im na kontaktny mail - tam maju najek biovitaminy@...
12. mar 2011 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@blovitc120 objednavala som teraz zas,potvrdit obj.musis 2x a potom ti pride mail s cislom objednavky
13. mar 2011 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@denisocka no super, idem to skusit este raz, mne tam ziadne druhe potvrdenie nedalo :confused:
13. mar 2011 o 18:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte-niekde v diskusii som citala o tom, ze je dobre dietatu podavat c-ecko pred a po ockovani ale neviem to najst... poradi niekto aku vysoku davku, akemu malemu ditetu to uz mozem dat a ake c-ecko- v akej forme? dakujem

18. mar 2011 o 14:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kingstonka Prof. Clemetson odporúčal aspoň 500mg v týždňoch pred aj po (aj v deň očkovania). Dávku treba rozdeliť na aspoň 3-4 rovnomerne počas dňa.

Ja by som však v prvom rade zvážil, či vôbec očkovať. Céčko môže pomôcť, ale nie je to absolútna ochrana pred nežiaducimi účinkami.
18. mar 2011 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem za odpoved. Ockovanie nas caka az o niekolko mesiacov- a naozaj zvazujem ci budeme ockovat....
19. mar 2011 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte chcela by som malemu nasadit na posilnenie imunity ccko poradite mi niektora co by bolo vhodne? ktora znacka resp. produkt maly ma 15m Dakujem
20. mar 2011 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@olienka12 my mame praskove z DM. Vlastne pre tak male dieta je najlepsie praskove. Ale to z DM je dost kysle.
Na posilnenie imunity zarad aj vit. D3. A konecne je tu jar, tak vela na slniecko :slight_smile:
21. mar 2011 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@roo dakujem
21. mar 2011 o 17:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím o názor...dnes som bola na kontrole s mojou jedinou obličkou, tak všetko super, tak som sa spýtala, že čo si myslí o céčku, či tá moja oblička to zvládne a tak. tak áno, 120mg denne stačí, aj to len v zimnom období, lebo kebyže viac, tak sa ukladá, teraz neviem, či napíšem dobre, calcium chloratum? akože v tej obličke , tak by som mala brať ešte B6 k tomu.tak čo ty na to?
22. mar 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 Prečítaj si kapitolu Vedľajšie účinky - Obličkové kamene. Tam nájdeš kompletnú odpoveď. :wink: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
23. mar 2011 o 06:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
23. mar 2011 o 08:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, tak zase som o niečo múdrejšia. len nechápem, prečo lekárka nevie tieto veci. šak je nefrologička.
23. mar 2011 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoje, neviete mi poradiť askorbát vápenatý sa dá zohnať aj niekde v lekárni, či obchode alebo iba u damiána? malá je chorá a z C mi nevypije nič, akorát pár lyžičiek si dá :(
25. mar 2011 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kryska5 V lekárni asi nie. Ale stále ešte môžeš neutralizovať kyselinu askorbovú sodným bikarbonátom, ak nemôžeš rýchlo zohnať "profesionálny" askorbát. Pomer je približne 1 diel sódy ku 4 dielom kyseliny askorbovej (opticky), do malej trochy vody, po rozpustení a vyšumení doliať do niečoho na pitie..
25. mar 2011 o 15:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot wow, dík aj som to čítala dávnejšie ale nenapadlo ma to teraz :unamused: tuším do jedálničku zaradíme čajík :slight_smile: Ďakujem :slight_smile: A ten sodný bikarbonát môžu aj malé detičky?
25. mar 2011 o 17:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kryska5 Ak to bude z kvalitnej čistej kyseliny askorbovej, prečo nie. Akurát tú sódu kúp v lekárni (práškovú ako surovinu), lebo kuchynská obsahuje hliník.
25. mar 2011 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot aha, to som potrebovala vedieť o tej sode, kyselinu mám z DM, dík moc za radu :slight_smile:
25. mar 2011 o 17:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte. asi sa budem pytat ako blbec, ale som iba megaskorbicky zaciatocnik - na co je dobra ta soda? :confused:
29. mar 2011 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok