• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

17. januára 2017 
@diocka zneutralizuje kyslú chuť kyseliny askorbovej tým, že reakciou vznikne askorbát :slight_smile:
29. mar 2011 o 12:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@diocka Akurát to neprehnať s tou sódou. Optimálny pomer je 1 diel sódy a 3-4 diely kyseliny askorbovej.
29. mar 2011 o 17:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot myslis ze siesta choroba mohla mat miernejsi priebeh vdaka c-cku? mal teploty mierne ,co som mu par krat za posledny tyzden merala tak max 37,9 mozno isla aj kusok vyssie podla dotyku ale stale ziadna hruza. tak som to neriesila. len som mu 2-3 dni davala cecko vo vode po lyzickach. teploty klesli tak reku uz ho nebudem tlacit vodou zbytocne, teraz sa zas vysypal. a nejedli sme nic co by sme neskusali uz predtym v podstate. takze jedine mi z toho vychadza ze mal siestu, no teploty mal len mierne orpoti vysokym a vysyp tiez mierny oproti tomu co sa pise a vidim fotky.
4. apr 2011 o 09:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska niekto deticky maju nizsie teploty a ani vysev nie je taky hrozny, a niektore tak ako my vysoke teploty a cele telo bodkovane a maly sme ju uz 2x :(
4. apr 2011 o 11:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska Keďže ide o vírus, mohla. Závisí najmä od dávok. Pri každej chorobe sú vysoké dávky Cčka rozumným opatrením.
4. apr 2011 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dnes som nasla jednu knihu v nemcine- das Vitaminprogramm do Linus Pauling, hovori ti to meno nieco?? bol to nejaky biochemiker, robil nejake studie ci co s kys. ascorbovou... objednala som ju :slight_smile:
5. apr 2011 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 Linus Pauling bol dvojnásobný nositeľ Nobelovej ceny a najväčšia kapacita na vitamín C aká kedy žila. Prečítal, spracoval, a svojím prenikavým intelektom pochopil 400 kníh a bezpočet vedeckých článkov na tému biochémie vitamínu C a vyvodil z toho podstatné závery, na ktorých potom staval ďalší výskum.
6. apr 2011 o 07:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no som zvedava co sa dozviem z tej knizky, vcera som citala jeden clanok o vit C a dozvedela som sa tam zaujimave veci... :wink:
ak chces, vlozim ho sem ale je v nemcine... :frowning2:
6. apr 2011 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 Kludne vloz, ja sice po nemecky viem len minimalne, ale mozno niekto iny si ho precita.
6. apr 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
6. apr 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 Pekný článok.
6. apr 2011 o 21:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot zaujimavy je... uz sa neviem dockat na knizku... som prave vcera odporucila v skolke ucitelke, jej dcera je stale prechladnuta, chripka atd... tak jej dam aj knizku precitat... mala ho ist vcera kupit, tak som zvedava co mi povie v pondelok... :slight_smile:
inak pekne to tam vsetko vysvetlili...
6. apr 2011 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@divoska moja mladšia dcérka mala tiež veľmi mierny priebeh šiestej choroby. Minimálne teploty a slabý výsev. Ale bola som s ňou u pediatričky a tá mi potvrdila šiestu chorobu. Céčko jej dávam skôr tak nepravidelne, že si urobím čaj s céčkom pre seba a ona mi z neho pije, lebo jej veľmi chutí.
7. apr 2011 o 08:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot @denduska ako je to s tym ceckom co sa picha do zily?? je to iba na predpis?? ako je to s rakovinou, uz v zlom stadiu, je to mozne pichnut??? ak si o to poziada zdravotnika, predpisu jej ho a pichnu??
11. apr 2011 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 je to na predpis ale podla mna to ti tu (myslim SK) nikto nepichne - teda jasne ze moze, ale nie take mnozstvo ktore by bolo potrebne, okrem toho pri rakovine treba davat extra pozor ked is dobre pamatam co @petot spominal, ze pri vysokych davkach sa moze nador rozpadnut a zakrvacat. A to si myslim ze takeho odbornika tu ozaj nemame :confounded:
11. apr 2011 o 13:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 @denduska Nie som lekár, napíšem len svoj názor. Jediným dostupným prípravom pre injekcie je Acidum Ascorbicum od Biotiky, je to v ampulkách po 500mg, čo je strašne málo. Je to na predpis, obsahuje to nejaké prísady ktoré neviem posúdiť, a je to drahév pomere k dávke (cca 1€/1g).

Damian (badatel.sk) vie dodať sodný askorbát v prášku, 200g za 12€. Používa sa vraj aj na IV, treba to rozriediť v infúznom roztoku, postup je v kapitole Postup použitia.

Aj ústny vitamín C môže pri rakovine preukázať dobré služby, zlepšuje kvalitu života. Podáva sa na viac dávok cez deň. Stav, ktorý spomínala denduska, nastal pri IV dávke cca 60g denne, takže radšej by som začal na nejakých 5x denne 3g, a postupne zvyšoval o 2g denne, ak by to dovolila črevná tolerancia (viz rovnomennú kap.) Podrobnosti o spôsobe dávkovania a ďalších okolnostiach nájdeš v kapitole Rakovina: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
Pozri aj kap. Ďalšie dôležité látky.

Protinádorové účinky má aj selén (ale len vo forme selenometionín) v dávke aspoň 300ug denne. Keď je v zlom stave, nasadil by som hornú dlhodobo bezpečnú hranicu, 850ug denne, a ak sa stav zlepší, znížil by som postupne na 450. Užívať nie naraz s vitamínom C (prekážajú si vo vstrebávaní). Dôležitý je aj vitamín D, v takomto stave snáď aj 15000IU denne, potom znížiť na 10000IU.

Ak chcete odbornú pomoc, obráťte sa na Damiana (badatel.sk) alebo na MUDr. Kelovú (benevita.sk), vedia poradiť ďalšie veci, a vedia aj zohnať a podať IV vitamín C vo vyšších dávkach. Žiaľ, takúto liečbu poisťovňa neprepláca.
11. apr 2011 o 17:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem, dam jej vediet... :slight_smile: mne prisla uz tak knizka od Paulinga, on tam pise, ze chory clovek moze denne prijat do 200g...
@denduska v tom clanku co daval manof, je pisane o cecku, dali ho tiez niekomu kto mal leukemiu a dostal sa z toho... zato ma to napadlo...
11. apr 2011 o 18:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 Chorý takú dávku môže prijať, ale pri rakovine je to zvyčajne do 100g. A nesmie sa začať hneď s takou dávkou, lebo by nádor mohol naraz odumrieť a nastalo by krvácanie a šok. Môže sa k nej dospieť len postupným zvyšovaním. Preto som písal o povezme 15g denne a zvyšovať.
11. apr 2011 o 22:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot no to mi je jasne, ze postupne... objednala som aj horke mandlove jadra, som zvedava ci jej tie zaberu... ale mi hovorila dnes, ze doteraz sa nemohla ani len obratiti na posteli a dnes jej to uz islo...
11. apr 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, mohli by ste mi prosim poradit? chcem sa spytat, ci mozem zacat brat hned po porode cecko, aby mi to islo do materskeho mlieka a tym padom sa to dostalo aj k malemu a ak ano, kolko mg denne by som mohla brat? dakujem
11. apr 2011 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dominika1988 Nielen kvôli tomu, ale aj kvôli Tvojmu vlastnému hojeniu a stresu. Väčšina žien trpí v tehotenstve a po pôrode hlbokým deficitom vitamínu C. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Podľa Klennera by boli primerané dávky niekde medzi 6-15g denne (s rastúcim odstupom od pôrodu sa asi bude spotreba tela zmenšovať, takisto ukončením dojčenia...). Samozrejme rozdelené na viac dávok počas dňa, a len do tej výšky, ktorú budeš tolerovať bez hnačky a plynatosti.

Obligátne varovanie pred kontraindikáciami: poruchy obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencia G6PD.
12. apr 2011 o 07:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot super, dakujem ti pekne...a inak dakujem aj za rady pre manzela, konecne sa dava trochu dokopy, uz par tyzdnov nesoplil, co je velky uspech oproti tomu, co sme si zazili od novembra, takze velakrat vdaka :slight_smile:
12. apr 2011 o 10:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata..neviem, na ktoru z vas sa mam obratit, a tak iba hadzem otazku...pre 6 mesacne babatko by ste mi prosimm vas ake C-ko odporucili? mame velmi zlu reakciu na TBC ockovanie, berieme antituberkulotika a imunita tym padom znizena...denne jej davam bio gaia kvapky....dakujem za nejake tipy, ak budu....
12. apr 2011 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko kojíš? lebo ak áno, tak zvýš príjem céčka ty. malej som dávala do vodičky z toho práškového trošičku, lebo jej to bolo kyslé, ale čím je staršia, tým menej jej vadí. dievčaté objednávali C salt, ten nie je kyslý. ale v tejto téme odporúčali céčko v najčistejšej forme práškové z DM, teraz stojí 2€, Das gesunde plus C, taký modrý kelímok. strany dozadu je aj link.ale poštuduj dozadu, dozvieš sa aj dávkovanie, aj veľa iných vecí okolo :wink:
13. apr 2011 o 15:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 no, rada by som, ale nekojim.... :frowning2: tak dakujem zajtra zabehnem do DM......a ak mi nebude nieco jasne, budem rada, ak sa este mozem popytat.....
13. apr 2011 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@usiko tak zvaz zakupenie nekysleho vit C z usa, vola sa c-salts. ja som si kupila asi mesiac dozadu 2 balenia po 735 g kazde spolu aj s postovnym za necelych 60 e (co je vyborna cena), lebo jedno balenie vystaci mozno aj rok. A malej vies dat kolko budes potrebovat bez toho, aby to spoznala, lebo ten prasok nie je kysly. viac info na www.nutri.com
zatial davaj ccko z dm, len sa moze stat, ze ti ho bude odmietat, ak to bude prilis kysle. malemu som ccko maskovala do bananovej kase a pod., aby mi ho zjedol
13. apr 2011 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ,ahoj,prosim ta vedel by si mi povedat ci cebion pre deti je vhodny? ci neobsahuje aspartman ci niake ine skodlive sladidlo? na letaku nie je nic napisane ale z niecoho to sladke je..moje nevypije c-ko z dm-ky je moc kysele pre nu dakujem za odpoved
13. apr 2011 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lanczi Formálne vzaté, Cebion je asi jediný registrovaný pre malé deti. Ale je nehorázne predražený. Obsahuje glycerín, nemal by obsahovať žiadne sladidlo (pripadá Ti sladký? Lebo mne len kyslý..)

DM práškové Cčko nie je oficiálne registrované pre malé deti, ale je to čistá kyselina askorbová, takže teoreticky by to nemal byť problém. Kyslosť sa dá zmierniť neutralizovaním so sodným bikarbonátom v pomere 1:3-1:4 v malej troche vody (vtedy je to len mierne kyslé). Odporúčam tú sódu kúpiť ako práškovú surovinu v lekárni, tam je to farmaceutickej kvality.
14. apr 2011 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Dobrý deň poslala som Vám správu ale chcem sa spýtať, že mám ladvinové kamne spôsobené asi vysokým dávkovaním magnézia v tehu kvôli tvrdnutiu brucha.. môj urológ vie, že beriem vysoké dávky céčka a povedal, že nevadí, že céčko mi môže aj pomôcť..čo si o tom myslíte?
a tiež beriem aj so staršiou dcérkou iba céčko od Jamiensona tie cuckacie 500mg... dcérke chutia a rada ich konzumuje.. :grinning: odporúčate túto značku?
15. apr 2011 o 12:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lanczi napisem ti moju skusenost s Cebionon - maly bol chory, mal horucky tak som mu davala vysoke davky Cecka prave prostrednictvom Cebionu, ine som nemala. a vzdy po podani sa mi do hodiny uplne "vyzihlavkoval" - na rukach aj nohach mal obrovske symetricke flaky. zo stravy to urcite nebolo. Pri podavani cisteho Cecka sa mi to nestalo. Nik mi to nepotvrdi ale podla mna to bolo z toho - z toho glycerolu ktory tam je. :unamused: - stalo sa mi to 3x po sebe. potom som mu davala rozpusteny celaskon a uz sa to neopakovalo.
15. apr 2011 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok