• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

23. júla 2017 
@denisocka ja som hned hlasovala ved bola aj tak najlepsia :dizzy_face:
29. apr 2011 o 22:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@s.arik kedy mas termin porodu? si v tretom trimestri vsak?
Inak Vinie ma v triede 10 deti z 24 asi. Hmm? Drzi sa vdaka cecku lebo uz uz na nu liezol kasel co trapi ostatnych ale hned aj prestal. Tesim sa. Davam jej tak 3 - 5 g denne. A to nastupila do kolektivu po 3 mesacnej pauze. Takze nebola dlho v kolektive.(menili sme skolku) takze som spokojna.
29. apr 2011 o 22:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@skolara dikkk
29. apr 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ja som jej aj zacala miesat prasok z dmka do lyzice rakytnikoveho sirupu a hned to zapije. Neneutralizujem to sodou myslite ze to skodi na zuby :sweat_smile: dostava to tak 3 krat denne a plus jamiesona 500g cmulacie.
29. apr 2011 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tie cmúľacie jamiesona, kde nakupujete? je to lacnejšie v lekárni, či cez net, alebo je to jedno?
29. apr 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jonas17 z jamiesonvitaminy,v akcii boli 100ks tušim 3-4e.určite su,tropicke ovocie
30. apr 2011 o 06:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@skolara moje dva TP (dle ms a utz) se od sebe dost liší, takže budu rodit "někdy v květnu", přesněji to nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
až se druhátko narodí, dám si obě děti do profilu, když už jsem se tady na MK po dvou letech vrátila :slight_smile:
30. apr 2011 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
30. apr 2011 o 22:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, mozno mi budete vediet poradit. Moj maly ma od rana teplotu 38.5. Pravdepodobne mu idu ocne zuby, lebo ma napuchnute dasienko, nema ziadne sople, ani kasel. 6tu chorobu prekonal pred par tyzdnami, takze to tiez asi nebude ono. Chcela by som sa opytat kolko C-cka by som mu mala teraz davat? Mame doma Cebion aj ciste C-cko z DMka. Nemam este okolo toho C-cka vela nastudovane, tak ak niekto mate, poradte.
10. máj 2011 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa ja nie som odbornik,tak ti len poviem ako davkujem cečko ja-v zdravi cca 700-800mg,v chorobe 1200-1500mg.Maly važi 13 kg.Samozrejme nedam tu davku naraz,ale postupne počas dna,v chorobe sa snažim davat aj v noci-v cajiku.Davam DM kovy c vit, ale v poslednej dobe stale častejšie cmulaci ovocny jamienson.Maly sa za nim ide potrhat-stale počuvam cucu-cucu.Tak ho vždy rozdelim na 4 casti a tie mu davam cmulat.Do čaju zarabam DM kovy.
10. máj 2011 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa V takomto veku som dával v zdraví cca 3x250mg. Kyselina askorbová z DM zneutralizovaná sódou v pomere 1 diel sódy: 4 diely kyseliny v malej troche vody, pridané do nápoja. V chorobe aj 6x500mg, podľa potreby a ako sa to javilo. Keď je dávka privysoká, spôsobí miernu hnačku, vtedy treba znížiť. Užíva sa najlepšie s jedlom a treba po celý deň veľa piť. Dávky rovnomerne rozložiť počas dňa.

Takéto dávkovanie sa považuje oficiálne za experimentálne. Vysoké dávky vitamínu C sa neodporúčajú pri poruchách obličiek, metabolizmu železa/medi a deficiencii G6PD. Podrobnosti: http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
10. máj 2011 o 21:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - mám taký dotaz- kys. askorbová z DM sa musí podávať so sódou bikarbónou ? Ak ju tak nepodávam, tak sa znižuje účinok, alebo sa organizmus " prekyslí " ? Vďaka
10. máj 2011 o 22:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa Nemusí, dokonca v chorobe je účinnejšia čistá kyselina askorbová. Ale keď sa užívajú veľmi veľké dávky (napr. viacero gramov) dennodenne dlhodobo, tak je lepšie to aspoň čiastočne neutralizovať sódou, aby nedochádzalo k úbytku minerálov z tela. Okrem toho, nie každý musí mať rád takú kyslotu :wink:
11. máj 2011 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dakujem za info. na tom DMkovom C-cku je odporucana denna davka 60 mg (ma to byt spicka noza). Ako mam vediet kolko oni myslia spicku noza? Je to kopcovite, alebo len trosku? Ako mam odmerat tie mg? Keby som chcela odmerat tych 250 mg, mam dat 4 spicky noza alebo sa to da aj nejako normalne odmerat, ze napr. zarovnana polievkova lyzica alebo cajova lyzicka?
Ja mam este problem s tymi tekutinami. Maly mi toho vela nevypije (myslim vodu alebo caj), on si obvykle len ovlazi usta a rad to vypluva. Jedine co mi v pohode vypije je mlieko. Mozem to davat aj do mlieka?
11. máj 2011 o 11:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha prave som otvorila to DMkove C-cko a je tam odmerka. podla nemeckeho navodu je to 120 mg. Tak otazky okolo toho uz nepotrebujem riesit.
11. máj 2011 o 11:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa keď dáš C z DM do mlieka, mlieko sa ti "sekne", lebo je to kyslé céčko. Myslím, že bez rozmiešania v sóde to nepôjde. Jedine ak by si C najskôr rozmiešala vo vode, resp. minerálke, tá ti to trochu zneutralizuje a potom šup do mlieka
11. máj 2011 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - ďakujem :slight_smile:
11. máj 2011 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa
@blovitc120 Ja davam DM cečko bežne do mlieka-najskor ho roztopim v malom mn. vody a prilejem do hotoveho UM.Jedna odmerka na 120ml mlieka sa v tom uplne chutovo strati.A nikdy sa mi nič "neseklo"
11. máj 2011 o 20:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 dávám odměrku C přímo k UM a pak jen protřepu a v pohodě.... Máme hrnek s brčkem z DM, tak s tím netřepu kdovíjak a občas je nějaká hrudka, ale to i bez C....
11. máj 2011 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 OK, asi je to individualne, mne sa seklo, napisala som to pre istotu, aby nebola prekvapena, ja do mlieka davam len askorbat
11. máj 2011 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
céčkový porod :slight_smile:

Jen to stručně shrnu, ve druhém trimestru jsem brala kolem 10 g denně, pak jsem se rozhodla navyšovat a dolézt pozvolna k průjmu, což se nedařilo, ve třetím trimestru jsem pár týdnů brala až kolem 50 g denně. Pak postupné snižování na asi 17-20 g denně.
Porod začal den před termínem, a to odtokem plodové vody bez kontrakcí, dítě se narodilo po 13.5 hodinách. Kontrakce jsem měla jen posledních 40 minut. Stahy snesitelné a daleko daleko příjemnější než poprvé. Porodní poranění žádné, hráz byla tentokrát zvýhodněna nejen céčkem, ale i vhodnou porodní polohou, a tréninkem s epi-no. Během porodu (za těch 13.5h) jsem užila postupně 65 g AS (ze 45 gramů kyseliny askorbové + asi 20 g sody).
Dítě se narodilo ve 14:55, do večera jsem vypila ještě AS z 18 g kyseliny askorbové. Druhý a třetí den po porodu užívám denně AS z asi 35 g kyseliny askorbové. Bez projímacích účinků.
Já i dítě jsme naprosto v pořádku. Novorozenci jsem první a druhý den podala orálně asi 20 mg kyseliny ve vodě, více moc nechtěl. Třetí den už nic, určitě má dostatek z mateřského mléka.
Všechna pozitiva tohoto porodu lze přičíst různým vlivům a můj osobní prožitek nemůže "potvrdit" žádnou teorii, nicméně je zcela v souladu s pozorováními dr. Klennera.
13. máj 2011 o 16:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
autor
@s.arik blahoželám :dizzy_face:
13. máj 2011 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@s.arik srdecne blahozelam, skvely popis
13. máj 2011 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@s.arik Pekne :slight_smile:
13. máj 2011 o 20:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@s.arik ,blahoželám aj tu :wink: , drobček je úžasný. aj pôrodná story je super :wink: , také niečo by som chcela zažiť aj ja :slight_smile:
13. máj 2011 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, potrebovala by som poradiť, ako podávať vysoké dávky vit. C u 20 mesačného dieťaťa. Máme kiahne, malý je stále kojený a čajíka moc nevypije :unamused: . U staršej som dávala pri kiahniach vit. C / prášok z DM / do čajíka, ale ona spolupracovala. U mladšieho zatiaľ dávam Cebion 3x10 gtt , lebo toto mi z lyžičky zje, + do čajíka dám cca 500-600 mg, no on to pije postupne celý deň . Viem, že Cebion nie je bohviečo...preto by som radšej dávala čistú kys. askorbovú. Máte na to nejaké triky u takýchto malých detí ?
ďakujem moc
25. máj 2011 o 13:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa A tuhu stravu nepapa? ja pridavam C vit z DM ka aj do obeda,večere a ked treba, tak aj do olovrantu,ci desiatej.Jedna odmerka-co je cca 120mg sa v tom chutovo strati.Ono to aj tak treba davat postupne počas dna,inak to maly len vycika.Ja v zdravi teraz davkujem 1000mg postupne po malych davkach počas celeho dna, v chorobe možes aj 2 krat tolko ,niektori davaju aj ovela viac-napr 500mg každe dve hodiny-už vo veku 2 roky.Inak mojmu velmi chuti od Jamiensonu cmulajuci C vit-ovocny.Rozdelim mu jeden na 4 casti a pekne to cuca.Jedna tabletka ma 500mg.
25. máj 2011 o 13:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 - ďakujem moc za radu, teda do tuhej stravy som ešte neskúšala. On toho ale moc v chorobe nikdy nespapá , ale skúsim to .
A ten cmúľajúci vit. C ti spapá aj mladší syn ?? Môj ešte nevie cmúľať, ale je to dobrý nápad pre staršiu.
Odkiaľ sa to dá zohnať ? Vďaka
25. máj 2011 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monnaa Cmula to maly-ale tak rozdelene na 4 casti-,velky hlta tablety-ine od jamiensonu.Kupujeme to v lekarni.Mal by to byt tento-zle sa to da rozoznat http://www.jamiesonshop.sk/?gclid=CLK54Ii4g6kCFUO-zAodgDj27w ukazuje to len zakladnu stranku-tak si daj C vitamin a ten predposledny-žuvaci 500mg by mal byt on
25. máj 2011 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ešte raz veľká vďaka , vyzerá to zaujímavo, asi to nie je také kyslé ako z DM a deti ho budú lepšie papať, budú to také " zdravé " cukríky :slight_smile:
25. máj 2011 o 19:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok