• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vitamín C - megaskorbická liečba, rady a skúsenosti

21. septembra 2017 
natur, ty ses mě na snížení střevní tolerance myslím taky kdysi ptal...zítra mi skončí šestinedělí a jak jsem se dosud (před porodem i týdny po něm) držela stále na cca 20-25 g KA (plus nějaká soda) denně, tak před 4 a 3 dny mírný průjem a také chuť na céčko trochu klesá, a poslední dny beru jen kolem 10 g denně.

další vývoj budu hlásit :slight_smile:
22. jún 2011 o 00:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@petot Dakujem za odpoved. Myslel som si, ze to meranie nebude mat velku vypovednu lehotu, takze si usetrim cas a peniaze. Ten platok "Functional Lab Tests to Evaluate Immune Competencies in Chronic Illness and Chronic Infection" si precitam.
Este k tolerancii, S.arik vie presne kam mierim, inde sme to kratko prebrali... Peto, plati teda, ze ako v organizme postupne stupa koncentracia vitaminu C, tak sa VZDY nasledne znizuje crevna tolerancia? Pricom ale zaroven ako si poznamenal, ta hranica pod ktoru to uz nepojde moze byt geneticky dana na urovni kludne aj 45g C denne?

S.arik, gratulujem k dalsej prelomenej hranici, teda vlastne k saturacii :slight_smile: Myslim ze uz druhy krat, lebo uz v aprili:

>>(Teď už beru jen kolem 20 g, z 50 sníženo pozvolna během max. 10 dní a bez jakýchkoliv nepříjemných stavů, abych ti částečně odpověděla na bod 7.)
>A tesim sa z toho, ze si uz len na 20g

Mat tolerancnu hranicu medzi 10-20g, tak uz sem nenakukam a neotravujem Peta. Tesim sa na dalsie dobre spravy od teba a rodinky.
22. jún 2011 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@natur Myslím, že ten mechanizmus zatiaľ nie je presne pochopený. Každopádne, aktívne transporty v črevách vedia, kedy prestať. Nejakým spôsobom to súvisí so skutočnou spotrebou tela. Určite však nejde len o jednoduchú závislosť od hladiny v plazme, pretože počas IV infúzie hladina v plazme mnohonásobne rastie, a zároveň rastie aj črevná tolerancia. Telo má nejaký iný ukazovateľ, podľa ktorého sa rozhodne, či prijme alebo neprijme ďalšie Cčko. Ktovie, či to nie je nejaký senzor oxidačného stresu...
22. jún 2011 o 19:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot prosím, porad mi. konečne som sa dnes dostala do lekárne a pýtala som si sodný bikarbonát v prášku. doma až, ako vždy, som si všimla , že je na tom napísané, že soda prášok hydrogenuhličitan sodný.a že je to výživoý doplnok a nie je vhodný ako náhrada stravy a nevhodný pre deti. je to to, čo si tu odporúčal užívať s céčkom?
28. jún 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jonas17 ja mam doma hydrogencarbonat... a normalne to davam aj malej pit... tiez to neni vhodne pre deti ci ako??
28. jún 2011 o 23:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 no, čakám, čo povie
@petot .
28. jún 2011 o 23:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot - aj ja pridam otazku - co letne hnacky alebo bolesti bruska u deti? Moze sa C-cko?
29. jún 2011 o 07:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bambi2 @jonas17 Sú to synonymá, oba prípravky sú sodný bikarbonát (hydrogénuhličitan sodný) čiže kuchynská sóda. Neviem, prečo by nemal byť vhodný pre deti. Možno preto, že klinické testy pre deti sa robia ťažšie.

@roo Injekčné určite, a či ústne, to asi závisí od povahy hnačky. Ja by som dával, ale len veľmi opatrne s množstvom zľahka vylúhovaného čierneho čaju. Podráždený žalúdok by väčšia dávka céča mohla ešte viac podráždiť. Keď som mal črevnú virózu, tak som si robil cca 1g do 2dl a pil postupne po malých dúškoch, ale vravím, závisí to...
29. jún 2011 o 16:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@petot dík...ešteže ťa máme :wink:
29. jún 2011 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
29. jún 2011 o 17:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot dik za odpoved. vsadili sme na bio gaiu, matovy cajik a dietu. a koooopec rozpravok :wink:
29. jún 2011 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte priatelia, môžem vás poprosiť o takú rýchlu radu? Malej dnes začalo riadne tiecť z nošteka, zatiaľ žiadna teplotka ani nič iné, no rada by som to čo najrýchlejšie podchytila aby z toho nebolo nič vážnejšie...Môžte mi prosím poradiť nejaký vit.C čo môžem ešte dnes kúpiť rýchlo v lekárni a nasadiť malej a aké množstvo jej mám denne dávať? Malá má rok aj 7 mesiacov...ďakujem :slight_smile:
1. júl 2011 o 09:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka ak mas v dosahu DM drogeriu, tak najlepsie (v zmysle bez prisad a najlacnejsie pri cene na 1g) C-cko maju tam, 100g stoji cca 2 eura ... davkovanie ti presne nepoviem, ale urcite to tu bolo spominane, kolko treba dat na kilo vahy dietata ...
1. júl 2011 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte. taktiez sa chcem spytat na ten praskovy vitamin C z DMky. Mam ho kupeny, ale neviem ako ho davkovat detom cca 2 roky? Je vobec vhodny pre taketo male deticky? Dakujem za rady. Viete mi poradit este aj nieco ine na posilnenie imunity deticiek? Dakujem.
12. júl 2011 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejkaa ja ho davam malemu o jeho 5 msiacov.Davkujem v zdravi 50-60mg na kg rovnomerne rozdelenych počas dna.V chorobe 100mg,alebo aj viac na kg,tiež rozdelenych pocas dna. Ofice to nie je pripravok pre male deti,ale je to len ciste cečko takže sa neboj. :wink: Skor je nevhodny cebion c vit,ktory je plny glycerolu a ten je akože pre babatka :stuck_out_tongue_closed_eyes: Inak mnohi davkuju ovela vyssie davky ako ja.Napr v chorobe každe 2 h aj 500mg 2 ročnym detom .Tak sa neboj.
12. júl 2011 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
babky, ja som nevedela v DM-ke to c-ečko nájsť, nemohli by ste hodiť prosím nejaké foto? :sweat_smile: :slight_smile:
12. júl 2011 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@halienka pozri na stranu cca 30
12. júl 2011 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blovitc120 jéj, moc ti ďakujem, si poklad, teraz to už iste nájdem :dizzy_face:
12. júl 2011 o 20:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@kaja73 Vdaka. No atych 50 az 60 mg je asi kolko? :slight_smile: Tam v tej krabicke je pribalena taka mala lyzicka, da sa nejako podla nej? Vdaka.
13. júl 2011 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejkaa tusim tu niekde bolo napisane, ze tie odmerky su 120 alebo 150 mg ... ked si odlepis slovensku nalepku z toho DM-C-cka, tak by si tam mala najst nieco o messerlofe :sweat_smile:
13. júl 2011 o 12:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejkaa Uvediem to na priklade-ak ti babeno važi napr 10 kil,tak 100mg na kg je 1000mg cecka za den-ale rozdel tu davku aspon na 3-4 krat,aby to nevyčurali. 50mg je potom polovica z toho-teda 500mg za den.Moj teraz važi 14 kil a davam tych 700-800mg cecka za den-ale on už cmula jemiensom.Ak na neho daco lezie,tak okamžite zvysujem na aspon 1400mg za den.Jedna odmerka v DM cecku ma okolo 120mg cečka,tak si to potom vyrataj.Ja som to malemu zarabala do caju,ale aj do napr obeda,ci večere.Proste vždy ma cecko rano,na desiatu,obed ,olovrant a aj veceru.To množstvo si tak zadelim,aby ho prijmal rovnomerne počas dna.Ked je chory,tak davam aj v noci do caju-ale nebudim ho,len ked sa sam zobudi.No, ako som pisala mnohi davaju ovela viac.
13. júl 2011 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Dakujem. Velmi si mi pomohla. Od ndes zacinam. :slight_smile: A co je to ten jemienson. Pozeram, ze tvoj maly je mladsi od nas, takze to aj nasi by uz asi mohli cmulat. Hoci este nikdy necmulali ziaden cukrik, ale snad by sa naucili. :slight_smile:
13. júl 2011 o 13:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejkaa Su to ovocne cmulacie pastilky-jeden ma 500mg a ten mu rozdelim na 4 kusy a v pohode to po tych kuskoch cuca a aj mu to straaaaaasne chuti.Je to ale drahsie ako DM kove cečko.Moj je vsak na tom už zavislak :slight_smile: ,malo by to byt prirodneho charakteru-vytažky z ovocia.
13. júl 2011 o 13:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaja73 Aha to kupim v lekarni? Ak bude smat cas, prosim hod mi link tu alebo do IP, na ten produkt. dakujem.
13. júl 2011 o 13:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@smejkaa http://www.jamiesonvitamins.sk/produkty/doplnky/vitaminy/vitamin-c/vitamin-c-500mg-superfruit-ovocne/ malo by to byt toto-pytaj v lekarni ako ovocne cmulacie pastilky jamieson 500mg-maju bud pomarancove,alebo mix chuti-ja kupujem ten mix.
13. júl 2011 o 13:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vdaka. skusim. :slight_smile:
13. júl 2011 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot Pozeram si v tvojej knihe liecbu Helicobacter Pylori kvoli jednej znamej a kedze som len taky zdravotnicky laik, tak by som sa chcela opytat... Casto tu bolo spominane, ze C-cko sa ma brat v takom mnozstve aby cloveka neprehanalo. Ale ak tento HP sposobuje obcasne prehanky (cca 1x do tyzdna), odporuca sa aj vtedy C-cko? V akom mnozstve? Pozeram 5 bodov inej liecby ako antibiotikami a som z toho trochu jelen. V 3. bode pises o kyseline α-linolénovej, zaujimalo by ma, kde sa da kupit a ako si dat tie odporucane mnozstva (neviem ci je to tekute, alebo prasok). A este v poslednom bode spominas vitamin A a E, tie sa daju kupit v DM ako vitamin C, alebo ake konkretne odporucas? Na konci spominas aj cesnak, je to myslene napr. 1 strucik denne, alebo v akom mnozstve? Mozu sa vsetky tieto vitaminy v rovnakych odporucanych mnozstvach aj v tehotenstve?
5. aug 2011 o 12:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@petot ahoj poprosila by som o radu ohľadom C-čka, dočítala som sa tu že odporúčaš ten z DM a aj som si ho kúpila len teraz by ma zaujímalo dávkovanie, na obale píše že za štipku noža na deň, akú dávku by mal užívať dospelý človek 93kg? a koľko dieťa dva a pol ročné 19kg? ak dojčím a užívam C dostane sa niečo cez mliečko aj malému alebo nie? musí sa dávka rozdeliť do celého dňa alebo sa smie vypiť aj naraz napr. ráno. ak je človek chorý tak má dávku zvýšiť? ďakujem pekne
5. aug 2011 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alikaa Ostatné látky uvádzam pre úplnosť, ale účinné dávkovanie Ti neporadím, a je dosť možné, že na to ani nie sú zatiaľ presné štúdie.

Pokiaľ ide o Cčko, na prevenciu rakoviny žalúdka stačí údajne 300mg denne. Neurobíš chybu s 3x500, takáto dávka nevyvoláva hnačku a už je aspoň základnou oporou pre imunitný systém. Ak chceš, môžeš postupne pridávať napr. 500mg každý deň a v prípade hnačky, asi o tretinu až polovicu menšie dávky brať dlhodobo.
6. aug 2011 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@majulienka27 Názory sa rôznia. Na obale je zlý preklad, v origináli sa píše zarovnaná naberačka denne. Aj to je však len minimálna dávka, tzv. ODD. Skutočná spotreba človeka môže byť kdekoľvek medzi 2-150g denne, podľa životného štýlu, zdravia, stresu, chronických ochorení apod.

Odporúčam pozrieť kapitolu Spotreba, v rámci nej je aj kap. ODD a dojčenie. Pojednáva sa tam aj o dostupných údajoch o prestupe do mliečka. http://rizikaockovania.sk/dok/Vitamin_C-liecba.pdf
6. aug 2011 o 20:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok